Pod same drzwi czyli… wybieramy “Miszczów parkowania”. Kto zasłużył na niechlubne miejsca na podium?

fot. SM Gliwice

Wybieramy mistrzów parkowania z 2020 roku. Straż miejska opublikowała galerię 10 najgorzej zaparkowanych samochodów – przed bramą, na wyjeździe, chodniku… Swojego faworyta wskazywać możemy jeszcze przez 3 tygodnie w serwisie facebook.

W konkursowym albumie możecie głosować na swojego ulubieńca – zostawiając “lajka” pod wybranym przez siebie zdjęciem (albo zdjęciami). Głosowanie zamykamy 29 stycznia, trójkę z największą ilością polubień ogłosimy 1 lutego, a całe podium otrzyma od nas wirtualne złote, srebrne i brązowe odznaki mandatu “Miszcza parkowania” roku 2020. Wśród głosujących, dla 5 osób rozlosujemy upominki, które będą do odebrania w siedzibie Straży Miejskiej w Gliwicach – poinformowała straż miejska w serwisie facebook.com.

Niektóre z opublikowanych przypadków parkowania są na prawdę osobliwe – jak np. równoległe parkowanie na ulicy Harcerskiej, inne zdarzają się nagminnie – jak np. przy ulicy Wyszyńskiego, gdzie szeroki chodnik stanowi zachętę dla kierujących do pozostawienia tam samochodu.

Obecność w “galerii miszczów” nie zniechęciła kierujących do traktowania ciągu pieszego jak darmowego parkingu. W czwartek, 7 stycznia, samochody stały tam już w kilku rzędach

(żms)
fot. SM Gliwice (FB), 24gliwice.pl/żms

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
strasz wiejska?

Tak to wygląda jak się nie prowadzi codziennej prewencji, bo 10 razy więcej takich fotek można zrobić jednego dnia.

coza

Zdecydowanie nr 10
Głąb zastawił wjazd na osiedle

Włacha

On tylko na chwilę ;)

Informacja Turystyczna

On zna komendanta, więc uważaj ;-)

Dokładnie

Hehe. Chciałbym zobaczyć minę komendanta straży wiejskiej jakby faktycznie na tym głosowaniu w facebooku, się okazało że to jego podwładny zaja pierwsze miejsce hihi

z głupim lepiej zgubić

Zapewnie nie macie bladego pojęcia co oznacza wlączony “kogut” i z jakimi prawami służb się wiąże. Ale prawo jazdy posiadacie i macie się za ekspertów w ruchu drogowym.

Informacja Turystyczna

Od kiedy włączenie koguta pozwala wyłączyć mózg?
Co to prawa to niestety pojawienie się innego pojazdu z kogutem oznaczałoby konieczność przekonywania, że “mój kogut jest ważniejszy niż twój”, zamiast rozwiązania problemu zderzakiem.

Eee tam

@ #2
Nagminne jeżdżenie po chodnikach (poszerzonych dla p.poż) na osiedlu przy Styczyńskiego też jest nagminne i wkurzające. Niektóry tam całkiem fajne prędkości rozwijają.

pablo_b

zachowanie oczywiście naganne, a teraz pytanie jak miasto ma zamiar walczyć z brakiem miejsc parkingowych (szczególnie w centrum)?
oprócz podniesienia opląty za parkowanie ?

p.s
zapomniałem jest pandemia i będą pobierać kasę za nic nierobienie.

Szaman

Weź kredyt na plac i budowę wielopoziomowego parkingu. Zarobisz, odbijesz się od dna i życie spędzisz na Majorce.

Joorek

Miasto nie jest od zapewniania miejsc parkingowych. Mogłoby być ale tylko dla pierwszych właścicieli samochodów, którzy będą płacić wysoki abonament. Reszta bidoty na rowery albo do autobusów.

Ogoorek

Mylisz się. Do zadań miasta należy również zapewnienie miejsc parkingowych.
Tak, jak nie można wybudować domu bez odprowadzenia ścieków, tak nie można stawiać generatorów ruchu bez odprowadzenia tego co generują.

Szaman

Które kamienice proponujesz wyburzyć pod parkingi? Z nr parzystym, czy nieparzystym? Na jaką opłatę za parkowanie ciebie stać? 50gr za dobę czy miesięcznie?

Ogoorek

Stawiając kolejny generator ruchu tak trudno przewidzieć skutki? W XXI w planowanie przestrzenne i urbanistka to jakieś sztuki tajemne? Zdolność przewidywania zanikła? Związek przyczynowo – skutkowy? Pomogę ci i podam przykłady: trawnik = psie kupy brak trawnika = psie kupy plac zabaw = hałas ogródek piwny = hałas zakaz palenia wewnątrz = tony petów na zewnątrz klub piłkarski = kibole lotnisko = samoloty kolej = pociągi hipermarket = samochody szpital = samochody kino = samochody fabryki = samochody urzędy = samochody sądy = samochody … W Gliwicach miał miejsce jeden przypadek, gdzie wraz z budową generatora ruchu wybudowano adekwatny parking.… Czytaj więcej »

Wanda

5 hektarów betonu dla samochodów i tak się powinno budować? To już wiem czemu całe dni tutaj gaworzysz sam do siebie.

Ogoorek

Na 5 a nawet więcej hektarów to samochody rozlewają się obecnie bezładnie parkując gdzie popadnie. Budując zgodnie z najnowszymi zdobyczami zdrowego rozsądku, gdy wiadomo, że coś będzie ten ruch generować, samochody spiętrza się w górę i w dół budując parkingi wielopoziomowe pod i nadziemne. W cywilizowanych krajach robi się to od 50 lat. W latach 70′ ub. stulecia Polacy podziwiali takie parkingi z otwartymi ustami oglądając “Kojaka”. Może za kolejne 50 lat, zamiast gderać jak to się sąsiadowi powodzi bo ma samochód, zaczniecie wyciągać wnioski i działać.

Informacja Turystyczna

Może za 50 lat takie zaczynimy działać jak zachód (jużz w ubiegłym wieku) a nawet wschód czyli tłumić ruch samochodowy. Nawet w obszernych (drastyczna różnica, notorycznie przeoczana przez rożnych mądrych inaczej) stanach zjednoczonych zaczęli się w głowę pukać jak samochody pożarły im ponad 60% miasta. To że wiejskie półgłówki śliniły się do parkingów zajmujących hektary (licząc, że oczywiście ONI staną w najlepszym miejscu bo INNI ustawią się daleko od celu), oraz szerokimi autostradami (ale bez pokazania szerokich korków, “Upadek” jest niestety bliższy rzeczywistości niż propaganda american dream) nie wnosi nic do rzeczy. Samochód jest skrajnie nieefektywny, podporządkowanie mu miasta drastycznie… Czytaj więcej »

Steed

A słyszałeś o parkingach podziemnych/piętrowych??? Właściwie masz racje na wsi zamiast parkingu posadźmy kartofle.

Informacja Turystyczna

To akurat przypadek drogobilizmu. Dojazd puszczony centrum i kampusem. Zaś prawidłowym rozwiązaniem byłoby zrobienie przystanku na GKW albo nawet puszczenie tramwaju nową linią.

Informacja Turystyczna

Dlaczego tylko dla samochodów? Ja chce za oknem marinę! Czemu miasto mi nie zbuduje!?

Miczu

A od czego jest miasto? Od pobierania kasy i robienia przekrętów? W sumie Gliwice to tak, bo wyborcy będą na nich i tak głosować bo przecież nie na PiS. I nawet jakby podnieśli podatki o 100% to i tak będą na nich głosowac bo przecież nie na PiS. Żałosne.

Bogna

Dlaczego brakuje zdjęcia z ulicy Olchowej? Chodniki niemal w całości są blokowane przez parkujące samochody.

RazDwaTrzy

Zdecydowanie miszcz nr 10
Debil zastawił bramę wjazdową na osiedle

JasFasola

Proponuję przejść się w niedzielę podczas mszy pod kościół Wszystkich Świętych. Chodnik jest w całości zastawiony, a przejście możliwe tylko po drodze albo trawniku. No ale tam Straż boi się wlepiać mandaty.

Largo

Na Bekasa cały czas tak parkują. Wiem bo mieszkam tam i widzę. Najgorzej ze trzeba w takiej sytuacji z wózkiem dziecięcym na ulice zejść…

Tymon

W zasadzie cały Sikornik jest przykładem “kreatywności” parkujących. Cóż ilość miejsc parkingowych nie nadąża za ilością samochodów… czasami po 3 na mieszkanie…
Z drugiej strony dostępność komunikacji publicznej też nie jest na super poziomie.
Także jest pole do popisu dla Miasta i Spółdzielni :-)

Informacja Turystyczna

To wymagało by nawet nie popisu a cudu.
W sumie ciekawe czemu za PRLu walnięto takie blokowisko na peryferiach, bez solidnego zbiorkomu.

cfcfcf

A na Centaura właściciel srebrnej toyoty corolla od KILKUNASTU lat rozjeżdża teren przy boisku. SM nie reaguje.

dzidek krępak

Miszcz z nr 1 i 10 powinien zapłacić dwa mandaty: za nieprawidłowe parkowanie i za niszczenie zieleni, która znajduje się we wspólnej przestrzeni publicznej.
Polecam Straży Miejskiej wizytę na ulicę Kozielską jadąc od centrum po prawej stronie. Tam notorycznie rozjeżdżana jest zieleń. To samo na Tarnogórskiej po lewej stronie w Żernikach. I wiele innych miejsc w naszym mieście.

Informacja Turystyczna

Za zieleń to powinno być naprawienie szkody a nie mandat.

Realista

Problem bardziej złożony niż poglądowy …

Monia

Użycie określenia ‘miszcz’ jedynie w formie męskiej jest wyrazem szowinizmu

piotr87

…szkoda że nie można wjechać jeszcze do środka!!!! Debilizm, analfabetyzm…braknie znaków na epitety…przede wszystkim proponuje odbierać za to prawko i robić im testy na inteligencję razem z multiselekt…

Steed

Przypuszczam że niejeden stałby nawet 800 metrów od wejścia gdyby tam tylko było miejsce!!!

Obserwujący

No…zobaczcie jak parkujecie…wstyd…mentalność wiejska…tak samo jeździcie czyli tragicznie….masakra, porażka.
Jest za dużo aut w tej wioseczce.
“Miszczom” to wlepiałbym po 20 tys mandatu i odholowanie wozidła.

gmG

Proponuję “tylko” odholowanie, odzyskanie samochodu poprzedzone żmudną procedurą zakończoną uregulowaniem rachunku za postój i holowanie.

Ksenomorf

Odnośnie #8 ul.św. Katarzyny , tak wiele bram wjazdowych na podwórka jest nieczynnych i takie parkowanie nie jest niczym nagannym .

Eee tam

Owszem masz rację, ale nie kierowcom oceniać, które z nich są, a które nie są używane. Dla zasady wszyscy jak leci nie parkujemy przed bramami i już. Tak jest sprawiedliwie.

Ksenomorf

Nie do końca , mieszkałem tam i parkowaliśmy po bramami nie używanymi ale gdy zaczęły się wykupy mieszkań do niektórym biło na dekiel i kapowali do SM . Choć wcześniej nikomu z mieszkańców to nie przeszkadzało .