Gliwicka Platforma w opałach, jest kolejna rezygnacja. Dominik Dragon: “straciła charakter obywatelski”

Fot. 24gliwice

Głośna sprawa zmian na listach wyborczych Koalicji Obywatelskiej przybiera na sile. Po wczorajszej rezygnacji wiceprzewodniczącego gliwickiego Koła partii, Miłosza Chruściela, z członkostwa rezygnuje Dominik Dragon, jeden z najaktywniejszych i najbardziej znanych radnych PO.

W piśmie, którego kopię otrzymała redakcja 24gliwice, skierowanym do Grzegorza Schetyny, przewodniczącego Platformy Obywatelskiej, czytamy:

“Po 17 latach aktywnej działalności składam rezygnację z członkostwa w Platformie Obywatelskiej RP (formalnie po 14 latach przynależności). Moja decyzja wynika z sytuacji jaka miała miejsce przy rejestracji kandydatów KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska do Rady Miasta Gliwice (17 września br.), podczas której w ostatniej chwili wykreślono z list mnie oraz kilkanaście innych osób – związanych z ruchami miejskimi, bezpartyjnych działaczy społecznych – a wpisano mniej znanych działaczy partyjnych, w tym żonę pana posła Borysa Budki, która do PO przynależy od kilkunastu miesięcy. Ponadto pozbawiono nas możliwości skorzystania z biernego prawa wyborczego, co przede wszystkim dla mieszkańców jest niezrozumiałe i zaskakujące. Z tego powodu nie chcę należeć do partii, która straciła charakter obywatelski, wspiera nepotyzm, zwalcza społeczników oraz sprzeciwia się wartościom i postawom demokratycznego społeczeństwa.”

Dragon przypomina, że w ciągu 12 lat pełnienia mandatu radnego, za każdym razem przy okazji wyborów uzyskiwał bardzo wysokie poparcie.

“Moja praca na rzecz Gliwic oraz duże poparcie, jakim cieszyłem się wśród wyborców sprawiły, że mandat radnego pełniłem przez 12 lat, zdobywając regularnie jeden z najlepszych wyników w mieście oraz w PO RP w Gliwicach (w 2006 roku z 4 miejsca 1154 głosy – 6,87% głosów w okręgu; w 2010 roku z 3 miejsca 1689 głosów – 9,58% głosów w okręgu; w 2014 roku z 2 miejsca 1500 głosów – 9,39% głosów w okręgu). Od 15 lat działam społecznie w jednostce pomocniczej miasta – Radzie Osiedla Sikornik.”

“Absurdalne są tłumaczenia pana posła Borysa Budki, który jako przyczynę niewpuszczenia mnie i kilkunastu innych osób na listy podał potencjalną, możliwą współpracę z PiS oraz brak poparcia dla obecnego kandydata na prezydenta. Po pierwsze należy wskazać, iż byłem jedną z bardziej zaangażowanych osób w strukturze i od wielu miesięcy starałem się przyciągnąć na listy Koalicji Obywatelskiej ludzi wartościowych, społeczników niezwiązanych z polityką. Po drugie ukarano mnie za coś, czego nie zrobiłem i nie miałem zamiaru zrobić. Równie dobrze można pana posła Borysa Budkę pozbawić członkostwa w PO za potencjalną, ewentualną współpracę z PiS czy inną dowolną formacją. Takie postępowanie jest absurdalne. Po trzecie twierdziłem, że długoterminowo dużo lepsze skutki będzie miało wystawienie własnego kandydata na prezydenta, niż popieranie obecnie urzędującego. Dzieliłem się tym poglądem podczas wewnątrzpartyjnej dyskusji, ale po ogłoszeniu poparcia dla obecnego prezydenta, nie komentowałem w żaden sposób tej decyzji.”

W opinii radnego, poseł Borys Budka stał się obciążeniem dla partii i całej Koalicji Obywatelskiej.

“Szanowny Panie Przewodniczący, pozostawiam Pana z jeszcze jedną refleksją. Wyborca wybacza wiele, jednak nigdy arogancji, buty, a w szczególności nepotyzmu ze strony swoich przedstawicieli. Z moich obserwacji wynika, że pan poseł Borys Budka swoim postępowaniem stał się obciążeniem dla PO oraz dla całej Koalicji Obywatelskiej i bierze na siebie odpowiedzialność za wynik wyborczy do Rady Miasta w Gliwicach, a także do Sejmiku Województwa Śląskiego, a być może również do sejmików w innych województwach.
Rezygnując z członkostwa apeluję, by Pan jako Przewodniczący PO RP wyciągnął odpowiednie wnioski oraz konsekwencje względem osób, które spowodowały całą opisaną powyżej sprawę.”

Przypomnijmy, Zarząd Krajowy PO zmienił w ostatniej chwili skład list ustalonych wcześniej przez gliwickie Koło partii. Do kandydowania nie dopuszczono wieloletnich, popularnych radnych, Dominika Dragona i Kajetana Gorniga. Skreślono również zaakceptowanych wcześniej społeczników, Ewę Lutogniewską i Natalię Wójcik. Wszystkich łączył dość krytyczny stosunek do niektórych działań urzędującego prezydenta Zygmunta Frankiewicza, który kilka tygodni temu uzyskał poparcie Koalicji Obywatelskiej.

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
HAL
HAL

Szacunek, Panie Dragon. Najbardziej żenujące jest to, że poseł Budka, który był w ogólnopolskich mediach rycerzem w srebrnej zbroi, który broni państwa prawa i demokracji, od 2 tygodni jest prawa i demokracji ponurym grabarzem.

Gliwiczanin
Gliwiczanin

Program dla wyborców od pani Budkowej: “Co zatem zaoferujesz gliwiczanom jako kandydatka do rady miasta?
A mamy godzinę albo całą szpaltę? (śmiech). Już zupełnie serio – chciałabym w Gliwicach realizować to, na czym się znam. Dbać o to, by w dzielnicach i na osiedlach powstawały miejsca, w których zarówno starsi jak i młodsi mogą się spotkać, rozmawiać, grać w szachy czy robić na drutach. Także wypić herbatę i pomóc dziecku sąsiada odrobić lekcje albo poczytać gazetę.”

asdf
asdf

Pani Budka może powinna się zastanowić nad swoim miejscem w świecie. Bo w ogóle nie odnajduje się w otaczającej ją rzeczywistości.
Mam wrażenie, że ona nawet nie wie jak wygląda życie gliwiczan. I dlatego gada głupoty o robieniu na drutach, odrabianiu lekcji, czytaniu gazety i piciu herbaty. No ale czego można oczekiwać od jaśnie pani, żony posła, wielmożnej pani dyrektor w urzędzie marszałkowskim, czołowej działaczki gliwickiej Platformy.

E-104
E-104

Czemu dyktujesz komuś co powinien ?, Co ty jakiś guru jesteś ?, Zaopiekuj się sobą bo może Ci tego potrzeba !

Siostra Nepomucena
Siostra Nepomucena

Nie zapalaj się tak, wyluzuj, odpocznij, zjedz lawaszu…….

prawda
prawda

To znaczy że będzie klub lokatora jak z Alternatywy 4 Warto płacić przez pięć najbliższych lat radnej miesięczną dietę (2160 zł) za taką piękną inicjatywę!

Misia
Misia

No nie! To radni są od odrabiania lekcji!? No kandydatka wypas…..ŻENADA!

Szpagin
Szpagin

Wow, nie dało się bardziej ogólnikowo?

Kojak
Kojak

Wisienką na torcie jest to, że pani Budka nie ma za grosz wstydu i nawet przy tym artykule (a także na głównej stronie portalu 24gliwice.pl) zamieściła baner reklamujący siebie. Do tego jeszcze Marek Gzik, który wszędzie się przyczepi, aby tylko zaistnieć. Totalna głupota, bo to jeszcze bardziej ciągnie go w dół. Całkowity brak szacunku dla Gliwiczan!!! Zbojkotujmy PO i nie głosujmy na nich w wyborach!

PObudka
PObudka

Katarzyna Kuczyńska-Budka oskarża radnych i społeczników skreślonych z list Koalicji Obywatelskiej o spisek, który miał zniszczyć porozumienie z prezydentem Gliwic. Palma bije na całego.

samorządna
samorządna

Imponująca kariera żony posła: Śląski Urząd Wojewódzki – Zastępca Dyrektora, Urząd Miejski w Zabrzu – Naczelnik wydziału, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego – Directeur. Pisownia oryginalna (z profilu Facebook).

Observer
Observer

Miejmy nadzieję, że ludzie przejrzą teraz na oczy, jak ta władza lokalna i krajowa realnie wygląda…

Andrzej z Gliwic
Andrzej z Gliwic

Ja bym powiedział że pan Budka jest grabarzem polskiej demokracji od wielu lat.

Observer
Observer

A niektórzy nadal wierzą w PO i ten jej KOD. Właśnie widać, jak broni się demokacji w tym kraju… Tylko naiwnt w to może tutaj uwierzyć…

Bajtek
Bajtek

Działania Borysa Budki, począwszy od hołdu złożonego Frankiewiczowi, a skończywszy na wałkach z listami i skłóceniu ludzi, to wizerunkowa katastrofa Platformy Obywatelskiej w Gliwicach. Największym wygranym całej tej sytuacji będzie PIS. Czyli dokładnie odwrotnie niż pan Budka by sobie życzył.

Dobra PODMIANA!
Dobra PODMIANA!

Pis czy PO to ten sam syf! Mieli nie przyjmować ciapatych a na ulicach dużych miast aż się od nich Roji! Pis dołączył do obozu ZDRADY i ZAPRZAŃSTWA! Głosujcie na kandydatów bezpartyjnych!

Ciszej nad tą imigracją
Ciszej nad tą imigracją

Tajny szczyt w Marrakeszu. Polski rząd w tajemnicy podpisał deklarację wspierającą imigrację. Węgry odmówiły. Rząd premiera Mateusza Morawieckiego okłamuje Polaków odnośnie do naszej polityki imigracyjnej. ustalenia tajnego szczytu imigracyjnego w Marrakeszu z początku maja bieżącego roku. Ów tajny szczyt uznał imigrację za podstawowy sposób zapewnienia wzrostu gospodarczego, a Polska poparła tę konkluzję. Węgry odrzucają, Polska podpisuje skrajnie proimigrancką Deklarację z Marrakeszu i ukrywa. Premier Morawiecki jak Lech Wałęsa: jest przeciw, a nawet za… migracją.

Sel
Sel

co to za fake news, co on ma niby reprezentowac? odwrócić nas od PiS czy jak

Niestety to prawda
Niestety to prawda

PiS masowo i po cichu ściąga imigrantów. Polska wzorem Zachodu ściąga setki tysięcy, jeśli nie miliony przybyszy. Odbywa się to po cichu, bez żadnej dyskusji i pytania Polaków, czy chcą otwierać swe granice, czy nie. A wszystko przy propagandowym kłamstwie o niewpuszczaniu imigrantów. Polska zapłaci wielką cenę za krótkowzroczną i oszukańczą politykę PiS

ZDRAJCY POLSKI
ZDRAJCY POLSKI

Rząd chwali się, iż nie ulega naciskom Unii i nie przyjmuje imigrantów muzułmańskim. Tymczasem powoli, po cichu umożliwia „import” taniej siły roboczej i przyjazd muzułmanów do Polski. Opinia publiczna nie ma bladego pojęcia o tym, iż do naszego kraju przybywa coraz więcej osób z Azji. Nikt o o tym nie dyskutuje. Sprawa ma dwa aspekty. Dokładnie to samo robiły 20-30 lat temu kraje Europy Zachodniej – Belgia, Francja, Niemcy, Holandia. Też ściągano sobie tanich robotników z Turcji, Afryki Północnej, Indii, Pakistanu, Bangladeszu. Dziś Europa Zachodnia zupełnie nie radzi sobie z asymilowaniem i kontrolowaniem żywiołu, który rośnie w jej państwach.

asdf
asdf

Szczerze w to wątpię. Lemingi Platformy uwierzą we wszystko.
Zaglądałem na profil Budki na Facebooku, czytałem komentarze ludzi. Oni dają sobie wmówić, że to wina tych osób skreślonych z lis wyborczych, że chcieli się skumać z PiS-em. Oni wierzą w to, że żona Budki ma wielkie kompetencje i tak wiele zdziałała w Gliwicach (chociaż w rzeczywistości prawie nikt o niej w Gliwicach nie słyszał wcześniej). Oni wierzą w niewinność Budki i wszystkie jego wyjaśnienia.

Niestety, partyjnych fanatyków nie przekonasz, że białe jest białe, a czarne jest czarne. Oni są odporni na fakty i racjonalne argumenty. I dotyczy to każdej partii.

Cześć ! tu Sławomir
Cześć ! tu Sławomir

A czemu się tak zagrzewasz ?

olaboga
olaboga

takiej burzy w tej kampanii to się nie spodziewałem. PO naprawdę bardzo się postarała żeby zwalić sobie na głowę aferę na pół kraju. to trzeba potrafić

asdf
asdf

Problem w tym, że żaden z odchodzących z PO nie był kandydatem na radnego (Dragon oczywiście dlatego, że go usunęli potajemnie z listy wyborczej). Więc PO nijak się tą sytuacją nie przejmie. Ot, dwie osoby mniej. Stołki są cenniejsze od ludzi.

Szef
Szef

Skąd to wszystko wiesz ?

Shteef
Shteef

Umiesz czytać ze zrozumieniem czy dopiero będziesz się tego uczył za rok, w trzeciej klasie?

Paweł
Paweł

Budka z Golbikową niedawno degustował wino w loftach. Kiedyś mi się wydawało, że to facet z klasą a tu proszę – zagrał jak typowy prowincjonalny wsiok wpychając swoją żonę na listę. Za taki nepotyzm powinien z hukiem wylecieć z PO na zbity pysk.

piotr
piotr

BO ON JEST Z CZELADZI ! I PYTANIE

Fiku Miku
Fiku Miku

@Paweł. Dobrze ze w końcu przejrzałeś na oczy. Lepiej późno niż wcale.
Można jeszcze skandować: PRO-STY-TUC-JA

Urko
Urko

Mistrzostwo PR przed wyborami :
1. nowa furka dla Zygmunta F.,
2. podwyżka opłat za ciepło,
3. awantura personalna w koalicji popierającej Zygmunta F. ,
Opisałem to znajomemu , który zajmuje się PR odpowiednika UM w pewnym sporym mieście w Holandii. Rozmawialiśmy potem przez skype’a. Jak już przestał się śmiać .
.

ja234
ja234

Więc właśnie, zygmunt robi to bo wie, że zostanie wybrany.Jawnie pokazuje swoją pychę. Ciekawi mnie czy będzie kandydował na kolejną kadencję, wówczas będzie miał 68 lat…
Ciemny lud to kupi. I jeszcze będą się cieszyć, że jest hala-porażka, że jest piast-amatorski, że ciągle “coś robią”…

HAL
HAL

Takich punktów można dodać więcej, ale jak dotąd nie mają wpływu na szanse kandydatów na prezydenta. Ciekawe, co to mówi o gliwickich wyborcach? Ale tak szczegółowo, bo ogólnie, to mam krytyczną opinię. Dziwne, że nikt dotąd nie spróbował naukowo opisać gliwickiego fenomenu.

Ssak
Ssak

Zapytaj znajomego czy to nie od nich śmieci lądują tonami w Polsce.

Urko
Urko

A ile mi zapłacisz za tę informację ?

kop
kop

A ja mam taki pomysł, aby na liście do głosowania wpisać nazwiska “skreślonych” kandydatów i na nie zagłosować. Taki Protest Obwyatelski

asdf
asdf

Niestety taki głos zostanie policzony jako nieważny i nie będzie uwzględniany w rozdziale stołków dla radnych. Najgorszą karą dla nich byłoby głosowanie na kogoś innego niż PO, Nowoczesna czy koalicja Frankiewicza.

Siostra Basen
Siostra Basen

A co ty tak kary chcesz wymierzać innym ?, Sędzią jesteś ?,

Jan
Jan

A co ty tak ich bronisz? Prawnikiem PO jesteś? Rycerzem, obrońcą uciśnionych?

kop
kop

Nie sędzią tylko wyborcą. Kara to by była gdybym zagłosował na konkurencję, choć przyznam, że rozważam również taką opcję.

Sel
Sel

w ten sposób unieważnisz własny głos dając pachołkom UE i Niemiec wolną drogę do wygrania

dalia
dalia

PO i frankiewicz do likwidacji, Gliwice by odżyły jak tą patologię wygnają ze stołków władzy jak ta patologia się skończy to w naszym mieście da się żyć

Sel
Sel

zatem w wyborach trzeba tej wspomnianej patologii pokazac, ze w wyborach to byla rzeczywista wygrana, aby znow mogli jezdzic do UE i skarzyc sie, ze nie ma w PL praworzadnosci i demokracji.

mieszkaniec 1966
mieszkaniec 1966

kto zapłacze po PO ja nie.A tak serio wszystkie partie powinny być zakazane bo są tylko chlebem dla słabych umysłowo

Misia
Misia

No i tak to Pani Budkowa rozwaliła PO w Gliwicach… PiS już nic nie musi robić… Skąd się ta baba wzięła oprócz tego że z wiadomej rodziny?

Bolek
Bolek

Jakiej rodziny ?

ccccccccccc
ccccccccccc

Z “Rodziny Połanieckich”

Gabi21
Gabi21

rodziny Poszepszyńskich

Sel
Sel

Nie ona lecz Budka Borys rozwalił PO, tylko jeszcze nie rozumie co narobił, uczy sie POwoli jak całe PO

Wyborca
Wyborca

Jestem jednym z wielu mniej uświadomionych wyborców. Dość z tym ! Nie wiem jeszcze na kogo zagłosuję. Wiem kogo przekreslę, z listy wyeliminuję. Pani Budka nigdy mojego głosu w tych wyborach nie uzyska. Niech się lepiej zajmie małym dzieckiem.

krzysztof
krzysztof

To nieprawda ze dach przeciekał, a do tego prawie nie padało.

krzysztof
krzysztof

Dominiku przecież wiedziałeś w jakiej rozbójniczej bandzie jesteś gdzie są układy,koteria i złodziejstwo czemu wcześniej nie krzyczałeś ,a robisz to teraz jak nie jesteś na listach wyborczych, ja po waszych wszystkich partiach niczego dobrego się nie spodziewam każda z nich chce i oszukuje polaków wciskając im na siłę ciemnotę myśląc, że w tym kraju już nie ma osób które myślą samodzielnie bez pomocy sitw które same stworzyli.żyje już ponad 50 lat i nigdy w żadnej partii, organizacji ani ugrupowaniu politycznym nie byłem więc jestem obiektywny.Od urodzenia gliwiczanin ale takiej władzy jaka jest obecnie to mam już dosyć- same przekręty i… Czytaj więcej »

bojkowska
bojkowska

Patrzę na to z boku i obiektywnie. Oczywiście nie podoba mi się to co i w jaki sposób się stało, ALE… Skoro w tylu kwestiach p.Dragon się nie zgadzał z PO, a jednocześnie chciał działać dla dobra mieszkańców, to powinien wystąpić z PO wcześniej. Znacznie wcześniej. Mając poparcie społeczników, mając poparcie mieszkańców mógł stworzyć, bo miał ku temu możliwości – inicjatywę oddolną, utworzyć własny komitet wyborczy i startować. Miał do tego czas, ludzi i możliwości. Sama przekonywałabym znajomych, aby na ludzi z takiego komitetu głosowali. Dlaczego tego nie zrobił ? Bo sam niestety także na zimno kalkulował i ocenił, że… Czytaj więcej »

LSDiKK
LSDiKK

Jeżeli na Bojkowskiej jest jedna osoba, co ma tyle inwencji do napisania tylu głupstw, to jeśli na każdej ulicy w mieście są podobni aktywiści, to statystycznie oznacza, że mniejszość wyborców złożona z wariatów wybiera władze w mieście. Co na to wybrańcy w radzie miejskiej? Też są niespełna rozumu?

Jan
Jan

1. Komitetu wyborczego nie może tworzyć jedna osoba.
2. Nigdy nie było żadnych osób skupionych wokół Dragona. Z list wyborczych zostały usunięte różne osoby, niezwiązane ze sobą. Łączyło ich jedno – nie zgadzały się ze sposobem rządzenia Frankiewicza, z którym PO zawarła koalicję. I dlatego zostały wykreślone.
3. Dragon zachował się lojalnie wobec partii, w której zaczynał. Pomimo przegranej PO w wyborach parlamentarnych w 2015 pozostał jej członkiem. Pomimo kilkunastu procent poparcia dla tej partii nie uciekł, nie zmienił barw partyjnych, tylko trwał dalej. Niestety partia nie wykazała takiej samej lojalności wobec niego.

gmG
gmG

Trochę czasu temu powstała Dzielnicowa Lista Mieszkańców, jakimś cudem czy też przez nieuwagę jej założycieli “działacze”, radni bez szansy na ponowną kadencję w dotychczasowym ugrupowaniu spacyfikowali tę listę i do dziś z dowolnej opcji wchodzą do RM. Pytanie: dlaczego ?

Ampuła
Ampuła

“Została mi łza”, wyk. zespół Dragon Bojs

Byłem radnym tyle lat, a teraz zawalił sie mi świat
Kiedy wspierałaś mnie to było nam wspaniale a nie źle
Lecz czemu teraz teraz stało to właśnie sie
Że powiedziałaś po tych latach do mnie nie

Polak mały
Polak mały

Będą to moje pierwsze wybory w życiu. Jakie są moje odczucia ? Co czuję jako młody gliwicki wyborca ? Ano “śmierdzi mi” jak z ruskiej bani. Pytanie czy to koński nawóz śmierdzi czy g*wno przykejone do podeszwy pewnego maratończyka rodem z Zabrza..

rozsądny
rozsądny

Czy ktoś jeszcze głosuje na Platformę? Wystarczy ich 8 lat rządzenia.

Fiku Miku
Fiku Miku

@rozsądny. Raczej nierządów.

Rysiek
Rysiek

Franek będzie i prezydentem ale gołym. Bo rada będzie w rękach PIS. Ale to może i dobrze. Bo 27 lat rządzenia to już jakaś forma dewiacji.

mic
mic

czarodziejka gorzałka tańczyła w nas…..jest 21 wiek a wy dalej w feudalnym państwie żyjecie, musicie mieć kogoś nad sobą bo już przestaliście myśleć ,a partia wam pomoże i ukierunkuje na drogę partyjnej cnoty dla tego jesteście kopani od samej góry władzy do samego dołu -samorządu

ja234
ja234

A ty taki wyzwolony jesteś, lubisz kiedy cały czas ktoś cię kopie od dołu, z resztą nawet tego nie wiesz.Idziesz w ciemno, nic nie wiesz i tyle.
Weż już nie pij człowieku.

ja234
ja234

Łudź się dalej pisiorze.Oszukiwanie siebie dobrze ci wychodzi.

Putrament
Putrament

Pewnie zaraz zapisze się do PiS-u, stołka żaden nie odpuści.

asdf
asdf

Bzdura. W wyborach samorządowych nie może już wziąć udziału, bo czas na rejestrację kandydatów upłynął. Celowo do samego końca wmawiano mu, że znajduje się na liście wyborczej, żeby nie mógł kandydować indywidualnie albo z innego komitetu wyborczego. A znając Dragona wiem, że nie będzie on zainteresowany wyborami do parlamentu. Zawsze działał lokalnie i to mu najlepiej wychodziło, nie miał nigdy ambicji na więcej.

Putrament
Putrament

Nie dziś…ale niedługo

Konyak
Konyak

Piszesz “znając Dragona wiem” .A skąd Ty tak wszystkich znasz ? a nawet wiesz jakie kto ma ambicje.

Jan
Jan

Ty najwyraźniej doskonale znasz państwa Budków, bo wziąłeś ich w wielką obronę, zmieniając tylko ciągle pseudonimy. Tylko skąd ta obrona? Uważasz, że Budkowie sobie nie radzą i potrzebują pomocy z twojej strony? A może to jacyś twoi znajomi?

zez
zez

banda suchego franka i po …jedno szambo

EA-68
EA-68

Panie Budka wasza partia nigdy nie reprezentowała interesów zwykłego Kowalskiego, a tym posunięciem dobitnie dał pan do zrozumienia swoim wyborcom(do których nigdy nie należałem) co o nich sądzicie i gdzie macie nich zdanie. Totalnie odjechaliście w swoich zaKODowanych decyzjach.

ZUZANNA
ZUZANNA

Budka to burak. Myśli, że jego żona zostanie radną. Po tym co zrobił budka mam nadzieję, że nikt na nią nie będzie głosował.

Lustro
Lustro

Rezygnację powinienem złożyć ja ………………………………………Boryc Buttka

asdf
asdf

To już nie jest Platforma Obywatelska. To jest Platforma Frankiewicza.
Frankiewicz był jednym z założycieli PO w województwie. Został z niej usunięty, gdy jego ambicje okazały się ważniejsze niż interes partii. Chodzi o słynny “pławniowicki rozłam”, gdy mówiło się, że Frankiewicz chciałby zastąpić samego Tuska. W ostatnim czasie działacze PO uznali, że dobrze byłoby przeciągnąć prezydenta na swoją stronę. Historia zatacza więc koło i po 10 latach Frankiewicz ponownie (celowo lub nie) doprowadził do konfliktu w szeregach Platformy.
Czy skończy się to obaleniem Borysa Budki? Przegraną PO w wyborach samorządowych? A może rozwiązaniem gliwickich struktur partii? Czas pokaże.

Fiku Miku
Fiku Miku

@adsf. Skarcony i poniżony Schetyna przez Tuska, teraz szuka sojuszników wśród PO-wskiego banity jakim jest Frankiewicz. Według zasady: wróg mojego wroga jest moim przyjacielem. Budka mając zielone światło od Schetyny zrobił roszady w Gliwicach. Porozstawiał po kątach lokalnych działaczy wrzucając swoją żonę na radną w Gliwicach. Posada w Urzędzie Marszałkowskim skończy się wraz z końcem panowania PO-wskiego wojewody (wcześniej był Urząd Wojewódzki?), zawczasu należy przygotować miękkie lądowanie. Na jakie stanowiska w Radach Nadzorczych ostrzą sobie ząbki?
Jak ładnie to się wszystko układa. Można sobie zanucić PRO-STY-TUC-JA

Brtuć
Brtuć

A co ty piszesz biografie Pana Prezydenta ?, A może jakieś osobiste żale wylewasz ?

megamocny
megamocny

Ja kiedyś napisałem że poparci Platformy i N dla Frankiewicza odbije się czkawką Platformie.
Mimo że jestem za Platformą to w Gliwicach niestety przez takie działania nie wróżę wygranej.
Wygrają ludzie którzy od lat chcą by było lepiej. Napewno NIE ZAGŁOSUJE na Frankiewicza bo ten Pan powinien iść na emeryturę i dać by inny kandydat nowe wprowadził porządki.
Jestem za przywróceniem tramwaju w Gliwicach a Pan Frankiewicz to SZKODNIK!
Popierając PO tego Pana zmusiła mnie bym tym razem oddał głos na PiS bo na to co się stało dla mnie nie ma przyzwolenia