Oficjalne wyniki wyborów samorządowych w Gliwicach. Tylko trzy kluby w Radzie Miasta

Zygmunt Frankiewicz głosami 72,35% gliwiczan został ponownie wybrany prezydentem Gliwic.

Zygmunt Frankiewicz otrzymał 50260 głosów
Jarosław Gonciarz 19,42% (13490 głosów), Bernard Fic 4,74% (3292 głosów), Mirosława Sander 3,50 % (2430 głosów).

W Radzie Miasta zasiądzie 11 radnych prezydenckiego ugrupowania. W Ratuszu znajdzie się także 8 reprezentantów PIS i 6 z Koalicji Obywatelskiej.

Koalicja zwiększa stan posiadania

Zdecydowane zwycięstwo Zygmunta Frankiewicza, po części przełożyło się także na poparcie wspieranych przez prezydenta radnych. Koalicja dla Gliwic do Rady Miasta wprowadzi 11 radnych, czyli o jednego więcej niż w mijającej kadencji. Mandat zdobyli:

1. Krystyna Sowa
2. Grażyna Walter-Łukowicz
3. Michał Jaśniok
4. Krzysztof Kleczka
5. Magdalena Budny
6. Marek Pszonak
7. Tadeusz Olejnik
8. Paweł Wróblewski
9. Stanisław Kubit
10. Jacek Trochimowicz
11. Marcin Kiełpiński

Ze starego składu KdGZF w nowej Radzie zabraknie jedynie Jana Pająka, który został skreślony z listy wyborczej przez kierownictwo klubu. Nowe nazwiska w KdGZF to Jacek Trochimowicz i Marcin Kiełpiński.

W PiS o mandat więcej

7 mandatów cztery lata temu i 8 mandatów w tegorocznych wyborach. PiS cieszy się więc nieznacznie rosnącym poparciem gliwiczan Mandat w wyborach otrzymali:

1. Adam Michczyński
2. Tomasz Tylutko
3. Adam Majgier
4. Ryszard Buczek
5. Gabriel Bodzioch
6. Łukasz Chmielewski
7. Krzysztof Paweł Procel
8. Zdzisław Goliszewski

Wśród 8 radnych PiS pięciu to obecni radni (Tylutko, Majgier, Buczek, Goliszewski, Procel). Z kolei dla Michczyńskiego, Bodziocha i Chmielewskiego będzie to debiut w ratuszowych ławach.

KO na szóstkę

6 mandatów dla Koalicji Obywatelskiej to powtórzenie dotychczasowego stanu posiadania Platformy Obywatelskiej. Z list PO do Rady Miasta w 2014 roku dostało się 7 radnych, jednak już na starcie klub pożegnał Patryka Hodurę, który bez powodzenia starał się teraz ponownie o mandat z listy SLD. Do Rady Miasta tym razem mandat otrzymali:

1. Ewa Potocka
2. Zbigniew Wygoda
3. Leszek Curyło
4. Agnieszka Filipkowska
5. Janusz Szymanowski
6. Katarzyna Kuczyńska-Budka

Po czterech latach do Rady wraca Curyło (wcześniej reprezentował barwy KdGZF), a Filipkowska i Kuczyńska-Budka to debiutantki. W Ratuszu nie zobaczymy już Urszuli Więckowskiej, a po decyzji kierownictwa PO skreślony z listy został Dominik Dragon. W konsekwencji ze startu zrezygnował też Kajetan Gornig.

Rada bez SLD

W Radzie Miasta po raz pierwszy od wielu lat nie zobaczymy reprezentantów SLD. Lewicowy komitet nie zdołał przekroczyć progu wyborczego, podobnie jak Kukiz’15.

Michał Szewczyk

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
aaaaaaaaa
aaaaaaaaa

ta co mężulek jej załatwił fuchę no moje gratulacje…. dochłapałaś się do koryta. Ciekaw jestem teraz jak zadbasz o to wszystko co tak pięknie opowiadałaś.
ps. ludzie to jednak głpupi są ale jest demokracja – trzeba akceptowac wybory :)

qwe
qwe

Wkrótce marszałek z PO może zostać zastąpiony przez marszałka z PiS. A wtedy pani z urzędu marszałkowskiego nie miałaby się gdzie podziać. Dlatego trzeba uprzedzać fakty.

ja234
ja234

Więc właśnie, wraz z mężusiem boją się, możliwej zmiany marszałka. Pisiowski marszałek wywaliłby budkową.No i biedna nie miałaby pracki na etacie państwowym…Będąc radną jest nadal na stołku państwowym, obijając się będzie kasowała pensję z dwóch pracek. Po prostu miodzio…

Anna Kurzaj
Anna Kurzaj

Jeśli ma pan/pani śmiałość pisać takie teksty to odważnie byłoby się pod nimi podpisać. Mam pytanie zna pan osobę którą pan opluwa? Ja tak i mogę powiedzieć, że to bardzo wartościowa osoba.

W pogoni za octem
W pogoni za octem

Jak wszyscy z platformy jest zapewne porządna i uczciwa…………

Fotoszop
Fotoszop

…i młoda i szczupła i gładka i piękna jest jak na plakatach. Grafik płakał jak odmładzał.

:))
:))

A co z Pisiorkiem nie dał rady nawet fotoszop?

Stanisław
Stanisław

Jak wyborcy głosowali na plakat, to na sesjach w fotelu radnej też chcę widzieć plakat, a nie jakiegoś babola.

LOL
LOL

PO jest tak obywatelska jak wizerunki członków na plakatach. Ale trzeba przyznać, że poseł to ma klawe życie. Od kampanii wyborczej może sypiać z atrakcyjniejszą wersją z plakatu.

Cabanka
Cabanka

W cudzysłowie “porządna i uczciwa”

Janek Satanek
Janek Satanek

Dopiero od paru miesięcy w PO i od razu hop na 2 miejsce na liście. Za jakie zasługi? Bo z mężem posłem jeździ na wszystkie eventy w Polsce? Bo Saługa daje jej tyle wolnego, bo i tak nie ma co robić w Urzędzie Marszałkowskim? Co do tej pory zrobiła w Gliwicach? Oprócz tego, że jest żoną posła, który jako przewodniczących koła PO wprowadził do Rady Miejskiej Patryka Hodurę nikt w Gliwicach jej nie poznał z działalności społecznej.

Cabanka
Cabanka

Nikt jej nie POznał z działalności społecznej, ale ktoś jednak na nią zagłosował! Kto to był?

real
real

Zapewne ci, którzy od kandydata na prezydenta oczekują doświadczenia na takim stanowisku

Michał
Michał

@real To żona posła kandydowała na prezydenta? Masz tajemną wiedzę, albo jesteś odrealniony.

Obserwatore Gliwicjano
Obserwatore Gliwicjano

@Do Anny Kurzaj. Porządna ? To szeroki termin, Więc zapewnie Panią Budkę w jakimś swoim zakresie obejmuje. Nie znam tej pani . Jednak stwierdzam ,że jest bezambitną miernotą korzystającą z nepotyzmu własnego męża. Człowiek “porządny” nigdy by w takim kabarecie nie uczestniczył. A może chodzi w tym “porzadnym” tylko o porządanie stolca radnego. Wszystkimi dostępnymi środkami. Moralnymi lub nie.Pozdrawiam

ech
ech

POŻĄDANIE !

Joe
Joe

System jest winny, system. System szczuje ludzi na siebie. Wybory powinny być indywidualne a nie komitetowo-partyjne. Jeden mały okręg wyborczy (dzielnica, pół dzielnicy), jeden mandat do rady miasta, przegrywający odpadają, na karcie wyborczej wybieramy spośród kilku a nie kilkudziesięciu kandydatów.

Urko
Urko

“Bla bla bla JOW, sratata stratata JOW, urabura mla mla mla JOW ”
Taki jest mniej więcej sens twojej, Joe wypowiedzi. Pomysł jest mniej więcej tak aktualny, jak idea zastąpienia obecnych kombajnów zbożowych parowymi młockarniami . Całe szczęście, że nikt z miernot intelektualnych pod wodzą Babci Wiedźmina nie wszedł do RM , bo tak wyglądałyby pewnie wszystkie ich wypowiedzi.
A JOW-y, Joe, to sobie przetestuj w wyborach na Prezesa w Kółku Wędkarzy Akwariowych , czy gdzie tam należysz.

Joe
Joe

Wylicz w punktach zalety obecnego systemu.

Urko
Urko

Trzymaj mnie . Już się rozpędzam . Bo życzy sobie tego internetowy fiksat JOW-ów. :-):-):-)

Szef
Szef

Pani Aniu – to proszę rozwinąć temat. Czy ta Budka na przykład załatwiła Pani jakąś ciepłą posadę? Albo przynajmniej próbowała? Wpisała Panią na jakąś listę ubiegających się o posady? Załatwiła posadę pani dziecku? Bardzo Pani zazdroszczę, że ma Pani szczęście obracać się w takim wartościowym towarzystwie.

xc
xc

Sposób waszych wypowiedzi, dobór słów mówi o tym kim jesteście.

ja234
ja234

Anna Kurzaj, to proszę zdefiniować słowo wartościowy?Czyli…

:))
:))

nie zaczynamy zdania od „czyli” drogi panie…

ja234
ja234

Droga pani,to nie było nowe zdanie…
Zdania zaczynamy z dużej litery szanowna pani…

ewa
ewa

Jej jedyną wadą jest to , że jest żoną swojego męża. Poza tym pani Ania ma rację

Marcin
Marcin

Przedwyborczy wyrok sądu w sprawie pani Budki świadczy również o innej wadzie. Oczywiście zawsze znajdą się osoby, dla których będzie kryształowo czysta, dla których będzie symbolem cnót i doskonałości oraz wzorem do naśladowania.

ech
ech

a wyrok sądu to pomyłka. Jak miejsce dla tej pani w radzie.

ja234
ja234

Anna Kurzaj, każdy może napisać, że się zna kogoś. Czystek w urzędach nie będzie.Nie bójcie się o swoje stołki.Pracka w której się nudzicie będzie nadal wasza.

Vicent
Vicent

Fakty droga Pani, to nie opluwanie, a czy wartościowa to się okaże. dotychczas potrzebowała pomocy mężusia snafcy konstytucji ze strony spisu;)

Gosia.
Gosia.

Zapewne pani Katarzyna jest miła i sympatyczna, a jej znajomi ją uwielbiają i uważają za wartościową, jak Pani napisała. To nie zmienia jednak faktu, że dostała się na listę tak, jak się dostała. A to, że ludzie na nią zagłosowali to wstyd, bo to przyzwolenie na takie zachowania. I jeśli komuś raz się udało, to zrobi to ponownie.

Marcin
Marcin

Na miejscu Zbigniewa Wygody obawiałbym się o stanowisko. Już wkrótce może się okazać, że kto inny został zaplanowany na funkcję przewodniczącego gliwickiej Platformy.

Marcin
Marcin

“mogę powiedzieć, że to bardzo wartościowa osoba”

Na tyle wartościowa, że trzeba było usunąć z listy wyborczej Dragona, od 12 lat wybieranego przez mieszkańców na radnego? Gdyby rzeczywiście była taka wartościowa, to zapobiegłaby nieetycznemu zachowaniu swojego męża – posła Budki, członka zarządu krajowego PO – który (według oficjalnej informacji podanej przez rzecznika PO!) był inicjatorem zmian na listach wyborczych. Tyle w temacie na temat wartości Budków. To, co zrobili, to zwykła podłość i chamstwo. Porządni i uczciwi ludzie tak nie postępują.
O wartości pani Budki niech dodatkowo świadczy wyrok sądu w sprawie jej pomówień pod adresem Bartłomieja Kowalskiego.

Cabanka
Cabanka

Wszystko zgoda, tylko ja pytam, czy ci którzy na nią, panią Budkę głosowali nie czują tego, że to po prostu przyzwalanie na takie chwyty POniżej pasa? Kim ci ludzie są?

Maria
Maria

Jakim prawem zadaje Pani takie pytania ?? Niech Pani nie obraża ludzi, którzy myślą inaczej niż Pani. Pozdrawiam serdecznie.

Cabanka
Cabanka

A, rozumiem, że tylko wy macie prawo opluwać?

Steed
Steed

Pani Aniu, może i wartościowa, ale to w jaki sposób się tam znalazła na pewno nie było fair wobec wielu kandydatów. Pani sama wie będąc w KO.

DEMOS znaczy......
DEMOS znaczy......

O jakiej demokracji piszesz ? Czy demokracja to nepotyzm Budki ? Czy demokracja to wywalenie Pająka ? Czy demokracja to ustawianie na tzw. miejscach biorących “miernych ale wiernych” lub członków rodzin decydentów.

Ale jaja
Ale jaja

Olejnik, Kubit, Budka? Za 5 lat startuję skoro tyle wystarczy :-)

Orso
Orso

Bez Karbownika ha! ha!!

Krysia
Krysia

A taki Gliwicjusz były Rektor i tak “niegodziwie” potraktowany przez Obywateli. BRAWO !!!!!!!!!!!!!

Ola
Ola

Zazdrościsz Gliwiciusza? Nie zniechęcaj się, może kiedyś ci się trafi

Krysia
Krysia

Jak ktoś taki jest Gliwicjuszem to kompromitacja dla
tej godności, więc nie ma czego zazdrościć!!!!!!

krzysztof
krzysztof

to taki pocałunek śmierci już nie jeden poległ na podarkach od frankiewicza

Ula
Ula

Wykaz się inteligencja i wymysl coś oryginalnego. Powodzenia

Imię
Imię

Nieobecność Hodury cieszy

Ale jaja
Ale jaja

A mnie cieszy obecność Budki. To lepsza promocja miasta niż hala bankrut.

Largo
Largo

Hala może i nie zarabia kokosów ale ja wynajmuje ludziom kawalerkę w czasie imprez za 1000 zł noc. Biorą z radością, w hotelach jeszcze wyższe ceny. Dzięki hali „bankrut” ja zarabiam. Dziekuje prezydencie Frankiewicz. Głosowałem, i będę głosować na Pana

Fiskus
Fiskus

A podatek płacisz ?

I US
I US

Z radością informujemy, że Urząd Skarbowy sprawdzi, czy odprowadza Pan należny podatek za wynajem. Serdecznie pozdrawiamy.

Gliwice
Gliwice

I US się odezwał czyli kolejny bankrut…

Wow !
Wow !

W czasie imprez hmmm… To wynająłeś już ze … jeden raz. Rozumiem, że ten tysiąc odmienił twoje życie.

krzysztof
krzysztof

głębiej głębiej głębiej i tak zostań WYTRZYMAJ

Gliwiczanin
Gliwiczanin

Czekamy w takim razie na realizację programu dla wyborców od pani Budkowej: “Co zatem zaoferujesz gliwiczanom jako kandydatka do rady miasta?
A mamy godzinę albo całą szpaltę? (śmiech). Już zupełnie serio – chciałabym w Gliwicach realizować to, na czym się znam. Dbać o to, by w dzielnicach i na osiedlach powstawały miejsca, w których zarówno starsi jak i młodsi mogą się spotkać, rozmawiać, grać w szachy czy robić na drutach. Także wypić herbatę i pomóc dziecku sąsiada odrobić lekcje albo poczytać gazetę.”

kredo
kredo

Nie dla PIS to na 100% :)

qwe
qwe

Z niecierpliwością czekam na publiczne miejsce do picia herbaty w mojej dzielnicy.

DZIELNICA
DZIELNICA

Nastaw wodę ! Zaraz wpadniemy !

PanTuNieStał
PanTuNieStał

Na herbatkę z panią viceprezydent miasta – też wpadnę, prąd przyniosę swój :)

JaTuStałem
JaTuStałem

Ja zapewnię druty :)
I proszę, jak się zrobiło rodzinnie …

P.S.
P.S.

TYLKO KUP SOBIE JAKIŚ DUŻY CZAJNIK !!!

Levinho
Levinho

Na Milenium jest już takie miejsce. Pod sklepem Marciniszyn, tylko piją herbatkę z prądem.

Anna
Anna

Proszę napisać co zrealizowali poprzedni radni?. Jakby tak zbierać ich przedwyborcze obietnice to by nie trzeba było zmieniać ulotek wystarczy retusz zdjęcia ;)

Urko
Urko

Dla wyjaśnienia:
1. jest po wyborach
2. poprzedni ( i w większości ci sami ) radni niczego nie obiecywali , poza tym, że będą radnymi .

HA HA HA
HA HA HA

Obiecywali ,że będą radnymi ? To w Twoim punkcie 2 też kłamali. Biorąc pod uwagę ich absencje na Sesjach z obietnicy się nie wywiązywali. Dotyczy również bezrozumnego nakazowego antyobywatelskiego głosowania

jacuniek
jacuniek

Ta pani zdaje się była Dyrektorem Wydziału Dialogu w Urzędzie Marszałkowskim, czy czegoś równie zabawnego. Widzę, że będę zmuszony zostać Dyrektorem Ministerstwa Zdrowia Szczęścia i Pomyślności. Przydałoby się jeszcze wprowadzić podpowiaty i nadpowiaty. Wtedy emocje kibiców życia samorządowego i ich licznych rodzin sięgną prawdopodobnie zenitu.

Ampuła
Ampuła

Wydaje się zasadne, żeby już teraz wnioskować o zmianę ordynacji specjalnie dla Gliwic. Tak, żeby za 5 lat Frankiewicz mógł zostać nie wybrany, ale ogłoszony prezydentem – na przykład w trybie Prezydenta Wszechczasów – bez przeprowadzania zbędnej procedury wyborczej. Na pewno będzie z tego tytułu sporo oszczędności. Czysto finansowych, bo odejdzie potrzeba urzędowego druku list, kart, obwieszczeń itp. stałych obciążeń. Znikną koszty prowadzenia kampanii na fotel prezydenta, tych wszystkich głupawych spotów, zaśmiecających banerów i miałkich audycji sponsorowanych. Jednak będą też oszczędności innej natury, bardziej ludzkiej. Bezwyborcze ogłoszenie w Gliwicach Prezydenta Wszechczasów zapobiegnie tragedii w środowisku planktonu konkurentów. Starczy prześledzić treści… Czytaj więcej »

