Prawie 29 mln złotych dla Politechniki Śląskiej. Symboliczny czek wręczył minister J. Gowin

Symboliczny czek na niemal 29 mln zł dla Politechniki Śląskiej na unowocześnienie kształcenia odebrał w piątek na gliwickiej uczelni z rąk wicepremiera, ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina rektor prof. Arkadiusz Mężyk.

Poza Politechniką Śląską czeki odebrali również rektorzy sześciu innych uczelni, które otrzymały dofinansowanie w ramach I i II ścieżki konkursu „Zintegrowane Programy Uczelni”.

Politechnika Śląska otrzymała drugie największe dofinansowanie w ramach I ścieżki spośród wszystkich polskich szkół wyższych!

– W konkursie, w którym oceniane były zintegrowane całościowe strategie rozwoju uczelni, wszystkie śląskie uczelnie wypadły znakomicie. Łącznie na plany rozwojowe dla uczelni województwa śląskiego przeznaczymy blisko 70 mln zł. Chcę zapewnić, że te symboliczne czeki jak najszybciej zamienią się w żywą gotówkę

– podkreślał podczas uroczystości minister nauki i szkolnictwa wyższego.

„Zintegrowane Programy Uczelni” to kolejny projekt Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, którego celem jest rozwijanie szkolnictwa wyższego w taki sposób, by jak najpełniej realizowało aktualne potrzeby społeczne i gospodarcze naszego kraju. Gliwicka uczelnia uzyskała dofinansowanie na projekt „Politechnika Śląska jako Centrum Nowoczesnego Kształcenia opartego o badania i innowacje”.

Celem nagrodzonego projektu jest przeprowadzenie w ciągu najbliższych czterech lat głębokich zmian w zakresie kształcenia oraz funkcjonowania gliwickiej uczelni, tak aby Politechnika Śląska mogła pełnić rolę Centrum Nowoczesnego Kształcenia opartego o badania i innowacje. Uzyskana kwota zostanie przeznaczona przede wszystkim na unowocześnienie kształcenia na wszystkich studiach prowadzonych na Politechnice Śląskiej. Będzie ono miało bardziej interdyscyplinarny charakter niż dotychczas.

Na Politechnice Śląskiej będzie także rozwijana nowoczesna Szkoła Doktorów, która będzie oferowała interdyscyplinarny model kształcenia w 11 dyscyplinach naukowych. Zostaną również uruchomione kolejne kierunki studiów w języku angielskim, co wpłynie na wzrost umiędzynarodowienia uczelni. Obecnie Politechnika Śląska oferuje studia w języku angielskim na 16 kierunkach.

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
ja234
ja234

Na unowocześnienie nauczania?najpierw należałoby wywalić wszystkich profesorów uczących od lat 60-tych i pozatrudniać nowych, młodych.Zmienić diametralnie profil kształcenia na nanotechnologię, sztuczną inteligencją, rozwijanie napędu elektrycznego, a to dopiero początek listy.Przede wszystkim innowacyjność ,narzazie polibuda tkwi w latach 60 tych.

Christoph1@o2.pl
Christoph1@o2.pl

W pełni się zgadzam z Tobą. To co kończy studia w większości potrzebuje tyle samo czasu aby nauczyć się dopiero w pracy swojego kierunku…I to tym ambitniejszym.

K@wa
K@wa

wywalić starych i dać szanse młodym – nie blokować profesury

black_horse
black_horse

29 mln złotych na unowocześnienie kształcenia- czytaj 29 mln złotych na odprawy dla obecnej kadry.

christoph
christoph

No to Panu Gowinowi braknie na bank do pierwszego. Pewnie tylko tak ,,jęczy” w mediach a kasę pożycza o Jarka…bo na co może prezio wydać :)

Szcik
Szcik

A co sie dzieje z rektorem wydz gorniczego? Siedzi czy zawieszony jest.

Alex
Alex

Celem nagrodzonego projektu jest przeprowadzenie w ciągu najbliższych czterech lat głębokich zmian w zakresie kształcenia oraz funkcjonowania gliwickiej uczelni

Wystarczyłyby po prostu zmiany – jak coś jest głębokie, to trzeba brać pod uwagę możliwość zapaści.

Will
Will

To nawet nie połowa rocznej tajnej “nagrody za ciężką pracę” dla głodującego Gowina, którą ostatecznie mamy dać katolom z Caritasu. Trzeba ten zakon kłamców zlikwidować.

Ampuła
Ampuła

Jak kruchtowy klęczon Gowin daje budżetowy pieniądz, to znaczy że Polibuda musi otworzyć wydział teologiczny. Nowych Doktorów Kościoła potrzeba, bo te stare pryki i okropne dziewice ze świętych obrazków mają takie poglądy, że wstyd się nimi dzisiaj posługiwać w procesie mamienia młodzieży.

Psychiatra
Psychiatra

Stawiam złoto przeciw kamieniom , że z tym osobnikiem jest coś nie halo .

grr
grr

Gdybyś wiedział kto to jest byłbyś w szoku…To psychopata który udaje tu kogoś kim nie jest – np. kibica.Trzęsie porami przed utratą posadki.

Ampuła
Ampuła

Znowu jakiś autotytularny psychiatra. Nie muszę być psychiatrą, żeby w punkt obstawić, że ambicją amatorskiego stawiania psychiatrycznych diagnoz charakteryzują się często osobnicy realizujący się jako stróże w przesypowni krochmalu czy brakarze korniszonów w przetwórniach owocowo-warzywnych. Także tacy, którzy zostali kościelnymi w zamian za grobowe milczenie po trzykrotnym przyłapaniu własnej żony z proboszczem podczas Triduum przypadającym w miesiąc po miesiącu miodowym kościelnego. Swoją drogą, ponoć dzieci podsłuchiwane w przedszkolach już nie bawią się w normalnego doktora, typu “pokas mi siusiaka to jak ci pokze ze ja go nie mam”, tylko od razu w psychiatrów. A czterolatki z po pierwszym roku indoktrynacji… Czytaj więcej »

No Pasaran
No Pasaran

Z Gówinem? Oczywiście, że jest nie halo . Człowiek funkcjonujący w granicach normy, nie jest w stanie połączyć w tak wzorcowy sposób zawodu polityka i najstarszego zawodu świata. :-)

Urko
Urko

„Zintegrowane Programy Uczelni” to kolejny projekt Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, którego celem jest rozwijanie szkolnictwa wyższego w taki sposób, by jak najpełniej realizowało aktualne potrzeby społeczne i gospodarcze naszego kraju.”
Czy to oznacza , że na Polibudę wprowadzone zostaną : nauka religii i przysposobienie wojskowe ? :-)

Łon
Łon

Tak masz racje Urko oznacza to:” Bóg, Honor i Ojczyzna” i mam nadzieję , że jako prawdziwy patriota na-prawdę się ucieszyłeś.Szczęść Boże.

Urko
Urko

Tak , tak. Na nauce Księgi Rodzaju najlepiej oprzeć konstrukcje mostów i autostrad . Dyskusje filozoficzne na temat “Jak słodko jest umierać za ojczyznę ” zdecydowanie powinny zastąpić naukę programowania a przypowieść o arce Noego zdecydowanie będzie przydatna przyszłym budowniczym okrętów. Za życzenia nie dziękuję . Fałszywe gn..dy rozpoznaję od pierwszego posta

Łon
Łon

No cóż Urko, rywalizacja z Ampułką w temacie gn*dy wychodzi Ci tuk-ej nawet zabawnie, ale ponieważ dzisiaj obchodzimy Dzień Miłosierdzia ustanowiony przez Papierza świętego Jana Pawła II, to Ci przebaczam a przy okazji gratuluję tępoty;)

Urko
Urko

A obchodźcie sobie, obchodźcie . Najlepiej w dwuszeregu i dookoła : -) .Co czwarte kółko – dwa łyki wody świeconej. Wybaczenie zaś sobie osobiście w buty wsadź. Tak szczerze i po katolicku.. Mądrzejszy pewnie nie będziesz ,ale za to niewykluczone , że wyższy :-)

Łon
Łon

Nie udawaj tutaj bidulo, że rodzice Cię nie ochrzcili. inną rzeczą jest twój zdumiewający pospiech na grilla PO;)

LOL
LOL

“Dzień Miłosierdzia ustanowiony przez Papierza świętego Jana Pawła II”
??? Papież, nawet taki, który świadomie tolerował pedofilii wśród księży, może sobie ustanawiać co chce a czczący go frajerzy mogą fałszywie przebaczać co tylko się im ubzdura. Ortografia nie wybacza.

Łon
Łon

LOLuś; a ty jak zwykle znowu tutaj bredzisz, i już z tylko z tego powodu nie muszę ci niczego wybaczać, ale współczuję ci naprawdę;]

LOL
LOL

Dzięki, Pozdrów swojego “Papierza”, od papieru i pierza i jego przyjaciela Marciala Maciela – słynnego „przewodnika, wzór dla młodych”.

Łon
Łon

LOLuś jak pijesz, to rączki weg od klawiatury, bidulo jedna:)

historyk
historyk

@łon Sądzisz innych swoją miarą? I ciągle nie załapałeś “Papierza”? JPII który ukrywał a nawet nagradzał pedofilów też nie? Ten dzień miłosierdzia wymyślił chyba dla siebie. Ale ch.. z nim,

Psychiatra
Psychiatra

urko i ampuła , a reszta w domu zdrowa jest ?

Urko
Urko

Pani doktorze !!! Znowu wylosował Pan dostęp do internetu???? Te loterie przy ul. Gliwickiej 5 to wspaniały wynalazek !. I tym razem sanitariusz Panu ręce odpiął !! WOW .

Łon
Łon

Doktorze, a skąd oni mogą to wiedzieć jak piszą z oddziału zamknietego,gdzie jest zakaz odwiedzin;)

Urko
Urko

Łon to skrótowiec od Łon-iaka ? Cytując klasyka : “Widać , słychać i czuć” :-)