Internet nieustannie się zmienia i rozwija tak szybko, że niektóre wiadomości wydają się zaczerpnięte wprost z science fiction. Co więcej, nikt nie spodziewał się, że usługi randkowe stają się pionierami w zakresie wykrywania nowych trendów.
Jak w dzisiejszych czasach zmienia się branża randkowa online? Dlaczego aplikacje randkowe i czatruletki najszybciej wdrażają nowe funkcje? Jak bardzo zmieni się branża randek online w najbliższej przyszłości? O tym chcemy dzisiaj porozmawiać. Obiecujemy, że będzie ciekawie!
Tinder uruchomi własny metaverse i stworzy wewnętrzną wirtualną walutę
Pogłoski, że Tinder planuje uruchomić własny metaverse, zaczęły krążyć już na początku 2021 roku. W miarę upływu czasu pojawiały się nowe informacje na ten temat. Teraz wiemy już dużo o przyszłym metaverse:
- Jego oficjalna nazwa to — Tinderverse.
- Do metawersu będzie można wejść za pomocą wirtualnej lub rozszerzonej rzeczywistości.
- W Tinderverse użytkownicy będą mogli nie tylko spotykać się i komunikować, ale także chodzić na wirtualne koncerty, spacerować po cyfrowych ulicach i parkach, organizować spotkania służbowe i wiele więcej.
Dyrektor generalna firmy Renate Nyborg poinformowała o tym, że prace nad Tinderverse są w toku podczas konferencji Reuters Next. Wiemy również, że wewnętrzna waluta usługi jest już testowana. Więc jej wprowadzenie to tylko kwestia czasu.
Ważne jest, że jeśli Tinderverse zyska popularność, z pewnością zobaczymy również prawdziwą eksplozję popularności metaverse. Match Group, która jest właścicielem Tindera, w 100% stworzy nowe metawersy dla swoich innych usług. Następnie firmy zewnętrzne również nadrobią zaległości w tej dziedzinie.
Nie zdziwi nas, jeśli klasyczny format, taki jak czatruletka wideo również przejdzie metamorfozę i stanie się częścią metawersu. Za wcześnie jednak, aby o tym mówić. Do tematu czatruletek jeszcze wrócimy.
Decentraland: już działający wirtualny świat stworzony na blockchain
Podczas gdy Mark Zuckerberg, Renate Nyborg i inni dopiero dzielą się swoimi planami stworzenia metawersu, deweloperzy Decentraland wydali już gotowy produkt — wirtualny świat Decentraland, zbudowany na technologii blockchain i obsługujący NFT.
Na pierwszy rzut oka Decentraland przypomina grę sieciową z kreskówkową grafiką. Ale w rzeczywistości wszystko jest znacznie ciekawsze. Tutaj możesz już komunikować się z innymi użytkownikami, chodzić na wykłady, otwierać własne sklepy, kupować i sprzedawać, poznawać świat, tworzyć w nim zupełnie nowe przedmioty i, w dosłownym sensie, żyć.
Kluczową cechą Decentraland jest właśnie NFT. Tokeny pozwalają kupić „ziemię” w wirtualnej przestrzeni, aby zbudować na niej cokolwiek — sklep, biuro, kino, galerię sztuki i wiele więcej.
Decentraland już wygląda jak prawdziwy przełom w świecie metawersu. Ale to bardzo młody projekt, który jest w fazie rozwoju. Trudno sobie nawet wyobrazić, jakie perspektywy otworzą się w nim, gdy technologia zrobi kolejny krok naprzód.
Czat z kamerą wraca do mody Jeszcze bardziej niż kiedykolwiek wcześniej
Na początku XXI wieku byłeś aktywnym użytkownikiem Internetu, to prawdopodobnie pamiętasz rok 2009, kiedy pojawiły się losowe czaty internetowe Omegle i Chatroulette. W tamtym momencie w sieci nie było niczego podobnego. A do 2010 r. dzienna liczba użytkowników tych witryn była mierzona w milionach osób.
