Umowa podpisana. 6,5 mln zł na przebudowę skrzyżowania ulic Toszecka, Myśliwska i Pionierów

Zarząd Dróg Miejskich przymierza się do rozpoczęcia przebudowy skrzyżowania ulic Toszecka, Myśliwska i Pionierów. Wybrano już wykonawcę. Firma Strabag Sp. z o.o. wykona to zlecenie za 6,5 mln złotych.

– Płynny przejazd przez skrzyżowanie, poprawa bezpieczeństwa zarówno pieszych jak i kierowców, to wszystko będzie możliwe na skrzyżowaniu ulic: Toszeckiej-Pionierów-Myśliwskiej i jego obrębie, już za około 7 miesięcy – poinformowała Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzeczniczka prasowa ZDM.

Umowa z wykonawcą, który zrealizuje to zadanie, została podpisana. Firma Strabag Sp. z o.o. nie tylko przebuduje skrzyżowanie, ale także wybuduje zatokę autobusową i ułoży chodniki.

– Dzięki wprowadzeniu zmian w organizacji ruchu, w zdecydowany sposób, poprawi się także, bezpieczeństwo pieszych. Z myślą o osobach niewidomych i słabowidzących, przy przejściach ułożona zostanie specjalna kostka – mówi Stiborska.

Poprawa przepustowości będzie możliwa, dzięki wprowadzeniu zmian. Po przebudowie, kierowcy poruszający się ul. Toszecką, dojeżdżając do skrzyżowania, będą mieli do dyspozycji trzy pasy ruchu: dla skręcających w lewo, dla jadących na wprost i osobny dla skręcających w prawo.

Przejeżdżający przez skrzyżowanie na wprost, będą poruszali się dwoma pasami ruchu, które w miarę oddalania się od krzyżówki, zwężą się do jednego.

Zakres przebudowy obejmie odcinek od skrzyżowania z ul. Wojciecha do zjazdu, do restauracji Mc Donald’s. Pisaliśmy o tym na początku lutego, kiedy ZDM poszukiwał jeszcze wykonawcy.
(żms)/ZDM Gliwice
fot. ZDM Gliwice

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Jan
Jan

RONDO !!!

Ale czy na rondzie TIR-y nie miałyby problemu z manewrowaniem? Trzeba zadbać o TIR-y wjeżdżające do miasta.

Imiu
Imiu

Jeśli trzeba niech i TIRy tamtędy jeżdżą. Rondo to prawie zawsze najlepszy pomysł i duża oszczędność czasu i energii.

,,
,,

A jaki masz pogląd na zagadnienie TIRów wyjeżdżających z miasta ?

Marx
Marx

Ile to już razy przebudowywano to skrzyżowanie? – najpierw postawiono światła – potem wymieniono nowe światła na “inteligentne” – potem ucięto kawałek drogi aby skrzyżowanie było równe – potem wyremontowano nawierzchnię Toszecvkiej, przeniesiono przystanek – teraz kolejna przebudowa, pewnie znowu wymienią światła na nowe A można było od razu zrobić rondo i do tej pory nic nie trzeba byłoby grzebać. A tiry? jakoś na Portowej dają radę przejechać przez dwa za małe ronda (źle zaprojektowane), rondo przy wiadukcie nad torami też dają rade pokonać, to i na Toszeckiej dadzą radę. A może chodzi o to żeby ci co drogi remontują… Czytaj więcej »

WD-40
WD-40

Zwyczajna, niewiele wnosząca, kosztowna kosmetyka. Powtórka sprzed kilku lat z za krótkim pasem do lewoskrętu, który blokuje ruch na wprost bo jest za krótki

Gliwiczanin
Gliwiczanin

W końcu czegoś nie robi pruim może tym razem pójdzie to sprawnie i w wyznaczonym czasie i budżecie bo tamtej firmie to nigdy się nie udało

RealistA
RealistA

Zachęcam redakcję by jak tylko pojawi się projekt przebudowy skrzyżowania, do opublikowania go na łamach 24gliwice. Pozdrawiam

MariannaA
MariannaA

Pieszym, którzy w tym rejonie udają się na przystanek w kierunku miasta – szczerze współczuję. Bloki są akurat pod drugiej stronie ulicy. W celu udania się na przystanek trzeba zaliczyć dwa przejścia z sygnalizacją świetlną ustawioną “pod samochody”. Swego czasu przystanek był bodaj na wysokości IM Ogniotrwałych. Po kolejnej już w tym miejscu przebudowie/remoncie za nasze podatki, może być jeszcze gorzej. Skrzyżowanie jako żywo przypomina horror mieszkańców Dunikowskiego, którzy w drodze na przystanek Krakauer Platz muszą 3 razy przechodzić przez podobne przejścia lub skakać przez barierki. “Przyszłościowo”, “inteligentnie”… po radziecku.

Beton
Beton

Jak bym nie liczył, to dla mieszkańców ul Dunikowskiego potrzebne do pokonania są 2 przejścia do Placu Krakowskiego, a może nawet tylko jedno, w zależności, z której strony ulicy zamierzają dojść.

MariannaA
MariannaA

3. Przez Dunikowskiego, przez Wrocławską i przez Łużycką.
Ale Ok. Mmożna jeszcze przejść k. dawnej Spirali.

,,
,,

Od razu widać, że nie jesteś z Gliwic, w Gliwicach nie mieszkasz i nigdy w Gliwicach nie byłaś, inaczej sama byś na to wpadła.