Przy ulicy Kujawskiej powstaje nowe osiedle. Docelowo będzie tam sześć wielorodzinnych budynków (TV)

Na działce przy zbiegu ulic Kujawskiej i Samotnej powstają nowe budynki mieszkalne. Aktualnie budowane są dwa, ale do 2022 roku ma być tam ich sześć.

Łącznie, po zakończeniu inwestycji w tym miejscu do dyspozycji lokatorów oddane zostaną 144 mieszkania.

W środę odbyła się oficjalna uroczystość z udziałem Prezydenta Miasta Zygmunta Frankiewicza. Dokonał on wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę bloków komunalnych, którą realizuje gliwicki ZBM I TBS przy wsparciu Banku Gospodarstwa Krajowego.

Projekt dwóch pierwszych budynków przy ul. Kujawskiej przygotowała Pracownia Projektowa Daniel Płocica z Zabrza. Zgodnie z nim powstanie w sumie 48 mieszkań, o powierzchni od 31 do 54 m2 Każde, od pierwszej do trzeciej kondygnacji, będzie miało balkon, a lokale na parterze – ogródki. Lokatorzy będą mieli dostęp do wielopoziomowego parkingu, komórek lokatorskich oraz wózkowni i rowerowni, a także zagospodarowanego terenu wokół, m.in. placu zabaw. Obiekty będą przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Budowa będzie kosztowała ok. 13 mln zł i w większości zostanie sfinansowana z miejskiego budżetu. 3,5 mln zł udało się miastu pozyskać z Banku Gospodarstwa Krajowego. Zgodnie z planem ten etap inwestycji powinien zostać ukończony do 2020 r.

(żms, msi)
Wiz. Pracownia Projektowa Daniel Płocica

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
pok
pok

Zawsze się zastanawiałem czemu tego typu inwestycji nie wykonuje się na terenach zdegradowanych. Czyli tam, gdzie są jakieś stare, zrujnowane budynki, zniszczony betonowy plac, ściernisko, kupa gruzu, dawne tereny przemysłowe, zlikwidowana hałda itd. Tzw. inwestycje typu brownfield.
Nie, w Gliwicach budowę trzeba zawsze wykonać tam, gdzie są drzewa i inna zieleń. Zaorać wszystko, zalać betonem i asfaltem, niech króluje powszechna szarość. Nienawiść Frankiewicza do zieleni jest już chyba legendarna.

Urko
Urko

A ja się zastanawiam ponadto, skąd maniakalna potrzeba stawiania wulc-hausów na terenach niskiej zabudowy jednorodzinnej

Jan
Jan

Niektórzy lubią wdychanie smogu o zachodzie słońca.

Adameks
Adameks

Akurat w tym miejscu była stara nieładnie wyglądająca kamienica. Można spojrzeć na Google maps :))

borg
borg

i ta kamienica zajmowała cały teren, na którym planowana jest budowa 6 budynków? no to musiała być bardzo duża kamienica

Fene
Fene

Ależ te budynki powstaną w miejscu zdegradowanym. Proszę Pana, Ligota Zabrska, to jedno wielkie zdegradowanie. Niegdyś, lekko licząc 10 lat temu, choć była w tej dzielnicy zieleń. Piękna zieleń. Dziś nie ma tu prawie wcale sklepów. Jakieś dwie nory osiedlowe, w których próżno szukać większych, sensowniejszych zakupów. Dojazd autobusowy, to koszmar, zwłaszcza w weekend. Wycina się ową piękną zieleń, i zalewa betonem, albo tymi właśnie tanimi klitkami, kawalerkami niemal. Oświetlenie tu jest mdłe, albo go nie ma wcale. Zasrane wiecznie chodniki i smród jakiś odpadów, walący po zmroku przez okna do mieszkań. Ligota to zapomniana, zdewastowana dzielnica, ale nikt tego… Czytaj więcej »

ewa
ewa

A co chcesz wyburzać w Gliwicach, zabytkowe kamieniczki, należące do prywatnych właścicieli? Nie łatwo w centrum postawić razem kilka domów. Ponadto myśleć trzeba po gospodarsku. Jeżeli deweloperowi można grunty sprzedać drożej bliżej centrum to się buduje na tańszych.

qwe
qwe

Tyle że miasto to nie jest agencja nieruchomości, której jedynym celem jest jak najdrożej wcisnąć komuś grunt albo budynek. Miasto ma prowadzić odpowiedzialną gospodarkę urbanistyczną. Mówi ci coś hasło “polityka przestrzenna”?
Szkoda że (podobnie jak niektórzy) traktujesz miasto jak firmę, której jedynym celem jest zarabiać i przynosić ogromne zyski.

black_horse
black_horse

Jeżeli Frankiewicz wychodzi z nory, to znak że wybory tuż tuż. Trzeba było sprawdzić czy to nie atrapa z dykty.

krzysztof
krzysztof

jak szczur bo inaczej nie potrafi

Damian
Damian

Kuzwa! Ludzie jakie wy wszyscy musicie mieć smutne życie. Wszystkie komentarze są na nie jakby nam jakąś elektrownie atomową albo wysypisko budowali w centrum miasta. Niestety po raz kolejny przekonuje się że artykuły 24gliwice należy zakończyć czytać po ostatnim zdaniu i nie przewijać do komentarzy bo to chyba jedyny portal gdzie niestety pod każdym artykułem są same negatywne komentarze. Najprawdopodobniej dzieje się tak że stronkę gliwice24 mają w ulubionych ludzie bezrobotni którzy za sposób na życie wybrali siedzenie całymi dniami przed komputerem i szukanie możliwości pokazania jak to się źle dzieje w każdej dziedzinie zycia. Daje sobie rękę uciąć że… Czytaj więcej »

Imię
Imię

Od elektrowni atomowej to ty się odczep, chciałbym mieć taką za płotem i w niej pracować. A co do komentarzy to zbyt często są bardziej merytoryczne od samych artykułów.

Agata
Agata

Komentarze merytoreczne bardziej niż artykuł????? Nie wiem co bierzesz ale ja chcę to samo…..

Ampuła
Ampuła

To proste, choć może nie dla ciebie. Pozytywne komentarze są sporo droższe od negatywnych. Nie każdego stać. Na przykład takie bogate konsorcjum ZDM i TBS zleciło zamieszczenie newsa o hucznej erekcji kompleksu nor dla Upaińców u zbiegu Kujawskiej i Samotnej. Jednak postanowili przyoszczędzić na komentarzach i wybrali taniutki pakiet negatywny. Hołdując starej i zdekapitalizowanej już dawno zasadzie “niechby i pluli, byle otwierali gębę na nasz temat”. No to skąd mają się brać komentarze pozytywne?
Z wolontariatu czy od bezrobotnych wariatów? A przecież były do wyboru pakiety “Pozytywny Rozsądek”, “Radosny Klakier “, a nawet “Zachwyt Mieszkańca”, aż po “Hurraoptymistyczny Aplauz”.

Ogi
Ogi

Mam takie same zdanie. Żal takich ludzi.

black_horse
black_horse

Nie martw się. Tu tez są wieczni optymisci, wychwalajacy każda najglupszą decyzję, inwestycję w tym mieście. A może po prostu na 24gliwice nie ma cenzury? A gdzie indziej jest i negatywne komentarze są kasowane? A może chcesz nam zapodać jakieś sensowne argumenty jak to w Gliwicach wszystko jest świetnie? Dawaj, podyskutujemy. Szkoda że tu w komentarzach nie można wklejam zdjęć, było by jeszcze bardziej merytorycznie.

Gość
Gość

@black_horse
Ale z takimi jak wy nie ma dyskusji a już tym bardziej merytorycznej. Sam to swoim wpisem udowodniłeś-Damian Ci pisze, że narzekacie a ty od razu ze ma przedstawić argumenty świadczące o tym, że w Gliwicach wszystko jest świetne. Dla takich jak ty swiat jest czarny albo biały, ludzie to albo faszyści albo komuniści. Prezentujesz typowy lewacko-niewierny typ umyslu ciemnogrodzkiego ze średniowiecznym postrzeganiem świata

black_horse
black_horse

@Gość
A jaki ty reprezentuje światopogląd? Jak na razie przedstawiłeś same inwektywy.
Dyskusja z reguły polega na ścieraniu się argumentów. Jeżeli uważa że się mylę, niech udowodni. Bo jak na razie słyszymy tylko wy tacy, wy owacy, zabobon, średniowiecze. Po prostu piaskownica.

Urko
Urko

@black_horse . On? Nie widziałem chyba jego posta chociażby zahaczającego o treść artykułu . To taki internetowy odpowiednik mendy udającej kozę na CB -radiu . Uaktywnia się na zmianę pogody . Widocznie wtedy leki gorzej działają . Podobno jego stan to efekt waterboardingu z zastosowaniem H2OŚW.

Gość
Gość

@black_horse
A g…o cie obchodzi jaki ja mam światopogląd. To nie ja mam problem z rzeczywistością. Ale po cichu ci podpowiem-poczytaj to co napisałem a sam wpadniesz. Jak nie dasz rady zapytaj rodziców. Urko tak robi i czasami wychodzi na przepustkę.
Mam nadzieję, że zastosujesz swoje wlasne słowa i od tej pory będziesz się ścierał na argumenty

black_horse
black_horse

Dziękuję za wyczerpującą psychoanalizę rodem tak jak napisałem wcześniej z piaskownicy. Pobredziłeś już sobie czy jeszcze nie masz dość ?

Gość
Gość

Skoro twój świat to piaskownica to proszę bardzo, chociaż nie musisz dziekować bo akurat tobie taka analiza się nazleży. Kiedyś jak już wyjdziesz z piaskownicy przyda ci się

Ampuła
Ampuła

Metraż tych nor wyraźnie pod zakup inwestycyjny i urządzanie masowych legowisk dla Upaińców. Bo chyba nie dla młodych polskich rodzin z perspektywą 2+3.

Nie ćpaj tyle
Nie ćpaj tyle

A kto zabrania szlachcie kupić 80+ w okolicach Placu Grunwaldzkiego??? Czy się nie pracuje, a tylko 500+ dla 3+, mieszkanie+, 300+, a potem może i emerytura+ sama przyjdzie

Gość
Gość

13mln/48=270,833
13mln/2089=6,220
:]

anna
anna

kiedy mieszkania plus powstaną w Gliwicach jakoś cisza

Ssak
Ssak

I bardzo dobrze, że cisza bo młodzi wszystko za darmo by chcieli czyli żyć z cudzego dorobku życiowego. Szybko tacy się uczą i to pewnie od KK. Oni też przez wieki pasożytują nic nie dając w zamian z wyjątkiem złudzeń. Jeszcze mnie słuchy nie doszły aby który biorący 500+ napisał, że z wdzięczności, że za darmochę żyje komuś starszemu samotnemu czy niepełnosprawnemu w jakikolwiek sposób bezpłatnie pomógł lub coś taniej zrobił. Coraz więcej roszczeniowców i pasożytów w tym kraju mamy.

black_horse
black_horse

A z czego niby ci młodzi mają żyć ? Z własnego ? Z tych 1600 na rękę w strefie sukcesu ? Mają sobie za to kupić mieszkanie ? Może od razu apartament ? Niech zarobki będą porównywalne z tymi np w Niemczech, a dopiero potem podyskutujemy o 500 plus, mieszkanie plus i innych socjalach.

