Szykuje się kolejna kadencja Z. Frankiewicza. Prezydent wystartuje w nadchodzących wyborach

Zygmunt Frankiewicz wystartuje w nadchodzących wyborach prezydenckich w Gliwicach.

Urzędujący od 1993 roku prezydent ma szansę na kolejną, tym razem 5-letnią kadencję. Jeżeli tak się stanie, będzie rządzić miastem przez pełne trzy dekady. Swoją decyzję Frankiewicz ogłosił m.in. na Facebooku.

Z KIM POWALCZY FRANKIEWICZ?

Na razie oficjalnie start w wyborach zapowiedział jedynie Jarosław Gonciarz, były gliwicki radny, obecnie poseł Prawa i Sprawiedliwości. Jest niemal pewne, że swojego kandydata wystawi także Sojusz Lewicy Demokratycznej. W kuluarach w tym kontekście pojawia się nazwisko Bernarda Fica, obecnego radnego SLD. Nadal nie zapadły ostateczne decyzje w sprawie kandydata Platformy Obywatelskiej. W partii trwa gorąca dyskusja, w której zderzają się dwa stanowiska. Wiele wskazuje na to, że pomimo sceptycznego nastawienia części radnych PO, partyjna góra wymusi poparcie… kandydatury Zygmunta Frankiewicza. Ostateczne decyzje w tej sprawie mają zapaść w najbliższych dniach. Ze względu na ogólnopolskie porozumienie wyborcze, do “wielkiej koalicji” na linii Frankiewicz-PO, dołączy też gliwicka Nowoczesna (nieukrywająca zresztą od momentu powstania, związków z ugrupowaniem prezydenckim).

Choć mijająca kadencja obfitowała w wiele protestów mieszkańców, po raz pierwszy od wielu lat, w Gliwicach nie wystartuje kandydat obywatelski (cztery lata temu o prezydenturę ubiegał się Dariusz Jezierski i Małgorzata Tkacz-Janik, a wcześniej m.in. Katarzyna Lisowska).

KANDYDATURA FRANKIEWICZA – ZASKOCZENIE?

Start Zygmunta Frankiewicza w tegorocznych wyborach, choć spodziewany, w ostatnich latach kilkukrotnie stał pod znakiem zapytania. Najpierw gdy rząd planował wprowadzić dwukadencyjność wsteczną w samorządzie. Wówczas prezydent Gliwic zostałby wyeliminowany z wyborczego wyścigu przez przepisy. Partia Jarosława Kaczyńskiego wycofała się jednak z kontrowersyjnego pomysłu, a dwie kadencje faktycznie zostały wprowadzone, ale ich bieg zacznie się dopiero od nadchodzących wyborów (wydłużono też kadencję z czterech do pięciu lat).

Pomimo tej decyzji PiS, ubieganie się Frankiewicza o reelekcję nie było oczywiste, a na giełdzie nazwisk pojawiali się potencjalni następcy (m.in. wiceprezydenci Piotr Wieczorek i Krystian Tomala, przewodniczący Rady Miasta Marek Pszonak, czy poseł PO Marta Golbik).

– Pod koniec tej kadencji, ja będę miał 25-letni staż jako prezydent Gliwic, i to zdecydowanie wszystkim już wystarczy, ze mną włącznie – mówił w wywiadzie z Krzysztofem Sobutką, studentem Politechniki Śląskiej, publikowanej na łamach 24gliwice.pl wiosną ubiegłego roku.

Co sprawiło, że prezydent zmienił zdanie? Przedstawiciele Magistratu tego nie komentują.

PREZYDENT NIE MA Z KIM PRZEGRAĆ?

Cztery lata temu Frankiewicz wygrał wybory już w pierwszej turze, gromadząc ponad 55% głosów, a w pokonanym tyle zostawił m.in. drugiego Jarosława Wieczorka (PiS) i trzeciego Borysa Budkę (PO). Wówczas każdy z wymienionych wydawał się silnym kontrkandydatem dla urzędującego prezydenta. O ich sile świadczy obecna pozycja polityczna (Wieczorek został Wojewodą Śląskim, Budka jest wiceprzewodniczącym PO, a dla wielu także niepisanym liderem opozycji).

