Znamy już wykonawcę przebudowy układu drogowego w rejonie dworca PKP i placu Piastów

Firma EUROVIA Polska z Kobierzyc (Bielany Wrocławskie) zajmie się przebudową dróg po południowej stronie dworca PKP i w obrębie placu Piastów. Spółka złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu ogłoszonym przez ZDM.

Inwestycja będzie kosztowała nieco ponad 41 mln złotych. To mniej, niż Zarząd Dróg Miejskich przewidział na to zadanie (około 52 mln zł).

O zamówienie starało się łącznie sześciu oferentów, w tym konsorcjum gliwickich spółek PRUiM i Mostostal Zabrze GPBP, które wyceniło swoje usługi na blisko 48 mln złotych.


Wyłoniono wykonawcę, ale pozostali uczestnicy startujący w przetargu mają teraz 10 dni na ewentualne złożenie odwołania. Po podpisaniu umowy, wykonawca, który przetarg wygrywa przygotowuje harmonogram swoich prac. Dopiero wówczas znane będą przybliżone terminy utrudnień – poinformowała Jadwiga Stiborska, rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich.

Przypomnijmy, że w ramach budowy Centrum Przesiadkowego w Gliwicach przebudowany zostanie układ drogowy po południowej stronie dworca PKP.

Inwestycja obejmie ul. Bohaterów Getta Warszawskiego, plac przed dworcem, plac Piastów, ul. Okopową, ul. Na Piasku oraz fragmenty ul. Jagiellońskiej, Piwnej i Zwycięstwa.

Od momentu zawarcia umowy, wykonawca będzie miał 24 miesiące na realizację prac. Można przyjąć, że końca utrudnień z tym związanych w mieście należy spodziewać się pod koniec 2022 roku lub na przełomie 2022/2023 roku.

(żms)/BIP ZDM w Gliwicach
fot. 24gliwice.pl

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Tak sobie.

Nie napiszę na temat przebudowy układu drogowego, ale proszę zwrócić uwagę na kamienicę pokazaną na pierwszym zdjęciu.
Widać część okien zasłoniętych żaluzjami. W tej kamienicy mieszka mój kuzyn i te żaluzje, zresztą drewniane działają od początku budowy tego domu tj.chyba około 90-100 lat. Są taśmy nie sznurki do podnoszenia lub opuszczania żaluzji.

Jak u mnie “fachowcy” zakładali żaluzje okienne, poprosiłem ich o taśmy. Odpowiedź była jednoznaczna, musi byś sznurek, bo taśmy się nie da zastosować.
Poszli na łatwiznę, bo założenie taśmy wiązało się z dokładnością montażu, a to już przekraczało możliwości polskich fachowców.

Imiu

Możliwe że to montowali Polacy z Przyszowic a nie jacyś tam Niemce XD W tamtych latach mielibyśmy blisko do roboty XD Choć druga Światowa była też dla piniedzy ale dla Niemców i innych teraz jeszcze bogatszych krain/sojuszników.

Spisek żarówkowy

Jakość na lata jest ekonomicznie nieuzasadniona. Teraz trzeba produkować, produkować, produkować,… i sprzedawać, sprzedawać, coraz więcej sprzedawać.

Lolek

Było sobie wybrać lepszego wykonawcę, to by Ci taśmy zamontowali. Ale jak jesteś skąpiradło, to masz jak masz. Gdy ja się wprowadzałem do nowej chałupy były już rolety, właśnie na taśmy. Wziąłem z tego zrezygnowałem wstawiłem silniki elektryczne.

Joe

Zmiana jakościowa byłaby gdyby przedłużyć ulicę Tarnogórską i połączyć ją tunelem pod torami z ulicą Na Piasku. Podobnie – widać wyraźnie na mapie – ulica Toszecka powinna łączyć się na wprost estakadą z ul. Bohaterów Getta.

Beton

Kiedyś takie przymiarki miały miejsce, ale jak zwykle stwierdzono, że nasze miasto same w sobie jest tak wspaniałe, że wystarczy tych dobroci, a podróżnym należy zapewnić kluczowanie uliczkami i zakrętami w celu chłonięcia walorów estetycznych miasta.

ers

Miasto to miejsce do życia a nie do budowania autostrad.

Beton

Chciałbym zauważyć, że EUROVIA to ta firma, która wybudowała tak wspaniale pofalowany odcinek DTŚ-ki z Gliwic do Zabrza. Oby finalny efekt przebudowy Placu Piastów nie był podobny, bo remontów nie pozbędziemy się do końca wieku.

Gliwiczanin

Cóż za zaskoczenie nie pruim ?

kanalia52

Slumsy w centrum miasta.

Obserwujący

No to zobaczymy jaki będzie efekt tychże prac.Wiata z blachy falistej na przystanku i będzie “pięknie”.Pewnie byle jaki.
Na zdjęciu widać doskonale jak zacofaną,zapuszczoną wioseczką są glajwice na wstecznym.

grażynka

Inteligentny jesteś że aż ho..ho , gdyby taki jak ty zrobił to było cudo ze ho ho…

Alien

A ja powiem tylko tyle. Nawet jeśli tę robotę zrobiłby Prujem, gorzej już nie będzie.

Imiu

i o taki podstęp walczyła II RP :-D
Jest Pro jest Gres.

Balbunka

Trochę trzeba się jednak wysilić, jeśli nie ma ulubionego motywu PRUiM. Może warto jednak ściągnąć berecik, żeby nie uwierał?

Batalion Parasol

Uwaga! Może szykować się kolejna nadmiarowa wycinka drzew! Mieszkańcy, zachowajcie czujność!