Zgubił portfel na parkingu przed centrum handlowym. Przywłaszczyła go kobieta, która odjechała Mazdą 2

Nieznana kobieta przywłaszczyła uprzednio zagubiony portfel wraz z zawartością pieniędzy w kwocie 2.520 zł. Mimo słabej jakości zdjęć, policja ma nadzieję na rozpoznanie jej przez internautów.

Opisywana sytuacja miała miejsce 22 listopada ubiegłego roku w Knurowie, przy ul. Szpitalnej, na terenie parkingu obok supermarketu.

W toku śledztwa funkcjonariusze uzyskali i zabezpieczyli monitoring, na którym widać moment utraty portfela przez zgłaszającego. Stało się to w czasie przejścia pokrzywdzonego ze sklepu do zaparkowanego samochodu.

Widoczna jest również kobieta, która podnosi utracony portfel, po czym kieruje się do samochodu, wsiada jako pasażer i odjeżdża z terenu parkingu.

Z uwagi na bardzo słabą jakość nagrania monitoringu nie było możliwości odczytu numeru rejestracyjnego pojazdu, którym kobieta odjeżdża z miejsca. Samochód to (najprawdopodobniej) Mazda 2, koloru srebrnego. Rysopis kobiety: wiek 50-60 lat, średniej budowy ciała, włosy krótkie, ubrana w kurtkę do kolan, spodnie ciemne.

Prowadzący sprawę wyczerpał wszystkie możliwości odnalezienia sprawczyni. Warto jednak wszelkimi sposobami dążyć do jej ujęcia, dlatego, mimo skrajnie słabej jakości zdjęć, funkcjonariusz zdecydował się je opublikować.

Być może, po obejrzeniu, ktoś rozpozna kobietę poprzez skojarzenie sylwetki z użytkowanym samochodem.

Wszelkie informacje mogące przyczynić się do ustalenia tożsamości sprawczyni prosimy kierować bezpośrednio do prowadzącego postępowanie mł. asp. Grzegorza Klatki — detektywa Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Knurowie, tel. (32) 337 25 29 lub pod całodobowy numer 323372500. Policja gwarantuje wszystkim zgłaszającym pełną anonimowość.

(żms)/KMP Gliwice
fot. scr. z monitoringu/KMP Gliwice

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Realista
Realista

Jakość zdjęć tak powalająca, że nie potraficie odróżnić Mazdy 2 od Hyundai`a i30 który jest na fotografii.

zxc
zxc

Kolego, chyba nie masz racji. Hyuindai i30 w wersji krótkiej nie ma relingów dachowych. To jest Mazda 2 w wersji demio.

Jo
Jo

Kolego @zxc, to nie jest żadna mazda. To Hyundai i30 wagon. Mazda ma inne reflektory i inną linię szyb bocznych.

zxc
zxc

Pełna zgoda :)

Gruby portfel przed 10-tym...
Gruby portfel przed 10-tym...

Z takim grubym portfelem ludzie jadą do intermarche po pierogi? Takiego portfela trzeba strzec jak oka w głowie! No chyba że ktoś ma za dużo pieniędzy.

Urko
Urko

Hmmm … pomijając aspekt etyczny i moralny działania tej przedstawicielki społeczności w 95 % katolickiej , zostaje tylko pogratulować właścicielowi sklepu skuteczności tego “monitoringu”. Który, jako żywo, nie jest w stanie nagrać nawet numerów rejestracyjnych samochodu na parkingu.

Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

@Urko. W społeczności jest jeszcze 5% na protestantów, żydów, buddystów, wyznawców latającego Potwora Spaghetti i ateistów, ale Urko już wie. I to wie z całą pewnością.

Urko
Urko

Oczywiście masz rację . Od tyłu, ta kobieta wygląda jak klasyczna buddystka pochodzenia żydowskiego..

Kijyt
Kijyt

A może to Twoja córka robi Ci koło pióra i masz katoliczkę w rodzinie?
Poza tym nie widzę sensu w ferowaniu wyroków na chybił -trafił.
Z drugiej strony można by Ci przyznać rację i od tej pory katolicy są większością i jak to w demokracji-rządzą. Chyba, że standardy demokracji są Ci obce…..

Adam
Adam

Masakra

Grześ_przez_wieś
Grześ_przez_wieś

Jak znalazł na nowe koło dwumasowe do Mazdy :)

Gliwiczanin
Gliwiczanin

Może jak policja sobie nie radzi to zastąpmy ich internautami

strzykawa
strzykawa

a co na to “ampuła” bez jego/jej komentarze to forum jest nie ważne

T_o_m_1983
T_o_m_1983

Jaka mazda to jest Hyundai na 100% combi i30

kanalia52
kanalia52

Rozpoznaję. To suweren.

krzysztof
krzysztof

kto gubi? a stare przysłowie mówi ,że Car i po kopiejkę się schyli. Może wyjechała do innych miast zobaczyć jak tam jest jak nakazał człowieczek z pomarszczonym czołem

prawda
prawda

Znalezione nie kradzione,

rys
rys

Za to przywłaszczone !