Mamy zwycięstwo! Piast Gliwice wraca z Gdańska z trzema punktami

W niedzielnym spotkaniu 23. kolejki Lotto Ekstraklasy Piast Gliwice wygrał na wyjeździe z Lechią Gdańsk 2-0 (0-0). Bramki dla Niebiesko-Czerwonych zdobyli Mateusz Szczepaniak i Michal Papadopulos.

Początek spotkania toczony był w wolnym tempie. Akcja toczyłą się głównie w środkowej strefie boiska. W 8. minucie pierwszą okazję stworzyli sobie gospodarze, jednak strzał głową Flavio Paixao dobrze obronił Jakub Szmatuła. Chwilę później indywidualną akcją popisał się Sasa Zivec, który ograł dwóch rywali, wbiegł w pole karne i dograł wzdłuż bramki do Karola Angielskiego. Napastnik Piasta oddał strzał, ale został zablokowany.

W 20. minucie Flavio Paixao ponownie próbował główkować, ale bramkarz Niebiesko-Czerwonych spokojnie złapał piłkę. Do końca pierwszej części gry żadna z drużyn nie stworzyła sobie stuprocentowych sytuacji strzeleckich.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Obie drużyny walczył w środku pola, ale brakowało okazji bramkowych. W 58. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Gerard Badia, jednak jego uderzenie obronił Dusan Kuciak.
Skuteczniejszy okazał się Mateusz Szczepaniak, który w 65. minucie otworzył wynik rywalizacji. Nowy nabytek Piasta dobrze odnalazł się w polu karnym i trafił do siatki z około pięciu metrów.

W ostatnim kwadransie spotkania dobrym strzałem popisał się Michal Papadopulos, ale Kuciak był na posterunku. Czech był blisko podwyższenia również chwilę później, ale bramkarz Lechii ponownie nie dał się pokonać. Co nie udało się w 84. minucie, udało się w doliczonym czasie gry, kiedy Papadopulos trafił do siatki z ostrego kąta.

Spotkanie zostało rozegrane na Stadionie Energa Gdańsk. Na trybunach pojawiło się 7139 widzów.

Lechia Gdańsk – Piast Gliwice 0-2 (0-0)

0-1 – Szczepaniak, 65 min.
0-2 – Papadopulos, 90+4 min.