“Prokuratorzy bez nas by nie dali rady”. Kolejna grupa pracowników administracji publicznej protestuje

W czwartek w południe urzędnicy z Prokuratury Okręgowej wyszli przed budynek przy ul. Dubois, w którym na co dzień wykonują swoje obowiązki. Zrobili to w ramach protestu przeciwko niskim zarobkom.

Zaledwie kilka dni minęło od manifestu pracowników gliwickiego Sądu, a już kolejna grupa pracowników “budżetówki” zażądała zwiększenia płac.

W gliwickiej Prokuraturze Okręgowej zatrudnionych jest około 130 osób na stanowiskach urzędniczych. – Prokuratorzy bez nas by nie dali rady. Przygotowujemy dokumenty, na których niejednokrotnie stawiają tylko podpis – mówi nam jeden z protestujących.

Jak dowiadujemy się od zebranych osób, pracownicy z kilkunastoletnim stażem otrzymują wynagrodzenie rzędu 2 tysięcy złotych.

W ubiegłym roku obiecywano nam podwyżkę o 170 zł. Z tej kwoty otrzymałam tylko 50 zł. Teraz proponuje się nam podwyżkę o 200 złotych brutto

– żali się pracownica Prokuratury.

Po stronie pracowników administracyjnych opowiedzieli się też sami prokuratorzy. “My Polscy Prokuratorzy pragniemy poinformować, iż w pełni popieramy postulaty pracowników prokuratury. Stoimy murem za naszymi urzędnikami, pracownikami obsługi, asystentami, analitykami i specjalistami. Zaniedbania kolejnych ekip rządzących doprowadziły tą grupę zawodowa na skraj finansowej przepaści. Postępujące zubożenie rodzące dramat pracowników i ich rodzin musi zostać zatrzymane.”(…) – czytamy w serwisie informacyjnym Związków Zawodowych.

Porozumienie w sprawie podwyżek w sądach

We wtorek, 18 grudnia, Ministerstwo Sprawiedliwości zawarło porozumienie ze związkami zawodowymi reprezentującymi pracowników sądów. Na jego mocy każdy urzędnik z administracji otrzyma – jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia – 1000 zł brutto gwarantowanej nagrody, niezależnie od stanowiska i pełnionej funkcji.

Oprócz tego pracownikom sądów może być przyznana – również jeszcze przed świętami – dodatkowo nagroda uznaniowa w wysokości średnio 534 zł brutto.

Kolejny punkt porozumienia gwarantuje, że od 1 stycznia każdy pracownik sądów otrzyma podwyżkę wynagrodzenia w wysokości 200 zł brutto.

(żms)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
tak
tak

jakie to trudne sprawy rozwiązali Koreańczyk co przejechał rowerzystę ładnie się to ślimaczyło przy zgłaszaniu sprawy pracowniczej zaawansowana spychologia zero zainteresowania umorzenie bez czytania, leniwe towarzystwo

Ssak
Ssak

…nie tylko leniwe, ale i pyszne, zarozumiałe bez kija nie przystępuj już nie wspominając o całym środowisku prawniczym, które tak przygotowuje projekty ustaw i uchwał aby skłócić obywateli a sobie zagwarantować ciągłość pracy do końca życia.

Gliwiczanin
Gliwiczanin

Kochani protestujący! Aktualnie w Gliwicach rekrutuje Biedronka, Lidl, Aldi, Selgros, McDonalds i wiele innych firm. Od ręki dostaniecie więcej, czemu się męczycie tak okropnie w obecnym miejscu pracy?

RealistA
RealistA

Kochany Gliwiczaninie. Może im ta praca sprawia przyjemność??? Wiedzą, że zamiast cwaniakować jak Ty na klawiaturze, mogą upomnieć się o podwyżkę. Jak lubisz zaiwaniać na wysokości lamperii to do Biedronki biegiem. Nara

Beata
Beata

Gliwiczanin pewnie nawet podstawówki nie skończył .

"Do roboty "
"Do roboty "

***** Zwykli papierkowi bezfachowcy. Nie odpowiada płaca ? Jazda do biedronki na kasę lub do strefy na suwnicę lub do magazynu. Kareiera i pieniażki czekają. O plpteczkach przy kawusi zapomnijcie.

Adam
Adam

Podziwiam protestujących za ich odwagę

Tomp
Tomp

Niech wybiorą się pracować na strefę, która rozszerzył nasz prezydent do pokaźnych rozmiarów, tam naprawdę zarobią kokosy i może nie będę narzekać.

krzysztof
krzysztof

nie żałuje was, jak ci źle zmień pracę bo jak na razie nic nie wytwarzasz oprócz sterty papierów w dobie XXI wieku-ale ten idiotyzm panuje we wszystkich urzędach,a za to co robisz to i tak dużo płacą

Jakka ja
Jakka ja

Najlepiej hejtowac, ale kiedy coś potrzeba bo jest sprawa i w dodatku twoja to biegusiem do urzędu to inaczej się mówi, niestety mimo postępu informatyzacji ludzie są potrzebni żeby wytworzycncintempapiery bo komputer sam tego nie zrobi. Patrzenia na swój nos bez oglądania się wokół to typowe dla takich osób jak pan.

sodomia i gomoria
sodomia i gomoria

“Najlepiej hejtowac, ale kiedy coś potrzeba bo jest sprawa…”
Sprawa jest bo wy jesteście. Tworzycie, rozwijacie i pielęgnujecie biurokrację – raka toczącego zdrową tkankę ludzkości

ja234
ja234

Krzysztof, nie masz bladego pojęcia jak wygląda praca w prokuraturze.Więc siedź cicho.
Podpowiem ci, od wytwarzania jest fabryka.
Ewidentnie nie wiesz jak działa prokuratura, doucz się a potem komentuj.

krzysztof
krzysztof

@ja 234 po co mam wiedzieć jak działa prokuratura, nie mam z nią nic wspólnego to po 1. ludzie zamiast zdobywać konkretny zawód idą na łatwiznę kończą LO lub dziwne studia i myślą że zarobią po nich tak jak ci co mają konkretny zawód,Urzędnik uczepił się pracy biurowej i trzyma się jak pijawka i chce podwyżki-teraz to w modzie jakoś przez 8 lat PO tylko pielęgniarki walczyły a wy się uśmiechaliście po lisiemu trzeba było wtedy podnosić larum. a ty @ja 234 nie musisz być adwokatem ,bo jesteś ciut o małym rozumku

Ziober Klakier
Ziober Klakier

krzysztof, a może wiesz jak się zarabia w TV REPUBLIKA? Wśród pracowników stacji krąży mail wysłany przez członka zarządu Republiki Radosława Dobrzyńskiego do jednego z pracowników oburzonego kilkumiesięcznymi opóźnieniami w wypłatach: „Może pan odejść i poszukać innej pracy”- proponuje Dobrzyński. Zupełnie jakbym czytał prezydenta Komorowskiego.
Jakbyś nie wiedział, bo nie wiesz więcej niż wiesz, ale się wypowiadasz, to TV REPUBLIKA jest w ch… ideowa – zwalcza układy, nepotyzm, mafie, szpiegów i negacjonistów zamachu smoleńskiego. Ale tylko wśród komunistów, których nie może znaleźć. No i nie płaci.

krzysztof
krzysztof

ty się weź za robotę zamiast oglądać jakąś TV i zadawać głupie pytania Ja nie chcę podwyżki ja chcę obniżki,obniżyć ZŁODZIEJSKI ZUS I PODATKI, około 2 mln firm na działalności gospodarczej, a to z nas państwo ma kasę na wasze utrzymanie,lecz my zapierd….y, a nie płaczemy ,nie mamy karpiowego na święta i dodatków od państwa-dziwnych premii.Dawno temu w UM pracowało może z 200 osób a teraz?A KTO TO TOWARZYSTWO MA UTRZYMAĆ

pamiętasz co to solidarność?
pamiętasz co to solidarność?

Ty misiu masz odpisy od podatku na samochody, wyposarzenie firmy i domu oraz masę innych rzeczy, za które inni płacą VAT. Masz też czas na pociskanie januszowych głupot w internecie zamiast tak rozwinąć biznes, żeby nie musieć wylewać hejtu na innych. Za chwilę będziesz jechał po nauczycielach, bo też są niepotrzebni, czego ty jesteś najlepszym przykładem. Po nich będą pracownicy socjalni, cywilni pracownicy wojska, służby mundurowe, ochroniarze, itd. Niech wszyscy idą na strefę albo do budowlanki. A najlepiej niech wszyscy pójdą do firmy krzysztofa, który będzie ich okradał jeszcze skuteczniej niż państwo. Takich głupków jest pełno w internecie, są produktem… Czytaj więcej »

krzysztof
krzysztof

solidarność może mnie w d….. pocałować mnie nic nie dali a jak się dorwali do władzy to ludzi OLALI co oni wywalczyli dla tych osób ,sobie zagwarantowali utrzymanie za nic nie robienie.Kto ci broni iść na własny biznes zobaczysz jaki miód, ale jak masz LO i 2 lewe łapki to lepiej je wyciągać i niech społeczeństwo które zapieprza się z takimi nierobami podzieli. W 1989 r nie musiałeś głosować za kapitalizmem, to by ci socjalizm dał za darmo a tak dorwali się do władzy ci co na styropianach leżeli i mają sowite wypłaty.Napisz jaki masz zawód i co potrafisz robić… Czytaj więcej »

Wanda
Wanda

krzysztofie, ale solidarność jest napisana małą literą i znaczy co innego niż ciebie znowu rozżaliło. Czyli szkoła ci nie była potrzebna. A jak ci nie idzie w biznesie i spełniasz się lepiej w głupawych komentarzach, to chyba powinieneś rzucić tę robotę i zatrudnić się na strefie albo na kopalni. Będzie nabór w Czechach.

BEKA
BEKA

Strasznie cie krzysiu rujnuje psychicznie ten zapieprz na portalu od świtu do nocy. Weź Lewe-4.

Egon
Egon

@ja 234 po co mam wiedzieć jak działa prokuratura, nie mam z nią nic wspólnego to po 1.

Tutaj bym akurat było ostrożny z takimi przytykami. Często bywa tak, że nie interesujemy się pewnymi problemami, bo wydaje się nam, że te sprawy nas nie dotyczą. Życie jest przewrotne i oby się nie okazało, że utkniesz w prawno biurokratycznym bajzlu.

Darek
Darek

Krzysztof ….. pleciesz trzy po trzy

Jagoda
Jagoda

Krzysztof jak nie wiesz na czym polega praca w prokuraturze to po co takie bzdury wypisujesz

Gliwiczanin
Gliwiczanin

Całkowita racja nikt nikogo nie trzyma na siłę w pracy na strefie jest dużo pracy

Ktoś
Ktoś

Jeśli nie wiesz jak wygląda praca w prokuraturze to po co komentujesz. Myślisz ze to wytwarzanie papierów to tylko klikanie na komputerze to się grubo mylisz. Od kilkunastu lat nie zmieniająca się pensja i dokładnie obowiązków które wiążą się z dużą odpowiedzialnością za to co robisz. I chyba lepiej pracuje cxlowiek który lubi swoją pracę niż chyba tak jak Ty pewnie idziesz do roboty żeby nic nie robić a zgarnąć kasę … żal mi tych ludzi którzy piszą głupoty o czymś l czym nie mają pojęcia

krzysztof
krzysztof

to dalej siedź i płacz,użalaj się nad złą dolą ,ale trwaj w miejscu pracy bo tam masz koleżanki i kolegów niedoli Jacy jesteście smutni w swoich żądaniach,od kilkunastu lat nie macie wyższej płacy,oj ale stołka się trzymacie bo JESTEŚCIE WYGODNI TYLKO WAM DAĆ I DAĆ

AndrzejD.
AndrzejD.

@Ktoś
“…dokładnie obowiązków które wiążą się z dużą odpowiedzialnością za to co robisz”
Nie pitol bzdur miernoto urzędnicza. Wy za nic nie odpowiadacie. Możecie wymyślić największą bzdurę skutkującą wysokimi stratami finansowymi (co obserwujemy na co dzień) i nikomu z was włos z głowy nie spadnie. Produkujecie miliony ton nikomu do niczego nie potrzebnych papierów, tylko po to żeby uzasadnić potrzebę waszego istnienia.
A my zapieprzamy na was, na każdym kroku jesteśmy goleni przez aparat fiskalny, i w razie problemów sami musimy sobie poradzić bez pyszczenia na ulicy i nikt się nami nie przejmuje.

Ktoś
Ktoś

Po pierwsze nie jestem żadna “miernotą urzednicza” wiec jak nie wiesz kim jestem to po co wyzywasz – zresztą to świadczy tylko o Tobie a po drugie widać ze nie wiesz co robią urzędnicy bo głupoty piszesz jakich mało wiec jak się nie znasz mie komentuj. A po trzecie nie porownuj fiskusa do prokuratury to jakbys chcial wiedziec odrebne urzedy. Żałosne

Ampuła
Ampuła

Spotkałem dziś w Katowicach kilka męskich grup Upaińców, takich po 4-6 sztuk. Jeszcze niepewnie obracający się, jeszcze gdzieś usilnie wydzwaniający łamaną polszczyzną. Objuczeni w sposób typowy dla nowej migracji, z własnymi miskami do mycia nóg przytroczonymi do tobołów. Zapewne zostali ściągnięci w trybie awaryjnym przez rząd PiSoidów, żeby objąć stanowiska w polskiej administracji publicznej, sądownictwie i szkolnictwie. Za 2250 zł brutto będą tworzyć nową kastę sędziowską, nowych asystentów w prokuraturze i świeże grono pedagogiczne w liceach i branżówkach.

markus
markus

Ciebie trzeba objąć jakimś badaniem siłownia rower ciśnienie ktoś z archiwum X do badania popełniony lub NIE

Oby się okazało, że ich ściągnięto do przegonienia piasto-kopaczy

anty
anty

Nie rozumiem tych prostestów. Protest policjantów, nauczycieli, prokuratorów itd. Ktos kto decyduje się na pracę w sądzie powinien być zorientowany ile wynoszą pensję. A nie, że ludzie idą na stanowiska, gdzie zarobki maksymalne wynoszą mniej niż ich oczekiwania i wielkie halo. Za malo zarabiasz to się zwolnij albo idź na drugi etat a nie skamlaj.

Magda
Magda

Jak nie rozumiesz protestów to po co się wypowiadasz . Nikt cię o komentarz nie prosił

Ziobro Adama
Ziobro Adama

Nie oasi ? Za ścianą czeka na was praca w Biedronce.

Lol
Lol

To jest bardzo dobre miejsce na protest. Takie nieuczęszczane, niewidoczne. Może Ziobro się nie dowie.

gliwiczanin
gliwiczanin

“Weźcie kredyt i zmieńcie pracę” jak powiada bardzo szanowany i lubiany przez gliwiczanin Bronisław Komorowski. Skoro nie podobają się wam rządzi pisu to przy najmniej posłuchajcie członka Platformy Obywatelskiej.

UJzPiSu
UJzPiSu

“Zero”da rade, będą opierda… kolejne SKOKi.

ja234
ja234

Popieram protest pracowników prokuratury.
Niech pisiory podniosą im pensje.
Na pińćet, na trzysta, na kler, na górników szast prast kasą.
Kasa pisiowskiego państwa świeci pustkami, szastanie kasą na różnego rodzaju głupoty.

mic
mic

ty nawet frankiewicza popierasz i innego rodzaju niemot