Nie ma części papierowych biletów, jest 116 tysięcy kart. W Gliwicach wciąż stoi się w kolejkach

W trzech punktach w Gliwicach można odebrać imienną kartę ŚKUP – w każdym z nich, aby ją otrzymać, trzeba ustawić się w kolejce.

Niestety, nie da się tego uniknąć, bo niezależnie od tego czy wniosek złożymy przez internet czy osobiście w jednym z Punktów Obsługi Pasażera, kartę musimy dostać “do ręki” lub upoważnić kogoś do jej odbioru.

Czas oczekiwania od momentu złożenia wniosku do wydania karty to 1 dzień roboczy. Do tego doliczyć trzeba jednak czas spędzony w kolejce do jednego z POK-ów.

REKLAMA

– Stałem dziś w kolejce po kartę 1,5 godziny. To skandal – mówi z oburzeniem pan Radosław, nasz Czytelnik. – Zdarza się, że ktoś stoi około godziny i nie zdąży zostać obsłużony przed zamknięciem punktu – dodaje.

W Gliwicach kartę ŚKUP można odebrać w trzech punktach: przy ul. Zwycięstwa 4, Pod Murami 4 i przy ul. Czapli 4. Pierwsze dwa punkty są najbardziej oblegane, dlatego też wydłużono godziny ich otwarcia.

– Jeśli ktoś woli złożyć wniosek osobiście, a nie przez internet to uruchomiliśmy dodatkowe stanowisko tylko do składania dokumentów. Mowa o Punkcie Informacji Turystycznej znajdującym się przy ul. Dolnych Wałów 3 – tłumaczy Anna Koteras, rzecznik KZK GOP.

Duże zainteresowanie Śląską Kartą Usług Publicznych nie jest bynajmniej związane z jej atrakcyjnością. Od lipca zniknęły papierowe bilety okresowe dlatego też pasażerowie, chcący jeździć taniej, muszą posiadać wspomnianą kartę.

KZK GOP wydał już 116 tysięcy kart.
(kk)

fot. kolejka przed Punktem Obsługi Pasażera w ubiegłym tygodniu

REKLAMA