Ssak
Ssak

Masz słuszność, ale to nie wystarcza. Należy postawić na działanie a nie gadanie bo zawsze będziemy kiwani, bo słabsi bo w pojedynkę niczego nie da się osiągnąć. Przecież to proste, zacząć oddolnie czyli od rad dzielnicy tam jest siła a tym bardziej we współpracy pomiędzy nimi. Niech sobie nieświadomi wyborcy wybierają znajomków i radnych miejskich na chybił trafił. Natomiast wierzę, że prężne rady dzielnicowe, są w stanie zdmuchnąć klikę miejską. Ciężka praca i kto się za to weźmie jeżeli prościej jest narzekać i krytykować innych. I na tym koniku jadą wszyscy politycy.

Strażnik straconego czasu
Strażnik straconego czasu

Ssaku piszesz: “Natomiast wierzę, że prężne rady dzielnicowe, są w stanie zdmuchnąć klikę miejską.”
-nie są w stanie :(
-zostań radnym dzielnicowym, a zobaczysz jak Cię z pod buta nie wypuszczą

Ssak
Ssak

Zgadzam się, nie da się na obecnym etapie bo nie jesteśmy społeczeństwem obywatelskim. I właśnie od tego trzeba zacząć na wszystkich frontach. W mojej dzielnicy zupełna klapa, radni nie korzystają nawet z tych marnych kompetencji, które im przysługują. Utworzyli zarząd i radę po to aby nie stracić kasy z miasta. A jak widzę, że z budżetu obywatelskiego realizują zadania miasta to czy tacy mają rozum sami siebie dezinformując wręcz okradając. Ludzie nie chcą się wychylać bo to narażanie się na ostracyzm. Zatem musimy znaleźć inne sposoby na zorganizowanie się tych kreatywnych o pozytywnym myśleniu, tak aby przyciągnąć również niezdecydowanych, którzy… Czytaj więcej »

Strażnik straconego czasu
Strażnik straconego czasu

zostań radnym dzielnicowym i spróbuj coś załatwić z urzędnikami :))))
Moje doświadczenia w tym temacie: dla urzędnika mieszkaniec- obywatel to INTRUZ!!!
Walcz proszę nie poddawaj się.
pogadamy za parę lat.
Ja już nie mam na to siły – wolę czas przeznaczyć dla rodziny :)

black_horse
black_horse

Coraz bardziej podoba mi się ten gość. Pojedyncze osoby rzeczywiście nie maja szans w tym starciu. Dlatego trzeba się organizować. A najlepiej byłoby zmienić prezydenta i przywrócić miasto mieszkańcom. Na takiego który wiedział by co to jest dialog i umiał go prowadzić ze swoimi wyborcami oraz oponentami. W Gliwicach coś takiego nie istnieje. Tu panuje niemal system autorytarny. Władza nam oznajmia, decyduje i tak ma być.

Sr
Sr

Władza oznajmie, decyduje i tak ma być.
A jak ktoś tego nie akceptuje, to jest nazywany narzekaczem, krytykantem i awanturnikiem, któremu pewnie marzy się przejęcie władzy i skok na gliwicką kasę. A niektórzy dodają “nie zgadzasz się z prezydentem? to wyprowadź się do Zabrza albo Bytomia”

uczony
uczony

czyli 48 mieszkań to 2 budynki to taki sam koszt jak 2 ronda w Gliwicach to ktoś mnie w wała robi

mieszczuch
mieszczuch

Akt erekcyjny ? Dziwnie się kojarzy ale dla przyPOmnienia Frankowi , miasto się wyludnia a widać zachętą ma być dla zamieszkania przez studentów tych którzy by planowali osiedlić się w Gliwicach jak i Ukraińców których jest u nas mnogo już taki nowo wybudowany blok przy skręcie z pszczyńskiej na Bojkowską stoi i zachęca wschodnich pracowników do wynajmu a później do wykupu lokalu , wniosek jest jeden Franek ma starych mieszkańców ich problemy jak i polepszenie życia w mieście gdzieś (bo mieszkańcy widzą tylko czubek własnego nosa) stawia na nową nację która mu ściśle POdPOrządkuje i nie będzie ujadać.

