Wrzut piłki do kosza… wózkiem widłowym? Tańczący z paletami pokazali co potrafią

Ośmiu zawodników – operatorów wózków widłowych rywalizowało o awans do wielkiego finału konkursu Tańczący z Paletami.

W tym roku zawody odbyły się po raz pierwszy w centrum dystrybucyjnym w Gliwicach, w magazynie Fresh Logistics Polska.

Konkurs Tańczący z paletami organizowany jest we wszystkich magazynach Grupy Raben od 2014 roku. Rywalizacja operatorów wózków widłowych ma za zadanie podnoszenie świadomości związanej z bezpieczeństwem pracy w magazynie, istotna jest też kwestia docenienia  kompetencji i umiejętności pracowników.

Co roku eliminacje do wielkiego finału konkurs składają się z dwóch części, teoretycznej i praktycznej, podczas której operatorzy wózków widłowych pokonują trasę z przeszkodami.

W kwalifikacjach, które odbyły się w gliwickim magazynie, zawodnicy rywalizowali w kategoriach: tranzytowy tor przeszkód oraz układanka na wysokim poziomie, a mieli do wykonania kilka zadań, w tym tak niestandardowe jak np. rzut piłką do kosza czy slalom z przeszkodami, wszystko oczywiście za pomocą wózka widłowego.

Najlepszy na tranzytowym torze przeszkód był Dariusz Drewniany, a drugie i trzecie miejsce zajęli kolejno: Kamil Sylwestrzak oraz Barbara Siczek. Z kolei w układance na wysokim poziomie championem okazał się Mateusz Zebrzda, dalej na podium stanęli: Michał Chmiel oraz Łukasz Szcześniak.

Tegoroczny finał konkursu odbędzie się w centrum logistycznym w Robakowie pod Poznaniem gdzie zwycięzcy z lokalnych eliminacji będą mogli skonfrontować swoje siły z kolegami i koleżankami z innych oddziałów.

(żms)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Wasz Franek
Wasz Franek

Gliwice kiedyś. Miasto profesorów,inzynierów,techników,Instytutów Naukowych . Dziś Magazynierów i koszykarzy widłowych

Imiu
Imiu

zawód nie jest hańbą tylko wyzysk i system w jakim żyjemy.

Rozum
Rozum

Zawód hańbą nie jest. To prawda.Degrengolada miasta tak.

Gość
Gość

@Wasz Franek
Czyli mam rozumieć, że ty też do inteligencji nie należysz…..

Wasz Franek
Wasz Franek

@Gość ….Jam jest. Kim jest ? Samodzielny ponadczasowy pracownik naukowy

Ja
Ja

Jestem operatorem. Wysyłałem cv do wielu polskich firm i max co usłyszałem… 4000 zł na wózkach specjalnych jak ekx exx oraz czterowidlowych czołowych i bocznych. Na każdym z nich mam wieloletnie doświadczenie. Aktualnie mieszkam w Niemczech i na zwykłym boczniaku zarabiam 3.800 euro. Mowa oczywiście o brutto. 2.500 na rękę. Taką pracę nie dostaje się za papiery, tylko za doświadczenie, które w Niemczech jest doceniane bardziej niż jakiekolwiek dyplomy uczelni. Takie konkursy organizowane w Polsce powinny się wiązać z podniesieniem kwalifikacji. Tak jednak nie jest. Jeżdżą sobie to jeżdżą. I tyle nic z tego nie wynika oprócz satysfakcji a i… Czytaj więcej »

Imiu
Imiu

inicjatywa dobra ale zarobki nie kiepskie ale takie żeby był stać iść do roboty i zapieralać, porównując z zachodem np. z niemcami to inny zupełnie świat.
Jedno trzeba przyznać, różni nas tylko KURS tzn. końcówka kwoty wynagrodzenia.

HAHAHAHA
HAHAHAHA

Ani słowa na temat tylko jęki świra. Popatrz na świetną zabawę i umiejętności tych “biednych murzynów”. Ty, polski niemiec, w Posce są złote, jeszcze nie euro. Naucz się przeliczać zarobki i koszt pracy i życia i wtedy jęcz zasmarkany emerycie na głodowej niemieckiej emeryturze w Polsce. Nie zarobiłeś tu, nie zarobiłeś w D – idź do pracy zamiast skomleć ciężki frajerze. :-)

Imiu
Imiu

dziękuje za twoje nieważne przemyślenia, puste słowa oraz nietrafne uwagi i epitety.

Łukasz
Łukasz

Jak taka szybkością robią w Rabenie to strasznie szanują sobie robotę

Imiu
Imiu

dobrze jest szanować robotę:-)

Miszczuniu
Miszczuniu

Robota nie ch..j – dwa tygodnie postoi. ;)