Potrącenie seniorki na przejściu dla pieszych. Kobieta z obrażeniami trafiła do szpitala

76-latka przechodząca przez przejście dla pieszych, została potrącona przez samochód. Z obrażeniami trafiła do szpitala. Wstępne ustalenia policji nie wskazują, aby kierująca jechała szybko, jednak nie potrafiła wyjaśnić, dlaczego doszło do tego zdarzenia.

 
Potrącenie miało miejsce w poniedziałek, 26 września, około godziny 17:20 przy ul. Armii Krajowej w Pyskowicach.

43-letnia kierująca renaultem na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła 76-latkę. W momencie zderzenia pokrzywdzona znajdowała się centralnie przed maską samochodu. Pokrzywdzona doznała obrażeń ciała, została przewieziona do szpitala. Kierującej zatrzymano prawo jazdy. Postępowanie prowadzi Wydział Kryminalny KMP Gliwice – informuje podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP Gliwice.

Przy okazji tego zdarzenia policja przypomina, że piesi stanowią jedną z najbardziej zagrożonych wypadkami grup uczestników ruchu drogowego. Do potrąceń dochodzi właśnie na przejściach dla pieszych. Dlatego każdy kierujący powinien mieć świadomość, że zbliżając się do pasów, powinien zachować szczególną ostrożność i bezwzględnie ustąpić pierwszeństwa pieszemu.

(żms)/KMP Gliwice
fot. OSP Toszek

20 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze