Prezydent do krytyków: “Proponuję wycieczki (…) żeby porównać Gliwice z innymi miastami” (TV)

– Jestem odpowiedzialny i nie chcę porzucać w tym momencie pracy, którą żeśmy z dobrym efektem przez tyle lat wykonywali, bo to mogłoby być trochę groźne dla miasta

– tłumaczy Zygmunt Frankiewicz w odpowiedzi na pytanie o to dlaczego będzie po raz kolejny startować w wyborach prezydenckich w Gliwicach.

Podczas krótkiego spotkania z dziennikarzami prezydent przedstawił też liderów okręgowych list wyborczych. Krystynę Sowę, wiceprezydenta Adama Neumanna, Marka Pszonaka oraz nieobecnego na spotkaniu Tadeusza Olejnika.

Wśród głównych zadań, jakie go czekają, jeżeli ponownie zostanie włodarzem miasta, Frankiewicz wymienił utrzymanie pozytywnych zmian, jakie – jego zdaniem – można zaobserwować w Gliwicach, a także kwestie związane z funkcjonowaniem istniejących szpitali i budową nowego obiektu.

Zapytaliśmy m.in. o to co prezydent chciałby przekazać swoim krytykom.

– Każdy ma prawo do narzekania, na pewno nie wszystko się wszystkim podoba, nie da się zadowolić wszystkich, ale jeżeli ktoś ma wątpliwości co do stanu naszego miasta i kierunku w jakim zmierza, to proponuję wycieczki – bliżej, dalej – nie trzeba daleko jechać, żeby porównać Gliwice z innymi miastami, które jeszcze wcale nie tak dawno były w zdecydowanie lepszej kondycji od Gliwic. I to porównanie, zdecydowanie praktycznie pod każdym względem, w każdym kryterium wypada lepiej – skomentował Frankiewicz.

(żms)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione

Marzyłoby mi się, żeby prezydent Gliwic mając do powiedzenia swoim krytykom jedno zdanie powiedział: “Chciałbym z Wami o tym porozmawiać i spróbować znaleźć takie rozwiazania, które sprawią, że i wy poczujecie się w tym mieście lepiej”.

Alon
Alon

Wy nigdy nie będziecie się czuć lepiej.

Z naciskiem na NIGDY

Rysiek
Rysiek

Nie każdy dobrze czuje się w syfie.

Troll
Troll

To spadaj gdziekolwiek to zobaczysz co to syf – w d.pie byłeś i g.wno widziałeś a mądryś jakbyś skończył akademie komunistyczną.

peter
peter

Może by pokazał drugie takie miasto, gdzie nie robi się konkursów architektonicznych na duże inwestycje i co chwilę poprawia już istniejące. Niech pokaże gdzie co 2-3 lata robią nowe projekty za setki tysięcy na te same ciągle nie zrealizowane inwestycje.

Smart
Smart

Ile kadencji potrzeba Frankiewiczowi, żeby przestał grzebać przy “pajączku”??

Co dalej ?
Co dalej ?

Nie mogłem się oprzeć, aby nie skopiować z poprzedniego artykułu pn. “Szykuje się kolejna kadencja ….. “, tych OBIECANEK ZAPRASZAM: To dobra okazja, żeby wypisać WSZYSTKIE OBIETNICE, których pomimo 25 lat rządów Frankiewicz nadal nie zrealizował. Niektóre obietnice powtarzane są od 20 lat! Ja zacznę: – przebudowa pl. Piastów, – budowa nowego połączenia drogowego ul. Tarnogórskiej z pl. Piastów (pod torami kolejowymi, przez ul. Na Piasku), – budowa Centralnego Węzła Przesiadkowego, – budowa szynobusu z Sośnicy do Łabęd, – zamknięcie starówki dla samochodów, – zamknięcie ul. Zwycięstwa dla samochodów na całej długości ulicy, – zabytkowy pojazd jeżdżący od dworca do… Czytaj więcej »

Obiecanki
Obiecanki

Gdyby pozostawano przy samych obietnicach to pół biedy, ale wydawane są publiczne pieniądze liczone w tysiącach złotych na koncepcje, które docelowo i tak zostają tylko na papierze lub w lepszym razie na wizualizacji na ekranie monitora.

Mieszkańcy żyją obietnicami
Mieszkańcy żyją obietnicami

Z obiecanek: Rozbudowa lotniska. Z rzeczy zrealizowanych: przyciemnienie podświetlenia radiostacji, tak, że nie widać jej z odległości kilku km.

Gliwiczanin
Gliwiczanin

jeszcze wąskotorówkę mieli wskrzesić podobno

Zośka
Zośka

Konferencję powinien zrobić na niby skwerze z gruzu z trzeci raz wyschniętymi wiśniami nad dtśką. To jest przykład jego gospodarzenia.

EKO
EKO

Jak prezydent chce się chwalić, to niech opowie jak w swojej 25 letniej karierze samorządowca zlikwidował SMOG w Gliwicach.

Kajetan
Kajetan

Wskażcie jednego kandydata lepszego od Frankiewicza a zagłosuje na niego. Bo od 25 lat taki się nie pojawił.

Ratm
Ratm

Po czym poznałeś, że nie byli lepsi?

Vicent
Vicent

Lubię bajki z morałami, ale ta autoryzowana o niezastąpionym “wasz franek” jest kosmiczna:)
Do większości bojkotujących wcześniejsze wybieranki, ruszcie tyłkami i chodźcie wreszcie zagłosować na przejrzystość;)

Ogranek
Ogranek

Czyli na co?

Rześki
Rześki

“świeże powietrze”

Vicent
Vicent

Bardzo mi przykro Ogranek, że nie rozumiesz znaczenia słowa przejrzystość. Współczuję.

Wiśta wio !
Wiśta wio !

Panie Frankiewicz ! Pan w niewielu miastach był . A jako prezydent 100 polskich miast (i wsi) powinien. Napiszę tak. W całej Polsce mało jest miast tak brudnych jak Gliwice. Palmiarnia i placyk do fotki pod nią to nie Gliwice. Marsz “z buta” na ulicę Raciborską w syf po kostki. Tam wywiadu udziel wielki gospodarzu. Dla mnie ****

silverariel
silverariel

Trudno było kiedyś porównać Gliwice i Wałbrzych…teraz Wałbrzych kwitnie a Gliwice więdną:(( To tyle na temat wycieczek.

Dziadek
Dziadek

Dwa d ni temu wróciłem po 2-tygodniowym pobycie w Wałbrzychu,Boguszowie-Gorcach,Mieruszowie,Kamiennej Górze,Zagórzu Sląskim ….i mam zupełnie odmienne odczucia co do kwitnięcia w tym rejonie(oprócz Szczawna)

Melony much nie może się mylić
Melony much nie może się mylić

Nawet porównanie do rejonów obleganych przez tłumy w sezonie wypada fatalnie dla Gliwic

mieszkanka Gliwic
mieszkanka Gliwic

Pierwsze i ostatnie zdanie materiału świetnie charakteryzuje cechy prezydenta.Dominuje samouwielbienie i pycha.Zamiast nas wysyłać do innych miast, przejdź się na piechotę prezydencie po własnym mieście, zakładając dobre okulary.Jak można być tak krótkowzrocznym?

Altanka
Altanka

Mam pytanie, w jakim kierunku zmierza to miasto Frankiewicza? Czy on komuś to wyjaśnił? Ja nie znam kierunku, a ten który widzę nie napawa optymizmem. Kto wie, dokąd zmierza klika Frankiewicza w sprawie miasta i mieszkańców, bo to że sami mają wektor na bicie kasy, to wiadomo.

asdf
asdf

Frankiewicz nikomu nie będzie nic tłumaczył, ani wyjaśniał. Żelazną ręką rządzi Gliwicami i nie znosi krytyki. Wszyscy mają go uwielbiać, bo jest nieomylny i każda jego decyzja jest słuszna.
“A jak się nie podoba, to wyprowadź się do Zabrza/Bytomia” – odpowiedzą klakierzy Frankiewicza.

Krytyk do prezydenta
Krytyk do prezydenta

Krytyka bierze się właśnie z wycieczek. Nie krytykują ci, którzy nosa nie wychylają poza pański grajdół i skalę porównawczą mają rozkalibrowaną.

Mieszkam w Gliwicach.
Mieszkam w Gliwicach.

Panie Frankiewicz, tak jak Pan pisze, proponuję krótką wycieczkę do Rybnika, tylko 25 km.

Zobaczy Pan inne miasto.

Tam nie ma takiego chaosu w parkowaniu jak w Gliwicach, a dodatkowo jest ono zdecydowanie bardziej czyste.

Czy Pan wie, że niektóre dzielnice Gliwic nie mają harmonogramu (procedur) sprzątania ???

Zapraszam na bulwary nad rzekę Nacyna i proszę również zobaczyć jak doświetlone są tam przejścia dla pieszych. W Gliwicach tego nie uświadczysz.

Proszę internautów aby nie proponowali mi przeprowadzkę do innego miasta. Niestety tego nie da się u mnie zrobić.

Alon
Alon

Czyste bo przyjeżdżają do Gliwic pracować, przemysł tam zadny

nie wiem ale się wypowiem
nie wiem ale się wypowiem

Jedna z największych elektrowni w kraju,
ROW (Rybnicki okręg węglowy) skupiający ileś tam kopalń Borynia, Pniówek, Zofiówka, Budryk, Marcel, Chwałowice, Jankowice, Rydułtowy,
Tenneco Automotive Polska
Faktycznie przemysł zadny …

MariannaA
MariannaA

Ale Rybnicka zakorkowana SR i SRBami.

_________________
_________________

Ślęczysz tam godzinami na krzesełku wędkarskim i liczysz te pojazdy?
Jeśli tak, to byś zauważyła także rzesze L-ek bo w takiej dziurze jak G-ce nawet zdać egzaminu na prawo jazdy nie można, trzeba do Rybnika zasuwać dzięki “przyszłość jest tu” Gliwic

Jan
Jan

60% polskiej gospodarki to usługi, 30% to przemysł, 10% rolnictwo. W krajach wysokorozwiniętych usługi stanowią ok. 70-80% gospodarki (np. Niemcy – 69%, Japonia – 71%, Szwecja – 71%, Kanada – 71%, USA – 79%, Francja – 79%, Finlandia – 81%). Przemysł zwykle ok. 20-25%. Osoby, które na gospodarkę patrzą tylko przez pryzmat przemysłu, to osoby, które mentalnie żyją jeszcze w latach 80. XX wieku. Więc pobudka! Czas hut, kopalń, wielkich kotłowni, kopcących fabryk i wielohektarowych zakładów produkcyjnych zajmujących 1/3 miasta już minął. Minęły te czasy, gdy klasa robotnicza stanowiła 90% społeczeństwa. Strefa ekonomiczna nie może być głównym pracodawcą w mieście.… Czytaj więcej »

Mariusz
Mariusz

Mieszkam w Rybniku, dojeżdzam do pracy do Gliwic … Jak połowa mieszkańców Rybnika z wykształceniem powyżej zawodowego. Zazdroszczę Wam takiego gospodarza. Jak zamkną chociaż jedną kopalnię, to miasto leży … bo już będzie problem z pracą fizyczną. A problem ze sprzątaniem w Gliwicach, to problem kultury osobistej, bo w Rybniku wiele miejsc nie jest sprzątanych (jak nie wyjdę i nie posprzątam papierów na mojej ulicy to nikt nie sprzątnie). A parkowanie jest po prostu droższe w centrum Rybnika.

Marian D
Marian D

Przykro mi, ale to zupełnie nietrafiony przykład. Ani tam parkowanie nie jest jakieś cudownie uporządkowane, ani nie jest czyściej niż w Gliwicach.

HAHAHA
HAHAHA

Facet zachowuje się tak, jakby sam nigdzie nie wyjeżdżał, tylko co wieczór oglądał album ze zdjęciami innych polskich miast z XX w.

Hegemon
Hegemon

Drogi Prezydencie. Proszę o wypowiedź w sprawie postawienia Hali Podium. Czym Hala żyje na co dzień, Ile kosztowała łącznie z kredytem? Jakie są jej koszty( wszystkie) utrzymania? Jakie są spodziewane zyski? Czy uważa Pan, że w mieście poniżej 200 tyś. mieszkańców taka Hala ma jakikolwiek sens? Czy nie lepiej było popracować nad oczyszczeniem Kłodnicy?
Nie lubię Pana, nie szanuję, zabił Pan nasze miasto dechami. I stworzył korupcyjny układ.

A ja uwazam ze z roku na rok centrum miasta które powinno być jego wizytówką staje się coraz mniej reprezentatywne! Obskurne i zapuszczone kamienice, brudne ulice i zero zieleni!

Czystość miasta zależy od mieszkańców. Ludzie fajki, papier i gumy pod nogi rzucają a potem pretensje że Plac Piastów brudny!!!! Nikt tego nie posprząta jeśli nie będziemy dbali sami. Gliwice to piękne miasto!!! Zadbane i rozwijające się oby tak dalej!!!

Nie tylko brudny. On jest ZAPUSZCZONY, ZANIEDBANY, OD LAT NIEREMONTOWANY jednym słowem OLANY. A nawet najczystszy pedant nie będzie miał skrupułów rzucić peta w chlewie.

Dziadek
Dziadek

Dobrze wychowany,kulturalny człek…nie rzuci i przydepcze peta w chlewie!
Albo ma się we “krwi” gaszenie peta w popielniczce,albo jest się….chamem!!!

A jeśli mieszka w popielniczce? Też nie rzuci?

^^
^^

Ale tak to jest. Nie trzeba menela szukać, “normalni” tak samo robią. Je loda, kebsa i dosłownie za przeproszeniem leci z ryja na chodnik. Za okruszkiem nikt nie będzie się schylał, ale sorry, jak wypadnie komuś pól kebsa albo cały lód, to wypadałoby podnieść… I ten zwyczaj charania na chodnik.

peter
peter

No pewnie, w Gliwicach żyje inny gatunek ludzki, dlatego jest brudno. Wam w urzędzie wszystkim robią lobotomię, czy tylko tym wysłanym do komentowania?

plauch
plauch

Przejdź się wokół rynku w sobotę czy niedzielę rano, to zobaczysz, że istnieje pewien podgatunek ludzi, który nie zna słowa kultura. Według Ciebie potłuczone szkło to z nieba spada? Rzygi, resztki jedzenia, plwociny tak samo? Ściany same się bazgrają? Kosze przewracają? Kwiaty z donic same wyskakują (np. dzisiaj rano koło Rossmanna)? Trochę obiektywizmu, bo można nie lubić ZF, nie szanować urzędników, ale to nie zmieni faktu, że jest taki podgatunek debili, co zachowuje się jakby pierwszy raz ze swojego chlewu wyszli i jeszcze przenoszą swoje domowe zwyczaje na ulicę.

EKO
EKO

@ Plauch Wsiądź do swojego 18-letniego rzęcha i pojedź w piątek-sobotę na warszawskie bulwary nad Wisłą. Co tydzień po pijaństwie tysięcy ludzi jest niewyobrażalny śmietnik. Ale do południa znowu wszystko jest wysprzątane do ostatniego kleksa, papierka, kawałka szkła. Żyjesz jakimiś mitami o idealnym społeczeństwie, a zapominasz o miotle i wiadrze wody ze szmatą.

plauch
plauch

A to spoko, następnym razem zrób kupę na środku rynku. A jeśli nikt nie posprząta do południa następnego, to zrób gównoburzę na forum jakie to służby leniwe i po jaśniepanu nie posprzątały.

Staromiejski
Staromiejski

Jakby bulwary nad Wisłą sprzątali tak jak to robią w Gliwicach to by już nie było bulwarów tylko wysypisko.

mieszkanka Gliwic
mieszkanka Gliwic

Ten ” podgatunek ” jak ich nazywasz czuje się jak ryba w wodzie w warunkach, panujących w Gliwicach.. W czystym, zadbanym otoczeniu,nawet prostak bez ogłady pewnie inaczej by się zachowywał.I jeszcze na marginesie trzeba dodać,że ten “podgatunek” w dużej mierze został tu sprowadzony do pracy w strefie.

silverariel
silverariel

Nigdy nie śmiecę w mieście (ani poza nim), nie palę fajek i nie żuję gumy, sprzątam po psie, segreguję śmieci, prze domem dosadzam krzewy, żeby było ładnie i co…służby sprzątające śpią.

Gliwiczanin
Gliwiczanin

Panie Frankiewicz!Symbolem Pana rządów jest ulica Bohaterów Getta i nieczynny wiadukt który każdy pieszy musi obejść dwukrotnie przez ulicę bo “nie da się” ani go naprawić ani wyburzyć. Jest nim pusty plac przy dawnej hucie Gliwice i blaszane markety nabudowane bez ładu i składu. Są to setki brudnych odrapanych kamienic. Jest to reprezentacyjna ulica Zwycięstwa wyglądająca jak zaraz po wojnie. Są to opłaty za śmieci płacone od metra mieszkania. Jest to gigantyczna hala którą spłacać będą jeszcze nasze prawnuki, nie mówiąc o kosztach jej utrzymania. No ale Pan jest na pewno zadowolony, co miesiąc od wielu lat fajna dwudziestotysięczna wypłata… Czytaj więcej »

John
John

20 tysięcy to ma samego uposażenia . A kasa z rad nadzorczych w miejskich spółkach ????

mieszkaniec 1966
mieszkaniec 1966

dodaj jeszcze bramki na A4 tak walczył że poległ gdyby miał jaja to by bramki wyp,,,,, ił daleko za miasto
a 2 sprawa jak mieszkańcy apelowali że zjazdy z 88 są spier,,,ne to jaka to była bufonada i widzisz zygmuncie kto miał racje? jeszcze parę miesięcy temu mówiłeś że już rezygnujesz bo się wypaliłeś a teraz zmieniasz wypowiedzi Jesteś człekiem małostkowym bez czci i honoru Te wszystkie poprawki po waszych urzędniczych złych ,nietrafionych decyzjach powinni być obciążani finansowo -ten kto zatwierdził i brał udział w projekcie.,każda zła decyzja urzędnika jest okradaniem mieszkańców

Gleiwitzer
Gleiwitzer

Chyba po raz pierwszy Ci przyklasnę

Wyborca
Wyborca

Stary boy stracił czujność. Tym wystąpieniem wśród pięknych palm strzelił sobie w kolano. Kontrkandydaci ustawią się w “śmietnikach miejskiego syfu” przeprowadzą swoje konferencję. Udowodnią, że Frankiewicz co najmniej przestał miasto oglądać obiektywnym wzrokiem. Zaułki Opolskiej,Trynku,Łabęd Szobiszowic zapraszają kontrkandydatów kuglarza.

Wazy Elina
Wazy Elina

Wymień jednego sensownego… Ktoś? Coś?

mieszkaniec grodu
mieszkaniec grodu

frankiewicz przez 25 lat zasiadania na stołku prezydenta Gliwic ILE RAZY SPOTKAŁEŚ SIĘ Z MIESZKAŃCAMI czyli 0. jak była zmiana ulic przez jaki długi czas wy jako władza mieliście zmienić ich nazwy i co, ano Wojewoda za was odwalił robotę To czemu bierzecie pensje za co?TY masz czelność mówić że się rozleci samorządność jak ciebie zabraknie czy myślisz że w naszym mieście mieszkają sami IDIOCI którzy będą bić brawo takiej władzy-no wybacz średniowiecze już za nami.Prawdziwy mieszkaniec nie będzie ci słodził i przyklaskiwał jak coś jest do doooopy

Niestety
Niestety

Potwierdzam i można to samemu sprawdzić.Nie ma możliwości rozmowy (spotkania) z Frankiewiczem. W sekretariacie prezydenta na pytanie o możliwość zrobienia (wpisania) jakiegokolwiek terminu, choćby odległego np. za pół roku, sekretarka odpowiada, proszę umówić się z v-ce prezydentem. I tyle.
A ja “poddany” chcę się spotkać z “królem”, bo co to za król, który nie chce rozmawiać z poddanymi ???

Observer
Observer

Pan ZF boi się mieszkańców miasta. Od lat unika otwartych spotkań z nimi. Ale wierzy, że znów go wybiorą.

Erastyna
Erastyna

I wyobraź sobie prezydenta, nie robiącego nic innego, tylko przez cały dzień przyjmującego ludzi, którzy przychodzą ze swoimi spostrzeżeniami, dobrymi radami, urojeniami i paranojami… Toż drugie pół dnia spędziłby na kozetce u psychologa…. Sorki, ale wystarczy postać np. w kolejce do lekarza (unikam jak ognia) i posłuchać ludzi, którzy są “mądrzejsi” od polityków, ekonomistów i naukowców razem wziętych… Idę po lekarstwo na grypę, a wracam z tikiem nerwowym…

Observer
Observer

Oj tak, zwłaszcza u lekarza w Gliwicach, w tych sprywatyzowanych przez Frankiewicza i jego ekipę szpitalach, w których coraz gorzej o jakiekolwiek sensowne usługi medyczne. Widać dokąd prowadzi ta strategia ZF.

asdf
asdf

W innych miastach prezydenci czy burmistrzowie spotykają się z mieszkańcami. Jakoś żaden nie zwariował. W Gliwicach oczywiście prezydent jest tak wielce ważny, że takie spotkania są niemożliwe, a jedyny sposób komunikacji to propagandowe media urzędu. Brakuje jeszcze Frankiewiczowi obstawy z 4 facetów w czarnych garniturach, którzy chroniliby go przed mieszkańcami. Żeby pod żadnym pozorem żaden z mieszkańców nie zbliżył się za bardzo do pana prezydenta. P.S. Wiesz, że łatwiej jest porozmawiać z prezydentem Dudą niż z Frankiewiczem? Co prawda zwykle jest to rozmowa 1-2 minutowa w trakcie jego wielu spotkań z ludźmi – co nie zmienia faktu, że prezydent RP… Czytaj więcej »

asdf
asdf

Panie prezydencie, a czy podobnie jak w poprzednich kampaniach zamierza się pan reklamować w MSI za pieniądze podatników?

black_horse
black_horse

Już się reklamuje. Zygmunt frankiewicz zaprasza mieszkańców na koncert.

mic
mic

ja osobiście jako mieszkaniec od urodzenia ponad pół wieku w moim mieście się wstydzę za takie miasto -przykre ale prawdziwe i wstyd mi za takich gospodarzy czyli zf i radnych.Miasto jak wygląda brudno, chodniki że połamać nogi można,jakieś dziwne projekty podwórców ciągłe projekty ronda na pajączku -jak stała tam lampa i było niby rondo to jak tam mieszkałem ponad 35 lat nie było tam wypadku.takich bolączek można wymieniać w nieskończoność.Dla mnie jesteś najgorszym gospodarzem miasta i to że sam sobie napisałeś pieśń pochwalną to i w Newsweeku zająłeś wysokie miejsce.

asdf
asdf

No to teraz przynajmniej wiemy, skąd brali się ci wszyscy ludzie komentujący “jak się nie podoba, to wyprowadź się do Zabrze/Bytomia”. To urzędnicy i klakierzy Frankiewicza. Powtarzają to co on im każe.

