Kiedyś był tu szpital i oddział dermatologii. Nieruchomość przy ul. Kościuszki na sprzedaż

Nieruchomość obejmująca budynki przy ul. Kościuszki 44-46 już wkrótce trafi na sprzedaż.

W Urzędzie Miejskim trwają właśnie prace nad przygotowaniem wszystkich formalności pod rozpisanie postępowania przetargowego.

Budynki, dla których będzie poszukiwany nowy właściciel zlokalizowane są vis-a-vis obecnego Szpitala Miejskiego nr 4. Przebiegające przez jezdnię pielęgniarki i lekarze – to przez lata był charakterystyczny element tego fragmentu ul. Kościuszki. W sprzedawanych budynkach działał bowiem Oddział Dermatologii i część oddziału wewnętrznego. Jesienią 2004 roku obie jednostki uległy likwidacji. Przyczyną był zły stan finansowy placówki (jak widać, lata mijają, a w gliwickiej służbie zdrowia sytuacja jakby bez zmian).

Pierwotnie zakładano, że budynek trafi do Miasta, a w jego wnętrzu powstaną mieszkania komunalne. Tak się jednak nie stało, a formalnie nieruchomość nadal dzierżawiona jest przez Szpital Miejski nr 4. W Magistracie zapadły już jednak decyzje o przejęciu obiektów.

– Budynki nie są już wykorzystywane przez szpital, z tego powodu umowa dzierżawy zostanie aneksowana. Budynki i działka, na której się one znajdują zostaną wyłączone z obowiązującej umowy

– mówi nam Maja Lamorska-Gorgol z biura rzecznika prasowego Prezydenta Gliwic. – Nieruchomość zostanie wystawiona na sprzedaż w przetargu nieograniczonym. Zbierane są już niezbędne opinie, zlecona została także wycena nieruchomości – dodaje.

Na razie o planowanych zmianach świadczą rozwieszone na budynkach plakaty informujące o zamiarze sprzedaży nieruchomości. Mają zachęcić potencjalnych kupców do zainteresowania ofertą. Czy znajdą się chętni? Stan budynków – co widać nawet z zewnątrz – pozostawia wiele do życzenia. W niektórych oknach brakuje nawet szyb. Tym co może przyciągnąć inwestorów, jest za to atrakcyjna lokalizacja w samym centrum miasta.

Losy przetargu będą dobrą wskazówką, do sprawdzenia, jak może przebiegać ewentualna sprzedaż budynku obecnego Szpitala Miejskiego nr 4. Przypomnijmy, w lipcu tego roku Magistrat poinformował, że rozważa budowę zupełnie nowego kompleksu szpitalnego, który miałby pomieścić wszystkie odziały placówki. W razie takiej przeprowadzki, obecny budynek przy ul. Kościuszki będzie musiał zostać zagospodarowany w nowy sposób.
Michał Szewczyk

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Pilch
Pilch

Na co miasto czekało 13 lat? Na dewastację budynków?

Svavol
Svavol

Ale o co ten hejt? Pan poseł Budka od dawna mówi, że miasto jest świetnie zarządzane i nawet przekonał PiS, dlatego PO znowu wystawi Frankiewicza na prezydenta, a PiS jak zawsze będzie udawało, że chce go zastąpić kimś innym. SLD też z partią Frankiewicza czyli mamy jasność w ciemnogrodzie.

Emir K.
Emir K.

Na zdjęciach widać jak miasto zabezpiecza naszą własność. Otwarte okna i samosiejne drzewka które lepiej radzą sobie na dachu niż tam gdzie miasto zasadza. 13 lat bez ogrzewania, zalewane wodą i zapewne ptasim guanem a może są szczury. Tak celowo niszczy się budynki. Tak zniszczono willę obok WASKO i zmieniono w dziadowski parking.

jan
jan

Na sprzedaż są dwa budynki. Ten obrośnięty bluszczem jest w lepszym stanie, co zresztą widać po zdjęciach. Mam nadzieję, że chociaż jeden z nich ocaleje, chociaż obydwa na to zasługują.

Hania
Hania

Bluszcz porastający porzuconą nieruchomość nie dowodzi jej lepszej kondycji. Chwast ma lepsze warunki, ale nie miał szans na rozwój w drugiej kamienicy z powodu trucizn, którymi jest skażona. To widać na fotografiach jak bluszcz nie przekracza bramy. Wiecheć na dachu to klasyczne wołanie Natury o ratunek. Nie tutaj. Tu drzewa i zieleń się wycina. Pokaż mi Frankiewicz zadbany 2-4 metrowy gęsty żywopłot w mieście aspirującym do ku… właśnie, do czego? Pokaż mi skwer, plac zabaw z cieniem drzew. Pokaż skrawek zieleni bez hałasu aut i motocykli, bezpieczny od pijanych palantów, do których policja przyjeżdża kiedy już ich nie ma. Jak… Czytaj więcej »

5 z biologii
5 z biologii

“Bluszcz porastający porzuconą nieruchomość nie dowodzi jej lepszej kondycji. Chwast ma lepsze warunki, ale nie miał szans na rozwój w drugiej kamienicy z powodu trucizn, którymi jest skażona. To widać na fotografiach jak bluszcz nie przekracza bramy.”
Naprawdę Człowiek postawił nogę na Księżycu?

cba
cba

Od kiedy bluszcz jest chwastem? Może coś przespałem na biologii, ale zawsze mi się wydawało, że ktoś musi zasadzić bluszcz, żeby wyrósł w danym miejscu. I jak każda roślina ma ograniczone możliwości wzrostu, co można zresztą zobaczyć na budynkach.
Jak człowiek urośnie do 1,70 m wysokości to też dlatego, że wychowywał się wśród gangren czy wynika to po prostu z genetyki?

jonasz
jonasz

Po co pytasz, skoro wiesz na co czekali?

mieszkanka Gliwic
mieszkanka Gliwic

Od wielu lat patrzę ze smutkiem na tę nieudolną i beztroską urzędniczą działalność.Regularne doprowadzanie różnych nieruchomości do stanu prawie ruiny, to przecież gliwicka norma. Dlaczego mieszkańcy ciągłe nie potrafią właściwie ocenić odpowiedzialnych za ten stan rzeczy.Przecież miejskie – to nasze,a złe gospodarzenie tym majątkiem, to właśnie głównie nasza strata!

Żoliborska Kanalia
Żoliborska Kanalia

Zamiast stać i się gapić “ze smutkiem” trzeba to było kupić a nie stękać i zadawać kretyńskie pytania “dlaczego”

dziadek1933
dziadek1933

Nie pisz ,,mieszkanko Gliwic nieudolną i beztroską urzędniczą działalność”,to jest zwykły sabotaż urzędasów nienawidzących to miasto (nie pisze swoje miasto),bo to nie ich miasto,ich miasta są za obecną wschodnią granicą,oni tu tylko mieszkają i czekają na…jest ich coraz więcej

jan
jan

Z budynkiem stanie się dokładnie to samo, co z budynkiem dyrekcji Huty Gliwice albo z budynkiem Zameczku Leśnego, wieżą ciśnień przy ul. Leśnej, wieżą ciśnień przy ul. Kolberga, budynkiem przy Radiostacji i wieloma innymi budynkami “zarządzanymi” przez miasto.

ewa
ewa

Huta Jednego Maja własność skarbu państwa i przez skarb sprzedana bez pytania miasta, zameczek leśny to lata w sądzie i PSS w tym czasie przy nim palcem nie kiwnął, jedna wieża ciśnień parę razy zmieniała prywatnych właścicieli itd i tp. Jak się nie wie to się nie wtyka komuś winy

jan
jan

“Huta Jednego Maja własność skarbu państwa i przez skarb sprzedana bez pytania miasta” Ale pisałem o budynku dyrekcji, a nie o całej hucie. Budynek dyrekcji (przy dawnej ul. Mitręgi) należy do miasta od 2005 roku, gdy został zakupiony za 1,5 mln zł. “zameczek leśny to lata w sądzie i PSS w tym czasie przy nim palcem nie kiwnął” W Zameczku Leśnym do 2006 funkcjonowała dyskoteka Bravo. W 2010 nieruchomość przejęło w całości miasto i od tego czasu obiekt (włącznie z okolicznymi gruntami) popada w ruinę. “jedna wieża ciśnień parę razy zmieniała prywatnych właścicieli” Wieża ciśnień przy ul. Kolberga zmieniła właściciela… Czytaj więcej »

krzysztof
krzysztof

tak po latach dzikich rządów gościa na f wyglądają Gliwice

Zabłocki
Zabłocki

Czego się boisz Krzysztof .Jaki gość na literę f . Piszmy FRANKIEWICZ

krzysztof
krzysztof

nie boję się tylko mam odruch wymiotny na gościa na f

Urko
Urko

“Tym co może przyciągnąć inwestorów, jest za to atrakcyjna lokalizacja w samym centrum miasta. ” Tym, co może odstraszyć inwestorów jest : 1.lokalizacja w centrum miasta (i nieodłącznie związany z tym brak miejsc parkingowych ) 2., konieczność kontaktowania się z Panią Ewą Pokorską -Ożóg podczas ( budynek zbudowano przed 1945 ) 3.uprzednie przeznaczenie budynku ( co zwiększa koszty adaptacji pomieszczeń ) 4. cena ustalona przez UM w Gliwicach ( nieuwzględniająca zastrzeżeń j.w. czy potocznie: “z końca układu pokarmowego”) Chyba , że znajdzie się inwestor, który po 3 miesiącach “remontu” uzna , że budynek “jest w bardzo złym stanie technicznym” ,… Czytaj więcej »

Beton
Beton

@Urko
Nastąpi to, co napisałeś na samym końcu. Opinia o stanie zagrażającym zawaleniem, rozbiórka, dziura w ziemi na parking i nowiutki apartamentowiec za 18 miesięcy. Powierzchnia sprzedana na pniu

>>>
>>>

Apartamentowiec? Raczej gładko-ścienny, równo-bryłowy TBS w kolorze pistacjowym

Cywka
Cywka

chciałbyś mieszkać w ścianach nasaczonych gronkowcem ,beztlenowcami,mikrobami,zarazkami i innym syfem ?

>>>
>>>

W żadnym wypadku nie jedź do Mediolanu, Pizy, Wenecji czy Marsylii! To były największe ogniska epidemii dżumy w 1629r.

Cywka
Cywka

@>>>…Tu mam mieszkać . W Mediolanie przejazdem bywać. Tu gangrena w ściany wsiąkała 100 lat . W Mediolanie zaraza trwała 3 miesiące. Reasumując @>>> Twoje porównania można “o d**ę rożczaść”

Haneczka
Haneczka

Całe życie mieszkasz w mieście, które jest w czołówce najbardziej zanieczyszczonych smogiem w Europie. A ty się martwisz gronkowcem?

>>>
>>>

Myślę, że doskonale czułabyś się w USA. Wiesz że tam bardzo często 13 piętro nie jest oznaczone jako 13 piętro, tylko 12 bis. A w samolotach nie ma 13 miejsca tylko 12 bis.
Poza tym trochę przesadzasz. Przecież wszyscy wiemy, że:
– przed beztlenowcami mikrobami i zarazkami łatwo się uchronić posiadając w domu maskotkę przedstawiającą garbatego w cylindrycznym kapeluszu, trzymającego w jednej ręce końską podkowę a drugą ręką pokazującego rogi skierowane w dół. Zamiast nóg maskotka kończyć się musi formą rogu w czerwonym kolorze;
– a przed gronkowcem chroni zwykłe skrzyżowanie palców dłoni przed wejściem do budynku

Z ostatniej chwili
Z ostatniej chwili

Okazuje się, że powieszenie końskiej podkowy na drzwiach wejściowych chroni i przed gronkowcem i beztlenowcem a nawet…tak ! PACIORKOWCEM !

jan
jan

TBS? Zburzą, zrównają z ziemią, wysypią żwirem i zrobią płatny parking.
Ostatnio została podpisana ustawa pozwalająca podwyższyć opłaty w strefie płatnego parkowania do 9 zł za godzinę i pozwalająca pobierać opłatę w soboty. Tylko czekajcie aż radni to przegłosują w Gliwicach.

black_horse
black_horse

Mam wrażenie że niektóre dewastacje w tkance miejskiej robione są celowo.

Wasz Franek
Wasz Franek

Oczywiście ,że tak ! Więc my,frontem do spekulantów.Takie zapuszczenie dla “sprytnego” nabywcy obiektu historycznego to bardzo poważny argument za kupnem. .Zwłaszcza gdy jak nijakiemu Wajdzie się nie spieszy. …Szybki się wybije. Wody się naleje. Pani zima pomoże. I za latek pięć pani konserwator wyrazi chęć dając zgodę na rozbiórkę.

A co
A co

Czy gospodarz dobry wyprzedaje swoje gospodarstwo ? Przenigdy. Wyprzedaje dziad, fleja,ciarach. Takiego mamy “gaspadina “

Zez
Zez

Władz e miejskie na czele z nieudacznikiem Frankiewiczem postępuje z obiektami miejskimi jak przysłowiowa burdelmama. Nie inwestując wykorzystać dopuścić do “końcowego wyślizgania” Następnie pozbyć się sprzedając . Tylko czy frajer zapłaci za zużyty towar dobrą cenę. Cenę jakąkolwiek

xxx
xxx

to drzewo na dachu. Frankiewicz w tym miescie tak k… uparliscie sie na wycinke drzew. Dlaczego tego k… nie wytniesz ??? Dlaczego czekałeś ze sprzedażą tyle lat ? Czy ktoś odpowie za niszczenie tych obiektów ?

Zabłocki
Zabłocki

1 Zapuścili 2 Zrujnowali 3 Sprzedali…………………….Uwaga ! Punkt 3 występuje tylko w snach pobożnych życzeń trutniomatołka urzedniczego

Samodzielny doradca biznesowy
Samodzielny doradca biznesowy

Panie Frankiewicz ! Może tak ulicę Chorzowską sprzedać. Będziesz pan miał kłopot z głowy.

Baśka
Baśka

Dobry pomysł. To już nie Gliwice w sumie

Całe miasto by musiał sprzedać

Ampuła
Ampuła

Oferta roku. W pajęczych sieciach dyndają mumie much nażartych trądem. Przez sterty sienników w sieniach przesącza się brązowiejąca, ropna maź. Rozpadają się fugi, kity, listwy przeżarte kondensatem wenerycznym. W nieoświetlonych zakamarkach butwieją, zerwane razem z bandażami, płaty ludzkich skór. Na strychu głowa. W piwnicy reszta, bez kończyn dwóch. To stróż. Były już.

xxx
xxx

po co czekaliście z tym tyle lat – aby to zniszczało do końca ?

>>>
>>>

Pytasz urzędnika po co czekał? Czekanie to główny składnik jego “pracy”.

Pacjent
Pacjent

czy ktoś był w środku i widział te zagrzybiałe ściany , ledwo trzymające si sufity ?
kto tym zarządzał do tej pory?
kto odpowiada za dewastacje tych budynków ?
czy sanepid był w tych budynkach ? bo przecież jeszcze niedawno były tam przychodnie ?
szkoda słów…………………

Ty byłeś?

kupiec
kupiec

Na budynku powinno się umieścić baner o treści PRZEZYDENT MIASTA ZYGMUNT FRANKIEWICZ ZAPRASZA

ja234
ja234

No to albo kupi to jakiś deweloper i przerobi na “apartamentowiec”. Albo zburzą i postawią nowego, “pięknego”klocka zwanego rownież “apartamentowcem”.Oczywiście znajdą się chętni do golenia znaczy się do kupienia mieszkanka.Brak parkingu? parking podziemny, ewentualnie parkowanie (prawie) na ulicy.Czyli to co w glajwicach lubią najbardziej.

Prawdopodobieństwo tego,że nie znajdzie się kupiec jest duże.Będzie, była stała “piękna” rudera.Pasuje jak ulał do glajwic na wstecznym.

Gabi21
Gabi21

Przy ul. Kościuszki nie da się w ogóle mieszkać. ! Leżałam ostatnio jedynie parę dni w szpitalu, a myślałam, że głowa mi pęknie. Halas przez całą dobę, a dodatkowo co noc jakiś kretyn robił rundy pełnym gazem na ścigaczu.

Miruś
Miruś

…niech się wszystko zawali , bo przecież najważniejsza jest słynna hala bankrut pomnik władzy Franka ( w domyśle : niech wią chamy kto tu rządzi).
Teraz tylko patrzeć kto to kupi, za ile i czyj to będzie kolega…

552
552

W tym szpitalu na parterze zmarła moja mama.

u3
u3

@552 Cześć jej pamięci. Może nabywca jakąś tablicę umieści

Reinkarnacja
Reinkarnacja

Twoja mama żyje ! Teraz w drugim życiu. Jako to drzewo na dachu.

Trak
Trak

Chcą zwiększyć ruch samochodów przy następnym szpitalu po “wojskowym”? Suuuupeeeerrrrr…