Z placu Piastów zniknęły ławki. “Służyły tylko na potrzeby spożywania alkoholu”

Ze skweru za przystankiem autobusowym na placu Piastów tymczasowo usunięto ławki. Jak tłumaczy straż miejska, nie służyły one pasażerom, a osobom bezrobotnym i bezdomnym, które przesiadywały tam często, popełniając przy tym rozmaite wykroczenia.

Od kilku dni na placu Piastów można zauważyć brak ławek. Zlikwidowano je na wniosek straży miejskiej, która od 25 lipca prowadziła tam zintensyfikowane patrole od rana do 21:30.

– W tym roku wraz z rozpoczęciem wakacji zaobserwowaliśmy wzrost liczby osób spożywających alkohol oraz zanieczyszczających miejsce publiczne w rejonie Placu Piastów. W związku z powyższym oraz licznymi zgłoszeniami mieszkańców dotyczącymi zakłócenia ładu i porządku podjęliśmy wzmożone działania w tym rejonie – tłumaczy Bożena Frej, rzeczniczka straży miejskiej.

Od 1 lipca do połowy sierpnia na terenie placu Piastów strażnicy podjęli 105 interwencji związanych ze spożywaniem alkoholu w miejscu niedozwolonym, 15 w związku z zanieczyszczeniem miejsca publicznego, 11 dotyczących zakłócania spokoju i porządku publicznego. Ciągła obecność funkcjonariuszy jednak nie rozwiązała problemu, dlatego postanowiono o zastosowaniu bardziej radykalnego rozwiązania.

Z naszych obserwacji podczas stałych działań w rejonie Placu Piastów wynika, że ławki znajdujące się na skwerze są zajmowane głównie przez grupę stale przesiadujących tam osób (osoby bezrobotne, bezdomne)

– wyjaśnia rzeczniczka straży miejskiej.

– W związku ze zgłoszeniami mieszkańców, wniosku jednego oraz analizy działań podejmowanych w rejonie Placu Piastów zaproponowaliśmy tymczasową likwidację ławek z tego rejonu. Jednocześnie zwracam uwagę, że ławki te nie służyły pasażerom oczekującym na przyjazd autobusu, tylko osobom, które zaadoptowały je na potrzeby spożywania alkoholu – podkreśla Bożena Frej.

Niewątpliwym jest, że po usunięciu ławek osoby nagminnie łamiące przepisy nie będą miały na placu Piastów gdzie wygodnie usiąść. Czy to rozwiąże problem “elementu” gromadzącego się za zlokalizowanym tam przystankiem komunikacji miejskiej? Czas pokaże.

(żms)
fot. ŻMS/24gliwice.pl

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
oko
oko

Popatrzcie Państwo na ten gliwicki syf widoczny na zdjęciach . Panie gospodarzu Frankiewicz. Nie wstyd panu ?

Gliwiczanin
Gliwiczanin

Gospodarzowi nie przeszkadzaj, bo zajęty mocno miejskimi spółami, kolegami, rodziną i urządzaniem nieruchomości (własnych) a poza tym jest najlepszy bo tyle lat urzęduje więc się zna najlepiej.

Goo
Goo

Albo jesteś niewidomy, albo prowokacja!

FUC1986
FUC1986

Gospodarz jest super bystry. Już po 25 latach przyszłościowania miasta uznał że ławki należy wyciąć, bo służą mieszkańcom. Co prawda także pijanym i być może bezdomnym i na zasiłkach z budżetu miasta, ale taniej wyszło debilowi, żeby pozbyć się ławek zamiast zrobić porządek z patologią. Ławki znikły. a patologia żyje i znajdzie nowe lokum. Proponuję Rynek i skwer przy UM. Walczcie o swoje pijacy, bezdomni i wykluczeni! Brawo, Frankiewicz, ty słaby w uszach inżynierku głuchy na problemy miasta i mieszkańców, miętki c…

Marcin
Marcin

Autobusowe Centrum przesiadkowe w trakcie projektów. Całe Plac Piastów będzie przebudowywane – nie słyszeliście??? Ale i wtedy będą tylko wszyscy narzekać na utrudnienia pewnie!!!!! Pod linkiem wszystko jest.

https://tvs.pl/informacje/centrum-gliwic-czeka-rewolucja-powstanie-centrum-przesiadkowe-wizualizacje-projekty-foto/

Sallma
Sallma

Pytanie, kto oprócz Frankiewicza, który nie korzysta z autobusów, chce w tym miejscu nowego centrum przesiadkowego? Pasażerów nikt nie pytał.

Ssak
Ssak

…i o to chodzi aby w tym mieście wszystko działo się o nas bez nas i za nasze.

Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

@Marcin. Ta rewolucja centrum przesiadkowego “trwa” od 6 lutego 2016 roku. Wizualizacje, wizualizacje a głupiemu radość.

asdf
asdf

Pierwsze obietnice centrum przesiadkowego pojawiły się ok. 2000 roku. Przebudowa pl. Piastów ma równie długą historię.
Dziwne, że po 18 latach ludzie nadal dają się nabrać na te obietnice.

black_horse
black_horse

Dziwisz się ludziom ? Samodzielne myślenie to relikt dawnych czasów.

Ssak
Ssak

…bo to sposób na badanie naiwności mieszkańców co w rezultacie daje nieograniczone możliwości manipulacji naszymi umysłami a szczególnie wypracowanym budżetem. Każdy sposób dobry, czyli obiecać, przedłużać, poprawiać, zanudzić i swoje robić.

JAś
JAś

Będzie ale od strony Warszawskiej i Toszeckiej za dworcem PKP i dla autobusów PKS

Mówię Wam
Mówię Wam

To miasto to jest dramat. Policji i SM nie widać, na wezwania reagują opieszale i tylko pozorują interwencje. Nie są w stanie uporać się z parkującymi na dziko kierowcami, z motocyklistami na motorach bez tłumików, z gonitwami samochodowymi w centrum miasta a monitoring okazuje się bezużyteczny. Można tak wyliczać do rana. To miasto jako miejsce do życia nie działa. Toczy się zaledwie siłą inercji.

Sebastian T.
Sebastian T.

Arcyciekawa metodologia. Myślę, że tylko w naszym żałosnym grodzie mógł się urodzić taki pomysł.
Proponuję jeszcze:
– dla wyeliminowania wypadków drogowych w naszym mieście – zlikwidować wszelki ruch kołowy,
– dla wyeliminowania kradzieży w sklepach – zamknąć wszystkie sklepy,
itd., itp…

… a wtedy wszystkie służby miejskie będą sobie mogły błogo odpoczywać i z zadowoleniem regularnie pobierać wynagrodzenie.

>>>
>>>

Choć z drugiej strony, o ile mnie głupoty byłoby na świecie, gdyby zlikwidować urzędy. Jednak w tym szaleństwie jest pewna metoda. Ale co by się stało z tymi ….. gdyby zabrać im możliwość przekładania segregatorów.

Krzysztof Kononowicz
Krzysztof Kononowicz

Nie będzie ławek nie będzie pijaństwa nie będzie bandyctwa i niczego nie będzie!

Wzburzony obywatel
Wzburzony obywatel

Straż miejska powinna wnioskować o likwidację fontanny na placu piłsudskiego bo różne menty i patologiczne rodziny z dziećmi wykorzystują fontannę do kąpieli. To nie jest pieprzony plac zabaw, wokoło mieszkają ludzie których dziecięce wrzaski pozbawiają odpoczynku. Kiedy zlikwidujecie fontannę? Albo dzikie dzieci?

Lodzik
Lodzik

Fontanna to akurat nie jest miejsce do zabawy, a tym bardziej kąpieli. Może od razu do Neptuna?

>>>
>>>

Też uważam, że basen PPoż, który tam był w latach 70 był dużo lepszy

Ssak
Ssak

Dzikich dzieci będzie przybywało bo fundujemy im 500+.

>>>
>>>

Zapomniałeś o szpitalach. Zlikwidujmy je będzie mniej chorych.
Zresztą to jest już się dzieje.

@>>>
To likwidować szpitale czy nie? Skoro już sie to dzieje to może zająć się czymś innym? Bardziej pożytecznym

Wzburzony obywatel
Wzburzony obywatel

Parę razy na tydzień na gliwicki Rynek przyjeżdża autobusem z Pyskowic niepełnosprawny bardzo agresywny i hałaśliwy pokrak na wózku inwalidzkim. Jest pijany, obleśny, wulgarny i totalnie chamski. Na Rynku cały czas wrzeszczy i zachowuje się agresywnie wobec przechodniów i klientów ogródków. Dlaczego kierowcy MPK go zabierają i tolerują jego pijackie ekscesy w autobusach? Dlaczego straż miejska i policja traktuje tę przykrą kreaturę ulgowo? Niepełnosprawność jednego pijanego durnia na wózku nie może terroryzować całego centrum miasta!

Proszę redakcję o interwencję w sprawie uporczywej dziecięcej patologii na fontannie i w sprawie dewianta na wózku inwalidzkim z Pyskowic.

KIEROWCA BOMBOWCA
KIEROWCA BOMBOWCA

Kocham takie rady DURNIOPOLAKÓW ! Kierowcy MPK nie mają zabierać gościa na wózku inwalidzkim (darmowy przejazd) bo w przyszłości za 1 godz puści pawia na rynku lub będzie wrzeszczał. Pytam jakim prawem ? Prewencji ?

Man
Man

Znam temat. Koleś pije już w autobusie i to nie jest jego pierwszy browar. W autobusie jest monitoring i kierowca dobrze widzi co się dzieje. Poza tym kierowca słyszy wulgarne okrzyki tego pajaca. Nie reaguje, nie wywala menela na wózku z pojazdu. W d… ma pasażerów i swoje obowiązki. Miałbyś rację, gdyby kierowcy PKM byli ślepi i głusi ale mam nadzieję, że takich nie zatrudniają do wożenia ludzi.

Ora
Ora

A ja uwielbiam takich “poprawnych”. Co z tego, że na wózku? To jakieś normy zachowania go nie obowiązują? Miałeś w ogóle do czynienia z tym kolesiem? Puszczanie pawia i wrzaski na rynku są takie fajne i normalne? Jakim prawem ja muszę tego wysłuchiwać, oglądać i znosić??

KIEROWCA BOMBOWCA
KIEROWCA BOMBOWCA

@Ora A ja uwielbiam “Świat wg.blondynki” Nie usprawiedliwiam kogoś na wózku. Stwierdziłem że ma darmowy przejazd. Więc korzysta. Stwierdziłem iż nie ma czegoś takiego jak PREWENCJA ZACHOWAWCZA. Sadzę ,że Pani 5 każdego miesiąca “michy ” mężowi zapobiegawczo nie sklepie ręką sąsiada , bo 10 w dniu wypłaty przepije kasę . Pozdrawiam

Tomasz
Tomasz

Typowy kierowca gliwickich autobusów ślepy i głuchy na wszystko cham za kierownicą. Niedawno jechałem z takim i nie widział, że obok na miejscu pasażera menel popija wódkę piwem. Trzeba było dopiero kierowcę upomnieć a ten zamiast od razu menela wywalić tylko mu zagroził, że jak nie przestanie to go na następnym przystanku wyrzuci. Taki się gwałt podniósł, że wystraszony natychmiast wyrzucił pijaka ale miał żal do pasażerów. Nawet nie sprawdził czy menel ma bilet.

Goo
Goo

A ty nie jesteś jakiś krewny Kononowicz?

ja234
ja234

Właśnie,dobry pomysł, ograniczyć ruch auteczek.

murzynek bambo
murzynek bambo

ja234 ty masz coś z mózgiem sprawdź czy go masz

ers
ers

Ja proponuję najlepiej zlikwidować od razu cały Plac Piastów.

To miejsce to jakiś dramat i żadna ławka czy też jej brak tego nie zmieni.

Z autopsji:
Menelaos: Szefie, szefunciu dopiero z pierdziszewa wyskoczyłem i brakuje mi do bronka 2,4zł. Poratuj!!
Ja: A ja dopiero z murzynowni wracam po 8h ciężkiego zapierdolu! Kto mi da?
Menelaos: Cham!
Będę tęsknił za takimi akcjami

Najobrzydliwsze miejsce w centrum Gliwic, od lat niestety…

>>>
>>>

Ciągle mam nadzieję, że w końcu nastąpi przełom w myśleniu urzędników podejmujących proste decyzje i że przed ich podejmowaniem zaczną uruchamiać choćby minimalnie skomplikowane procesy myślowe. Ale gdy widzę poziom głupoty w instytucjach, które od głupoty powinny być wolne, gdy widzę, że te instytucje służą tylko głupcom do obnoszenia się ze swoją głupotą, do wdrażania w życie głupich pomysłów w głupi sposób to tracę nadzieję.

Tak na poważnie.
Tak na poważnie.

UPROŚCILI SPRAWĘ I WYLALI DZIECKO Z KĄPIELĄ.

PO CO NAM TAKIE SŁUŻBY, KTÓRE NIE POTRAFIĄ UTRZYMAĆ PORZĄDKU.

Imiu
Imiu

normalnych tam nie bioro

Zule siedzą tez pod urzędem miasta wiec czekamy na likwidacje urzędu miasta

Aleja Przyjaźni. Nie ma gdzie usiąść z dzieckiem. Gliwice

Wasz Franek
Wasz Franek

Wiwat ŚMIESZ MIEJSKA !!! Zamiast pilnować lepiej likwidować. Więc pora i was. Ale po wyborach jak już moje plakaty rozwieziecie i rozwiesicie. No i przypilnujecie. Pamiętajcie plakatów pilnować nie likwidować.

Imiu
Imiu

zabrali im rejon enklawy darmowego parkowania nad DTŚ, więc się nie wyżywaj tak bez skrupułów;-)

Kolejny świetny pomysł! Brawo za pomysłowość nie będzie tu ławek to pewnie bezdomni, alkoholicy też znikną… Kto takie genialne pomysł wymyśla… Ech… Jakoś w innych miejscach są ławki, a problemu nie ma, ponieważ straż miejska i policja pilnuje porządku, więc może tutaj też zaczną porządki wprowadzać, a nie likwidować ławki na których czasem jednak mimo wszystko siedzą starsi lub rodzice z dziećmi. Zamiast usuwać ławki pomyśleć powinni nad innym rozwiązaniem. To samo tyczy się akard, które rzekomo być oszklone i zamiast miasto się rozwijać to się cofa… Zamiast zachęcać ładna architekturom to będzie zniechęcać szybami.. Itd. W innych miastach są… Czytaj więcej »

Dym
Dym

Kiedy Aleja Przyjaźni? Wiecznie tam ktoś zalega. Z drugiej strony czy to jest dobre rozwiązanie problemu? Może przymusowy odwyk i praca np. z UP? Bardziej by im to pomogło niż likwidacja ławek.

rrolch
rrolch

Przymusowy odwyk? Dopóki alkus sam nie będzie chciał wytrzeźwieć nie pomoże żaden przymus. Chyba nie zdajesz sobie sprawy z mocy imperatywu chlania u osoby uzależnionej.

Rita
Rita

Oj, chyba nie miałeś Dymie do czynienia z alkoholikiem. Jaki odwyk? Poza tym oni w większości są w takim stanie fizycznym, że do żadnej pracy się nie nadają.

Problem: pijaki siedzą na ławkach.
Pomysł: coś trzeba zlikwidować
Eureka: likwidacja nie alkoholu lecz ławek.
Na ten pomysł mógł tylko wpaść naćpany szpun.

Rita
Rita

Likwidacja alkoholu? Byłoby fajnie. Niedawno był artykuł o pomyśle zakazu handlu alkoholu w kilku sklepach w ścisłym centrum miasta w godzinach wieczornych. I było ogólne oburzenie.

Wazy Elina
Wazy Elina

„I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem,
Świadomie uszczuplającym dochody państwa – bezideowcem” – cytat wciąż aktualny

Masakra.. tak jakby piekarnie wkoło rynku zlikwidować żeby ludzie bułkami gołębi nie dokarmiali…

Ciekawe czy ktoś pomyślał o starszych ludziach dla ktorych już sama wycieczka w miasto przy takich upałach to katorga… teraz jeszcze nie będą mieli nawet na moment gdzie usiąść i odpocząć!
NIESTETY ALE NIEUDOLNOŚĆ SŁUŻB PORZĄDKOWYCH JEST POWALAJĄCA…

Wazy Elina
Wazy Elina

Będzie przebudowa, wrócą ławki. Menele nie lubią odnowionych skwerków, bo się za słabo wtapiają w krajobraz :)

KONONOWICZ = frankiewicz
KONONOWICZ = frankiewicz

I NIE BĘDZIE JUŻ NIC………….. Na ławkach siadają nie ci co powinni ? Zlikwidować ławki ! Ptaki z drzew srają ? Pościnać drzewa ! Rowerzyści się panoszą ? Zrobić im ścieżkę na schodach ? Urzędnicy magistraccy durnieją ? Dać im podwyżki !

Pijaki pójdą spać pod mosty – zlikwidujemy i mosty. Pijaki pójdą pić do lasu – wytniemy las.

asdf
asdf

Ławek w tym miejscu były tylko 2 sztuki. Dawały miejsc siedzących dla maksymalnie 6 osób. Meneli na pl. Piastów jest o wiele więcej i powszechnie wiadomo, że podstawowym siedziskiem były dla nich barierki widoczne na zdjęciach. Każdy, kto chociaż od czasu do czasu bywa na pl. Piastów, doskonale o tym wie. Nie wiedzą tylko ludzie, którzy nie wychylają nosa z urzędu i żyją w oderwaniu od rzeczywistości. Ciekawi mnie jaki będzie kolejny pomysł urzędników? Likwidacja drzew i tych resztek trawnika, żeby ludzie nie wyrzucali chleba dla gołębi? Pl. Piastów jest po prostu brzydki, dlatego przyciąga margines społeczny i zachęca do… Czytaj więcej »

Kornik
Kornik

Plac Piastów, to miejsce o estetyce faweli, więc przyciąga osoby adekwatne do swojego wizerunku. Czemu tu się dziwić? Likwidacja ławek nic nie zmieni. Rezydenci dadzą sobie radę. Przyniosą sobie kartony, albo inne podkładki.
I pomyśleć, że to było kiedyś takie prestiżowe miejsce (w czasach, gdy stał tu pomnik Germanii)…

Rozum
Rozum

To typowy idiotyzm made in Gliwice. Część piojaczków przeniosła się pod dworzec PKP .Część (o zgrozo ! Kogowska !) robi za pomnik Polskiego Zrywu Alkoholowego na Placu Grunwaldzkim. Więc pora na likwidację ławek i tam. Gdzie się przeniosą wtedy ? Chciałbym aby do Czechowic. Wtedy wara od ławki ! Prywatnym sumptem ustawię w pobliżu domu prezydenckiego

To miejsce potrzebuje zmiany wizerunku, bo jest mega nieestetyczną wizytówką dla przyjezdnych

ziom
ziom

WIzytowka ?
To pojedz A4 i na smietnisku jakis imbecyl umiescil napis GLIWICE (zdjety z dworca PKP chyba…) to Ci prawdziwa wizytowka miasta… Gliwice > smietnik, wiec po centrum nie ma co sie czegos lepszego spodziewac
Przyszlosc jest tu….

pararara
pararara

Na Wieczorka, czy Siemińskiego są takie nowe ławeczki, co to jak siądziesz, to masz wydech z A4 koło nosa. Może by je tak fruuu?

Ssak
Ssak

bo A4 powinno być elektryczne, przecież to nie pośpieszny.

xxx
xxx

Czy wiecie że tzw Arena Gliwice może zatrudniać kogo chce bo jest obsługiwana przez zewnętrznego operatora. Nie ma problemów z tzw kontrolami że ktoś dostał posadkę po znajomości. Czy jeśli to zacznie przynosić straty to te osoby zaczną zarabiać mniej czy zacznie się tam dotacja z innych źródeł. Syf w Gliwicach samym centrum mamy taki że wychodząc z dworca widzimy szmaty na scianach pl. Piastów od lat 90 nic sie tam nie zmieniło. A frajer i tak zoastnie wybrany bo mieszkańcy to debile.

korektor
korektor

2xxx. Sprostowanie do Twojego komentarza TO COŚ CAŁY CZAS GENERUJE STRATY

Obserwatore gliwicjano
Obserwatore gliwicjano

“Pora na Telesfora” to mój ulubiony program TV z lat dziecięcych. Dziś moim ulubionym programem satyrycznym jest działalność SM czyli “Pora na Bismora” ……….Bismor to nazwisko obecnego komendanta .Onegdaj Nowak “pilnowa”ł kostki. Bismor “kradnie” ławki.

Ssak
Ssak

A niech kradnie ale tylko te żółte na których dupa boli siedzieć i kręgosłup się w paragraf zamienia.

murzynek bambo
murzynek bambo

Ciągła obecność funkcjonariuszy jednak nie rozwiązała problemu, dlatego postanowiono o zastosowaniu bardziej radykalnego rozwiązania ZLIKWIDOWAĆ TYCH NIEROBÓW JAK TO ZROBIŁY INNE MIASTA ale kto by ochraniał frankiewicza bo ten to nawet na miasto bez ochrony SM nie wyjdzie wstyd i hańba

Grzegorz
Grzegorz

Piszesz bzdury..mijam go często na ulicy..I chodzi sam..np na rynek..itp..pewnie mawet go nie rozpoznajesz skoro takie brednie piszesz

Ycik
Ycik

Do biedronki też chodzi :)

Łowca autografów
Łowca autografów

To bardzo ludzkie z jego strony

Takatam
Takatam

Też go widziałam kilka razy. Szedł na piechotę.

Neo
Neo

Szedł na piechotę,a co miał lewitować, czy mieli go nieść w lektyce?

Ssak
Ssak

Poważnie ma ochronę. To może mnie się boi, że mu manto spuszczę za te stawki i podwyżki za odpady dla pojedynczych osób.

Co za bzdura. Ławki znikają wszędzie a starsi ludzie, których coraz więcej nie mają gdzie przysiąść.

A gdzie była straż miejska, która powinna odpowiadać za to żeby tych zuli tam nie było?! Co za bzdura

Elin
Elin

Glupota ludzka nie zna granic, po co pracować jak można leniuchować _ kilka dni interwencji i panowie strażnicy sie zmeczyli, ławki zlikwidowac i mogą odpoczywać. To tylko w Gliwicach. A stare budy z majkami na Placu Piastow jak straszyły tak straszą.

Elin
Elin

Zapewne kolo pawilonu Piast na rogu Chorzowskiej i Poniatowskiego równiez z takiego powodu kilka lat temu zniknęła ławka. Przenieśmy wszystkie ławki do parku Chrobrego. Tylko tam mozna odpoczywac. Gdzie indziej starsza osoba nie ma prawa usiąść, bo lawki utrudniaja prace Straży Miejskiej.

Interes
Interes

A taka to prosta sprawa, bezdomnemu, bezrobotnemu wstawić mandat. A gdzie on ten bezdomny i bezrobotny ma ten mandat to chyba mówić nie trzeba. Jedyną represją zawiezienie na izbę, a i za to nie zapłaci taki bezdomny. A gdzież mu wyślą wezwanie do zapłaty :D ??