“Wakacji udanych, bez mandatów wypisanych”. Straż Miejska wierszem do kierowców pisze

“Drodzy kierowcy serdeczni i mili, coście w słoneczną podróż wyruszyli” – tak zaczyna się nowa informacja od strażników miejskich dotycząca kolejnej już galerii “mistrzów parkowania”.

– Udzielił się nam wakacyjny nastrój i wspólnymi siłami ułożyliśmy “wierszyk”. Chcemy w ten sposób zwrócić większą uwagę na prawidłowe zasady parkowania w mieście – wyjaśnia Bożena Frej, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Gliwicach.

REKLAMA

Galeria mistrzów parkowania to comiesięczny cykl publikowany na stronie internetowej gliwickiej Straży Miejskiej. W zestawieniu pojawiają się najbardziej spektakularne przypadki łamania przepisów drogowych przez kierowców. Jak podkreślają strażnicy, galeria spełnia oczekiwania i niesie sporą wartość prewencyjną.

– Na początku mieliśmy mnóstwo zdjęć do wyboru, a ostatnio jest coraz trudniej, kierowcy uważają dużo bardziej, jak i gdzie parkują. Choć oczywiście nadal zdarzają się perełki – mówi Bożena Frej.

Mandaty za nieprawidłowe parkowanie to najczęstsza sankcja jaką wymierza Straż Miejska. W Gliwicach najłatwiej o taką karę na placu Piłsudskiego, gdzie strażnicy interweniują rocznie ponad 1000 razy. W ?czołówce? plasuje się też ul. Zwycięstwa i Wieczorka.

Pełen efekt twórczości gliwickich strażników:

Drodzy kierowcy serdeczni i mili,
Coście w słoneczną podróż wyruszyli.
Wykażcie się proszę mądrością, rozsądkiem,
Żaden samochód nie jest wyjątkiem.
Parkujcie, gdzie można, nie gdzie popadnie,
Wówczas spotkanie ze strażą szczęśliwie wypadnie.
Życzymy urlopów, wakacji udanych,
Bez stresów i mandatów wypisanych.

REKLAMA