Dlatego tym bardziej w tym roku, przy niemal całkowitym braku aktywności opozycji w Gliwicach, zwycięstwo Frankiewicza wydaje się tylko formalnością.
Michał Szewczyk

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Cookie Monster
Cookie Monster

Bierzmy udział w wyborach!!!!
Jeżeli uda się by frekwencja była 60-70, a może 80% to niezależnie od wyniku będziemy mogli powiedzieć ze jest tak jak wiekszosc chciała. Najgorzej to zostać w wybory w domu a potem przez 5 lat narzekac ze nie wygral ten kto powinien.

Daleko stąd
Daleko stąd

W ostatnich wyborach frekwencja wyniosła ledwie 30%. I to jest odpowiedź dlaczego Frankiewicz będzie prezydentem 30 lat. Głosują zależni od niego koniunkturaliści, a reszta jest bierna.

bronek
bronek

ten ktoś co siedzi na fotelu obrazek wyżej- to jest kandydat nie na prezydenta a na namiot tlenowy i szybkie przetoczenie krwi

Mietek
Mietek

Frankiewicz znowu opowiada starą bajeczkę, że sytuacja jest niebezpieczna dla samorządu dlatego nie może porzucić fotela bo się świat zawali. Razem z nim na pewno zawaliłyby się kariery zawodowych “samorządowców” którymi się otoczył i którzy doją miasto od 25 lat.

Troll
Troll

Sam sobie odpowiadasz, trzeba iść na wybory ale większość woli siedzieć w domu i potem pisać jak to źle w Gliwicach. Inna sprawa pokaż mi jednego rozsądnego kontrkandydata ( nie na zasadzie każdy byle nie Franek) który by coś realnego mógł zrobić. Pewnie znajdą się tacy którzy żeby uszczęśliwić malkontentów powiedzą że zamkną Arenę, przestaną dofinansowywać Piasta i to będzie cały program a potem będą tylko myśleć jak dotrwać do końca kadencji.

KONS-TY-TUC-JA
KONS-TY-TUC-JA

Mnie interesuje jaki Frankiewicz ma stosunek do rządów PiS? Jak ocenia kadrowy zamach na sądy? Przecież ten facet cicho siedzi bo to czystej wody PiSiak.

realista
realista

Popieram Frankiewicza bo dla Gliwic zrobil bardzo duzo. Dzieki niemu miasto sie rozwija.

krzysztof
krzysztof

każdy oddech tego na f jest grzeszny , okrada mieszkańców urojonymi we łbie wizjami po parę razy rewitualizuje swoje fanaberie i koszty są pokrywane przez nas mieszkańców okrada nas za opłaty śmieciowe od m2 bo to LEŃ NIEUDACZNIK I NIERÓB TAKI PASOŻYT NISZCZYCIEL GLIWIC,

Troll
Troll

To zrób coś ty – a nie tylko piszesz i nic nie robisz, pewnie na wybory też nie pójdziesz bo przecież to nie ma sensu a potem wylewasz swoje żale w sieci.

Ala
Ala

Wymień co?

Szota
Szota

Bos frajer

Valdorf
Valdorf

Oczywiście że dużo zrobił………. destrukcji miasta w imię biznesu

realista
realista

Masz chyba cos z glowa jesli piszesz takie glupoty.

Maciej
Maciej

@realista nie ma co sie denerwować, na tym portalu jest wykwit ludzi którzy nie maja o wielu rzeczach pojęcia ale się wypowiadają, nie potrafią argumentować albo podają głupie argumenty i hasła ,,okrada nas” ,,przekupione rankingi” itd itp dziw bierze że większość osób których znam popiera obecnego prezydenta (ale obecnego prezydenta przecież nikt nie chce)… i nie, nie są to ludzie z jego świty (to jest chyba najbardziej niedorzeczne) ale pozdrawiam ludzi w ten sposób myślących :) ja osobiście popieram Zygmunta Frankiewicza w wyborach, bo zrobił dużo, a jest jeszcze sporo do zrobienia :)
Pozdrawiam

Wentyl
Wentyl

Maciek, super gość, bronił kopalni przed reformą PO. Naprawdę super się narobił, tyle drzewa do kominków, tyle ropy na asfalt, a te kostki takie ładne położył sam jeden. Jak Morawiecki prawie. Tylko powiedz Maciej, czy on jeszcze zdąży to wiele zrobić bo lata lecą i za 2 to już emeryt a nie prezydent.

Troll
Troll

A ci twoi pis-owcy to w większości powinni już na emeryturze być a nie rządzić.

Marek
Marek

W Bielsku właśnie jest afera bo smsy na konkurs który wygrała szefowa miejskiego “Domu Narodowego” były wysyłane ze służbowych telefonów tej instytucji przez tę samą szefową i jej podwładną. I co, da się?

colombo
colombo

jak jesteś na garnuszku u swojego szefuncia to nie napiszesz inaczej jak tylko pieśni pochwalne na cześć cudaka. on zniszczył miasto zlikwidował tramwaje ,wybudował sobie halę zadłużył miasto choć mieszkańcy nie chcieli hali gdzie do teraz hala stoi jak pan młody na weselu i nie zarabia wieczne poprawki remontów to co to jest jak nie okradanie mieszkańców Jesteś zaślepiony i to tyle w temacie.jeszcze ani razu nie widziałem tego na f aby spotkał się z mieszkańcami to jest twój włodarz miasta od mieszkańców ucieka jak szczur bez czci honoru i ambicji

Maciej
Maciej

@colombo ,,na garnuszku u swojego szefuncia” ? O czym ty w ogóle piszesz… ,,zniszczył miasto” gdzie Ci miasto zniszczył u Ciebie pod oknem zniszczył…argument? Odwieczny argument ,,zlikwidował tramwaje” widząc jak tramwaje wyglądaja chociażby w zabrzu to w sumie lepiej jak ich u nas nie ma (choć też nie popierałem likwidacji) ,, wybudował sobie hale której nikt nie che” kto nie chce, Ty nie chcesz? Ludzie na tym forum nie chca? Twoja okoliczna społeczność nie chce?…argument, ? Ja tam się z niej bardzo ciesze i wiele więcej osób także się cieszy (nie będe pisał tak jak Ty że miasto się cieszy… Czytaj więcej »

colombo
colombo

dziwne jest to że na 2 miesiące przed wyborami rusza się i się da zrobić rondo na kozielskiej co ludzie oczekiwali lata ruszyli z Jagielońską gdzie od 10 lat mieszkańcy tamtej dzielnicy walczą i mają teraz niemota wydał rozkaz i zaczęli. wiele mam uwag bo miasto jest brudne itd nie takie miasto pamiętam jeszcze dawniej przed frankiewiczem ten człek to sama w sobie porażka

mycha
mycha

Colombo Ty nawet nie wiesz jak długo trwa uruchomienie remontu ulicy. Ile uzgodnień ile pozwoleń, ile czasu trwa wyłonienie wykonawcy takiego remontu. To nie jest miesiąc czy dwa, nawet nie pół roku a wiele wiele dłużej. Spróbuj sobie wyremontować prywatnie ulicę to się dowiesz więc nie pajacuj tylko się ciesz że remontują Gliwice kawałek po kawałku.

Maciej
Maciej

Prywatną jak prywatną ale do zamówienia publicznego obowiązkowy jest przetarg (czas na składanie ofert, czas na wyłonienie oferty, czas na odwołania itp) nie wliczając w to zawirowań prawnych (patrz tory tramwajowe na Jagiellońskiej, które są własnością spółki Tramwaje Śląskie, albo teren przed dworcem, który no przecież straszy a prezydent nic z tym nie robi jest własnością PKP) i miasto ma związane ręce, ale to nasz prezydent o wszystkim decyduje i to on napewno zrobił to tak żeby było na koniec kadencji albo czegoś nie robi :D tak jak pisałem ludzie wielu rzeczy nie wiedzą ale opiniują i tu mamy tego… Czytaj więcej »

colombo
colombo

wymień parę inwestycji które nie wymagają poprawek przeróbek lub ponownego opracowania projektu sypnij pewnym dla Ciebie przykładem

Toncio
Toncio

Nie kłam, Maciej, plac przed dworcem PKP należy do miasta. Niby się zna na przepisach i przetargach a nie wie co jest zdziadziałą własnością Gliwic.

Maciej
Maciej

Zalecam przeczytać kiedy to teren przed dworcem wykupiło miasto i jakie miało z tym problemy ;)

Toncio
Toncio

Maciej, nie wstydź się, napisz od kiedy miasto jest właścicielem tego chlewu – wizytówki miasta, którą widzą wszyscy przyjeżdżający? No napisz, śmiało. :-)

Maciej
Maciej

Toncio, czepiłeś się jednego przykładu i drążysz temat a nie zauważasz w ogóle kontekstu mojej wypowiedzi. Przeczytaj jeszcze raz i pomyśl o co mi chodziło, jestem pewien że ogarniesz ;)

Toncio
Toncio

Maciusiu, oszuści wywracają się na szczegółach. Jak zęby, bardzo bolą? :-)

Maciej
Maciej

Tomciusiuniuniu, oszuści? Ty albo udajesz albo masz problemy z postrzeganiem rzeczywistości ;) Bez jasnego powodu odbiegasz od tematu, zrozumiałeś w końcu poprzednia wypowiedź czy dalej się zastanawiasz?

Maciej
Maciej

Chyba warto zakończyć ta rozmowę ponieważ jest coraz mniej merytoryczna (już prawie wcale) ;)

Kolo
Kolo

Macieju jednak ciągle nie odpowiedziałeś na pytanie. Nie wiesz gdzie przeczytałeś o kłopotach miasta z wykupem placu przed dworcem? A może zwyczajnie zmyślasz i bredzisz byle co.

Maciej
Maciej

Miasto starało się o jakikolwiek ruch ze strony pkp od 2008 roku. Dopiero w 2010 roku podpisano porozumienie miasto-pkp dzięki któremu można bylo rozpocząć przetargi na koncepcje-projekt-realizacje (dworca) oraz przetarg na opracowowanie koncepcji terenu). Następnie w 2014 roku po informacji że pkp wyremontuje tylko dworzec, pkp sprzedało grunty miastu. Jeśli potrafisz liczyc jest to 6 lat od rozpoczęcia rozmów. Jeśli chodzi o źródła to nie mogę podac linków bo nie przechodza moderacji ale: 1. art. na 24gliwice pod tyt. ,,Wkrótce plac przeddworcowy trafi w ręce miasta. Na razie PKP naprawiły jezdnię” z dnia 27/01/2014 2. msi_20_2010 str. 5 nt porozumienia… Czytaj więcej »

asdf
asdf

Większym dziadostwem jest pl. Piastów. Ale tam jest prosta metoda – zlikwidować ławki i od razu czyściej i ładniej!

asdf
asdf

Maciej:
“do zamówienia publicznego obowiązkowy jest przetarg (czas na składanie ofert, czas na wyłonienie oferty, czas na odwołania itp)”

To teraz wyjaśnij mi: jeżeli przetarg jest obowiązkowy, to dlaczego w sprawie remontu Jagiellońskiej ten przetarg nie został ogłoszony?

colombo
colombo

w Gliwicach zawsze się czeka długo i tak ma być klient petent UM musi wiedzieć gdzie ma stać w szeregu i kto jest urzędasem a petent niech kruszeje i niech łazi po parę razy do UM aż spokornieje masz pojęcie jak blondyna

asdf
asdf

mycha:
10 lat trwa “uruchomienie” remontu ulicy? To może zdradzisz nam tajemnicę co tak długo trwa, skoro miasto jest zarządcą tej drogi? I jako zarządca drogi nie potrzebuje odgórnej zgody na remont. Tramwaje Śląskie mają obowiązek utrzymywania torowiska w dobrym stanie technicznym, więc należało wezwać firmę do wywiązania się z obowiązków albo do usunięcia torowiska. Przez 10 lat nikt w urzędzie nie potrafił tego załatwić?
O żadnym wyłonieniu wykonawcy remontu nie ma tu mowy, bo remont Jagiellońskiej wykonuje PRUiM na podstawie zwykłego zlecenia. Nie było żadnego przetargu. A jeżeli twierdzisz inaczej, to znajdź mi ten przetarg.

Troll
Troll

Przecież colombo to typowy wytwór polskiego myślenia- ja wiem wszystko i na wszystkim się znam a inni się mylą. On remont by zrobił na zasadzie 11.55 decyzja a 12.00 maszyny na drogę bo tak chce i tak ma być. Niech porozmawia z mieszkańcami Zabrza gdzie ludzie klną na prezydentową że nic nie robi – no ale dla colombo argumentem będzie likwidacja tramwajów – 2 linie na jednym torze BZDURA.

black_horse
black_horse

A jak wyglądają tramwaje w Zabrzu? Bywasz tam czasem? Tramwaje w Zabrzu jeżdżą po wyremontowanych cichych torowiskach. W większości nisko podłogowe. O hali chcesz podyskutować? O konsultacjach społecznych które ludzie olał żeby nie było progu 10 tys głosów. O hali która miała być ukończona 3 lata temu z przeważająca udziałem kapitału u i europejskiej? O placu Piastów, początku ul. Zwycięstwa które są centralna wizytówką miasta, że bezdomni i żule myślą że są tam u siebie w domu, bo okolica taka jak w trzecim świecie. O obiecywanej od 20 lat obwodnicy? Jeszcze jakichś argumentów sobie życzysz?

