Wystawa Związku Polskich Artystów Plastyków w COK “Perełka”. 12 lat twórczości, 222 plakaty

W Centrum Organizacji Kulturalnych „Perełka” zostanie otwarta wystawa plakatów promujących ekspozycje przygotowane w latach 2006–2018 przez Okręg Gliwicko-Zabrzański Związku Polskich Artystów Plastyków. Autorką wszystkich projektów jest Anna Zawisza-Kubicka.

Ekspozycja będzie dostępna od 9 stycznia od godziny 18:00.

Szefowa Okręgu zorganizowała kilkaset wystaw indywidualnych i zbiorowych. Do wszystkich tych wydarzeń zaprojektowała plakaty. Tytuł wystawy – „222/12” – oznacza 222 plakaty w ciągu 12 lat działalności.

Za całokształt osiągnięć w dziedzinie upowszechniania kultury Anna Zawisza-Kubicka została w 2018 roku uhonorowana nagrodą prezydenta Gliwic w dziedzinie kultury.

Przez kilkanaście lat swoją pracą mobilizowała gliwickie środowisko artystyczne i przyciągała absolwentów szkół artystycznych oraz uznanych twórców z całej Polski. Jest także pomysłodawczynią międzynarodowego pleneru malarskiego „Gliwice – moje miasto”. Wychodzi do ludzi ze sztuką – cudzą i własną.

Anna Zawisza-Kubicka jest animatorką kultury i zarazem aktywną artystką, zajmuje się malarstwem, grafiką artystyczną i użytkową oraz projektowaniem graficznym. Jej prace były pokazywane na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych, również za granicą.

Wystawa będzie prezentowana w COK „Perełka” (ul. Studzienna 6) do 3 lutego. Wstęp wolny.

(żms)/UM(mm)