Maciej
Maciej

A Wam tu wszystkim zgromadzonym zaś nie pasuje… szkoda gadać i żal czytać te Wasze wypociny wypluwane tylko po to aby siebie w jakiś sposób zaspokoić… Życze wszystkim abyście znalezli w życiu jakiś pozytyw ;)

Jr
Jr

nie ma takiej możliwości
np. zasadza 100000 drzew. to im nie będzie pasować ………gatunek :)
pozdro dla normalnych

Sr
Sr

Gdyby posadzili 100000 drzew, bez wycinania jakichkolwiek w zamian (mówimy o bilansie netto) i te drzewa przetrwalyby pierwsze 3 lata, to sam osobiście zorganizowałbym imprezę z tego tytułu. Wyslalbym do prezydenta list pochwalny. Na kolanach przed jego gabinetem blagalbym o wybaczenie.
Niestety póki co mamy głównie wycinki. A nasadzenia zastępcze realizowane są głównie w lesie komunalnym (na 24Gliwice był kiedyś artykuł na ten temat)

Urko
Urko

Ahhhh…. Jaki piękny przykład innowacji architektonicznej . Cudowny przykład adaptacji holenderskiego stylu mieszkań socjalnych . Z przełomu lata 80/90-tych ubiegłego stulecia .

Ampuła
Ampuła

Wyobraź sobie, co tam mogło stanąć, gdyby wygrała pracownia Kałdonka Damiana, wizjonera od szalunkowej boazerii i galantnych wyrobów betonowych na wonerfie przy Siemiczorka. Działkowe produkcje anarchi-tektoniczne (czyli bezładem wstrząsające) byłyby przy tym demonstracją smaku i funkcjonalności.

Urko
Urko

Wyobrażam sobie. Byłoby więcej boazerii i więcej betonu. Dodatkowo znalazłoby się miejsce na wiatę dla smród -tracka. Jedno przy każdym budynku. A w garażach podziemnych rozstawiono by betonowe posmarowane na czarno kręgi i ławeczki . Żeby mieszkańcy mogli poczuć niezapomniany klimat wnerfu

mic
mic

na kota zagłosuje a nie na frankiewicza niedojdę

krzysztof
krzysztof

kot nie zaszkodzi miastu jak ten ktoś

Damian
Damian

Jeżeli nie jesteś zamknięty w zakładzie karnym,a w Twoim mniemaniu jest tak źle że zwierze lepiej by pokierowało miastem to nic nie stoi na przeszkodzie żebyś się wyprowadził do sąsiedniego Zabrza czy Bytomia – tutaj w szczególności polecam np. dzielnice Bobrek . Im mniej w mieście takich ludzi jak Ty tym lepiej dla miasta ;)

krzysztof
krzysztof

jak pożyjesz w mieście ponad 50 lat to możesz się odezwać i nakazywać wyprowadzkę do innych miast a w Bytomiu przynajmniej w centrum jest czysto nie wierzysz jedź i zobaczysz na własne gały

Imię
Imię

Ale nawet graffiti na murach tam jest szare

Damian
Damian

Hahaha i 50 lat tak się męczysz żyjąc tutaj? To musisz być naprawdę nieporadną sierotą życiową jeżeli przez 50 lat cierpisz i nie potrafisz nic zmienić w swoim życiu. Wyrazy współczucia heh

krzysztof
krzysztof

los ciebie rzucił do Gliwic i pierwszy raz miasto wiesiu zobaczyłeś,a ubolewam nad wami bo żyć dłużej w tym syfie będziecie,chwalcie swego pana

krzyszfiku
A moze 60 lat a moze 140 lat nie pożyje?
W Bytomiu jest czysto-byłem i właśnie wróciłem-ty się tam wyprowadź i nie wracaj. Dla ciebie jest tam czysto…..

Miro
Miro

Ooo, odwieczne teksty wyborców Frankiewicza – “jak się nie podoba, to wyprowadź się do Zabrza albo Bytomia”. Nigdy wam się nie znudzi powtarzanie tego :) Tylko że to trochę oklepane, po tych kilku latach moglibyście wymyślić coś nowego. Może tym razem zachęcajcie do wyprowadzki do Sosnowca albo Radomia? Będzie jakiś powiew świeżości w waszej nudnej retoryce.

Agata
Agata

Ooooo typowy wyborca cholera wie kogo-nigdy nie przestanie wywlekać tego co niewygodne

Miro
Miro

Niewygodne, ale tylko dla was.
Porównujecie wyłącznie do Zabrza i Bytomia. Boicie się porównań z innymi miastami, bo wtedy Gliwice wypadłyby blado. Zarówno w porównaniach estetycznych, rozwojowych, jak i pod względem traktowania mieszkańców. To niewygodny fakt, o którym nigdy się nie zająkniecie. A gdy tylko ktoś próbuje wam to wytknąć, to podnosicie wielki lament, że jakże to tak można szkalować najlepszego prezydenta i widzieć jakieś wady w jego cudownych rządach.

Agata
Agata

A gdzie przeczytałeś, że ja porównuję do Zabrza czy Bytomia?
Tak to z wami jest-widzicie to czego nie ma.

Miro
Miro

Odpisałaś na mój komentarz dotyczący porównań Gliwice-Zabrze-Bytom. Jeżeli twoja odpowiedź nie dotyczyła tego tematu, to w takim razie po co komentowałaś moją wypowiedź? Czego dotyczył twój komentarz, jeżeli nie mojej wypowiedzi na temat porównań? Bo na razie rzuciłaś dziwnym hasłem “o wywlekaniu tego co niewygodne”, który (jak się okazuje) w ogóle nie był związany z tym co napisałem. A teraz nagle stwierdzasz “widzicie to czego nie ma”.
Jedyne co widzę to fakt, że masz problem z jasnym wyrażaniem swoich myśli i sprecyzowaniem co komentujesz.

ja234
ja234

Właśnie, właśnie.Porównywanie glajwic do Zabrza czy Bytomia wyjdzie na korzyść glajwic. Natomiast boją się porównywać glajwice na wstecznym z miastami z prawdziwego zdarzenia gdyż wtedy okazałoby się jakie to glajwice są cienkie i żadne.
No i mogą się dowartościowywać.
Tyle, że kiedyś Zabrze prześcignie glajwice w rozwoju i wtedy będzie wieeeeelllkiiii kwik ehehehehehhee

Sr
Sr

Zabrze już teraz rozwija się dosyć dynamicznie. Rozwój Gliwic stoi natomiast w miejscu. Bo ściąganie kolejnych firm do strefy ekonomicznej czy Nowych Gliwic raczej nie jest zbyt dużą zmianą. Gliwice tak naprawdę rozwijają się siłą rozpędu, w którą zostały kiedyś wprawione. Przyznaję, że Frankiewicz był dobrym prezydentem, ale do 2006-2007 roku. Zrobił wtedy dużo. Wraz z kolejnymi kadencjami rosła jednak jego arogancja i przekonanie o nieomylności. Przestał się starać, bo wiedział, że cokolwiek by nie zrobił, to ludzie i tak go wybiorą. Miasto zaczął traktować jak firmę, której jedynym celem jest przynoszenie zysku, a nie spełnianie potrzeb mieszkańców. Stracił pomysł… Czytaj więcej »

Damian
Damian

Bo to jest bardzo dobra rada. Weźmy taki przykład: mieszkasz w mieszkaniu gdzie jest wilgoć, nie ma ogrzewania, toalety i łazienki i żyjesz tam 50 lat i tylko na necie piszesz jak to u Ciebie jest źle,a u innych jest tak fajnie. Dlaczego nic z tym nie zrobisz? Życie jest za krótkie żeby się męczyć mimo że wcale nie trzeba. Nie znajdziesz swojego miejsca w Polsce to szukaj w Europie czy nawet jeszcze dalej. Życie jest na tyle krótkie że powinieneś je przeżyć bez zmartwień,a zwłaszcza takich które trwają już 50 lat ;) A co do Radomia to nie radzę… Czytaj więcej »

