Niszczyli elewację, świadkowie zawiadomili policję. Wandale zatrzymani na gorącym uczynku

Poniedziałek, wieczór. Młody mężczyzna stoi na czatach na osiedlu przy ulicy Kozielskiej. W tym czasie dwóch jego starszych kolegów smaruje na ścianach napisy świadczące o niewłaściwym pojmowaniu kibicowania drużynie sportowej.

Chodzi oczywiście o pseudokibiców piłkarskich, którzy w ramach lokalnych podziałów na fanów drużyn z Gliwic i Zabrza dokonują na osiedlach dewastacji elewacji, pokrywając ją napisami, świadczącymi o sportowych sympatiach autorów.

Opisywana sytuacja miała miejsce przed godziną 20:00. Policjantów zawiadomili świadkowie aktów wandalizmu. Po dotarciu na miejsce funkcjonariusze dokonali zatrzymania trzech mężczyzn – 23-latka oraz dwóch “malarzy” w bardziej zaawansowanym wieku. 37- i 41-latek, mieszkańcy Gliwic, wykonywali na ścianie bloku wulgarne wpisy, mające obrażać drużynę, której stanowczo nie kibicują. Wraz z zatrzymanymi zabezpieczono ich malarskie akcesoria.

Policja jest zaskoczona wiekiem mężczyzn, ponieważ tego rodzaju przestępstw dokonują najczęściej ludzie bardzo młodzi, emocjonalnie niedojrzali. Również w poniedziałek z pędzlami i farbami, ujęto trzech pseudografficiarzy w wieku 13 lat.

Wobec wszystkich zatrzymanych prowadzone są postępowania, które zakończą się w sądach. Dorosłym grożą kary od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Z pewnością będą też obciążeni kosztami naprawy elewacji.

(żms)/KMP Gliwice

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Bogdan Oleszek

Zatrzymani w rozwoju na poziomie trzynastolatka ?

Tymina
Tymina

I niech płacą i to sporo

marek
marek

Nic nie zapłacą, bo patologia nie ma z czego płacić. Najwyżej ich zamkną na zimę. Za to współczuje tym “świadkom” bo na zgłoszeniu ich rola się nie kończy. Niech się teraz modlą, żeby ci “malarze” dobrowolnie poddali się karze. Jeśli nie, to czekają ich niekończące się przesłuchania i chodzenie po sądach a cała patologia będzie już wszystko o nich wiedziała. Ja udaję, że takich rzeczy nie zauważam i idę dalej – nie będę narażać swojej rodziny ani siebie.

Olimpia Kostowska Dolezig

Zanieczyszczali?Troche lagodny naglowek….Zanieczyscic to mozna trawnik,papierkiem po cukierku….to sie nazywa WANDALIZM‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️

Mariusz Fornalski

Eeee tam…To są prawdziwi kibice.

PG
PG

co teraz powiecie zabskie kureeeeki kto bazgrze po ścianach co/ stara torcipka

DS
DS

to wasze piastogłupole obszczymurki, a nie TORCIDA

vacek
vacek

zdjecie jest tylko pogladowe a cala akcja dotyczy kibicow piasta

Wojciech Czerniawski

Kazać odmalować całą elewację budynku na ich koszt i sie skończy

Mirka Larwa

Brawo niech płacą może to ich czegoś nauczy

Oli
Oli
Płacić powinny was ie kluby bo taki jarzabek jeden z drugim 37 i 41 lat i nadal pół debile nie dadzą rady tego pojąć!!! A klub jak będzie miał coraz mniej kasy bo będzie wydawał na elewacje miastowe to albo nie będzie dobrze grał albo go całkiem szlag trafi. Oczywiście można powiedzieć że jedni mogą drugim robić na złość i pisać sami na swoich dzielnicach o wielkości tych drugich, ale wtedy :1) nie będzie wulgaryzmów na ścianach, i 2)sami będą pilnować swoich dzielnic żeby nikt z obcych nic nie pisał na temat klubu właściwego dla dzielnicy… Mam nadzieję że zostałem… Czytaj więcej »
John
John

A jak ktoś napisze ze kocha kasie z 8b to twoim zdaniem placic ma kasia?

Iwona
Iwona

W 100% się zgadzam :) Kiedyś też tak napisałam na facebook’u i zostałam zhejtowana na maksa.

GLIWICE
GLIWICE

a kurnik nie ma pieniędzy żeby płacić ledwo zbierają na raty tą zbieraniną na stadionie wieśniaki

Kazimiera Lassak

jeżeli złapani są sprawcy to niech płacą za odmalowanie elewacji ,nie wiem dla czego mają płacić kluby za jakichś idiotów i wandali ,jak tak każdy z nich zapłaci grubą forsę ,albo sam wymaluje ściany to im się odechce .

Oli
Oli

Jestem innego zdania – wypowiedział en się już wyżej…
Ale co jak taki malarzyk powie że nie ma z czego, nie ma kasy bo to bo tamto… Itp itd. Zapłacić musi wtedy klub a malować on, a mieszkańcy spółdzielni mają2tyg po malowaniu na zgłaszanie anonimowe czy im się to podoba czy nie, i chyba by to grało, co??

Wspólnota Mieszkaniowa
Wspólnota Mieszkaniowa

Nie ma kasy na odnowienie elewacji to do pierdla i będziemy kwita . A co do tego ma klub sportowy ten czy tamten ?

Ad
Ad

Do pierdla? 13-latka???

vox
vox

Do pierdla na koszt podatnika oczywiście, bo inaczej się nie da. I jakie tu “będziemy kwita”? Nie mają kasy, to sami powinni odmalować ten blok, a może i kilka innych.

yes
yes

Dokładnie a w tym pierdlu panowie wyczyszczą mu odbyt….

Sygnalista
Sygnalista

@ Oli Uprzejmie donoszę,że od twoich pomysłów głowa boli.Jeśli za ścienne bazgroły ma płacić klub ,to ja np.będąc kibicem Górnika będę wbrew sobie smarował ściany pisząc słynne “Całe życie Piast Gliwice” aby finansowo pogrążyć ten klub .Klub którego kibicem nie jestem.

Misio
Misio

Sądzę że, da się zapewnić takiemu biednemu bez pieniędzy na zapłatę zarówno kary jak i kosztów naprawy jego działalności, rozwijającej pracy przy zamiataniu ulicy.

Zwykły kibic sportowy
Zwykły kibic sportowy

A co za durnowate kibolskie jakieś nazwy Torcida , Żyleta ?

rachunekkoncowy
rachunekkoncowy

Teraz wszystko musi być groźne. Nazwy, koszulki, fryzury, wygląd aut, spojrzenie etc. Takie czasy cool jest być hooliganem gejem a niedobrze dobrym i uprzejmym. Od dziecka wychowuje się dzieci na “cwaniaków” dających sobie radę.

Michał Szaroń

Dowalic po 50tyś każdemu + koszt naprawy elewacji przez jakaś firmę

Michał Tylu

Tak na marginesie typowy kibic Górnika

Damian Lang

Typowa.kura internetowa

Michał Tylu

Damian Lang typowy kibic górnika ;)

Siwy
Siwy

Tylek ty stary a głupi jesteś masakra chłopie

Damian Białas

Przeciez to zlapali kurczakow.Widac ze poprawiali czarnym sprayem srebny napis

Damian Białas

Slawomir Kłos masz racje

Sławomir Kłos

Michał Tylu Kluby mają ponosić koszta za takich idiotów? Pomyśl zanim coś napiszesz . A kibice Piasta tacy święci i nie malują takie gryzmoły? Typowy Janusz internetowy…

...
...

Mieszkańcy mają ponosić konsekwencje działalności klubów?

lorenz
lorenz

To pewni górnicy na emeryturze wyznawcy jedynej słusznej drużyny na Śląsku Szachtar PZPR z Hindenburga!!!!

Sygnalista
Sygnalista

Uprzejmie donoszę.Kara powinna być z tych “okrutnych” Powinni ponieść koszt wymalowania elewacji .Ponadto niezależnie od sympatii klubowej (Górnik,Piast) dozgonny zakaz stadionowy

gliwicjus
gliwicjus

Brawo! Teraz kolej na złapanie wandali niszczących elewacje w centrum.

rachunekkoncowy
rachunekkoncowy

Moja mama mówiła duży jak brzoza a głupi jak koza :) To taki rebus dla tych wszystkich kiboli

zzz
zzz

Upier…ić łapy przy d.pie…. i jeszcze kazać odnowić kilka pomazanych elewacji…

kibic
kibic

obciążyć przykładowo doliczając naprawę pozostałych zniszczonych elewacji w Gliwicach! niech się piastogłupole zastanowią!! a dla tych drugich też niech to będzie nauczka!!

Rafał Hajduga

Na Moniuszki w bramach pojawiły się nowe napisy :(
Wandalizm !!!!

Maciej Smyczek

Pajace.. brawo policja

ja234
ja234

Niech piast-porażka zapłaci za “malunki” swoich kiboli.
Tych wandali wsadziłbym do pierdla na 10 lat plus grzywna w wysokości 20 tys.

ach te wasze kompleksy
ach te wasze kompleksy

brawo kury heheh :)

Kacper Heine

Połamać takim łapy

Wiesław
Wiesław

Hurrra! Brawo Policja!

Halina
Halina

widocznie ten dziadek jeszcze nie dojrzal …. albo brak mu szarych komorek

Tomasz Mihal
Z jednej strony powinny być wcielone w życie nowe prawa,procedury,przepisy itp,by karać takich oszołomów/specjalistów od destruktywnego graffiti,by pracowali na rzecz miasta za takie rzeczy…a z drugiej strony może miasto powinno wyjść na przeciw i stworzyć jakieś miejsca gdzie tacy ludzi mogli by się wyżywać twórczo,albo może rozbić coś na wzór reklam mobilnych na przyczepkach…niech stworzą takie mobilne ścianki właśnie na przyczepkach itp,gdzie każdy mógłby sobie po bazgrać jakieś napisy czy malunki i dać upust swojej fantazji,nadmiaru energii,pomysłowości,kreatywności itp i spuszczając parę na czymś takim.odechce im się innych działań destrukcyjnych,a na koniec miesiąca zamaluje się takie ścianki,albo wymieni na nowe i… Czytaj więcej »
Rafał Białas

to nic nie da :) lepiej dać karę w wysokości tynkowania całego budynku bo zamalowany element będzie widoczny :) a tak po namalowaniu dostanie w prezencie kredyt na 30 lat na kwotę pewnie zawrotną i będzie miał cudowne życie :)

Tomasz Mihal
Z tym kredytem do spłacenia to dobry pomysł,ale czasem to są młode osoby,bez wiedzy wyobraźni oraz nie posiadający niczego wartościowego,żadnych dochodów itp,czasem ledwo po skończeniu 18-u lat,albo i przed… i co mają to scedować na rodziców,że syn ma niepokorną naturę i nie ciekawy charakterek?…Po za tym jak ktoś jest cwany i sprytny to będzie pracował na czarno,albo będzie żył z przestępstw i jeszcze bardziej szkodził innym…albo wyjedzie za granicę i tam będzie szkodził innym,a to chyba nie o to chodzi…lepsza jest np ciążka praca na rzecz miasta,albo jakieś kolonie karne,by się innym odechciało i odstraszało ewentualnych chętnych…za niskie kary i… Czytaj więcej »
Krzysztof Mlnczk

Pomijając ta epopeję. Czyli co : dać im kawałek miejsca żeby mogli se napisać torcida ?:)

Tomasz Mihal

Nie im,ale wszystkim tym co lubią rysować i pisać na ścianach różne głupoty,w miejscach na to nie przeznaczonych…nie potrafisz czytać ze zrozumieniem :-)??? Ale właśnie tak jest jak ktoś coś czyta i robi wybiórczo,a potem są opłakane skutki :-)

Paweł Till

A wszystko przez lagodne prawo dla tego typu wystepkow