Ryszard
Ryszard

Widać, że Frankiewicz nie jeździ po innych miastach, bo jak wyjeżdża po za Gliwice to tylko pewnie na Wyspy Karaibskie lub w inne ciekawe miejsca na świecie. Proponuje ci człowieku przynajmniej jedne wakacje spędzić w Polsce i zobaczy pan jak wyglądają inne miasta i jakie są zadbane.

Zbych
Zbych

Nie “po za”,a “poza”

krzysztof
krzysztof

przez jakiś czas mieszkałem w Grodzisku Mazowieckim jak tam jest ano czyściutko tam jest burmistrz i ma szacunek wśród mieszkańców.Nawet w gminach wkoło Gliwic opłata za śmieci jest od 9 do 11 zł a tu na twoim folwarku od m2.Jak jesteś tak dobrym gospodarzem miasta zaproś tylko na spotkanie swoich przeciwników a my niezadowoleni z twoich rządów pokażemy ci palcem błędy ,niedoróbki ,poprawki po remontach i nowych niby budowach itd PODAJ TERMIN I MIEJSCE A MIESZKAŃCY SIĘ STAWIĄ -USŁYSZYSZ GŁOS MIASTA

mieszkaniec 1966
mieszkaniec 1966

i ZF rozpętał burze po co ci to było potrzebne CHŁOPIE przeczytaj sobie wszystkie wypowiedzi,przeanalizuj i najlepiej bierz nogi za pas OT TAKA DOBRA RADA.

Observer
Observer

Tak, koniecznie trzeba podróżować, by zobaczy, jak wypadają Gliwice, zwłaszcza na tle Wrocławia, Poznania, nawet Katowic i urokliwych, czystych i zadbanych miasteczek Opolszczyzny bądź Dolnego Śląska. Nie mówiąc już o Warszawie lub Krakowie. Mądra rada. Właśnie tam uciekają mieszkańcy Pana miasta, którym włada Pan niepodzielnie od dekad…

MariannaA
MariannaA

Ja się zgadzam, tylko nie wiem gdzie ta szczyzna… Opolskie to Górny Śląsk!

ers
ers

Dokładnie! Nie ma takiego czegoś jak opolszczyzna! Województwo opolskie to Górny Śląsk wraz z jego historyczną stolicą!!

Autochton
Autochton

Nie dziwmy się, że Ci z opolskiego nie chcą mieć nic wspólnego z województwem śląskim bo obecny kształt województwa to tak naprawdę sztuczny twór, który raczej powinien nosić nazwę województwa śląsko-małopolskiego (z Zagłębiem)…. którego rdzenni Ślązacy nie trawią (a zagłębianie nie trawią Ślązaków). Natomiast powinno powstać województwo górnośląskie z większości terenów opolskiego oraz śląskiego (do Katowic) a Zagłębie razem z Częstochową przyłączyć do województwa małopolskiego…

Wazy Elina
Wazy Elina

Przepraszam, ale się nie zgodzę. Obejrzałem sobie w zeszłym roku opolskie miasteczka… Masakra… Brzydkie, chaotyczne i częściowo wymarłe… W tym roku byłem na północnym wschodzie… Biednie ale czysto i często z pomysłem. Choć młodzi uciekają, w zamian osiedlają się tam ludzie chcący cieszyć się przyrodą i spokojem… I tu Gliwice nie wypadają już tak korzystnie, jak utrzymują władze…

Urko
Urko

Dzięki za propozycję Zygmuncie F. Ja wybiorę się do Łodzi, Gdańska i Krakowa , żeby uzyskać i formacje czy i ile dokładają co roku do utrzymania znajdujących ( i czynnych ) hal widowiskowo -sportowych.

Wagabondo
Wagabondo

Bydgosz,Toruń,Białystok,Rzeszów,Trójmiasto,Poznań …………………następni dodadzą kolejne dla człowieka “który nie bywa”

realista
realista

Bylem w Rzeszowie.Miasto bardzo czyste i zadbane.Jestem za wyborem Frankiewicza na nastepna kadencje bo nie ma alternatywy.Niestety. Naprawde nalezy wreszcie usunac syf z Gliwic.Mam na mysli plac Pisatow,okolice dworca.Przeciez to SYF ,KTORY MUSZE OGLADAC.

Ola
Ola

Guzik prawda ..

MariannaA
MariannaA

A ja nie znam Rzeszowa i wolę go nie porównywać z Gliwicami. Wolę niemieckie lub czeskie miasta, bo to nasza strefa kulturowa. Frankiewicz niech nie fandzoli o sąsiednich miastach, tylko spojrzy na Zachód.

Nie Polak
Nie Polak

Gość jest ze wschodu i na zachód nie będzie patrzył… według jego wschodnich standardów w Gliwicach jest super…. tylko nie rozumiem dlaczego wszyscy Polacy tak zachwycają się zdjęciami niemieckiego Gleiwitz ??? Czyżby polski gospodarz nie potrafił nawet utrzymać tego co dostał, że pozostaje mu tylko zachwycać się tym było….

Przypominam
Przypominam

@Nie Polak. Spójrz na zdjęcia, jak Gliwice wyglądały po przejściu czerwonoarmistów. Nie były to Gliwice ze starych pocztówek Gleiwitz. Większość (jak nie wszystkie) zakładów i znajdujące na wyposażeniu urządzenia i maszyny zostały wywiezione do Związku Radzieckiego.

Anomin
Anomin

Alternatywa zawsze jest, tylko za duzo jest ludzi bez wizji, takich aby bylo tak jak był… Skąd my to znamy?
inaczej mówiąc nie ma ludzi nie do zastąpienia, jest tylko strata czasu.

Anomin
Anomin

Pomimo, że nie jestem z Gliwic jestem w stanie zainwestować w społeczną akcję (transparentną) o roboczej nazwie “Franek = NIE”… i się dołożę finansowo lub roboczo do akcji np. żeby wydrukować i rozwiesić w różnych miejscach ogloszenia, prawdziwe informacje, kulturalne i np. humorystyczne hasła typu “Frankiewicz Dość” + jakaś grafika… Frankiewicz to Heros ;-) ma nie duzo do emerytury to se dorobi na którymś z atywnych etatach… W Gliwicach naprawdę już czas na zmianę. On/Oni! tego nie widzą! Bo grzeją sie od lat w publicznym strumieniu… pieniędzy! Franka absolutnie nie szanuję (100%) od momentu gdy w G24 TV powiedział (zreszta… Czytaj więcej »

Radar
Radar

Urko, po co jątrzysz i rżniesz inteligenta, który myśli krytycznie? Zawsze głosujesz na Frankiewicza i teraz też to zrobisz.

Urko
Urko

Tak, tak .. oczywiście. Zapomniałeś jeszcze dodać, że pracuję w Urzędzie Miejskim , szpitalu, ZDM-ie , PRUiM-ie., PWiK . Jednocześnie.

Radar
Radar

Tak, tak, Urko, zapomniałeś dodać, że jesteś ratlerem Frankiewicza. Sprostytuowany Gowin też śmiesznie się tłumaczył: “Parę razy głosowałem, ale się nie cieszyłem”. To samo powtarzasz sobie co 4 lata.

Urko
Urko

” rżniesz inteligenta ” aaa… to w takim wypadku na pewno nie chodziło o ciebie

ZUZANNA
ZUZANNA

Zrozumiały typ . Wydaje mu się, że Gliwice to jego prywatny folwark. Czas na zmiany panie Frankiewicz bez pana udziału. Mam nadzieje że już pana nie będzie na tym urzędzie.

Ten człowiek jest bezczelny. Zmienił miasto w betonową pustynię i jeszcze ma czelność innych na wycieczki wysłać. Tak tylko przypomnę, że kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców przez ostatnie lata wyjechało i już nie wróciło. Ciekawe, dlaczego?

Panie prezydencie … jeżdżę i powinien się pan wstydzić jako gospodarz a nie dawać cud rady . Gliwice są brudnym miastem że aż wstyd po prostu . Uczynił pan z niego betonową brudną pustynię bez zieleni ,ławek ,koszy na śmieci … firmy zatrudnione do sprzątania nie wywiązują się ze swoich obowiązków i nikt tego nie egzekwuje a przetargi wygrywa z pańskim błogosławieństwem co roku ta sama firma której opłaca się nie sprzątać tylko mandaty płacić . Panu to nie przeszkadza za płotkiem pańskiej rezydencji na czyściutkim trawniczku ale nam mieszkańcom i owszem . A jest to jedna z wielu “bolączek”… Czytaj więcej »

Chyba mieszkamy w innych miastach?Na Śląsku Gliwice wypadają na plus prawie pod wszystkimi względami!

MariannaA
MariannaA

Katowice, Opole, Wrocław, Zielona Góra, Ruda, Rybol… Porównaj, nie fandzol. Wszędzie czysto, schludnie, normalnie.

^^
^^

OK, nie uważam, że Gliwice są jakoś pięknie utrzymane, ale bez przesady, w każdym mieście są miejsca zadbane i zaniedbane, bez sensu są takie komentarze i porównania. Pewnie gdybyś weszła na forum innych miast, to też znalazłabyś komentarze dotyczące brudu.