Miro
Miro

To jest bezsensowna rada. Bo widzisz, mieszkanie to miasto. Gliwiczanie są właścicielami tego mieszkania. Wbrew temu co myślą niektórzy – nie, miasto nie jest własnością prezydenta! Prezydent jest jedynie osobą zarządzającą w naszym imieniu i za nasze pieniądze (podatki). Ma obowiązek realizować nasze potrzeby, a nie działać według własnego widzimisię. I my, mieszkańcy, mamy prawo oczekiwać, że prezydent to mieszkanie naprawi i upiększy. A potem będzie utrzymywał w jak najlepszym stanie, bez nadmiernych kosztów dla właścicieli. Pozostawienie swojej własności, którą tyle lat utrzymywaliśmy płacąc podatki, jest bezsensownym rozwiązaniem. Pytanie brzmi czemu innym mieszkańcom odpowiada mieszkanie gdzie jest wilgoć, nie ma… Czytaj więcej »

Damian
Damian

To możesz starać się go wyprowadzić z błędu 21 października. Chociaż obstawiam że wygra w pierwszej turze co jednak świadczy o tym że jest dobrym prezydentem bo ani nie wierze w to że większość głosujących to jego znajomi i tylko dlatego wygrywa ani nie wierze w to że większość głosujących to ludzie którzy glosują na niego tylko po to żeby mieć jeszcze gorzej. Najwidoczniej jesteś w mniejszości która ma inną wizję dla Gliwic ;)

Tomasz Herich
Tomasz Herich

A może by tak ciebie wyprowadzić z błedu? Naczytałeś sie o wilgoci i braku wody a teraz na siłe próbujesz zainteresować tym innych.
Dlaczdgo zakładasz ze ty masz racje a inni sie mylą? Przecież normą jest ogół a nie margines.
Problem w tym,że mieszkańcy widzą wady i zalety obecnego prezydenta.
A co najważniejsze nie podałeś nikogo kto zrobiłby z Gliwicami coś lepszego.
Życie nie polega ba narzekaniu tylko na szukaniu rozwiązań

Miro
Miro

Przy frekwencji 37,3% Frankiewicz uzyskał 55,7% głosów. To oznacza, że popiera go co najmniej 20,8% gliwiczan. Górna granica jego poparcia jest nieznana. Wiemy tylko ile ma wyborców zdecydowanych i wiernych mu. Oczywiście zaraz podniesiecie głosy, że skoro pozostali nie wzięli udziału w wyborach, to oznacza, że również popierają Frankiewicza. Nie, to może oznaczać cokolwiek. Że go popierają. Że go nie popierają. Że są zmęczeni wyborami i nie widzą perspektyw na zmianę. Że mają dosyć sytuacji, gdy od wielu lat wygrywa ten sam kandydat, niezależnie od tego jak oni zagłosują. Że nie chcą żadnego z kandydatów. Że nie mieli czasu albo… Czytaj więcej »

krzysztof
krzysztof

DAMIAN tak szczerze napisz ile masz lat i do czego już doszedłeś

ewa
ewa

Tych wypowiedzi nie warto czytać

krzysztof
krzysztof

o stanico mądrości ukaż nam światłość bo błądzimy i tylko ty nas możesz wyprowadzić z błędu

Jr
Jr

Nie wiem co napisać ale jestem na nie, to wina Franka, mało parkingów i drzew, będzie korek, dodatkowy smog:(

ja234
ja234

Chętni już stoją w blokach startowych na nowiutkie, wspaniałe mieszkanko…na wygwizdowie.

black_horse
black_horse

@ja234
Bez przesady z tym wygwizdowem. W dni robocze 17 minut autobusem, w dni wolne 40 minut spacerkiem od dworca PKP (wg google maps).