Valdorf
Valdorf

Ciiii…..choo…..szaaaaa bo koryto odleci

asdf
asdf

Frankiewicz jest w stanie dogadać się z każdym, byle tylko utrzymać się na stołku.

Swego czasu miał koalicję z PiS-em, a radni PO byli w opozycji i często głosowali przeciwko prezydenckim projektom uchwał. Ale ostatnio się to odwróciło – prezydent trzyma z radnymi PO, a opór stawia PiS.
Więc tylko jedno jest pewne – Frankiewicz będzie trzymał z tymi, którzy pozwolą mu robić co chce.

Kajetan
Kajetan

Ja nie wezmę bo nie ma na kogo głosować. Tak mysli większość i frekwencja znów bedzie 30% Frankiewicz od dwóch kadencji szkodzi miastu wcześniej tak nie było. Ale nie ma godnego następcy na horyzoncie stad wynik wyborów jest łatwy do przewidzenia.

Patrzę na to zdjęcie i widzę bardzo zmęczonego człowieka. Tak bardzo zmęczonego jak to miasto.

Zniesmaczona
Zniesmaczona

To zmęczenie wynika z bezustannego udowadniania wszystkim……jaki jestem świetny !!

Pilot
Pilot

NIE POZWÓLCIE WYBUDOWAĆ LOTNISKA ZA 20 mln PROSZE o TO WSZYSTKICH ZWOLENNIKÓW I PRZECIWNIKÓW ZYGMUNTA FRANKIEWICZA! Ta kasa pójdzie w błoto i jeszcze będziemy co rok płacić za utrzymanie tej inwestycji z budżetu miasta

Ampuła
Ampuła

Szach i mat. Wszelka opozycja przez CZTERY lata nie wystękała nawet kandydata na kandydata na konkurenta.
Chyba, że społeczni biznesiacy z klajstra chowają jakiegoś asa w rękawie… Foliowym.

HAHAHA
HAHAHA

Kibole zacierają rączki. Dla nich normalne, że żyją w syfie, byle klubik miał za co biegać, żeby kibolom podnosić ciśnienie w niespotykanie niskiej cenie za bilet.

asdf
asdf

Kibole wolą większy syf. Wtedy bazgroły wykonane sprayem na budynkach nie rzucają się tak w oczy. W syfie nie boli widok przewróconego śmietnika, słupów oświetleniowych obklejonych wlepkami klubu. Nie zwracają tak bardzo uwagi stadionowe awantury, ustawki wieczorami na osiedlach czy zwykłe demolki.

Jarzembiak
Jarzembiak

Szach i pałac a nie mat. Ampuła, możesz sprecyzować o jakiej konkretnie opozycji napisałeś, bo nie wiadomo kogo masz na myśli?

Ampuła
Ampuła

Określenie “wszelka” jest nieprecyzyjne? To może “cała”? Caluśka, caluteńka. W komplecie. Stała, trwała, doraźna, efemeryczna. Bez wyjątków. Szach i pałac udane. Rodzi wizje skrytobójcze. Może to jest jakieś wyjście. Jakiś lokalny Eligiusz. Z pistoletem. Na wodę.

Jarzembiak
Jarzembiak

Zadałem proste pytanie: o jakiej opozycji pisałeś. Czego nie zrozumiałeś? Bo że nie zrozumiałeś, opisałeś wyczerpująco, tyle że nie na temat.

Urko
Urko

@Jarzembiak. Jest takie chińskie przysłowie: “Każdy idiota może zadać pytanie, na które nie odpowie nawet najmądrzejszy człowiek na świecie”

ja234
ja234

W glajwicach na wstecznym nie ma opozycji.Są tylko koła wzajemnej adoracji.
Kawusiowy klajster bawi się w biznes.Z resztą,kandydata nie mają.
Nie można “wystękać” kandydata, nie może to być królik z kapelusza. Tylko znane nazwisko, do tego ze sporym doświadczeniem politycznym szczególnie potrzebnym obecnie.Nie wspominając o znajomości marketingu politycznego oraz PR-u no i kupa kasy jest potrzebna do porządnej kampanii wyborczej.

Salamon
Salamon

Chyba najśmieszniejsze w gliwickim kabarecie jest to, że Frankiewicz będzie mieć poparcie wszystkich partii reprezentowanych w Urzędzie Miejskim, nie wyłączając PiS-u, bo chyba już każdy dorosły się zorientował, że ich kandydaci, to zwykłe wydmuszki. Tym bardziej teraz, kiedy PiS jak i pozostali są w koalicji z partią Frankiewicza. W ten sposób PO i N. oraz SLD i Partia Frankiewicza będą bronić samorządu przed PiS-em z udziałem PiS-u. Właśnie czytałem, że nawet niegdyś słynna Pani Jajszczok już od 6 lat jest na uchodźstwie. Jeżeli ona w dojrzałym wieku pełnym sukcesów w Gliwicach nagle wybrała nacjonalistyczną Szkocję i start od zera, to… Czytaj więcej »

dezerter
dezerter

Ciekawe jaki ma program na tę kadencję Frankiewicz? Pewnie “jestem de best, a komu się nie podoba, to do Zabrza”. Nic o smogu, nic o nowoczesnej komunikacji miejskiej i rugowaniu z miasta 18 letnich samochodów, nic o kulturze, nic o realnej poprawie warunków życia, ot plac zabaw na kadencję i niekończące się remonty ulic. Najgorsze, że to miasto już nikogo nie obchodzi bo jak inaczej odczytać brak opozycji obywatelskiej? Nawet oni zrozumieli, że z mafijnym koniem nie wygrają, a partie tkwią w tym układzie od lat. Zostały im ogródki społeczne itp. pierdoły. Petrosjan niby społecznik na szyldzie zgniłego Gowina, który… Czytaj więcej »

hala
hala

Jeszcze się taki nie urodził, kto by każdemu dogodził. Odwiedź ościenne miasta. Tu się cały czas coś dzieje w każdym temacie którego się czepiasz. Remonty kosztują duże pieniądze i związane są procedurami, których szary człowiek nie rozumie. To, że w mojej ocenie zrobiłabym pewne rzeczy inaczej, nie ma wpływu na to że i tak oceniam większość działań pozytywnie. Wybierając Franka mam nadzieję, że to się nie zmieni i tyle w temacie Też chciałabym mądrej inicjatywy obywatelskiej. Działaj

Daleko stąd
Daleko stąd

Każda kadencja Frankiewicza, to mniej mieszkańców peryferyjnego zadupia. Gliwice coraz bardziej zsypują się do województwa Opolskiego – podobnie jak Gliwice, krainy chłoporobotników i chłopointeligentów o zabużańskiej mentalności.

Zygmuś
Zygmuś

No i co mi zrobicie?

Ala
Ala

Zrobimy Plac Czerwony a na nim Mauzoleum.

mic
mic

wstyd żenada i dalsza rozpierducha GLIWIC I dalsze okradanie mieszkańców

Pons
Pons

Poseł Paweł Kobyliński (KUKIZ’15, Nowoczesna, Jazzovia) jest zadowolony. Tak samo posłanka Golbik (nowoczesna, PO, Stacja Artystyczna) i poseł Budka – POwcy niby chcą kogoś innego, niby wystawiają własnego kandydata a potem głosują na stary układ. Buraczarnia.

zez
zez

Panie Boże ! Czy aż tak nie kochasz tego miasta ? Czym Ci zawiniło ?

Gromowładny
Gromowładny

Czym zawiniło ? Tym ,ze Kargulową dzicz wpuściło.

buk
buk

No, po prostu daję wam to, na co zasługujecie. A poza tym, tak jakoś was nie lubię..

PLWAM
PLWAM

Kto pierwszy złożył czołobitność ? Ano zgodnie z przewidywaniami zdrajcy swojego elektoratu. Kobyliński i Golbikowa. Czyli szczury jako pierwsze wskakują na dryfujący okręt.

xxx
xxx

Frankiewicz pod Twoim rządami Centrum Gliwic jest niebezpieczne. Ciagle pędzące samochody. czy cos z tym zrobiłeś ?

ZUS
ZUS

Wolnego ! Jaka kadencja ? Za dwa lata będzie miał 65 lat i paszoł won !

Łabędziok
Łabędziok

Moja mina uśmiechnięta. Łabędzki komuch Fic na prezydenta. Fic to nie byle kto,Fic to nie zwykłe nic. Za Fica co tydzień jak dawniej w subotnik nakazali. fic zorganizuje bieg wokoło hali

A co
A co

Fic jest bez szans jak każdy kandydat bez szkół. Ale Fic jest sprytny. Nie dlatego,że szans nie ma i startuje. Dlatego,że wykorzystuje cały ten zgiełk aby ……radnym zostać

Ryszard
Ryszard

Nigdy nie byłem i nie będę za PiSem, ale gdy mam wybrać pomiędzy Frankiewiczem i Gonciarzem oczywiście zagłosuje na tego drugiego. Nie pozwolę, aby dalej nasze miasto było niszczone, degradowane oraz nie liczono się z głosem mieszkańców.

tom
tom

Chciałbym wierzyć, że coś się zmieni nawet jak wygra Gonciarz

hala
hala

Równia pochyła w dół będzie. Szkoda tego miasta.

>>>
>>>

równia pochyła jest od 20 lat

rrolch
rrolch

Czy możesz uzasadnić dlaczego wolałbyś oddać głos na zwykłego członka? Członka Pis – wysuniętego z ramienia na czoło.

Wazy Elina
Wazy Elina

Kolejna „dobra zmiana”?

hala
hala

Jesteś w jego komitecie wyborczym ? Nie wiesz co piszesz biedaku.

ja234
ja234

Nie ma różnicy między zygmuntem a gonciarzem. Jeden i drugi jest pisiorem.
Ja na żadnego z nich nie zagłosuję.

matematyk
matematyk

to wygra fr…

ja234
ja234

Niestety tak.

Mistrz
Mistrz

Jeśli PO pójdzie z Frankiewiczem do wyborów to będą frajerami. Temu Panu trzeba podziękować! Za dużo w tym mieście na stołku zasiada i co zrobił. Zniszczył wiele a to co zrobił to wydał naszą kasę na bezdurno w Halę PODIUM której UE nie da żadnego eurocenta. Było jeszcze wiele chybionych projektów. Niech się nie chwali że to dzięki niemu jest DTŚka bo to od lat było wpisane w topografie miasta i było tylko kwestią czasu. Zresztą Ten Pan tylko podpisywał papierki ale palcem w 99% nie kiwną , nic swojego nie wprowadził , żadnego projektu opracowanego swojego tylko pod CUDZYMI… Czytaj więcej »

Analityk
Analityk

Pięć dalszych lat tego pana ? Czyli syfu gliwickich ulic ciąg dalszy. Polecam spacer (może reporter z aparatem)chodnikami ul.Raciborskiej . Pięć dalszych lat tego panka. Czyli ostatni gwóżdż do trumny gliwickiego szpitalnictwa zostaje wbity. Pięć dalszych lat naszego Frania. Czyli miejskie miernoty strzelają korkami wina gazowanego. Wina gdyż miernotom pijanie szampana obcym jest.

Klucznik
Klucznik

Kacyk kombinuje dobrze. Zawsze dobrze kombinował dla samego siebie. Do emeryturki “kierat” pociągni .To mniej niż dwa lata. Czyli termn zbieżny z pierwszym rocznym zbilansowaniem deficytu hali Bankrut. Wtedy abdykuje powieżajac obowiązki cieciowi Tomali. Kacyk kombinuje dobrze.

mig
mig

Tylko nie Tomali. Frankiewicz przynajmniej prezentuje jakiś poziom, można za nim przepadać lub nie, natomiast Tomala nigdy nie osiągnie tego poziomu, lepiej niech wraca w opolskie.

Anomin
Anomin

Wygląda na to, że to ma być twój ostatni dryg do emerytury i ogólnie i tak naprawdę chodzi Ci tylko i wyłącznie o pieniądze szanowny Prezydencie!… Kasia się przecież zgadza, koledzy są, ogólnie wszyscy ZA – bo też na tym jadą!

maja
maja

Ja czekam na porządki w UM Gliwice, przydałoby się wietrzenie.

gucio
gucio

A później w nie-rządzie…

Wazy Elina
Wazy Elina

Jak wszyscy: czekają aż się samo zrobi…

Wiatrak
Wiatrak

@maja. Jestem ciekaw ile “czerwonych” zasłużonych sb-ków ma ciepłą posadkę w UM w Gliwicach, podobnie jak w Warszawie

>>>
>>>

Chyba tylko na złość.
Gdzie ta kadencyjność, którą każdy przyszły rząd sobie tyłek podciera, gdy chce zdobyć elektorat?

hala
hala

Właśnie straciłeś szansę. Mogłeś zgłosić swoją kandydaturę w wyborach samorządowych.

kop
kop

Jak sobie pomyślę, że Gliwicami mógłby rządzić jakiś Budka, to chyba wolę już Frankiewicza….

Urko
Urko

Jak sobie pomyślę, że Gliwicami mógłby rządzić jakiś Gonciarz, to chyba wolę już Frankiewicza….

Ad
Ad

Jak sobie pomyślę, że Gliwicami mógłby rządzić ktoś inny niż Frankiewicz, to chyba wolę już Frankiewicza…

Imiu
Imiu

kiedyś zmienią nazwę miasta na Franczyzna czy Frankiewiczów

Żoliborska Kanalia
Żoliborska Kanalia

To może wolałbyś byleJakiego?

Urko
Urko

@Żoliborska Kanalia . Jaki Patryk potrafi przynajmniej coś z kartki odczytać . Gonciarz – nie bardzo :-)

ja234
ja234

Jak sobie pomyślę, że glajwicami mógłby rządzić ktoś inny niż frankiewicz i nie będący pisiorem to bym na niego zagłosował.

murzynek bambo
murzynek bambo

Gliwice się będą rozwijać jak te niemoty ludzie przegonią od zasiadania w wygodnych fotelach taki gospodarz miasta to wstyd i hańba

Wazy Elina
Wazy Elina

Hej, chyba „afroamerykanin Bambo”, albo „rdzenny obywatel czarnego lądu Bambo”….

ja234
ja234

No niestety.Frankiewicz swoją osobą skutecznie zabetonował i ograniczył możliwości wyboru.Niestety wygra.
Będzie jeszcze więcej tego samego, czyli glajwice na całego na wstecznym.

krzysztof
krzysztof

oby się twoje słowa w gooooowno obróciły

Z jednej strony dobrze, bo to pewny kandydat, po którym wiadomo czego się spodziewać. Z drugiej strony po 20 latach przydalaby się Gliwicom świeża krew, młody człowiek z nowoczesnym europejskim spojrzeniem. Gdy inne miasta rozwijają się na wielu płaszczyznach, to Gliwice zatrzymały się gdzieś po drodze. To miasto ma potencjał i zasluguje na bycie w polskiej czołówce, a nie okupowanie środka stawki w oparciu o chwalenie się wyłącznie dobrymi wynikami w tabelkach gospodarczych (które rosną m.in.dzięki KSSE, a nie dzieki ZF). Nie samymi tabelkami człowiek żyje.

Mieszkaniec
Mieszkaniec

Gliwice są skazane na Frankiewicza ale to nie jest wina miasta, a mieszkańców. Narzekań cała masa, a potem przychodzi czas wyborów i znów stary / nowy prezydent zostaje na tronie, niczym wódz Putin na wschodzie.

Franio
Franio

Pewnie wygra bo: niska frekwencja, pójdą rodziny pracowników UM i innych spółek miejskich, jest doświadczonym samorządowcem. Inną kwestią jest brak IMO kotrkandydata, który zaoferuje alternatywną wizje miasta. Cała ta gadanina o hi tech, klastrach biznesowych i thinktankach mnie męczy. Ale bardziej męczy mnie dziurawa Chorzowska, Zabrska, Toszecka czy Rybnicka, brak prawdziwej urazówki dla dzieci i oczywiście fatalne powietrze od września.

asdf
asdf

“– Pod koniec tej kadencji, ja będę miał 25-letni staż jako prezydent Gliwic, i to zdecydowanie wszystkim już wystarczy, ze mną włącznie – mówił w wywiadzie”

Czyli nie chcem, ale muszem. Nie wiadomo czy męczennik, czy masochista – startuje, chociaż ma już dosyć.
Normalny człowiek jak ma dosyć swojej pracy, to rezygnuje i znajduje nową.

pok
pok

To dobra okazja, żeby wypisać WSZYSTKIE OBIETNICE, których pomimo 25 lat rządów Frankiewicz nadal nie zrealizował. Niektóre obietnice powtarzane są od 20 lat! Ja zacznę: – przebudowa pl. Piastów, – budowa nowego połączenia drogowego ul. Tarnogórskiej z pl. Piastów (pod torami kolejowymi, przez ul. Na Piasku), – budowa Centralnego Węzła Przesiadkowego, – budowa szynobusu z Sośnicy do Łabęd, – zamknięcie starówki dla samochodów, – zamknięcie ul. Zwycięstwa dla samochodów na całej długości ulicy, – zabytkowy pojazd jeżdżący od dworca do rynku, – budowa Centrum Nauki obok Radiostacji, – budowa nowej siedziby szkoły muzycznej, wraz ze szkolną salą koncertową, – remont… Czytaj więcej »

black_horse
black_horse

Ja dopisuję.
– Nie kandydowanie na kolejną kadencję.
– nowy gmach urzędu miasta