_________________
_________________

wejdź, sprawdź te komentarze

cywka
cywka

Mam nadzieję ,że100 letnia solenizantka Pani Gertruda tego człowieka nie słucha. Co by staruszka powiedziała ? Zapewne gwarowe dwa słowa. Podciep i pulok

Gorol
Gorol

:)

Mila
Mila

Nie można porównać choćby z tego powodu, że jesteśmy jedynym w Polsce 200 tys. miastem, które ma nieczynną Hale za 450 milionów. I cisza a koszty idą w miliony. Czemu Frankiewicz w żadnym wywiadzie nie piśnie o tej wiekopomnej inwestycji?

Dzisiaj, ok.11, grupa 10 brudnych osiłków w równie brudnych kombinezonach, przy warkocie pił – kazała mi “sp …..lać ! z pretensjami do Frankiewicza i do UM ! ” jak próbowałam się dowiedzieć, dlaczego wycinają zdrowo wyglądające i zielone drzewo na skwerku przy pomniku Mickiewicza ? Rządom pana z krzywym uśmieszkiem, dla którego Rada Miasta jest zapleczem do forsowania wszystkich pomysłów – również tych poronionych – osobiście mówię : nie ! A porównywać się z miastami, gdzie jest gorzej – zawsze można.

Jestem krytykiem, rozumiem że te słowa są m.in. do mnie? cóż, zatem odpowiadam, Panie prezydencie Frankiewicz, dużo jeżdżę po różnych regionach naszego kraju, w każdym dużym mieście zawsze w pierwszej kolejność w oko rzuca się transport, tramwaj to część transportu, rozbudowany świadczy o wielkości miasta, o pozycji, nowe tramwaje niskopodłogowe, pięknie to brzmi :) tak, tak powie Pan Zabrze,dziurawe drogi, popękane torowisko, ale Panie Frankiewicz UE dorzuca się do inwestycji regionalnych, miasta na śląsku inwestują w tramwaje, mogliśmy i my, szkoda że tak się nie stało, Pan wybrał autobusy, bo tak było łatwiej? bo nie lubi Pan szyn i wszystkiego… Czytaj więcej »

Baśka
Baśka

W Olsztynie prezydent przywraca i modernizuje tramwaje i za to jest bardzo krytykowany. Widać że ludzie są za a nawet przeciw.Nigdy nie będzie tak ,że każdemu się dogodzi.

Wazy Elina
Wazy Elina

Transport publiczny? Tylko w dużych miastach… Dawno chyba byłeś na północy… Nie ma ŻADNEGO transportu publicznego do małych miejscowości. W roku szkolnym są school busy, w wakacje jeden autobus na dzień… Zresztą, nie trzeba daleko szukać. Pojedź proszę do Wielowsi i okolicznych pipidówek… Dramat. I to już na skalę ogólnokrajową… Smutny kraj…

Zapraszam do Bytomia centrum pelno zieleni, duzo lawek gdzie mozna posiedziec w parku 2 wybiegi dla psow i smietniki na odchody psow. Swiatla praktycznie na kazdych przejsciach. Tramwaje niskopodlogow i nie tylko. Place zabaw dla dzieci ale takie prawdziwe a nie jedna karuzela i piaskownica. Na rynek tez zapraszam.

Baśka
Baśka

Proszę nie pisać o Bytomiu. Bytom jest bardzo brzydki ,zaniedbany.

KARBownik
KARBownik

Bytom to taka gliwicka Sośnica~~~~PORAŻKA

Autochton
Autochton

Bo w Bytomiu sami Kresowiacy i miasto upodobnili do miast które zostawili na wschodzie. Chcieli się w końcu poczuć jak w domu

Observer
Observer

Tak zwłaszcza jak we Lwowie, któremu nawet przedwojenny Beuthen do pięt nie dorastał. Autochton, Ty to masz wiedzę. Buhahahaha…

Autochton
Autochton

Taa… Wszyscy byli ze Lwowa…. przynajmniej tak opowiadają. A jak dopytasz to, okazuje się że mieszkali w lepiance 100 km od Lwowa…

ewa
ewa

Ale znalazłeś sobie porównanie

Alon
Alon

Hahaha, Bytomia już nie ma, kiedyś był ale…

Jan
Jan

Jeżeli ktoś pisze, że Bytom jest zaniedbany, to najwyraźniej ma obraz Bytomia sprzed 10 lat. W tym mieście coraz więcej się dzieje, miasto się rozwija. Pewnie, że jeszcze jest dużo do zrobienia, ale widać przynajmniej jakieś działania. A w Gliwicach? Stagnacja. I to tłumaczenie “cieszcie się, bo w innych miastach jest gorzej”. Żenada.