Bono
Bono

Czyli PRL po nowemu

Gleiwitzer49
Gleiwitzer49

Bezbłędnie czyli w dziesiątkę. Z czapeczką w ręce główenię chylę – tekścik boski, podsumowanie mistrzowskie. Pisałem kiedyś, tak pewnie z rok temu, bodaj w Info-posterze o prezydenckich wyborach i grze, która za nimi stoi czy też wręcz te wybory są tą grą. Gra się po to, żeby wygrać, a jak kto chce pitolić tylko, to niech sobie popitoli “w oczko” na ławce pod trzepakiem. Dobrzy gracze zawsze budzili mój szacunek i do dziś budzą. Większym zaufaniem darzę przewidywalnych i mistrzowskich graczy niż ideowych partaczy. Osobiście cieszę się, że na Gliwiczanach nie robi większego wrażenia “kilkadziesiąt ton rozsypanego piasku” ani pseudo… Czytaj więcej »

mieszkanka Gliwic
mieszkanka Gliwic

@Gleiwitzer49 ,Ooo… widzę niestałość w uczuciach i ocenachJuż w tym wyśmienitym graczu nie przeszkadza zaburzańskie pochodzenie i niszczycielskie gospodarzenie miastem przodków?

The Tiger@
The Tiger@

Czemuy miałoby przeszkadzać zaburzańskie pochodzenie? Gliwice były i są otwarte na osoby, które chcą tu dobrze pracować. I tego niszczycielskiego gospodarzenia miastem też jakoś nie widać. Owszem – zdarzają się kontrowersyjne decyzje, ale taki już los tych, którzy decyzje podejmują.

oburzański
oburzański

Tytułem doprecyzowania … Chodzi Państwu o zabrzańskie czy zabużańskie?

The Tiger@
The Tiger@

O te same o których pisała “mieszkanka Gliwic”, a ja z błędem przejąłem.

mieszkanka Gliwic
mieszkanka Gliwic

Najlepiej pierdołowato przyczepić się do ” rz “pomijając sedno….tragedia się stała. Mea culpa, mea culpa,mea maxima culpa!

The Tiger@
The Tiger@

@Mieszkanko… z tym się zgadzam. Ale na forum zawsze się znajdzie jakiś “grammar nazi”.

krzysztof
krzysztof

ĆWIERĆ wieku frankiewiczowi nie starczyło na spełnienie obietnic -chłop się rozkręca i nabiera tempa, szpitale leżą i kwiczą, wieczne poprawki po remontach, lecz cóż życie oddający głosy stracone wybrali układy klikę i kumoterstwo, wybrali igrzyska nie chleb,Gdy wasi bliscy dostaną się do szpitala tak cudnie zarządzanego przez tego człowieczka i leżeć będą w urągających warunkach pomyślcie sobie o WASZYM cwanym lisie jak was pięknie wykolegował ku chwale koalicji zf.
AMEN.

The Tiger@
The Tiger@

Obiektywnie rzecz biorąc jakość szpitali się poprawiła w ciągu 25 lat. Ale szpitale to nie chleb – chleb to są zakłady pracy, a tych za kadencji ZF powstało w Gliwicach wiele. I to także pokłosie jego decyzji by zagrać o Opla.

krzysztof
krzysztof

NIE ZABIERAJ GŁOSU.
DZIĘKUJĘ

The Tiger@
The Tiger@

A jakieś merytoryczne argumenty za Twoją wypowiedzią się kryją?

mieszkaniec 1966
mieszkaniec 1966

wiem już czemu wygrał frankiewicz bo ma takich zwolenników i bardzo wolno myślicieli jak The Tiger@,a podobno już za komuny zlikwidowali analfabetyzm

Urko
Urko

Znowu ci się pokróliczkowało w tej odpornej na ortografię, interpunkcje i fleksję łepetynie. Zygmunt F wygrał dlatego raczej , że ma takich przeciwników jak ty, Vincent, krzysztof, czarny konik i jeszcze paru :-):-):-):-)

centrum uzależnień i depresji
centrum uzależnień i depresji

Urko, coraz rzadziej dobrze czyta się co piszesz. Wytłumacz, o ile potrafisz i się nie wstydzisz, z jakich powodów coraz częściej jesteś coraz prymitywniej ordynarny i chamski i dlaczego jesteś tak bardzo samotny, że większość życia dzielisz z portalem 24gliwice i być może z innymi? Czy twoje życie, pełne cytatów z internetu, naprawdę jest tak żałośnie puste w realu? Potrafimy pomóc.

krzysztof
krzysztof

porównam ciebie do rybki Canero

The Tiger@
The Tiger@

@mieszkaniec 1966: Jestem w stanie w każdej porze dnia i nocy stanąć z Tobą w szranki w dowolnym teście na sprawność umysłową… fizyczną z resztą też. Podejmujesz rękawicę?

mieszkaniec 1966
mieszkaniec 1966

nie możesz bo powyższego tekstu nie zrozumiałeś

The Tiger@
The Tiger@

@mieszkaniec 1966: Tak myślałem. Przegrywasz walkowerem.

krzysztof
krzysztof

jak zrozumiesz tekst napisz Spokojnej nocy

T-34
T-34

Z dwojga zlego lepsi oni niż banda rozmodlonych idiotów z PiS

zachwycony
zachwycony

Gleiwitzer49 w tym samym I-P chwaliłeś się kiedyś małżonką, która ma korzenie z tych samych stron co twój pupil Franc iszek tak, że twoja solidarność i zachwyt nim mnie nie zaskakuje. Przeanalizuj może poważnie jego korytową przejażdżkę życiową za nasze pieniądze tzw. publiczne. Przypomnij sobie przekręty gruntowe np. “fortuna za grosze” pozamiatany NIK itp, Taki Adamowicz może być tylko małym piwkiem w porównaniu z budkowo-frankowym towarzystwem?
Aha, po tej twojej radości tutaj objawionej, czas na wytrzeźwienie.

Adam
Adam

może wystawcie jakiegoś kandydata który nie będzie takim nieudacznikiem jak ta wasza cała partia AVE CESAR JAROSŁAW III WIELKI miłościwie nam panujący król pokrak. Przecież zakładając że jest demokracja( a pani ampuła udając inteligenta z prawie błyskotliwym dowcipem rodem z czasów Jaruzelskich do których zapewne tak tęskni ) zatem zgodnie z jej doktryną trzeba założyć iż wybory ustala góra ale wybierają ci z dołu czyli obywatele , większość – chce pani powiedzieć że 80 tyś mieszkańców naszego miasta od 20 lat jest w nieustannym błędzie ?a za kogo się Ampułeczka uważa????????? czy raczej czuje się pani niespełniona w swoich pisowskich… Czytaj więcej »

Ampuła
Ampuła

Nie rozpoznajesz płci. Nie wyczuwasz nastroju. Nie łapiesz kontekstów. Nie odczytujesz tęsknot.
Napisałbym więcej, ale po co. Mnie starczy, a tobie i tak będzie za dużo do pojęcia.

Urko
Urko

Touche !

krzysztof
krzysztof

nic nie zrobisz nawet jak byś zwolennikom frankiewicza palcem pokazał to mają taką sieczkę we łbie że nie pojmie i dalej mu poparcie da-podobnie jak z amber gold ludzie wierzą a kasiorkę i tak mafiozo całą bierze

black_horse
black_horse

Adaś, przejedź sie do Rudy Śląskiej i zobacz co się tam przez ostatnie 8 lat wydarzyło, a potem się wypowiadaj i porównuj.

oko
oko

YES YES YES Patryk Hodura,który plakaty kazał zdzierać i za granicę dał nura, pogrążył siebie i komuchów. Jaka będzie dalsza droga **** . Typuję,ze zwiąże się z równymi sobie smarkami. Czyli narodowcami

Gucio
Gucio

Obstawiam że może się prędzej związać z kolegami z celi xDDDD

Stalownik
Stalownik

Bernardzie Fic. Towarzyszu ! Wiesz jak kończy honorowy gwardzista pokonany. Wraca tam gdzie zaczynał. Jazda na wózek i rozwozić wodę mineralną po Hucie. Przynajmniej jakiś pożytek z ciebie nieudaczniaku będzie. Z partyjnym,proletariackim pozdrowieniem…..Były towarzysz.

Rozum
Rozum

Zagłosowałem żle. Chciałem drugiej rundy prezydenckiej ,więc zagłosowałem na PiSomatołka. Nie chciałem Budkowej zagłosowałem na Karwatę Do Sejmiku na Gzika. Ale nie jest mi gorzko.Nie jest mi “smutno” Pozbyć się z Gliwic komuszej zgnilizny z cwaniakiem (NR1 na liscie SLD) BEZCENNE !

Zrozum
Zrozum

Komuszej zgnilizny :)? Komuny to tu nie było nawet w 65′ Ten nick ci nie przysługuje. Zmień go, bo obrażasz rozumnych i zaniżasz poziom.

Rozum
Rozum

Co racja to racja .Cofam zgniliznę .W jej miejsce
przywołuję uznaną wyrokiem Sadu Najwyższego zbrodniczą organizację.

ada
ada

zbrodnicza organizacja to kościół który ci z kieszeni wyciąga pieniądze półrozumku

Rozum
Rozum

Kościół ? W moim przypadku raczej nic nie wyciągnie .Nigdy nie miałem instynktów stadnych , potrzeby bycia we wspólnotach wiernych ,sektach itd. Uważam, że wiara jest potrzebna jednostkom słabym.

Imię
Imię

jesteś niedoinformowany drogi Rozumie. Płacisz – czy tego chcesz, czy nie

Jacek
Jacek

zawyjesz o księdza, jak śmierć zajrzy Ci w oczy, nie tacy jak Ty wyli …..

Ciemność widzę...
Ciemność widzę...

Wyrokiem sądu? Co? SLD zbrodniczą organizacją? Człowieku co ty p…?
Nie wiem co bierzesz, ale bierz połowę.

Rozum
Rozum

A czy w kontekście tego określenia pisałem jednoznacznie o SLD. Pisałem o komuchach z byłej PZPR ,którzy niczym gangrena ciągle jeszcze wspominają (Fic) łopoczący burżuazyjny czerwony sztandar zasiadając w dzisiejszej SLD.Do czasu kiedy ta gangrena nie odejdzie w sposób naturalny określenie uważam za zasadne.

Obserwatore gliwicjano
Obserwatore gliwicjano

PZPR uznano za zbrodniczą organizację. Spatkobiercą jej spuścizny i “majetnosci całej” stało się SLD . Więc…….

też rozum
też rozum

Czerwony sztandar to był raczej antyburżuazyjny, nicht war?

Rozum
Rozum

Racja. Winno być proletariacki

Układ otwarty
Układ otwarty

Zrozum, że PRL już rozliczyła historia a za parę dekad nie będzie sentymentów i za OBRONĘ tego zbrodniczego ustroju, który zrobił z Polski krainę, w której myśl nie płynie historia skieruje na badania psychiatryczne.

Orso
Orso

Bez rozumu.

MIŚ
MIŚ

Petrosie, może za następne cztery lata wystartujesz z listy PO, albo jakiejś nowej partii? Hehehe

pasibrzuch
pasibrzuch

Niech Petros rozpocznie od większych porcji w tzw.obiadach dnia

Kiss
Kiss

Ktoś cię zmusza do stołowania się w Ormiańskiej? Jest tyle podobnych barów, gdzie zapchasz się za tę samą cenę.

pasibrzuch
pasibrzuch

Do @ Kiss oraz Pana Petrosa ! Redakcja pozwoli że ustosunkuje się do kontrkomentarza choć pomijamy temat główny dyskusji……..A więc w barach nie jadam. Do Petrosa uprzedzony nie jestem stąd też moja dwukrotna wizyta w jego restauracji . Za każdym …. ****


MOD. Prosimy o skierowanie dyskusji o menu w inne miejsce, najlepiej związane z restauracją. Tutaj rozmawiamy o wynikach wyborów.

pasibrzuch
pasibrzuch

Do redakcji .Kochani. Moderatorze. Ależ chętnie bym to zrobił gdyby na moim (jedynym czytanym) ulubionym portalu taka strona by istniała. Kiedyś o tym pisywał (i lokale testował) Michał Pac Pomarnacki. Od jego odejścia czegoś takiego brak. Ponieważ jestem pewien że “prawdziwa cnota krytyk się nie boi” więc z niecierpliwością oczekuje na ukazanie się tego komentarza jak i jego akceptację bądź nie przez czytelników.

Vicent
Vicent

oooooo, jaki MOD nie tylko dziś wrajżliwy:)

black_horse
black_horse

@MIŚ
za cztery lata to on sobie co najwyżej wystartuje z Pyrzowic.

Egon Erwin Kisz
Egon Erwin Kisz

I zostanie redaktorem Radia Erywań

Autochton
Autochton

Matko Boska ! A gdzie Kogowska ? Żle ,że tej lali nie wybrali. Pomnikami w odwecie Gliwice zawali.

realista
realista

Myślę. że wybory samorządowe najlepiej podsumował prof. Bartyzel. Jego komentarz pasuje też jak najbardziej do Gliwic. “To, co mnie naprawdę porusza i przygnębia, to aż nazbyt liczne dowody tego, co Anglicy nazywają moral insanity, u wyborców. Bo jeśli w moim rodzinnym mieście (mieście wyjątkowej kumulacji kretynów, trzeba to powiedzieć bez ogródek) zwycięża przez nokaut osoba, na której ciąży sądowa kondemnatka za oszustwo; jeśli w w Olsztynie zwycięża – i to głosami kobiet – kandydat z poważnym zarzutem o gwałt; jeśli w Poznaniu wygrywa ostentacyjny protektor dewiantów; jeśli w Gdańsku najlepszy i prawdopodobnie biorący rezultat osiąga lokalny kacyk, który ma 36… Czytaj więcej »

Imię
Imię

Ludzie wybierają mniejsze zło. Nie głosują “za kimś” tylko “przeciwko komuś” i stąd może powstawać podobne wrażenie.

Ampuła
Ampuła

Czy najlepiej? Na pewno podsumował jak stary pisowski pierdzioch i klęczon klerolizus, któremu pogarda dla bliźniego swego (tak współmieszkańca, jak i członka kościelnej wspólnoty) pieni się na wykrzywionych bezsilną wścieklizną ustach. Pardą, modlitwą wykrzywionych…

Urko
Urko

@Realista. Zwracam ci tylko uwagę, że wybory to taka impreza, gdzie to nie otulony smoleńską mgłą, waniający Peau de Chat nr 3, kurdupel dokonuje ustaleń kadrowych . To SUVENIR, sorry SUWEREN wskazuje swoich przedstawicieli. A wola suvenira, sorry, suwerena jest najważniejsza, prawda ?
No więc, wiesz sam, co możesz wsadzić w co i jaka powinna być twoja następna czynność .

Misia
Misia

Trochę mi szkoda SLD, tak dla równowagi. No ale niestety wystawiając tego całego Hodure sami się pozamiatali.

Ciekawy
Ciekawy

A gdzie ta budka służąca do wypicia obywatelskiej herbaty stoi. Też bym wypił

Ryszard
Ryszard

Pozbyli się pożytecznych i skutecznych radnych,co tu jest kombinowane?

Ta pani tu stała
Ta pani tu stała

Pożytecznych i skutecznych z punktu widzenia mieszkańca, ale w urzędniczym świecie pożyteczność i skuteczność ma trochę inny wymiar. Typowym przykładem różnego sposobu pojmowania istoty sprawy w zależności od punktu siedzenia jest sposób naliczania opłaty za śmieci od m2

Adam
Adam

Patrząc na skład to jakieś nieporozumienie , podostawali się ludzie którzy według niniejszego portalu mieli najwięcej nieobecnosci podczas ostatniej kadencji i nie składali praktycznie żadnych interpelacji bo jedna złożona to jak wcale , kto na takich ludzi głosuje ? Dziwię się , że prezydent wystawia takich pracowitych kandydatów

black_horse
black_horse

Bo oni tam nie są od pracowania, interpelowania, obecności. Oni są od podniesienia ręki za lub przeciw zgodnie z wolą wodza.

"NA SOWĘ"
"NA SOWĘ"

Pomimo tego, że jest w “bandzie małego Franka” i głosowała antyspołecznie w sprawie śmieciowej szanuje Radną Sowę. BO PRACOWITA . To pokazuje doskonale opublikowany przez redakcję wykaz aktywności radnych. Kiedyś fragmentarycznie oglądałem sesję RM .Na pytanie “Suchego” skierowane do radnych a dotyczące całościowego przeczytania paragrafów z dłuższego tekstu (dokłanie nie pamiętam o co chodziło) jedynie ta radna podniosła rękę. Inne lenie nawet nie drgnęły. Ponadto Sowa “targana” jest niemiłosiernie (podobnie jak Pająk)do reprezentowania miasta we wszelkich “odsłonięciach,pierdnięciach czy parademarszach” Pani radna napisze tak . DOBRZE SŁUŻY PANI GLIWICOM ……………………..Kubit napisze to o sobie w komentarzu sam podpisując się nickiem Stanisław… Czytaj więcej »

Kaska
Kaska

Ja sie najbardziej cieszę z wejscia p.Ewy Potockiej. Bedzie mniej p.Ewy w Przychodni :-)

Judym
Judym

Przecież Potocka na Sesjach RM również nie bywa. Co wykazała Redakcja w materiale sprzed 4 dni. Może pra, pra wnukami się zajmuje ?

Arco
Arco

Docent od wuefu też cnotę stracił a rubla nie zarobił…

$$$$$$$$$$$$$$$$$
$$$$$$$$$$$$$$$$$

On nie do Rubla. Docent jest do centów

zniechęcony
zniechęcony

Zacementowana klika górą. Ale kto tam zrozumie obywateli?

Wiadomy prezes
Wiadomy prezes

Mówią , że to ja. ale to nie ja. To poseł Budka swoim nepotyzmem nas pcha. W stronę BUDApesztu

kanalia52
kanalia52

Znajomi królika mogą być spokojni o przetargi.

Pytek
Pytek

Kto z gliwiczan dostał się do Sejmiku Wojewódzkiego ?

ja234
ja234

Cabanka i gzik.

Ryszard
Ryszard

Co się stało to się na razie nie odstanie

Jorg Ewald Hajduczek
Jorg Ewald Hajduczek

Kaj jes Hodura jo się pytom? Taki gryfny karlus! Jak go hucom, to bydom mieli co na Wieczorka (abo jako się tam terozki ta ulica nazywo) te gizdu łobrocać! Ta facjata mo Patryczek jak aniołek! A Dżesika niych już szporuje na dobrego mecynosa!