Wiadukt kolejowy wymaga wzmocnienia. Utrudnienia drogowe potrwają kilka tygodni

PKP prowadzą prace przy przebudowie wiaduktu kolejowego przy ul. Jana Śliwki. Roboty związane z podparciem i wzmocnieniem obiektu ruszą od poniedziałku, 15 kwietnia, a potrwają do końca maja. Z rozpoczęciem robót związane są utrudnienia drogowe – ruch będzie wahadłowy.

 
Lepiej więc w najbliższym czasie wybierać alternatywną drogę dojazdu „do” lub „od” centrum Gliwic, bo w godzinach szczytu może się korkować.

Roboty, począwszy od 15 kwietnia, spowodują zmiany w organizacji ruchu polegające na zawężeniu jezdni – od rejonu skrzyżowania ulic: Jana Śliwki, Stanisława Dubois i Kasztanowej – poinformował kilka dni temu Zarząd Dróg Miejskich, po szczegóły odsyłając do PKP PLK. Gdy dopytujemy o to kolejowej spółki, okazuje się, że organizacja ruchu będzie wyglądała nieco gorzej, bo wykonawca przewiduje wahadło na miejscu prac.


PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. prowadzą prace przy przebudowie wiaduktu kolejowego przy ul. Jana Śliwki w Gliwicach. Prace utrzymaniowe obejmują m.in. montaż elementów wzmacniających konstrukcję przęsła wiaduktu, bez ingerencji w oryginalne wsporniki

– przekazuje rzeczniczka PKP Polskie Linie Kolejowe, Katarzyna Głowacka.

Roboty są prowadzone w celu utrzymania obecnych parametrów obiektu. Po zakończeniu zadania zwiększy się bezpieczeństwo w ruchu kolejowym i drogowym – dodaje. – Zakres prac wymaga zmian w komunikacji. Od 15 kwietnia do 31 maja ruch drogowy będzie prowadzony wahadłowo. Utrzymany będzie ruch pieszy. Wykonawca uzgodnił tymczasową organizację ruchu z zarządcą drogi i policją. Zakończenie zadania planowane jest do końca maja 2024 r. Mobilizujemy wykonawcę, by prace zostały zakończone w terminie – zapewnia rzeczniczka.

Inwestycja PKP PLK nie jest związana z prowadzoną modernizacją stacji Gliwice Łabędy.

(żms)

24 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze