Coś tu nie zadziałało. W śladzie projektowanej drogi rowerowej właśnie nasadzono… drzewa

30 sadzonek śliwy wiśniowej – to nowe nasadzenia wzdłuż ul. Słowackiego. Problem w tym, że dokładnie w tym miejscu wkrótce ma powstać droga rowerowa. Drzewa wstrzymają inwestycję czy inwestycja wymusi ich kolejne przesadzenie?

 
30 drzewek śliwy wiśniowej pissardi pojawiło się w ubiegłym tygodniu na odcinku ul. Słowackiego, między skrzyżowaniem z ul. Zawiszy Czarnego a skrzyżowaniem z ul. Kosów. Drzewa zasadzono szpalerem tuż przy drodze. To jednak właśnie w jego śladzie wkrótce ma powstać droga rowerowa (przeczytaj –> Połączą Sikornik ze Śródmieściem nową drogą rowerową? Trwa projektowanie trasy).

Okazuje się, że nasadzenia zostały wykonane przez prywatną firmę w ramach nasadzeń zastępczych. Decyzja zapadła w 2019 roku. Po konsultacji z Miejskim Zarządem Usług Komunalnych inwestycja została zrealizowana. O nasadzeniach nic nie wiedzieli jednak pracownicy Wydziału Usług Komunalnych Urzędu Miejskiego, gdzie koordynowana jest budowa nowej drogi rowerowej.


– Ponieważ projektowanie drogi jest na wczesnym etapie, rozważana jest korekta jej przebiegu, tak aby była dodatkowo oddzielona szpalerem drzew od jezdni (co z uwagi na przebieg Ostropki nie jest możliwe na całym odcinku), lub przesadzenie drzew w głąb terenu, tak, żeby nie kolidowały z projektowanym przebiegiem drogi – mówi Łukasz Oryszczak, rzecznik prasowy prezydenta Gliwic.

Ze względu na brak miejsca, bardziej prawdopodobnym scenariuszem jest przesadzenie drzewek.

– Są to młode sadzonki, które nie powinny ucierpieć na takiej operacji

– mówi Oryszczak. – Będziemy dążyć do tego, żeby zachować nasadzenia w tym obszarze, bo niezależnie od obecnej kolizji będą się one dobrze komponować z planowaną drogą – podsumowuje.

Śliwa zapewne sobie poradzi, ale zdziwienie może budzić problem z komunikacją w miejskich jednostkach.

Planowana droga rowerowa to łącznik skrzyżowania Słowackiego-Kosów z aleją spacerową wzdłuż Ostropki. W ramach inwestycji planowane jest też stworzenie połączenia rowerowego alei nad Ostropką z aleją spacerową na ul. Mickiewicza. Nowa droga rowerowa ma powstać wzdłuż krótkiego odcinka ul. Zawiszy Czarnego.
(msz)

3000
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
melomanka

Oooj, coś kiepsko wypada ta nasza
“orkiestra miejska” pod batutą…..
Na miejscu dyrygenta wyciągnęłabym
stosowne konsekwencje,bo publika płacąc sporo za bilety nie chce
słuchać fałszywie grających!
Trochę wstyd.

Kakofoniks

Publika jest przyzwyczajona. Słucha tego rzępolenia od 4 dekad.

DOSYĆ TEGO ROWE-LOVE !!!!!!!!!

WPISZCIE ! sobie w Google ; RZECZPOSPOLITA SZKODLIWOŚĆ JAZDY NA ROWERZE.
Teraz to w zasadzie wiadomo dlaczego Gliwice się wyludniaja !
He ! He! He !

grubas w samochodzie

Te rewelacje to znamy od 15 lat i lekko są już nie świeże.

DOSYĆ TEGO ROWE-LOVE !!!!!!!!!

APELUJĘ ! do władz miasta o zbadanie stopnia wykorzystania infrastruktury przeznaczonej dla rowerzystów / ile osob przejeżdża dziennie daną trasą, ile osob korzysta z torów i pumptrackow itp. / Jakiś grant dla młodzieży szkolnej , organizacji studenckiej / tylko nie dla zawodowych Grandsterów przepalajacych bezsensownie miliony z naszych pieniędzy/. Niech pomyślą jak to zrobić ? Będą wyniki badania, wówczas będzie wiadomo w jakim zakresie budować kolejne tego typu obiekty ! Bez takich konkretów to będziemy jechać ścieżką do NIEBA ! Bo jakąś tam grupka zapaleńców TUPIE NÓŻKAMI ! Czasy są ciezkie i trzeba racjonalizowac wydatki i UWZGLĘDNIAĆ POTRZEBY WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW… Czytaj więcej »

grubas w samochodzie

Jeżeli zbadana infrastruktura dla rowerzystów okaże się tak kompletna w równym stopniu jak jest obecnie ta zbudowana dla samochodziarzy to rzucam chipsy i wysokosłodzony gazowany napój obłożony podatkiem cukrowym, przesiadam się na rower i zapisuję się do hałaśliwego stowarzyszenia bądź organizacji.

SAMIEC ALFA !

JA JEŻDŻĘ WYŁĄCZNIE NORMALNYMI DROGAMI, KTÓRE DOSTĘPNE SĄ DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW RUCHU !
JAZDA ŚCIEŻKĄ ROWEROWĄ UWŁACZA MOJEJ MĘSKIEJ GODNOŚCI !!!
OPAMIĘTAJCIE SIĘ MIEKISZONY !
PRAWDZIWY ROWERZYSTA NIE POTRZEBUJE ŚCIEŻEK ROWEROWYCH !
A WY CIAGLE JAK DZIECI POTRZEBUJECIE TRZECIEGO KÓŁKA LUB ŻEBY KTOŚ WAS
PROWADZAŁ Z TYŁU NA PATYKU !!!

selekcjoner

Z ciebie żaden samiec alfa a tylko zwyczajny miękiszon pospolity bo nie jeździsz rowerem szynowym po drogach kolejowych a tylko tam można spotkać prawdziwego SAMCA ALFA a nie jego tandetną podróbkę !

Gonia

Jedzie takie to to ulicą a obok biegnie ścieżka rowerowa! Brawo ty…

Kultura ! Komentowania !

Adresat – Kierowca Rower oczywiście.
Epitety odnoszące się do osoby a nie treść powinny być usuwane !!!

Greg70

Widać z wypowiedzi że nie masz pojęcia o czym piszesz.

Informacja Turystyczna

Co jak wpisze się pytania jak rośnie temperatura moszny podczas jazdy samochodem?

Zlikwidować DTŚ, przywrócić kanał i dla pewności zalegalizować pływanie na waleta!

Blofeld

A może wreszcie zmienić dyrygenta?

kraina nieudolności

Eugeniusz franek wprowadził wysokie standardy, BMW, czyli bierny, mierny, ale wierny

wiecznie niezadowolony

Nie sadzą drzew źle, posadzili jeszcze gorzej.

Informacja Turystyczna

Skoro drzewa nie chcą się przyjąć nad DTŚ to może w tym sezonie na próbę posadzą je w tunelu?

wiecznie niezadowolony

To dowodzi, że Gliwice w ogóle nie są przyjazne drzewom, drzewa z tego powodu się buntują nie chcą w Gliwicach rosnąć, strajkują więc nie należy ich sadzić nigdzie, nawet w tunelu a te rosnące wyciąć, nic na siłę. A te samosiejki co się same zasiewają to drzewni zdrajcy.

Marta

A kto zapłaci za przesadzanie?:)

AndrzejD

..,może trzeba złożyć zawiadomienie do prokuratury z doniesieniem na MZUK o niegospodarność i defraudację publicznych pieniędzy, żeby to wyjaśnili. Przy okazji można by też do CBA żeby sprawdzili powiązania tej prywatnej firmy która sadziła te drzewa ze zleceniodawcą czyli MZUK-iem

A niech będzie Denis

AndrzejD.Uważam że powinieneś tak zrobić . Biadolenie że trzeba coś zrobić, że gdzieś zgłosic, że trzeba to i tamto niczego nie zmieni. Zacznij działać.

666

No właśnie “kto” przecież winnych nie ma. To taka drobna pomyłka na nasz koszt.

nie panikuj

Nie panikuj, firma co sadziła przesadzi, to tylko parę drzewek.

STOWARZYSZ. KOCHAMY OSZOŁOMÓW

Ciekawe czy od strony potoku będzie rząd barierek bezpieczeństwa tak jak to zrobiono na dwu kilometrowej długości nowej ścieżki rowerowej z Bojkowa do Mysiej Góry.

amator kwaśnych jabłek

Na dołączonej fotografii wiraźnie widać wyjeżdżoną w trawie ścieżkę rowerową wijącą się slalomem pomiędzy wiśniami śliwkowymi.

gliwicjus

Ta ścieżka jest nielegalna, niezgodna z wytycznymi Unii Europejskiej i jako taka powinna być natychmiast zagrodzona. Już na pierwszy rzut oka widać, że brakuje przede wszystkim ciągu żółto-czarnych barierek, tablic o zmiennej-stałej treści, punktów napełniania opon mieszanką powietrzną z odpowiednim certyfikatem UE i tablic z instrukcją korzystania ze ścieżki we wszystkich językach świata Brakuje także, a może przede wszystkim środków ochrony dla migrującego w tym rejonie surmacza nizinnego, podlegającego pełnej ochronie gatunkowej.
Wstyd!

amator kwaśnych jabłek

Tyle się napisałeś a nie podałeś najważniejszego, brakuje kluczowej tablicy informującej o tym że ŚCIEŻKA ZOSTAŁA WYBUDOWANA ZE ŚRODKÓW UNIJNYCH a w tym rejonie nie występuje żaden surmacz nizinny a tylko LAGUN WYSOKODRZEWNY, który to nie migruje nigdzie a zazwyczaj rżnie komara wysoko na gałęzi, kiedy tylko nie żeruje objadając wiśnię ze śliwek, bezwstydnie !

euroentuzjasta

Ty też jesteś w błędzie tablica informująca o wybudowaniu ze środków unijnych powinna również zawierać treść: ŚCIEŻKA ROWEROWA ZOSTAŁA WYBUDOWANA ZE ŚRODKÓW UNIJNYCH POCHODZĄCYCH ZE SKŁADEK PAŃSTWA POLSKIEGO DO KOMUNISTYCZNEJ KASY EUROKOŁCHOZU.

kiedys gliwice

jakbys wplacal do “eurokolochozu”, ktöry buduje ci to czy owo, 26 miliardow (€, nie zloty) , a nie 4 jak PL, wtedy möglbys drzec ryja. ale ok, ok, to tylko chodniki… wstawaj dalej z kolan

euroentuzjasta

A tobie naiwniaku to się wydaje że eurokołchoz przyjął nas do siebie aby ciągle do tego interesu dopłacać czy aby doić ile się da parobków zaiwaniajacych w marketach i strefach ekonomicznych przy gorącym poparciu po kolei wszystkich rządzących państwem teoretycznym i z kartonu ?

Borys

Drzewa czy ścieżka rowerowa? Eko/rowero terroryści – blue screen, system error.

kraina nieudolności

Jedno i drugie, tyle że to za wysoki lewel pomyślunku dla naszego ”bmw” z UM

Informacja Turystyczna

REMOVE jeden pas ruchu
MUTE ból d**y patoauteczkowców
PRINT (“Problem solved!”)
END.

Julek

To jakieś kpiny.To samo było na Kochanowskiego gdzie dwa drzewa posadzono w byłym sadzie. Po jakimś czasie przesadzono jet na wysokości salonu fryzjerskiego!!!
Co to za firma?!!!!!!!!!

tatalizator

jest bardzo mały ruch na chodniku czy nie można wymalować pasa na chodniku dla rowerzystów i pieszych czy trzeba wydać milion złotych i wyasfaltować drugą stronę

Ad

Chodnik jest dla PIESZYCH a nie dla rowerzystów! Dla rowerzystów są drogi publiczne, a jak ktoś sobie nie radzi z jazdą na rowerze po ulicy i przepisami ruchu drogowego, to niech na rower nie siada. AMEN.

Hip hop hurra!

Gliwice to stan chorego umysłu. Ci sami “specjaliści” upierają się, żeby wycinać drzewa, które rosną w skrajni jezdni. A tu sadzą.

Kakofoniks

Drzewa przy drogach się sadziło, sadzi i będzie sadziło bo jest to korzystne z wielu względów a wykorzystują to jedynie ci, którzy chcą coś na tym ugrać.

Informacja Turystyczna

To nie jest gliwicka specjalność. To wszyscy drogowcy dzielnie walczą z stereotypem, że średnio inż. to ktoś bystrzejszy od mgr 8-/
Stąd drzewa nawet za rowem zagrażają kier-owcom ale na wąskich chodnikach i DDRach hulaj dusza: latarnie, znaki, betonowe kosze, najlepiej na środku by z żadnej strony wózek się nie zmieścił.

Janek

Droga rowerowa może pójść drugą stroną ul. Słowackiego, jest to bardziej sensowne, niż wzdłuż łąk nad Ostropką.

Damian

Wszystko zadziałało prawidłowo. Najpierw zarobił szwagier sądzący drzewka, później brat, który je usunie, na końcu kolega, który wybuduje ścieżkę rowerową.

Neptunder

Jak widac , Gliwice nie sa przyjazne ani drzewom ani rowerzystom , nie wspomne o pieszych.
Dyletanci? Nie, oni wiedza jak zarobic na dezinformacji UM .

wiecznie niezadowolony

Sprawa jest dokładnie i dogłębnie przemyślana, zetnie się tylko to rosnące nad potokiem drzewko uwidocznione po prawej stronie fotografii i otwiera się szeroka przestrzeń na rowerostradę, ewentualnie można opitolić gałęzie z lewej strony drzewa do wysokości 2 metrów i gotowe.

STOWARZYSZ. KOCHAMY OSZOŁOMÓW

Planowana przyszła ścieżka rowerowa będzie wykonana z porządną betonową nawierzchnią w duchu i zgodnie z ideą gliwickiej betonozy czy podobnie jak w lasku przy ul. Chorzowskiej z byle czego i będą się w niej tworzyć kałuże pełne błota ?

Pan w.

Decydenci działają zgodnie z wiarą, tj.:
“niech nie wie lewa twoja ręka, co czyni prawa”

Obserwujący

Kupiłem motorower i teraz mam na ścieżki rowerowe wyrąbane jak drzewa w Gliwicach.

wiecznie niezadowolony

Drzewa powinny być posadzone z drugiej, bardziej południowej strony planowanej ścieżki rowerowej aby dawały cień jadącym rowerzystom w upalne lato, w zasadzie to można je tam jeszcze dosadzić a te co są już posadzone zostawić.

Kakofoniks

Zanim te pissardi osiągną stadium dawania cienia to ścieżka zdąży przejść 5 remontów i 3 modernizacje, czytaj – nie będzie po niej śladu.

wiecznie niezadowolony

Ciekawe czy podobnie jak ty myśleli ludzie sadzący 200 lat temu ogromne teraz drzewa, które obecnie są spróchniałe i trzeba je wyciąć, przecież ta ich robota była całkowicie bez sensu.

Kakofoniks

A gdzie wyczytałeś, że jestem przeciwko nowym nasadzeniom, albo że to nie ma sensu? Stwierdziłem, że w G-cach rzadko która inwestycja po upływie okresu gwarancji przypomina to czym była pierwotnie.

Wody Polskie

Z drugie strony ścieżki rowerowej nad samym potokiem nie mogą być drzewa posadzone bo to nasz teren i przyjedziemy i je wytniemy tak jak te nad Kłodnicą w Parku Chrobrego.

Obserwując

No pewnie,doskonale wam wychodzi wycinanie,niszczenie środowiska.

AndrzejD

W miejsce tych wyrżniętych drzew już rosną nowe.
A wyciąć to trzeba wszystkie biurwy z Wód Polskich

Wody Polskie

Byliśmy tam dzisiaj, nic nie rośnie oprócz trawy.

Obserwując

Urzędasy jak zwykle na wstecznym.
Brak komunikacji to kolejny defekt, po niekompetencji, glajwickich urzędasów.
Drzewa do przesadzenia, oczywiście byle jak przesadzą je.
Urzędasy do zwolnienia.

DOSYĆ TEGO ROWE-LOVE !!!!!!!!!

Bardzo dobrze ! Dosyć tego rowerowego TERRORU ! Chcemy zieleni i drzew ! Ponadto są inne potrzeby w mieście ! WYBUDOWANA INFRASTRUKTURA DLA ROWERZYSTÓW ŚWIECI PUSTKAMI ! /ktoś pisał o straszeniu saren a tor rowerowy wybudowany za nasze wspólne pieniądze ma 0 % wykorzystania/. Trzeba poważnie zbadać celowość budowy nowej infrastruktury i wykorzystanie istniejącej ! Po co budowac ścieżkę, którą przejeżdża 3 rowerzystów na tydzień !. Sa inne potrzeby w mieście – są emeryci, mamy z dziećmi inni , którzy też mają swoje potrzeby ! Budżet miasta nie jest z gumy ! Dosyć tego !. Zamiast ścieżek, torów, którymi nikt… Czytaj więcej »

manek

Śliwa wiśniowa z zielenią ma niewiele wspólnego i znakomicie zaburza miejski krajobraz. Ma za to dwie zalety, rośnie szybko i wypiera zieleń z miasta. Doskonale się wpisuje w wizję szpecenia Gliwic.

nietoperz

Śliwka wiśniowa to sztuczny bioniczny twór wyhodowany w tajnym laboratorium broni biologicznej w Wuchan będący niepożądanym efektem uboczny modyfikacji genetycznych koronawirusów, który wymknął się z próbówki i podstępnie zbrodniczo niesie śmierć i nie ma na to żadnej szczepionki a i amantadyna jest równie bezsilna, pomaga tylko miejscowa precyzyjna operacja piłą spalinową.

manek

Wszystko co piszesz to zapewne prawda. Pod moim oknem wycięto dwa zdrowe klony i posadzono właśnie to świństwo i zamiast zieleni oglądam jakąś mieszankę fioletu, brązu i czegoś tam jeszcze. Akcja ta miała miejsce przed epoką koronawirusa, więc idąc twoim tokiem rozumowania musi być jeszcze jakieś inne laboratorium. Polecam jego wyśledzenie. Szczególnie okolice Płowieckiej.

nietoperz

Kolorowe sadzone w Gliwicach drzewa to symbol rainbowej rewolucji bo to przyszłość ludzkości a przyszłość jest tu a Gliwice są w awangardzie przyszłości bo rządząca nimi klasa polityczna właśnie ideologicznie popłynęła w tym kierunku. Musisz się z tym pogodzić, to zaakceptować a nawet zostać entuzjastą i miłośnikiem nie tylko tego co rośnie pod pod swoim oknem.

Informacja Turystyczna

No tężnia ma ostatnio 1000% obłożenia, ludzie do niej piętrowo się ustawiają.

PS: a separacja ruchu służy właśnie najbardziej mamom (i tatom) z dziećmi oraz tym w wieku emerytalnym.

punkt dezinformacji

Właśnie w Lublinie w zielonym parku nieopodal ścieżki rowerowej na placu zabaw matki z dziećmi pogoniły policjantów próbujących zainterweniować a na Lotnisku Chopina nawet nie próbowali interweniować.

gościówka

Mi się wydaje, że to wina TUSKA który spowodował brak ścieżek rowerowych w Gliwicach. PIS walczy i chce dobra Polski a wszystko zniszczyły poprzednie ekipy. Co wy nie oglądacie Wiadomości ??

Wszystko na nie

Zgadzam się, dosyć! W imieniu nie jeżdżących komunikacją miejską: zlikwidować autobusy! W imieniu nie wychodzących z domu po zmroku: gasić latarnie po 22.00! W imieniu singielek i singli: zamknąć żłobki i przedszkola! W imieniu nie posiadających samochodów: zamienić wszystkie ulice na woonerfy! A zaoszczędzone pieniądze wrzucić do świnki-skarbonki. Będzie nam się w mieście żyło taniej.