Później, ze względu na przeciętną moderację Omegle i Chatroulette, brak filtrów do wyszukiwania rozmówców oraz ogólnie kontrowersyjną politykę deweloperów, publiczność tych stron zaczęła się stopniowo zmniejszać. Ale w tym samym czasie zaczęły pojawiać się alternatywne czaty przez kamerę — czat kamerki CooMeet, Chatrandom, OmeTV, Bazoocam, Camsurf, które już oferowały użytkownikom filtry wyszukiwania, lepszą moderację i doskonałą jakość komunikacji wideo. Nic dziwnego, że publiczność Omegle i Chatroulette szybko przeniosła się na nowe platformy.
Do początku 2020 r. liczba użytkowników wideoczatów z ruletką rosła dość powoli. Co zaskakujące, sytuację radykalnie zmieniła pandemia koronawirusa na świecie. Straciwszy możliwość spotkania i komunikacji offline, użytkownicy wrócili do wirtualnej przestrzeni. A biorąc pod uwagę, że nie każdemu podoba się format klasycznych serwisów randkowych i aplikacji, wybrali alternatywę — czatruletki. W rezultacie w ciągu zaledwie roku wiele witryn zwiększyło swoją publiczność dwu-, a nawet trzykrotnie. A to z kolei umożliwiło bardziej aktywne wdrażanie nowych funkcji i rozwój, by wyprzedzić konkurencję. W rezultacie wideoczaty z ruletką znów są u szczytu popularności. I wyraźnie nie planują pozwolić, by się to zmieniło.
Nowi gracze na rynku randek online: nieoczekiwane projekty
W Singapurze wydarzyła się ciekawa historia. Dziewczyna o imieniu Vernis Yap była aktywnym użytkownikiem aplikacji randkowych. Ale nie udało się jej osiągnąć pożądanych rezultatów w życiu osobistym. Poszła na 50 randek i za każdym razem okazywało się, że ta osoba w ogóle jej nie odpowiada. Vernis Yap, zdała sobie wtedy sprawę, że algorytmy popularnych aplikacji randkowych w jej przypadku nie działają i postanowiła stworzyć własną usługę o nazwie Lovenn.
Żadnych przeciągnięć ani tym podobnych! W Lovenn wszyscy użytkownicy muszą odpowiedzieć na serię 20 pytań, po czym system wyszukuje najlepsze dopasowania i wybiera najlepszych kandydatów na randki. Lovenn działa naprawdę świetnie.
Ten przykład potwierdza, że w dzisiejszych czasach można rozpocząć własny projekt, a jeśli będzie on lepszy od konkurencji, to od razu przyciągnie on wielu użytkowników. W dodatku, wcale nie wymaga to kolosalnych nakładów pieniężnych. Czasem świetny pomysł i oryginalne podejście to klucz do sukcesu.
Wierzymy, że w nadchodzących miesiącach i latach w Internecie pojawią się dziesiątki i setki oryginalnych serwisów randkowych, które będą radykalnie różnić się od wszystkiego, do czego jesteśmy przyzwyczajeni. Jest to całkiem nowa tendencja, ponieważ nowe technologie i nowe podejścia znacznie popychają branżę do przodu. A w obecnych realiach, jest to bardzo potrzebne.
Podsumowując: czeka nas wiele interesujących rzeczy
Rok 2021 okazał się bardzo bogaty w innowacje, a nawet rewolucyjne zmiany w dziedzinie randek internetowych. Wcześniej obserwowaliśmy tylko, jak branża dosłownie pogrążyła się w stagnacji i nie oferowała użytkownikom niczego nowego. Ale teraz wydaje się, że to się w końcu zmieniło.
Tinder zaczął fundamentalnie zmieniać sposób, w jaki współcześni podchodzą do randek online. Czatruletki wideo, które wydawały się całkiem zapomniane, nagle zyskały ogromną popularność i nie wydaje się, aby miały ją stracić. Co więcej, prawie codziennie pojawia się ich więcej. Niektóre z nich są naprawdę niesamowite, a ich innowacyjność zapiera dech w piersiach.
Jesteśmy przekonani, że lata 2022, 2023 i kolejne przyniosą jeszcze więcej zmian. A z pewnością nawet takie, których wcale się nie spodziewamy. W końcu trzeba przyznać, że 1-2 lata temu, metawszechświat był tylko fantazją znaną małej grupie osób. A dziś nie jest to tylko modne słowo — te miejsca naprawdę działają! Jesteśmy pewni, że w branży randkowej czeka nas jeszcze niejedna mini-rewolucja. Nie możemy się doczekać!
materiał partnera