Łącznica DK 88 do autostrady A1 zostanie zamknięta. Kierowcy pojadą objazdem (i nadrobią nieco drogi)

Jedna z łącznic na na węźle Gliwice Wschód – A1/Aleja Jana Nowaka – Jeziorańskiego zostanie zamknięta. Podróżujący DK 88 w kierunku Bytomia, ze względu na rozpoczynające się prace drogowe, nie będą mieli możliwości zjazdu na autostradę A1.

Utrudnienia zostaną wprowadzone 7 grudnia br. Zaplanowano już objazd. Kierowcy pojadą nim w kierunku zabrzańskiego Centrum Handlowego M1, gdzie zawrócą i wjadą z powrotem na Aleję Jana Nowaka – Jeziorańskiego (DK 88). Z tego kierunku będzie możliwy wjazd na autostradę A1.

Błękitnym kolorem oznaczono trasę objazdu z łącznicy autostrady A1 dla kierunku na Bytom, Kraków. Różowym kolorem oznaczono trasę objazdu po DK 88 do łącznicy autostrady A1 dla kierunku Łódź, Gorzyczki

Objazdem pojadą także pojazdy zjeżdżające z autostrady A1 na DK 88, zmierzające w kierunku Bytomia. W tym przypadku, kierowcy pojadą Aleją Jana Nowaka – Jeziorańskiego w kierunku Opola. Następnie zjadą do ul. Tarnogórskiej i dalej według ustawionego oznakowania wjadą na DK 88.

Prace realizowane są na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Według wstępnych ustaleń, mają potrwać około dwóch tygodni.

7 grudnia rozpoczynamy remont nawierzchni łącznic węzła Gliwice Wschód. Wyłączone z ruchu zostaną łącznice: zjazdowa z A1 na DK88 w kierunku Bytomia oraz wjazdowa z DK88 z kierunku Gliwic na A1. Objazd wyznaczono DK88. Zakończenie robót głównych zaplanowano 21 grudnia. Remont obejmuje sfrezowanie nawierzchni jezdni do warstwy wiążącej a następnie jej odtworzenie – przekazuje Marek Prusak, Starszy Specjalista ds. Komunikacji GDDKiA.

(żms)/ZDM Gliwice

12 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze