Miał “dołożyć złotówkę”, został uderzony “z główki” w twarz. Rozbój na ul. Zwycięstwa

Policja opublikowała zdjęcia, na których widać czterech mężczyzn podejrzanych o rozbój na mieszkańcu Gliwic. Do zdarzenia doszło 14 września w Gliwicach na ul. Zwycięstwa, przy wiadukcie DTŚ.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi III Komisariat Policji w Gliwicach.

Czterech nieustalonych mężczyzn zaczepiło 22-letniego gliwiczanina pod pretekstem „dołożenia złotówki”. Następnie sprawcy doprowadzili pokrzywdzonego do stanu bezbronności. Ofiara została uderzona, m.in. głową w twarz i duszona. Napadniętemu ukradziono telefon komórkowy marki Xiaomi RedMi 7 wartości 350 zł – mówi podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP Gliwice.


W toku postępowania ustalono, że podejrzani o opisane przestępstwo zostali zarejestrowani przez monitoring. Publikujemy wizerunki mężczyzn z prośbą o powiadomienie, choćby anonimowe, kto znajduje się na zdjęciach

– dodaje Słomski.

Internauci, którzy podejrzewają, kogo utrwaliły kamery, mogą kontaktować się bezpośrednio z referentem sprawy, asp. sztab. Andrzejem Siwoniem, tel. 47 85 90 330, e-mail: andrzej.siwon@gliwice.ka.policja.gov.pl. Można informację przesłać drogą anonimową za pośrednictwem skrzynki – „powiadom nas” lub listownie.

Wszystkie osoby informujące pozostaną anonimowe, nie będą w żaden sposób niepokojone ani dopytywane. – Jeśli wiemy lub podejrzewamy, kto jest na zdjęciach, nie pozostawiajmy tej wiedzy dla siebie. Nie możemy pozwolić, aby sprawcy rozboju pozostali bezkarni – zaznacza Słomski.

(żms)/KMP Gliwice
fot. KMP Gliwice

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Bogna

Przydałaby się kontrakcja przeciw narastającej ilości bandytów w Gliwicach. Co to za osobniki?

Urko

Te “osobniki” to efekt wypadnięcia z “500+” na skutego osiągnięcia przez przedstawicieli suwenira postaci dorosłej.

404

Łatwiej zrobić nalot na taksówkarzy celem wyłapania tych, którym upłynął termin ważności Jodyny w apteczce.

Wyrwać chwasty

I co wam z tych hal, monitoringów, durnych masterplanów, centrum tętniącego życiem, skoro strach wyjść z domu po zmroku? Miasto niby tak promuje ideę “zostaw samochód w domu” a nie potrafi zapewnić bezpieczeństwa tym, którzy ten samochód zostawią. Na mnie w każdym razie nie liczcie. Nawet po waciki będę jechała autem.
PS.
Niech ktoś przypomni ile to nas kosztował ten monitoring?

Obserwujący

Nam nic z “tych hal, monitoringów, durnych masterplanów, centrum tętniącego życiem, skoro strach wyjść z domu po zmroku? ” Nic.Po prostu urzędasy, radni i nojman nic nie umieją/nie potrafią wykonać swojej pracki porządnie i solidnie, umieją na odwal się i byle jak, ot taki glajwicki,zacofany koloryt.To takie ozdobniki dla ściemy, żęby mieszkańcy się cieszyli, że “coś się dzieje”, “że jest rozwój”.
Odwrotnie, auto jest promowane i stawiane na piedestale,widać jak namiętnie i bez sensu suweren jeździ autami w tę i z powrotem.

#noś maseczkę w pomieszczeniach

Weź...

A gdzie ma jeździć, tylko w tę? Albo tylko z powrotem?

Dii

Podejrzewam, że w pojedynkę każdy z widocznych na zdjęciu panów po jednym strzale miałby szybkie spotkanie z chodnikiem.

Obserwujący

Prawdopodobnie wystarczyłby jeden strzał jednemu z tej patologii by reszta zaczęła zwiewać.

Ampuła

Zdjęcia może i niewyraźne, ale wystarczające, żeby ubolewać nad upadkiem etosu “sprawcy rozboju” w PiSocjalizmie. Kiedyś był to sprawny, postawny, wysportowany młodzieniec, szybki w ataku i sprytny w ucieczce. Jak Kmicic. Często działający w pojedynkę, szlachetnie mierzący się z ofiarą, nieraz z użyciem ostrego narzędzia. Jak Wołodyjowski. Na zdjęciach widać scherlałe łachudry. Szukają cywilnej ofiary wyklętną bandą. Nie, nie wyszli z lasu, żeby sterroryzować główną ulicę. Wstali od odbiorników Kurwizji i jej konkurencji, gdzie już 1/3 “czasu antenowego” całodobowego zajmują gale mordobijcze, tasiemce walk wieczoru, kopanina w oktagonach, cwelebryci chałturzący w ringu, ważenia tatuowanego żywca rzeźnego, wywiady z obitymi bezmózgami… Czytaj więcej »

Laszlo_egesz

Policja opublikowała zdjęcia, na których znowu nic nie widać. Jak będę dokonywał przestępstwa to przynajmniej mogę się czuć bezpieczny w Gliwicach.

DD

Żadnych działań ze strony komisji bezpieczeństwa radnych miasta, którzy nas tak godnie reprezentują. Nie pierwszy to przypadek napadu i kradzieży w mieście przyszłości. Za to na plakatach za nasze podatki ” Przyszłość jest tu”, która nie znaczy gwarantuje bezpieczeństwo, nieprawdaż? Przypominam, że wybraliście na 5 lat dwóch prawników do Rady Miasta. No i co świadomi wyborcy, no i co dalej?

Urko

“Wszystkie osoby informujące pozostaną anonimowe, nie będą w żaden sposób niepokojone ani dopytywane.”
Hmmm…. Im częściej i żarliwiej przy tego typu sprawach Policja mnie o tym zapewnia , tym większe mam wrażenie, że w przypadku gdybym się podzielił taką wiedzą , to kolejne kilka lat spędziłbym “świadkując” pomiędzy komisariatem, Prokuraturą a jakimś sądem ..

gliwicki mgr

Kajdany na ręce i do więzienia, tam dostaną członka do odbytu

Dżizas

Co studiowałeś?

Irek

Złotówka to tak niewiele że mógł dać, zaoszczędziłby telefon

w pogonii za octem

zaczyna sie od złotówki,kończy na haraczach i porwaniach dla okupu.żadnego pobłażania,żadnej litości,należy bezwzględnie tępić szumowiny społeczne