W Gliwicach powstanie park rozrywki i aquapark. Zajmie 7-hektarowy teren obok Europy Centralnej

ZDJĘCIE POGLĄDOWE

Gliwiczanie, a także mieszkańcy regionu, już za około dwa lata będą mogli skorzystać z nowej atrakcji w naszym mieście. Spółka Momentum Leisure zakupiła niespełna 7-hektarowy teren inwestycyjny obok CH Europa Centralna, gdzie planuje wybudować park wodny oraz park rozrywki.

 
Otwarcie planowane jest na 2026 rok. Najnowsza inwestycja Momentum Leisure, dewelopera działającego w w sektorze rekreacji i rozrywki, będzie czwartym parkiem tematycznym i drugi parkiem wodnym wybudowanym przez tę spółkę w Polsce. Docelowo inwestor do 2030 planuje uruchomienie 10 takich obiektów w Europie Środkowo-Wschodniej.

Piotr Krajewski – Fotografia Architektury / Architectural Photography

Jesteśmy zachwyceni współpracą z Momentum Leisure przy tym projekcie i poszerzeniem oferty Europa Centralna o park tematyczny i park wodny. Europa Centralna jest już największym centrum handlowym w mieście – naszym celem jest przekształcenie go w chętnie odwiedzaną destynację w regionie dzięki atrakcyjnej ofercie wygodnego handlu detalicznego, wypoczynku i rozrywki – komentuje Sylvie Geuten-Carpentier, partner zarządzający Mitiska REIM, dotychczasowego właściciela działki obok CH Europa Centralna i samego centrum handlowego (Mitiska REIM nabyła centrum handlowe w marcu 2023 roku na zlecenie funduszu MEREP 3).


Współpraca z Mitiską REIM przynosi korzyści obu stronom, ponieważ łączy zakupy i wypoczynek w doskonałej lokalizacji. Nie możemy się doczekać wspólnego rozwoju tego miejsca – i być może innych lokalizacji w przyszłości. Co więcej, w ramach naszej zero-emisyjnej strategii, zarówno park tematyczny, jak i park wodny zostaną zaprojektowane tak, aby spełniały wymogi zrównoważonego rozwoju

– mówi Wouter Dekkers, dyrektor generalny Momentum Leisure.

Nowy inwestor wybudował już kilka obiektów rozrywkowych na terenie Polski. Wśród nich Majaland Kownaty, flagowy projekt Momentum Leisure, a także Majaland Warszawa. W tym roku otwarty ma zostać Majaland w Gdańsku, a w 2026 r. w Katowicach – wygląda na to, że w tym samym roku rozpocznie działalność także gliwicki park rozrywki.

Nie będzie to duży obiekt, ile teren inwestycyjny zakupiony w Gliwicach nie zostanie powiększony o kolejne działki – dla porównania Energylandia w Zatorze ma powierzchnię 70 ha, Legendia w Chorzowie 26 ha, a Majaland Kownaty mieści się na 10 ha.

(żms)/mat. Mitiska REIM, Momentum Leisure
fot. px/zdjęcie poglądowe, Mitiska REIM

31 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze