Więcej samochodów na gliwickich ulicach. W niektórych miejscach liczba pojazdów się podwoiła

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego wzrosło natężeniu ruchu w mieście. Pracownicy Centrum Sterowania Ruchem w gliwickim Zarządzie Dróg Miejskich, od początku września odnotowują coraz więcej pojazdów na drogach.

Na podstawie danych z punktów pomiarowych, zaobserwowano wzrost natężenia ruchu kołowego dochodzący nawet do 100 procent w stosunku do sierpniowego natężenia ruchu. Natomiast sięgając do danych z września ubiegłego roku, zauważalny jest nieznaczny spadek ilości pojazdów na drogach – przekazuje Jadwiga Stiborska, rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich.

Najbardziej, bo o 140 % wzrosło natężenie ruchu na ul. Wyszyńskiego (odcinek między ul. Dworcową i Zwycięstwa) o godzinie 7:00 rano, druga pod tym względem jest ulica Strzody na odcinku między Dworową i Wrocławską. Odnotowano tam wzrost o ponad 80%.


O godzinie 15:00 najwięcej samochodów pojawia się na ulicy Dworcowej (na odcinku między ul. Jagiellońską i Strzody). W stosunku do sierpnia natężenie ruchu wzrosło tam o ponad 100%.

(żms)/ZDM Gliwice
fot. 24gliwice.pl/ŁG
grafika: ZDM Gliwice

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Otto

Niebywałe!
Za 3 tygodnie się zdziwią, że studenci zwiększą natężenie ruchu w mieście.

Ad

a przed świętami, że się zwiększą kolejki w sklepach…

black_horse

Chciałbym publicznie, głośno zapytać: Jakie wnioski ZDM z tych statystyk wyciągnął? Jakie zmiany w organizacji ruchu zostaną poczynione, aby ten stan poprawić ? Skoro DK 78 nie przebiega już w środku miasta, skoro ruch tranzytowy został wyprowadzony na A4. 88, średnicówkę, po jaką chole*ę dworcowa i Wrocławska / Częstochowska są nadal jednokierunkowe ?idę o zakład że gdyby to zmieniono, płynność ruchu w mieście diametralnie się poprawi.

BumBon

Chodzi o płynność ruchu czy jego wielkość? Jakiekolwiek poprawienie płynności nie zmniejszy ilości pojazdów, a nawet może ją zwiększyć.
Raczej trzeba intensywnie pracować nad wyprowadzeniem ruchu tranzytowego poza miasto i upowszechnieniem komunikacji zbiorowej. Ale to tego, poza działaniami odgórnymi, trzeba zrozumienia społecznego sięgającego poza własne podwórko

Beton

Żeby to stwierdzić nie trzeba było czytać publikacji tego badania. Wystarczy codziennie jeździć samochodem do pracy i efekt jest widzialny gołym okiem. Z resztą nad czym się tu doktoryzować? Taka sama sytuacja powtarza co roku i nie jest to nic nadzwyczajnego.

Marcin

Nawet nie trzeba jeździć. Wystarczy posłuchać. Sam wzrost hałasu już daje do myślenia.
Akurat mieszkam obok trasy do strefy ekonomicznej, ludzie jeżdżą na 3 zmiany, ruch jest cały czas. Teraz wrócili po urlopach, dodatkowo zakłady wznowiły pracę po covidzie i jest dwa razy głośniej. Na noc muszę zamykać okna, bo się nie da spać.
“Najlepsze” jest to, że hałas słuchać nawet do 300 metrów od drogi (bo w takiej odległości mieszkam).

Ja.

Niech ktoś z tych “yntelygentnych” osób w ZDM skoczy na strefę w godzinach zmian na tych “super nowoczesnych międzynarodowych zakładach pracy o ugruntowanej pozycji na rynku”

Szota

Glajwice to inteligentne miasto.Ciekawe co robią anteligenci z wydziału transportu drogowego szacownej Politechniki Śl . Ta uczelnia to 5 koło wozu.

Bywalec Hosteli

No i czym tacy zdziwieni ???

Żal pl

Brawo ZDM, brawo miasto, że wydało grande walichę deoro naszych pieniędzy na liczydła i Excela. Czy coś jeszcze, równie sensownego co liczenie samochodów, potrafi robić ZDM?

Jan

Gdyby w mieście była dobra komunikacja MIEJSKA, to i ruch smuteczek byłby mniejszy. Ale Gliwice są przyjazne kierowcom samochodów, to tak jest. A jeśli chodzi o wzrost ruchu, to tylko w Gliwicach dziwią się i muszą wykonać badania, wydać nadmiar kasy, że we wrześniu aut jest więcej niż w sierpniu. Eureka. A w październiku będzie ich jeszcze więcej, ale władze Gliwic w tym celu będą znów prowadzić kosztowne badania. A wnioski? Kto by sobie tym głowę zaprzątal !

