Policja chce skontrolować w środę jak najwięcej aut. Wystarczy “uzasadnione przypuszczenie”


W całym kraju policjanci przeprowadzą w środę, 19 lutego, działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG”, których celem jest eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego.

Policjanci będą jednak zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Działania ukierunkowano na przeprowadzenie jak największej liczby badań emisji spalin pojazdów, wobec których istnieje uzasadnione przypuszczenie, że naruszają wymagania ochrony środowiska.


Przypominamy kierującym, że policjant, w związku z czuwaniem nad bezpieczeństwem i porządkiem ruchu drogowego, jest uprawniony m.in. do sprawdzania stanu technicznego pojazdu znajdującego się na drodze. W przypadku stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd narusza wymagania ochrony środowiska policjant ma obowiązek zatrzymać dowód rejestracyjny – czytamy w komunikacie Komendy Głównej Policji.

Akcja będzie miała również charakter informacyjno-edukacyjny. Policjanci będą przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to również „zasługa” niesprawnych technicznie pojazdów emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności. Należy pamiętać, że poruszanie się sprawnymi technicznie pojazdami to dbanie o dobrą jakość powietrza.

(żms)/(BRD KGP)
fot. KMP Zabrze

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Laszlo_egesz

Ośmielę się przypomnieć. że organizm ludzki poddany większemu wysiłkowi (szybki spacer) również emituje większe ilości CO2 (zadyszka), a jeśli przy okazji nie umyje zębów, tudzież innych obszarów ciała to całe mnóstwo innych zapachów również.

Janusz byznesu

Jak widać Policja ewidentnie nie ma nic do roboty, szukają sobie zajęć zastępczych. Państwo policyjne stało się faktem.

Urko

Uwielbiam te policyjne akcje pod kryptonimami “Złoty Lizak” , “Srebrna Tonfa ” itp… A wystarczyłoby wprowadzić obowiązkowy test emisyjny przy corocznym badaniu technicznym….

Jacek

Pytanie techniczne .Co w przypadku gdy diesel podczas badania wejdzie w tryb wypalania filtra DPF?

(_x_)

Policjant zrozumie, policjantka Cię zastrzeli na miejscu.

Obserwujący

W tym wypadku mandacik i punkty karne.I jeszcze auteczko do zabrania.

(_).(_)

To nie pytanie techniczne a pytanie prawne, jeżeli policjant odbierze ci dowód rejestracyjny, ty jedziesz na stację diagnostyczną z zaświadczeniem ze stacji, że samochód jest sprawny, odbierasz dowód rejestracyjny w Urzędzie Miejskim, piszesz skargę na policjanta opisując całą tę sytuację i domagasz się od policji zwrotu kosztów całego zamieszkania jeżeli takowe nastąpiły, w przypadku odmowy kierujesz sprawę do sądu przeciwko policji.

Ja.

Tak chcą kontrolować, że od godziny 8:00 jeżdżę po Gliwicach (taka praca) i nie widziałem żadnego radiowozu, kontroli czy nawet pieszego policjanta… Za to dymiących samochodów całkiem sporo.

(_x_)

Zwłaszcza Twój jak jest zimny. Lepiej nie wyłączaj silnika na noc, będziesz bardziej ekologiczny.

(_).(_)

Jak jest silnik zimny, to że widoczny jest obłok z rury wydechowej wynika z emisji pary wodnej, z powodu gromadzącej się wilgoci w układzie wydechowym kiedy silnik jest zimny.

Obserwujący

Powinny być lotne, niezapowiedziane kontrole,podczas których będą wlepiane mandaty i zabierane auteczka.Aż suweren się nauczy.