Jarosław Gonciarz: “Zygmunt Frankiewicz przestał wsłuchiwać się w głos mieszkańców”

– Gliwice rozwijają się dynamicznie, ale brakuje w tym rozwoju harmonii i spójności

– mówi w rozmowie z 24gliwice.pl Jarosław Gonciarz, poseł i kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Gliwic.

REKLAMA

– Dlaczego ludzie protestowali przeciwko DTŚ czy obwodnicy zachodniej? Ponieważ wcześniej kupili sobie działki, wybudowali tam domy i nagle zostali postawieni przed faktem budowy. Należy wprowadzić wieloperspektywiczny plan rozwoju Gliwic, aby informować o takich inicjatywach mieszkańców – mówił Gonciarz.

W rozmowie kandydat PiS odniósł się do zamieszania na gliwickich listach wyborczych PO i KdGZF oraz przedstawił główne założenia swojego wyborczego programu.
– Chcemy wprowadzić stanowisko architekta miejskiego, aby zajął się zabudową przestrzeni publicznej w Gliwicach, ponieważ do tej pory to planowanie było chaotyczne – mówił.

48-letni Jarosław Gonciarz urodził się w Czeladzi. Ma wykształcenie średnie pomaturalne. Od 1989 zawodowo związany jest z branżą górniczą, pracował m.in. jako informatyk w jednym z zakładów Kompanii Węglowej. Od 2010 roku zasiadał w gliwickiej Radzie Miasta. W wyborach parlamentarnych w 2015 uzyskał mandat posła otrzymując 4884 głosy.
(msz)

REKLAMA
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Poszukiwany poszukiwana

Przekreślam Frankiewicza i “dziecko nepotyzmu” Budkową i “cygana” Hodurę. A swoja drogą . Gdzie ukryto Budkę ? Ani go widać ani słychać. Ani czuć. Może go Schetyna strząsnął z drzewa. Nie jako szrańczę. Jako zgniły owoc.

ja234

Budkę mężusia schowano. I słusznie. Facet za dużo gadał, mieszał, głupawo tłumaczył się w mediach.Za dużo go było.Poza tym, wstawiając budkównę na listę w glajwicach po prostu przegiął, pokazał arogancję i pychę.

black_horse

To nie jest jego córka. Zrozum.

ja234

Przecież wiadomo, że chodzi o żoneczkę.Zrozum.

Nie kombinuj

…ówna = córka
… owa = żona

prawda

Na propagandowych plakatach Budkowa wygląda na 19 lat (a podobno ma 47). Magia Photoshopa albo zdjęcie z liceum?

Urko

@prawda . Ktoś przesadził z PHTSHP. O jakieś 30 kg w dół. Natomiast w przypadku “Elżuni” ktoś przesadził dorabiając jej taką poświatę wokół głowy . Totalna amatorka w obu przypadkach …

oko

Jako antypisior proszę i błagam. Każdy byle nie Frankiewicz. Może być muzyk , stalownik z Łabęd lub przytulony do kopalni z nadaniem humorowego tytułu informatyka. Gliwiczanie zróbmy to !

Czyli zróbmy coś głupiego !

Jak się to widzi i się tego słucha to jasno widać, że nasz miłościwie panujący nam Prezydent Frankiewicz może rządzić w Gliwicach i do 100 lat

?!

Z, Frankiewicz powinien podziękować trójce kandydatów,, że starują. To dla niego świetna promocja.

Vicent

Ty jako prawa rączka franka aktualnie, pewnie teraz cierpisz na bezsenność?

?!

Lewa raczka śpi dobrze.

Vicent

A ta trzecia, bo jest was przecież aż trzech v-ce, też ?

?!

Jaki stalownik z Łabęd?

zez

Pracownik huty Łabędy Bernard Fic

?!

To chyba jakiś żart, albo wprowadzanie wyborców w błąd. Z oświadczeń majątkowych wynika, że jest na utrzymaniu ZUS. To jaki pracownik?

Gość

Ale co w zamian? Zmienić możemy -to jest łatwe tylko kiga nam to da?

Franiula

Nie zmienicie mnie, bo tak już się zrosłem ze stołkiem, że nawet siekierami mnie nie usuniecie! Moje korzenie rozrosły się po całych Gliwicach.

krzysztof

głosując na f głos oddajesz na klikę , układy i znajomych f , to lata zmarnowane dla rozwoju miasta,Jako mieszkaniec mam dość układów, przekrętów i w głupi i nieuczciwy wydawania naszych podatków gdzie spółki podbijają ceny na usługi i wychodzi po 5 mln za byle jakie rondo lub kawałek ścieżki

mieszkaniec 1966

frankiewicz to ZŁO dla Gliwic poczynania tego chłopa należy rozliczyć i zlikwidować chory układ w mieście

Urko

A potem wprowadzić swój własny. Jeszcze bardziej niekompetentny , bardziej pazerny i jeszcze głębiej mający “w poważaniu” mieszkańców. Marzy ci się PiS-dusiu…

mieszkaniec 1966

takie osoby jak ty popierające okradanie mieszkańców powinny być usuwane daleko za Gliwice z brakiem możliwości powrotu

Urko

A. Znaczy się, trafiłem :-)

Fiku Miku

@Urko. Czego nie zrozumiałeś w poprzednim poście skierowanym do Ciebie?

Urko

Ooooo….. Potęga argumentów: “jesteś głupi”, “jesteś głupszy od..”, “wyprowadź z się Gliwic”, “czego nie zrozumiałeś” itd, czyli wszystkich właściwych dla forumowych niepełnosprytnych zawsze zwalała mnie z nóg . Co było wstępem do turlania się ze śmiechu. Dobrze , że wykładzina jest miękka i puszysta :-):-):-)

:O

Ooooo….. Potęga argumentów: “jesteś głupi”, “jesteś głupszy od..”, “wyprowadź z się Gliwic”, “czego nie zrozumiałeś” itd, czyli wszystkich właściwych dla forumowych niepełnosprytnych zawsze zwalała mnie z nóg …
A nas zwala z nóg, gdy forumowy naczelny cham krytykuje narzędzia, którymi sam włada niczym Wołodyjowski szablą.

Urko

Zazdrość , zazdrość …:-) Trzeba było więcej książek czytać, uczyć się , oglądać więcej filmów bez Sylvestra Stalollone, i Arnolda. Poza tym . Krytykuję ???? Ja się z was nabijam. Im bardziej się frustarciki “zaplujecie”, tym większą mam uciechę :-):-):-)

:O

Dlaczego więc, twoje otoczenie ocieka najbardziej? Nieprawdę dostrzegam :)

Wojciech

jak masz dowody na okradanie to idź do prokuratury, jest teraz w rękach pisu, na pewno koledzy się uciesz ą jak przyniesiesz im kogoś na talerzu.

To Najmądrzejszy Komentarz !

Niech Ci powyżej zastanowią się nad tym co piszą !. Liczą się fakty !, które winny być przytoczone inaczej to obrażanie uczciwych ludzi !

Gliwiczanka (niegazowana)

“Misiewiczom” powiedzmy w Gliwicach stanowcze NIE !

Wojciech

głosując na innych oddajesz głos nad now klikę, różnica tylko taka, zę nowa klika będzie 3 lata uczyć się rządzenia. Jak widzę kandydatów na prezydenta dużego, bogatego miasta, to włos się jeży na głowie. POniewaz obiecałem sobie,z ę nie zagłsouje na Frankiewicza, to nie zagłosuje w ogole w tych wyborach. Wybiorę radnych i sejmik, a prezydenta nie zaznaczę zadnego. Cóz, nie mam wyjscia.

:O

Czyli oddasz głos na teraźniejszy beton

ja234

Więc właśnie. Też nie będę głosować na zygmunta. Gościu powinien pójść na emeryturę.
Niestety, wygra zygmunt. Jest prawdopodobieństwo drugiej tury.

maro

Gliwiczanie proszę Was.wybierzmy dobrego gospodarza,godnego prezydenta naszego pieknego miasta! wywalmy zasiedziałego Zygmunta ze stołka i jego skompromitowaną klikę.ZMIEŃMY NASZE MIASTO NA LEPSZE.

Kolega

Ale nasze miasto jest lepsze. I tylko idiota tego nie widzi. Poza tym nie podałeś kto będzie dobrym gospodarzem…..

Tony Hulik

Ano jest lepsze. Od Magnitogorska.

Hej młoty do roboty

Bardzo byśmy chcieli, ale niestety po tylu latach betonu, nawet sensowna opozycja zanikła. Ale od czegoś trzeba zacząć.

obsewator

Chłop może nie jest błyskotliwym mówcą, ale może ma dobrze ”pod sufitem”? Cżesto jest tak że mistrzowie super gadki są tylko mistrzami sper gadki!

Nie wiem

Może ma dobre serduszko

ers

Co z tego że być może ma “dobrze pod sufitem”, skoro jego partia uprawia nepotyzm do potęgi – według motta “nieważne co potrafi, byle nasz”. Wydawało się, że za Platformy i PSLu były układy i układziki, ale to co wyprawia teraz PiS przekracza wszelkie granice przyzwoitości. A najgorsze jest to, że większość ludzi ma to głęboko w Dudzie, byle 500+ wskoczyło.

nepotysta

Za Platformy i PSLu były układy? Świeża sprawa z Budkową pokazuje, że one trwają nadal. A walki toczą się nawet wewnątrz partii. Po kilkunastu latach potrafili wyciąć najpopularniejszego radnego PO, bo nie chciał przystąpić do układu z Frankiewiczem. Znalazło się za to miejsce dla żoneczki. Żonka ma wiele kompetencji, chociaż w Gliwicach jeszcze nic nie zdziałała. Mieszkańcy dowiedzieli się o niej dopiero podczas kampanii. No ale zdaniem męża ma same zalety.

Fernard Bic

A co tam się stało w Sośnicowicach? Jakaś żona kolegi wojewody z PISu została wytrzęsiona z rękawa na stołek burmistrza… O tym jakoś cichuteńko…

pok

Zarząd komisaryczny w gminie ustanawia premier i takie przypadki też były za rządów PO+PSL. To nie jest żadna nowość, Ameryki tym nie odkrywasz.

Urko

Może też ładnie tańczy i dobrze gotuje

Idę na wybory

Wygadany może nie jest, ale argumentacja dość trafna. Architekt miejski zdecydowanie przydałby się w mieście. Mój głos ma.

Podaj dalej

IDĄCYM NA WYBORY PRZYPOMINAM, ŻE KLAPKI NOSIMY NA NOGACH , NIE NA OCZACH !

Nie wiem

A sandały do klapków?

trendy

Architekt i konserwator miejski zabytków z wiedzą.

ZUZANNA

Niech rządzi nawet koñ tylko nie Frankiewicz i jego sekta.

Rozum

Sekta nie rządzi. Rzadzi “stary boy” Sekta ssie miejskiego cyca.

Wojciech

Ja się pytam gdzie jest kampania? Gdzie sa programy kandydató na prezydneta a w szczególnie radnych. NIC!! Nawet wszechwiedzący google nic nie wiem na temat 90 % kandydatów. Nie mówię już o uotkach z programem, spotkaniach z wybracami, ja mówię o zwykłej stronie www. opisaniu swojej osoby na stronach “wyborczych”. NIC kompletnie nic. Chcę swiadomie wybrać i nie dostaję takiej szansy bo wieśniaki – kandydaci potrafią tylko wywieść baner w stylu “Potrafisz Polska”. Żenujące! Który z kandydat stawia na walkę ze smogiem, i jak zamierza to robić. Który jest z straża miejska, a który przeciw, Który zwieszać będzie ilość miejskich… Czytaj więcej »

nepotysta

Frankiewicz ma program. Streszczam jego treść:
“Nazywam się Frankiewicz. Rządzę Gliwicami od 25 lat. Wszyscy znają moje nazwisko. Rządzę już długo, dlatego powinienem rządzić jeszcze dłużej. Obiecuję to samo przed każdymi wyborami, ale przecież i tak nikt nie zwraca na to uwagi. Cokolwiek bym nie obiecał, to i tak mnie wybierzecie. Nawet jeżeli od 25 lat nie realizuję tych obietnic. Ale mam znane nazwisko.”

black_horse

Trafione w punkt.

Bystra woda

Ampuła ! Podziwej se. Chop godo bez kartki.

Ampuła

>>Nasz program… Wybłorczy… Przystawia duże… Eee… Kilkabardzoważnych szczegółów…Yyy… Kilkabardzodużych prog… Inwestycji… Ale również temniejsze zagadnienia, któreby służyły mieszkańcom.<<
W kontekście mrzonek o prezydenturze Gliwic, ten chłopina nawet nie jest klaunem. Bo podstawą śmieszności klauna jest jego świadomość bycia klaunem. Natomiast jako poseł w Polsce, jest ów niejaki całą gębą postacią tragiczną. Jak 90% PiSoidów płci męskiej, u których partyjny stylista nakazał wypełnić pustkę intelektualną poszetkami.

Gliwiczanka

“Misiewiczom” powiedzmy stanowcze NIE ! w naszych ukochanych Gliwicach

black_horse

Nic prostszego. Idziesz na wybory, wywalasz Franka i wszystkie misiewicze , stada misiewiczów z miejskich spółek, urzędów itp idą na zieloną trawke.

Urko

A w ich miejsca przychodzą nowi , jeszcze mniej kompetentni i jeszcze bardziej nieudolni . Za to bardziej złaknieni nagród , które im się przecież należą …

:O

Jeszcze mniej kompetentni? Jeszcze bardziej nieudolni?
To chyba … nie… to się nie da.

Urko

Jak “się nie da “? Polak potrafi.

black_horse

@Urko. Kubuś fatalista. Wszystko zawłaszczą, fszystko. Więcej optymizmu, więcej wiary w ludzi. Kto cię tak skrzywdził? Jeżeli rzeczywiście sprawdzi się twój czarny scenariusz, zorganizujesz referendum i pogonisz klikę.

Urko

Nie, kolego . Nie zorganizuję. Nie jestem już nawet zameldowany w Gliwicach. Mam od 2017 r. rezydencję podatkową w innym kraju . W Gliwicach jestem tylko trzy dni w tygodniu. Więc “zamtuz” , który sobie ewentualnie zrobicie w mieście nie będzie mnie dotyczył. Ja ewentualnie będę się tylko śmiał.

niefart Stefan ...

W sensie na emigracji zarobkowej jesteś. Przykro nam :(

Urko

@niefart Stefan …. Nie ma powodu. Jakoś tam mniej skrzywionych mord. A przy okazji nie sponsoruję “pińcet plus” z własnych podatków.

Vicent

urkowy ale się znowu nagrzałeś a powiadają, że na holenderskich zmywakach mniej odbija;)

black_horse

Oj, oj, jest coś na rzeczy. Czyżbym trafił w czuły punkt i Urko zaczyna nam się zwierzać z życia prywatnego?

Urko

@ black_horse. Ale niby jaki “czuły punkt” ? O tym , że nie mam polskiej rezydencji podatkowej pisałem już kilka razy. O tym, że pracuję w nie-bardzo-polskiej “korpo” również. Staram się po prostu (jak zwykle chamsko i bez zasad dobrego wychowania ) odpowiedzieć na “twórczą” propozycję , żebym coś tam zrobił , zorganizował i żebym pokazał na co mnie stać. Suponuję , po twoich wpisach, że jesteś , jak mówi młodzież. ogarnięty. Więc wiesz , gdzie mam takie propozycje / polecenia / życzenia :-)

Vicent

Tylko czekać, jak urkowy zacznie się tutaj chwalić, że z Timermansem niejedną flaszkę obalili, bo gadane jak on już ma:)

Urko

Wolałbym chyba z Timmermansem wódkę pić , niż np. z Budyniem Niezłomnym Dom Perignon rocznik 1954 albo ze stołeczkowym prezesuniem ziółka parzone na kociej szczynie . Ale jak to mówią : ” De gustibus …itd. :-)

Vicent

Wiem, wiem urkowy, że wolałbyś tylko, ze i on ma cię jak my pomiędzy pośladkami

obsewator

Aaaa to ty jesteś spadkobierą ”wspaniałych ”rządów peło, gdzie prawie każdy myślący młody człowiek nie widział swej przyszłości w Polsce.Widzisz biidaku teraz wiele się zmieniło, pensje poszły wyraźnie w górę, zlikwidowano skrajne ubóstwo., A tam gdzie teraz siedzisz twe podatki idą na islamistów. Ja zdecydowanie wolę by moje szły na polskie dzieci, by się rodziły w jak największej liczbie, by miał mi kto na starość tyłek podetrzeć…Nie pozdrawiam

black_horse

Już nie wspominając o tym, że socjal TAM jest bardziej wypasiony.

Fernard Bic

poobserwuj na żywo, a nie w TVP… Tylko tam jest taki matrix o jakim piszesz…

myśleć to nie boli

w matrixie to ty żyjesz zaserwowanym ci za sprawą telewizji niemieckiej (tvn)

Taki tam wacek

myśleć to nie boli, kiedy ma się świeżo wyprany móżdżek przez jedynie słuszne rozgłośnie :)

Urko

Brawo !!!!! Wreszcie Polanda wstała z kolan !!!!! :-) :-):-):-):-) Tak przy okazji . Po kolejnych 4 latach “dobrej zmiany” i kolejnych reformach szkolnictwa polskie dzieci rzeczywiści będą miały kompetencję jedynie do podcierania tyłków . Powodzenia

Cabanka

No to sie Urko nie wyPOwiadaj, jesli w Gliwicach jesteś tylko rezydentem trzy dni w tygodniu. I śmiej się, śmiej a ja zapytam tak z Czechowa: “No i z czego się śmiejecie, no i z czego się śmiejecie? Sami z siebie się śmiejecie”. Amen! I życzę ci tego smiechu do rozpuku!

Urko

@ Cabanka. A cóż o Czechowie może wiedzieć chrzanowska pastereczka ? Przy okazji, wiesz, że na Żywiecczyźnie tak nazywają czasami młode owce? Zgadnij dlaczego :-)

anna

ale gliwiczanka z bożej łaski

Pucio

Geniusze z KdG ZF też noszą poszetki. Małpują pisiorów?

Rachmistrz spisowy

Rachunek jest prosty. Przy każdych wyborach Frankiewicz posiada stały 12 tysięczny elektorat. Kim oni są , wie każdy. Głosy tych onych wystarczają każdorazowo do 50 % plus ,mały plus. WIEC IDZMY NA WYBORY !!! Przy 25 tysięcznej aktywności wyborczej gliwiczan NIE BEDZIE MIAŁ 50%. Dojdzie do drugiej rundy w której jak sadze polegnie. Polegnie bez chwały. Co po nim pozostanie ? Wszechobecny w Gliwicach brud oraz Gigantyczny dług związany z HALĄ BANKRUT…GLIWICZANIE DO URN !!!

Winchester

Piszę to z wielką przykrością. Widzę tu ogromne zagrożenie dla Frankiewicza. Jak to obejrzy, to może umrzeć ze śmiechu.

?!

Jak poogląda to poprawi sobie humor. Nie ma to jak dobre tło.

HAL

Od lat problem Gliwic jest bardzo słabe tło, przez co niektórzy widzą Frankiewicza jako wybitnego samorządowca. W istocie jest takim samym dyktatorem, otoczonym sitwą sługusów, jak Kaczyński, tylko mniejszego formatu. Jak widać, są tacy, którym to się podoba.

nepotysta

Ok. 63% uprawnionych gliwiczan nie uczestniczy w wyborach. “Bo mój głos się nie liczy”. Ale potem są pierwsi do narzekania.
Przy 37% frekwencji zdobycie 55% głosów oznacza poparcie ok. 20% mieszkańców. Więc nieważne czy wygra Frankiewicz czy Gonciarz czy ktoś inny – będą mieli znikome poparcie wśród gliwiczan. Mamy apatyczne społeczeństwo, które nie chce się angażować i któremu wszystko jedno jak wygląda ich miasto.

?!

Jakieś nazwiska?

mieszkaniec 1966

ale po franiu nikt nie zapłacze

Winchester

Jesteś taki uczuciowy. Po kim będziesz płakać, oprócz Naczelnika Jarka?

wyborca

Daj mu boże ale jak ktoś nie ma w głowie swojego programu tylko eee yyyyyy to niech nie pcha się na afisz.Smutne że nie mamy kontrkandydata na nadchodzące wybory.

black_horse

Ale Franek jest spietrany o stołek. Jeszcze nigdy nie widziałem w tym mieście, żeby co dwa dni sprzątać liście. Przekomicznie to wygląda w kontekście wyborów za kilka dni. Nawet chodzą z dmuchawą i wydmuchują liście spod zaparkowanych aut.

Ssak

Bo żyjemy w świecie kłamstwa, pozorów, fikcji i jesteśmy z tego zadowoleni.

mieszkaniec 1966

bez stołka franio jest nikim taki dr NO.

Urko

Czyli zapewne całkiem, jak ty przez całe twoje życie ?

mieszkaniec 1966

oj kozi synu jaki jesteś smutny

Urko

No co ty ? Z uśmiechem obserwuję, jak się bezsilnie “zapluwasz” mój ty frustraciku . Ten głupi, kozi syn ( przy okazji gratulacje dla Moda, za przestrzeganie własnego regulaminu ) czyli ja , nie czuje się urażony . Wiesz dlaczego ? Nie są w stanie obrazić mnie ludzie, których nie darzę szacunkiem.

MariannaA

Do raju podatkowego ***** gorolski *****, a nie obrażaj ludzi. Nie mieszkasz, nie płacisz podatków, ***** w kubeł. Jak wrócisz do rodziny, to pozdrów Czechowice i swą byłą dzielnicę – Żerniki.

Urko

@MariannA . Po tym, co odstawia PiS pod wodzą NPwTCzNG w Bulandzie, każdy inny kraj jest rajem podatkowym :-) . I, moja ty, niezbyt kulturalna interlokutorko, nie chodzi tak naprawdę o podatki , tylko o składki do największej w Bulandzie piramidy finansowej. Bo to z nich (już na szczęście nie z moich) otrzymujesz swój zasiłek, 500 + , czy jakieś tam inne ochłapy rzucane ci łaskawie przez obecnych wybrańców “suwenira ” :-)

Wasz Franek

Jaki NO ? Jestem “samodzielny pracownik naukowy” Sam dla siebie. Dział nauki MNIEMANOLOGIA SAMOZADAWALAJACA

nepotysta

Dziwię się rektorowi Politechniki, że zatrudnia takiego niewidzialnego pracownika. Politechnika powoli staje się uczelnią zawodową, skoro musi się szczycić takimi “naukowcami”.

P.S. Szukałem publikacji naukowych Frankiewicza – ostatnie znalazłem z 1993 i 1994 roku (data wydania). Szczerze się cieszę, że już skończyłem studia – nie chciałbym, żeby taki inżynier mnie kiedykolwiek uczył. Badania naukowe prowadził w czasach, gdy używano systemu MS DOS, a dobre komputery miały procesor 40 MHz, 16 MB RAM-u i 128 MB pojemności twardego dysku. Ktoś taki miałby wrócić na uczelnię przekazywać swoją “wiedzę naukową”? Powodzenia. Absolwenci z taką wiedzą nie znaleźliby zatrudnienia w żadnej firmie.

ja234

@mieszkaniec 1966, wreszcie dobrze o sobie powiedziałeś.
Taki mondry to ty nie jesteś czesiu jak ci się wydaje.

nepotysta

Ale wiesz, że przedmuchiwanie liści z miejsca na miejsce, to nie jest sprzątanie?
Tak samo jak sprzątaniem nie jest schowanie kurzu pod dywan.

Kredek

To chyba jest ponury żart… Koleś jakby nie było jest głównym konkurentem Frankiewicza. Ma poparcie rządzącej partii. Mimo to nie udało mu się rozkręcić poważnej kampanii wyborczej!! A na koniec dostaje szansę zaprezentowania się na 24gliwice, szansę dotarcia do sporej grupy swoich wyborców i co? Jest nieprzygotowany!! Ja naprawdę chciałem mu się dać przekonać, że jest wat mojego głosu, serio… Ale skoro jemu się nie chce mnie przekonać…
Smutne… Wszyscy uznali że Frankiewicz jest niezatapialny i postanowili nie konkurować z nim na poważnie…

pok

W mojej okolicy zrywane są wszystkie plakaty PiS-u. Plakaty pozostałych nie zostały nawet przywieszone (nie stać ich?). Teraz wiszą już tylko plakaty Frankiewicza i jego radnych. Taką to mamy poważną kampanię wyborczą.
Ja się nie spodziewam innego wyniku niż jedynego słusznego od wielu lat. Jeszcze w czwartek w MSI pojawi się na kilka stron informacja o cudownych dokonaniach Frankiewicza, zobaczycie.

Ssak

MSI nie powinno być wykorzystywane do celów prywatnych tylko publicznych.

marcin

Dobrze to napisałeś – “nie powinno”.

Pucio

Gliwickie “elyty polityczne” poukładały się z lokalnym satrapą. PO, czytaj: Budka, nie wystawiło swojego kandydata, mimo, że tylko on miał szanse wygrać. Wolał utopić swoją partię w zamian za jakieś tam synekury dla małżonki. Natomiast PIS wystawił kandydata, z którym trudno będzie przegrać i ktory robi co może, żeby nie wygrać przypadkiem. Jednak należy na niego głosować, bo trzeba sitwę odsunąć od władzy. Będzie – NIE CHCEM ALE MUSZEM ;)

Ssak

To oznacza; zgodnie z dyrektywą partii, inaczej minimum kosztów i wysiłku maksimum korzyści.

Ssak

Katastrofa panie Gonciarz z tym wywiadem, katastrofa!!! Albo układy.

RADAR

Bardzo ! Dynamiczny ! Błyskotliwy ! Wizjoner !

AndrzejD

heheh, You’ve made my day :)

Urko

Zapomniałeś dodać, że przystojny i że ma okulary. Znaczy się , że “pienkny” i “mondry”

Ampuła

Z tymi okularami jak z poszetkami. Okulary sugerują wzrok popsuty od czytania. Może nawet książek. A to już dla podlasko-podhalańskiej ciemnoty wyborców PiS praktycznie jest oznaka profesury. Bo kto widział juhasa czy flisaka w okularach? Okulary zaczynają się dopiero od poziomu proboszcza. Na przykład dla kato-ciemnoty radiomaryjnej taka Pawłowicz jest profesorem. Ponieważ nosi okulary, na zapobiegliwych łańcuchach. Przypominających dwa różańce.

Cc

Za to informatyk amator bez szkoły wsłuchuję się w głos z Żoliborza.

Wyborca

cyt. Pracował jako informatyk (kon.cyt) INFORMATYK Z ZALEDWIE MATURĄ ? Czyli taki klon Marka Jarzebowskiego………………………………W sumie biedne te Gliwice . Wybór miedzy dżumą (Franiewicz) a sra*zką (Goncierz). Trudno.Idę zakupić zapas papieru toaletowego

pok

Abstrahując już zupełnie od Gonciarza… Kiedyś matura coś znaczyła. A w każdym razie na pewno więcej niż obecnie. Potem ktoś wpadł na pomysł, że połowa społeczeństwa musi mieć wykształcenie wyższe, bo tylko z dyplomem jesteś KIMŚ. W szczytowym okresie studiowało w Polsce prawie 2 mln studentów. Obecna matura ma żenująco niski poziom. Za pytania jednokrotnego wyboru można zdobyć wymagane do zaliczenia 30%. Nawet nie trzeba mieć wiedzy, wystarczy szczęście przy zaznaczaniu odpowiedzi. A przy obecnym niżu demograficznym uczelnie przyjmują wszystkich jak leci. Podobno obecny doktorat ma taką samą wartość, co tytuł magistra 30-40 lat temu. Obecny “mgr inż.” jest warty… Czytaj więcej »

Mąż Haliny

Szkoda, że panu Jaroslawowi na szybko w Toruniu nie zrobili magistra. Polityka najlepszego, nieomylnego PiSu mnie załamuje i przeraża. PO kopie sobie trumnę. Obecny Zygmunt … fatalny po swoich poczynaniach hali itp. … Zagłosuje ale na pewno na nikogo z tej trójki.

Pucio

W gliwickiej wyższej szkole na Nowych Gliwicach, też nie zrobił. Nie zdążył, bo splajtowała, co wszyscy oprócz Wizjonera przewidywali.

nepotysta

Ale nasz złotousty (niedo)rzecznik chyba zdążył.

Wojciech

no to dużo opcji ci nie zostało

Pablo

Zygmunt I PO to koalicja – jeden kandydat, pozostaje ci SLD albo KUKIZ, czyli taki PiS dla dzieci).
Możesz tez nie iść na wybory, ale to głosowanie nogami. PO wybory na prezydenta w Gliwicach nigdy nie traktowała poważnie, dlatego to zawsze jest glosowanie na “mniejsze zło”.
Wg mnie najważniejsze na dzień dzisiejszy jest to, żeby PiSobolszewicka zaraza nie wdarła się do miasta.

Zapowiada się ciekawie

Żeby PiSobolszewicka zaraza nie wdarła się do miasta
vs
Rozbić beton i wpuścić wreszcie świeże powietrze

Pablo

Problem w tym, że kandydaci, którzy są do wyboru powietrze mogą co najwyżej zepsuć.

Zapowiada się ciekawie

Tego nie wiesz

Pablo

Nie wiem, ale ale mogę się domyślać po tym co ich ugrupowania robią na wyższym szczeblu.

black_horse

Co robią na wyższym szczeblu? Oświeć nas.

Pablo

Jeżeli tego nie widzisz to nikt cie nie oświeci, Na pewno nie na tym forum.

Mąż Haliny

Wiadomo … państwowe polityczne sądy, polityczna telewizja … nawet stadnina w Janowie im przeszkadzała … nieomylni i najlepsi a do tego rządzi nimi jeden zwykły poseł (prezes). Cel to prymitywni ludzie byle tylko posłuszni :-(

black_horse

@Mąż Haliny Wiesz, sądy wydają wyrok w imieniu Rzeczypospolitej, więc musza być państwowe. Rozumiem że wcześniej sądy były apolityczne a sędziowie wybierani drogą losowania albo konkursu przynajmniej. Tym wcześniejszym (przy żłobie) przeszkadzało więcej polskich firm: cukrownie, huty. Nawet wyśmienicie prosperującego ZELMERA sprzedali za bezcen Niemcowi z Bosha. A retoryka Pełowców jest taka: nasz człowiek nie jest przy korycie (stadnina w Janowie) to zochydzimy znaną na cały świat markę, zróbmy jej złą prasę, zniechęćmy kupców. I ten schemat wprowadzają w całej Polsce. Mniej TVNu to zrozumiesz pewne mechanizmy rządzące tym krajem. Fakt, z TVP trochę przeginają, ale inteligentny człowiek potrafi sobie… Czytaj więcej »

Pablo

Problem w tym, że po przejęciu sądy nie będą wydawać wyroków w imieniu Rzeczpospolitej tylko w imieniu rządzącej partii, Jeżeli sądy wcześniej nie były apolityczne to trzeba było je odpolityczniać a nie jeszcze bardziej upolityczniać. Jak prezesi sądów są mianowani i odwoływani przez ministra to nie może być mowy o niezależności. A niezależność sądów to w cywilizacji zachodniej, od której się oddalamy fundament demokracji Takie wzorce są wyłączenie na wschód od Polski. Nie bez powodu zachodnie sądy nie zgadają się na deportacji Polaków do Polski. Prezes jasno powiedział, ze sądy maja wydawać wyroki na korzyść polaków. To jest własnie PiSowska… Czytaj więcej »

black_horse

@PabloA jak chce odpolitycznić sądy nie zmieniając sposobu wybierania sędziów? Twój wywód jest niewiele warty, ponieważ kiedyś sędziów wybierał twój minister, a teraz wybiera ich minister. Z tą różnicą, że wtedy opozycja nie miała tyłu krzykaczy na pół Europy tylko zajęła się stworzeniem programu który spodobał się wyborcom. Zresztą problem sądów powstał wtedy, kiedy zaniechano ich dekomunizacji. Taki ustrój był wcześniej w Polsce, wiesz na pewno. Sprawa odpolitycznienia to sprawa wtórna. Piszesz też coś o losowaniu. Pewnie chodziło Ci o losowaniu składu orzekajacego do konkretnych spraw. Gdzieś, coś. Przeczytaj jeszcze raz mój post. Użyłem tam słowo losowanie w kontekście wyborów… Czytaj więcej »

Pablo

Ale to właśnie losowanie lub jego brak składu orzekającego jest tu kluczowe. Prezesów sądów ( a oni tu rozdają karty nikt nie losują tylko ustalają towarzysze z jedynie słusznej partii). Zastanów się o jakim losowaniu ty piszesz. Poza tym jaki mój minister wybierał sędziów? Po pierwsze nigdy nie miałem swojego, po drugie doczytaj jak to było do tej pory, bo to nie miejsce na wykład. Gdzie napisałem, że nie wolno zmieniać sposobu wybierania sędziów? Chodzi o to, żeby politycy nie podejmowali w tym zakresie decyzji personalnych, bo robią to kierując się wyłącznie własnym interesem. Zresztą jak tak bardzo ufasz obecnie… Czytaj więcej »

Jan Pająk

Panie Pośle dziękuję za dobre słowo.

ta z sikornika

Panie Gonciarz, JA DO PANA PISALAM @ POL ROKU TEMU I DO TEJ PORY NIE OTRZYMALAM ODPOWIEDZI. WIEC PATRZ TEZ PAN NA SIEBIE

?!

Takich bez odpowiedzi jest więcej. Teraz, gdy aktywność Pan Posła wzrosła na pewno dostaną odpowiedź.

wfw

pozostał jeszcze skazany Karbownik do rozważenia. wzmocnienie listy – nie ma co…

pracodawca_frankiewicza

Jestem przyzwoity. Nie głosuję na Frankiewicza. Gdy było referendum, które miało go odwołać, Frankiewicz głosił publicznie, że nikt przyzwoity nie powinien brać w tym udziału. Tym samym zastraszył całe rzesze gliwiczan. I włos mu z głowy nie spadł za tę karygodną wypowiedź. To było ewidentne zmuszanie do odstąpienia od demokratycznej procedury. Tak więc jestem przyzwoity. Nie głosuję na Frankiewicza.

No nie ma z kim przegrać !

Cała startująca ekipa z PIS-u tak właśnie wygląda !

Ssak

Właśnie, nudna ta rywalizacja dla ZF.

ta z sikornika

ja tylko widzę portrety, a gdzie są programy ?
KIEDY PRZESTANIE SIĘ PLACIC ZA SMIECI NIE OD METRAZU A OD OSOBY ? (tylko w Gliwicach BRAK LOGICZNEGO MYSLENIA W TYM WZGLĄDZIE)

KIEDY RUSZY AUTOBUS Z GLIWIC NA LOTNISKO ?

Ssak

Czy wiesz kto przegłosował naliczanie od powierzchni, stawki i 2 podwyżki. Otóż koalicja ZF z panią radną Budny na czele bo przewodniczy komisji gospodarki komunalnej. Uchwała śmieciowa łamie porządek praw naturalnych, jest jedną z form rugowania tych mieszkańców gminy, którzy mają duże metraże a mieszkają w pojedynkę lub we dwoje. Przemyśl na kogo będziesz głosować.

rt

Pracował jako informatyk w jednym z zakładów Kompanii Węglowej. Taki z niego górnik jak z koziej d…. trąba.

Ja

Takie pytanie raczej retoryczne. Rozróżniasz zawód informatyk od górnika?

Urko

Pytanie rzeczywiście jest retorycznie proste. Informatyk, to ten , który nie pali opon przed Sejmem, nie drze mordy na ulicy , nie dostaje wyprawek , barbórek , 13-tek i 14 -tek. W odróżnieniu od “pracy” górnika jego praca ma sens i przeważnie przynosi zyski jego pracodawcy. Wnioskując a contrario, Jarosława Gonciarz jest górnikiem :-)

Ampuła

Informatyk? Możliwe, że po prostu informował kogo trzeba, co górnicy noszą pod prysznicem, który kombajnista pali w pracy, z kim się puszcza sprzątaczka a z kim Gustaw M.