Wuj Tarabuk

Zastanawiam się nad sensem tego badania chyba, że poszła za tym kaska. I wtedy jest OK.

Ad

‘Więcej samochodów na gliwickich ulicach. W niektórych miejscach liczba pojazdów się podwoiła”

jak co roku

Imiu

Pozabierać auta, asfalty zwinąć, latarnie pogasić…i nie będzie tematu :-D

Szot

I kasa będzie dla rządzących i mniej stresu

Ja

Wielkie odkrycie ZDMu. A propos po co nam tak naprawdę ta instytucja? Dziury w jezdni jak były tak są, rozkopana kostka na starówce co miała być nie ruszana przez 10 lat, światła które miały ułatwić przejazd powodują zatory. A ZDM tylko każe mandatami.

Beton

Ręka w górę, kto dostał jakikolwiek mandat od ZDM-u !!!

Gość

każe – czyli wydaje polecenia.
Mandatami można ukarać(karze się).

Przedstawiciel

A czy świeżo wybudowane ćwierć obwodnicy daje jakiś efekty?

Marcin

Te ćwierć obwodnicy jeszcze nie ma np. w Google Maps. Poza tym obwodnica nie ma jeszcze statusu drogi krajowej.
Żeby był efekt, to nawigacja musi tamtędy prowadzić kierowców spoza Gliwic i powiatu gliwickiego. A tego na razie nie ma, bo droga jeszcze nie istnieje na mapach.

Jan

A ulicę Dworcową uszczupljcie jeszcze o jeden pas .I będzie Ok .może będę się woził na plecach na pedalkowatych bo akurat ma tam być droga dla rowerkowatych

Obserwujący

Nic nowego.Zawsze po wakacjach, suweren tłumnie jeździ swoimi auteczkami.Wrócił po wakacjach do pracek,bombelki do szkół i przedszkoli,kowid został wyparty ze świadomości suwerena, co poniekąd jest słuszne,życie wróciło do normalności.
Oczywiście auteczkowcy pędzą na łeb na szyję,nie zważając na pieszych.Prędkość powinna zostać ograniczona poprzez mandaty, progi zwalniające i fotoradary.

#nosząc maseczkę chronisz siebie i innych

Pandemia to ściema

Gdy nosisz maseczkę:
– hodujesz na niej bakterie, które potem zasysasz przy każdym oddechu i narażasz się na infekcję dróg oddechowych
– stężenie CO2 w płucach zwiększa się 3-krotnie
– znacząco spada saturacja(dotlenienie) całego organizmu
– to z kolei powoduje wytężoną pracę serca i w konsekwencji naraża osoby o słabym sercu na zawał

Urko

Gdy nie nosisz maseczki, to po jakimś czasie zaczynasz wypisywać bzdury w internecie .
PS. Zapomniałeś dodać , że od używania prądu można dostać febry albo malarii a pociągi płoszą krowy , któe przestają dawać mlek

kasztan

Pandemia to ściema – dlatego też nie nosi się cały czas takich z bardzo grubej bawełny, polecam cieńsze, wtedy będą one wygodniejsze i nie będzie trzeba usprawiedliwiać się różnymi teoriami, żeby maseczki nie nosić.

Obserwujący

@Pandemia to ściema, widać,że nie masz pojęcia o biologii i wirusologii.
Wierzysz w te bzdurne teorie spiskowe szerzone w intenecie.
1.bakterie masz w sobie i na sobie,ponadto wewnątrz organizmu żyją miliardy wirusów, bakterii oraz grzybów jest to tzw.biom lub flora bakteryjna.Inaczej, co chwilę wydychasz SWOJE bakterie, pisząc po twojemu.Infekcje dróg oddechowych wywołują, najczęściej, wirusy tzw.rinowirusy oraz koronawirusy ( jest ich około 200 różnych typów).Zwykły wirus wywołujący przeziębienie należy do rodzaju koronawirusa lub rinowirusa i to on wywołuje zapalenie gardła.
2.bzdura kompletna nawet nie chce mi się do tego ustosunkowywać
3.kolejna bzdurna teoria spiskowa,szkoda pisaniny
4.kolejna,jeszcze większa bzdura,szkoda pisaniny

#nosząc maseczkę chronisz siebie i innych

Lolek

“Gdy nosisz maseczkę:
– hodujesz na niej bakterie, które potem zasysasz przy każdym oddechu i narażasz się na infekcję dróg oddechowych
– stężenie CO2 w płucach zwiększa się 3-krotnie
– znacząco spada saturacja(dotlenienie) całego organizmu
– to z kolei powoduje wytężoną pracę serca i w konsekwencji naraża osoby o słabym sercu na zawał”

Ale paczka Malborasków albo Chesterfieldów wyjarana wciągu dwóch trzech dni, jest OK.

Neto

Wessam bakterie z maseczki i wydałam do ustępu, stąd takie są cenny ścieków w Glajwicach