Zieleń zamiast asfaltu. W przyszłym tygodniu ruszają prace w kolejnych dwóch miejscach wyłączonych z ruchu

W dwóch miejscach na jezdni przy placu Piłsudskiego, zamiast zaasfaltowanych miejsc wyłączonych z ruchu, pojawi się nowa roślinność. Wszystko za sprawą odbrukowań, które rozpoczną się z początkiem przyszłego tygodnia.

 
Zapowiadane przy okazji publikacji listy dróg do remontu zadanie wchodzi w fazę realizacji.

W poniedziałek (8 lipca) ruszają pierwsze prace, w trakcie których najpierw odbrukujemy, a potem nasadzimy rośliny. W rejonie skrzyżowania ulicy Piłsudskiego z ulicą Berbeckiego, a także krzyżówki z ulicą Gruszczyńskiego, w miejscach gdzie obecnie znajduje się powierzchnia wyłączona z ruchu, pojawią się rabaty z niską zielenią – informuje Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach.

Ze względów bezpieczeństwa, mogą tam zostać nasadzone krzewy i byliny, ale dzięki temu miasto zyska kolejną zieloną przestrzeń. Dobór zieleni w pasach drogowych musi odbywać się w sposób szczególny. Nie może ona zasłaniać widoczności zarówno kierowcom jak i pieszym

– dodaje ZDM.

Z pomysłu na pewno nie ucieszą się jednak dostawcy towaru do okolicznych sklepów. Mimo, że parkowanie w tym miejscu grozi mandatem, kierowcy dostawczaków często z niego korzystali, bo… nie mieli innej możliwości.

To kolejne miejsce, gdzie w ostatnim czasie za pomocą zieleni lub elementów małej architektury eliminowane jest nieprawidłowe parkowanie. W czerwcu na zbiegu ul. Zwycięstwa i Dolnych Wałów zamontowano stojaki rowerowe.

(żms)/ZDM Gliwice

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
26 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze