Koniec produkcji jednego z modeli Opla wytwarzanych w Gliwicach. Następcy nie będzie

Opel Adam, Karl oraz kabriolet Cascada to trzy modele, które będą wytwarzane tylko do przyszłego roku.

Nowy właściciel marki postanowił zakończyć ich produkcję, oficjalnie z powodu dostosowywania się do nowych limitów emisji CO2. Z pewnością istotnym czynnikiem, który wpłynął na taką decyzję, była też niska sprzedaż tych samochodów.

Koncern PSA, który kupił markę Opel od General Motors, prowadzi od dłuższego czasu działania mające na celu ograniczenie kosztów produkcji, w tym skupienie się na modelach gwarantujących zysk.

Z tych trzech modeli, w gliwickiej fabryce od 2013 roku produkowana jest Cascada. Kabriolet z uwagi na niszowy charakter, sprzedawał się w niewielkich ilościach. Od początku roku do końca sierpnia w całej Europie sprzedano niecałe 1600 egzemplarzy.

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Cliper
Cliper

Co fakt to fakt.jedną cascade widziałem w technoparku w Gliwicach druga w Bremen
Więcej grzechów nie pamiętam

Van Helsing
Van Helsing

mieszkam w NL 10 lat i widzialem jedna

gliwicjus
gliwicjus

Zbyt duża liczba modeli mało różniących się od siebie. Chcieli wstrzelić się w niszę zajmowaną przez Fiata 500 i Mini ale niestety, Karl, Adam nie przyjęły się. Bez historii, bez punktu odniesienia w przeszłości. Już prędzej by wprowadzili nowego Opla Mantę na przykład.

Ted
Ted

W Polsce Opel Adam jest mało popularny, bo drogi dla Polaka. W Niemczech jest ich dość dużo na drogach. U nas pojawią się masowo tak jak mini czy 500 jak będą wymieniane na nowsze lub inne auta.

tb
tb

O półtora roku mieszkam w Niemczech i Adama widziałem najwyżej kilka razy, a Karla w ogóle sobie nie przypominam. Generalnie Ople są mało popularne.

Imię
Imię

kiedyś Fiat buńczucznie zapowiadał model Stilo jako cios dla Golfa.

ja234
ja234

No i bardzo dobrze.Powinni zmierzać ku produkcji coraz mniejszej liczby smrodzących auteczek.
Przyszłością auteczek są auteczka elektryczne i w tym kierunku zmierzają dziś koncerny motoryzacyjne.

Zygfryd
Zygfryd

A ten prąd to bierze się z energii kosmicznej czy many?