Andrew Cheung odwiedził Gliwice. Jego ojciec przekazał podstawy Wing Chun Kung Fu Bruce’owi Lee

W Gliwicach gościł Andrew Cheung, syn słynnego mistrza sztuki samoobrony Wing Chun Kung Fu Williama Cheung, który był pierwszym nauczycielem Bruce’a Lee, a także jego długoletnim przyjacielem.

Spotkanie odbyło się w Fitness Klubie przy ul. Jasnej 31, gdzie mają miejsce treningi tego sportu. Podczas wydarzenia Cheung starał się zachęcić uczestników do aktywnej nauki samoobrony.

Opowiedział także szereg anegdot i ciekawostek związanych ze sławnym na całym świecie aktorem, Bruce Lee, który specjalizował się w rolach w filmach akcji.

Styl, który prezentował Bruce Lee jest bardzo zbliżony do Wing Chun, aczkolwiek są pewne różnice, gdyż Bruce Lee doskonalił się w różnych sztukach walki po to, żeby ciągle być lepszym

– mówił Andrew Cheung.

– Ten styl odznacza się tym, że jest stworzony i wymyślony przez kobietę, jest oparty na zwinności, szybkości, a nie na sile fizycznej. Jest oparty na specyficznej pracy nóg oraz technikach, które charakteryzują się tym, że jest jednoczesny blok z atakiem – wyjaśniał Adam Laskowski trener Wing Chun Kung Fu

W Gliwicach można zapisać się na treningi tej sztuki walki. Zajęcia prowadzone są na średniej sali w Fitness Klubie przy ul. Jasnej 31 w soboty w godzinach 10:00-12:00.

http://www.cheungswingchun.pl/

(materiał partnera)