Aż sześć firm zgłosiło się do przetargu na przebudowę rejonu placu Piastów i dworca PKP

Spora konkurencja w przetargu na przebudowę układu drogowego po południowej stronie dworca PKP w ramach budowy Centrum Przesiadkowego. Wpłynęło 6 ofert. Tylko jedna przekracza założone finansowanie.

Zarząd Dróg Miejskich przeznaczył na to zadanie blisko 52 mln złotych.

Wśród złożonych ofert najdroższa okazała się propozycja Budimexu z Warszawy – 72,5 mln złotych. Pozostali potencjalni wykonawcy wycenili swoje usługi poniżej zaplanowanego budżetu. Wśród nich najwyższą kwotę zaproponował PRUiM w konsorcjum z Mostostalem GPBP – 47,9 mln złotych. Druga pod tym względem była Skanska – około 47 mln.


Do przetargu stanęła także EUROVIA – tym razem niewystępująca w konsorcjum z gliwicką miejską spółką. Zaproponowała realizację zlecenia za 41 mln złotych (najtańsza wycena robót).

Oprócz tego swoje oferty złożyły firma STRABAG (41,4 mln zł) oraz konsorcjum firm NDI – spółki akcyjnej oraz spółki z o.o. z Sopotu (42 mln zł).

Przypomnijmy, że przy okazji budowy Centrum Przesiadkowego po południowej stronie dworca PKP przewidziano przebudowę ul. Bohaterów Getta Warszawskiego, placu przed dworcem PKP, placu Piastów, ul. Okopowej, ul. Na Piasku i fragmentów ul. Jagiellońskiej, Piwnej i Zwycięstwa. Te prace wraz z robotami towarzyszącymi koordynować będzie Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach. (za UM Gliwice)

(żms)
fot. arch. 24gliwice.pl
wiz. Mostostal

3000
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Laszlo_egesz

Nie ma znaczenia ile firm startuje do tego przedsięwzięcia bo i tak wygra Pruj, nawet jeśli jakaś inna firma zaproponuje niższą cenę. Ciekaw jestem kiedy jakiś prokurator zainteresuje się tym cyrkiem.

JAŚ

PRUIM pewnie wygra znając życie

Obserwujący

Niech zgadnę,wybiorą oczywiście prujem.I oczywiście wykonanie będzie byle jakie.Tak jak całe glajwice na wstecznym.

Sammo

Pozwole Ci rozwiać wątpliwości. Wybiorą wg kryterium ceny Eurovie. Tak – to ta firma która zapewniła nam wszyscy fale dunaju na DTS w zabrzu i A1. Zresztą jakoś tej firmy znana jest nie tylko u nas. Jeszcze za prujem zapłaczesz…

MALY ROZUMEK

nie zapłacze bo będzie konsorcjum EUR i PRU i PRU i EOR wygra lepszy :)

Alex

Inżyniery, pamiętajcie z łaski swojej o takim drobiażdżku jak wysokość chodnika i krawężnika w zatoczce autobusowej – na jednej wysokości z wejściem do autobusu przy otwartych drzwiach.Np. na Jagiellońskiej nieco się rozmija…

Obserwujący

No i pokrywy studzienek by były równo z asfaltem.Nie poniżej ani nie powyżej poziomu asfaltu tylko równo z poziomem asfaltu.W glajwicach jeszcze nie osiągnęli odpowiedniego poziomu rozwoju w tym zakresie,wciąż tkwią w latach 60 tych.

łup lup

Nie za dużo wymagacie?

Tymon

Nie tyłko oni mają z tym problem…ale to żadne usprawiedliwienie. W zasadzie jestem w stanie zorganizować staremu majstrowi skrzynkę wódki, żeby przekazał wiedzę jak to robić poprawnie..

Łowca malkontentów

Wszystko jedno która firma zostanie wykonawcą, ważne że raz na zawsze zniknie pseudo dworzec komunikacji miejskiej. Wstyd przed przyjezdnymi. 8 przystanków porozrzucanych gdzie się da, burdel logistyczny do potęgi.
Nareszcie.

Ad

Przetarg wygrał PRUiM…

BMW przed stodołą

Same wielkie inwestycje a do czujników zmierzchowych sterujących oświetleniem miasto jeszcze nie dorosło. Zamach na bezpieczeństwo mieszkańców tu widzę. Jak co roku.

Smutny

Była jakaś zmiana koncepcji, czy projekt nadal obejmuje stworzenie 6 pasmowego molocha bez zieleni na ul. BGW w samym centrum miasta?

Weź...

Ludzie sobie teraz na salonach beton na ściany aplikują żeby się nim delektować sącząc prosecco a ty chcesz zieleń w centrum miasta?

stef

W Gliwicach autostrady w centrum to priorytet.

The Tiger@

Gdzie masz autostradę w centrum?

TakaPrawda

pytanie kto wygra i jaki projket wdrozy….Widzialem 6 projektow dworca przesiadkowego czy jak kto woli centrum przesiadkowego….po burzliwych wyborach, zmianach zostal wybrany projekt ktory nijak ma sie do tego co juz jest w okolicy…w sumie najmniej ciekawy dla miasta ktorego budzet roczny jest powyzej miliarda zlotych….Te realizowane projkety wygladaja w Gliwicach jak jakis zart i to malo smieszny – ulica Sieminskiego….co to ma byc….parking nad DTS….a ten pseudo skwer z drugej strony gdzie wiekszosc zielonych terenow to smietnisko polaczone z chwastownikiem bo trawy czy roslin tam nie widzieli…dalej – al. Przyjazni – to powinna byc wizytowka na spacery przy ruinach… Czytaj więcej »

Maryja

Schabikowi to mawet do kostek nie dorosli i nigdy nie dorosna..Do tego trzeba miec choc troche rozumu..Czytaj (Oleju w glowie )A tak na marginesie Rzadzacy w Miescie powinni zakupic Alkomaty i robic kontrole na bierzaco w frirmach ..Piles to jest twoj ostatni dzien w pracy..I chodniki i ulice i budowle lepiejby wygladaly.Niedawno widzialam fotke z sciezki rowerowej chyba na Tarnogorskiej..Myslalam ze to Rumunia…albo Anatolia…

nimo

A przed dworcem PKP nic innego, jak modna w ostatnim czasie BETONOZA :( Proszę zmieńcie te plany! Naszej planecie potrzebna jest zieleń!

Lump Maniuś

Eurovia za to co zrobiła z DTŚ w Zabrzu powinna być dożywotnio zdyskwalifikowana.

Maro

Czy tam są tak wąskie chodniki ? NIE ma drogi rowerowej ? Nie wygląda to dobrze :/

Sok

Przejścia dla pieszych ciągle oddalone od krawędzi skrzyżowania. Nawet na przejścia krzyżowe nie w Gliwicach nie wpadli, bo by piesi mieli za wygodnie.

Lolo

ZDM koordynatorem. Beda emocje. Juz sie boje tej ich organizacji i koordynacji.
Dadza rade to polapac?
Bielika, Nowy Swiat, Kozielska. Nie za duzo biora sobie na glowe?

Sok

Gdzieś czytałem, że wicedyrektor ZDM radzi mieszkającym przy obwodnicy korzystać dla wygody z drogi technicznej, czyli poziom edukacji kadry w tej instytucji jest imponujący. To zresztą widać np. na Dolnych Wałów, gdzie miejsce parkingowe ulokowali wbrew przepisom za blisko przejścia dla pieszych. Zabrakłoby doby, żeby wymienić wszystkie bzdury, jakich są autorami.

MALY ROZUMEK

no i od poniedziałki Kilińskiego ………..