Zamiast ukośnie, równolegle. Po zmianie, na Pl. Inwalidów ubyło miejsc do parkowania

Kierowców, którzy korzystają z parkingu na Placu Inwalidów Wojennych czeka niemiła niespodzianka. Miejsca wyznaczonego dla samochodów wyraźnie ubyło, bo zmienił się sposób ich parkowania.

Dotychczas pojazdy stały po lewej stronie jezdni ukośnie, po prawej zaś prostopadle do chodnika. Teraz drogowcy wyznaczyli liniami miejsca do parkowania – po lewej stronie samochody mają stać równolegle do krawężnika.

Skąd ta zmiana? Zarząd Dróg Miejskich niedawno prowadził tu prace związane z montażem czujników magnetycznych, które są częścią systemu identyfikacji wolnych miejsc postojowych.

ZDM musiał wskazać miejsca/sposób, w jaki kierowcy powinni pozostawiać samochody, aby czujniki mogły wykrywać obecność aut

– wyjaśnia Jadwiga Stiborska, rzeczniczka ZDM.

Stiborska tłumaczy, że miejsca postojowe na Placu Inwalidów Wojennych wymagały usystematyzowania, ponieważ mimo ustawionego oznakowania, kierowcy nie parkowali zgodnie z informacją umieszczoną na tabliczkach, które wskazywały, w jaki sposób ustawić samochód.

Przed zmianą można było tu parkować ukośnie. Nie wszyscy kierowcy stosowali się jednak do oznakowania.

– ZDM mając na uwadze bezpieczeństwo, komfort parkujących jak i pieszych uporządkował to miejsce. W związku z tym, wyznaczono stanowiska prostopadłe po prawej stronie drogi oraz równoległe po stronie lewej – podsumowuje rzeczniczka.

Nowy sposób parkowania spotkał się z krytyką kierowców, którzy zwracają uwagę na mniejszą liczbę miejsca, ale również trudniejsze zaparkowanie. Zdarzają się jednak również opinie zupełnie odwrotne, osób, które chwalą “mniej zagracony” samochodami Plac Inwalidów.

Zmiany w parkowaniu na Placu Inwalidów Wojennych zostały wprowadzone (finansowane) w ramach realizacji zadania pn. Rozbudowa systemu detekcji na terenie miasta Gliwice – etap II.

(żms)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Brawo wy !
Brawo wy !

Czyli krótko mówiąc pogorszenie żeby czujnikom było dobrze.
“mimo ustawionego oznakowania, kierowcy nie parkowali zgodnie z informacją umieszczoną na tabliczkach”
Może byłoby lepiej dostosować tabliczki do sposobu parkowania zamiast kazać rzece płynąć pod górę?

Fiku Miku
Fiku Miku

“mimo ustawionego oznakowania, kierowcy nie parkowali zgodnie z informacją umieszczoną na tabliczkach”
Tak jakby teraz mistrzyni/mistrz parkowania (czarny citroen, pierwszy po lewej stronie) zaparkował prawidłowo. Samochód zajmuje także następne wyznaczone miejsce parkingowe (przednie koło znajduje się na linii wyznaczającej miejsce parkingowe)

Przyszłość
Przyszłość

Jak w polskich miastach zacznie się stosować zakaz wjazdu do centrum dla samochodów-gratów niespełniających norm EURO 5,6… to wasze dziadowskie problemy z parkowaniem nagle znikną. W centrum będziecie mogli sobie pojeździć… d*pą po nieheblowanej desce, albo gratami po obrzeżach miasta i po wsiach, gdzie wasze miejsce. Parkingi w centrum będą puste.

Fiku Miku
Fiku Miku

@Przyszość. Jak zostanią wprowadzone normy EURO 7,8 to z niemieckich fabryk nie wyjedzie ani jeden samochód (oprócz elektryków).

Przyszłość
Przyszłość

I bardzo dobrze. Niestety Polska jest i długo jeszcze będzie śmietnikiem Europy i Świata. Sprowadzamy do siebie śmieci nawet z Afryki i Australii, a własnego śmiecenia i zatruwania środowiska nie chcemy widzieć.

RamPamPam
RamPamPam

Kolejny nowobogacki z brzezinki w priusie?

Damian
Damian

Typowo polska zawiść nieudacznika w Golfie 2 tdi?

$$$
$$$

Normy są dostosowane pod rynek a nie rynek pod normy

BEKA
BEKA

Pewnie z tego powodu zagraniczne produkty na polski rynek są gorszej jakości niż w krajach macierzystych. Nie oburza cię to, prawda? Polacy to jednak naród idiotów.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Podobnie jak z prosektoryjnym oświetleniem miasta. Pogorszyć bezpieczeństwo i jakość życia, bo jakiś cjul miał wizję, że im dalej od starówki tym “chłodniej” powinno być i że to będzie dobrze wyglądało na zdjęciach z drona.

Pozor zakruta
Pozor zakruta

Bez fandzolenia Jadzi kierowca żyć niy poradzi. ………….Pani Jadziu a jak będzie w zimie ? Z liniami i czujnikami. Wnioskuje o zebranie komisji. Na cito !

Niepokorny
Niepokorny

Drodzy Gliwiczanie TAK POWINNY WYGLADAĆ PRAWIDŁOW ZGODNE Z POLSKIM PRAWEM PŁATNE STREFY PARKOWANIA ! Są wymagane znaki pionowe i poziome (linie) Tam gdzie ich nie ma NIE NALEŻY PŁACIĆ HARACZU. Wszystkie sprawy związane z nakazem płatności za parkowanie w miejscach pozbawionych znaków poziomych wygrałem. wystarczy wysłać w formie odwołania wypełnionego “gotowca” dostępnego w internecie.

Niepokorny 2
Niepokorny 2

Ja też nie płacę.

Proszę zamieścić link do odwołania się od prób haraczu ze strony ZDM.

BEKA
BEKA

Oczywiście Niepokorny i reszta niepłacących to wzorowi kierowcy, którzy zawsze są w zgodzie z przepisami. Jak już wam zamalują wszystkie ulice na biało, to będziecie szczęśliwi i będziecie płacić, czy zaczniecie parkować na trawnikach? Bo przecież wiadomo, że nie chodzi o znaki poziome, tylko o wasze skąpstwo i wyssane z mlekiem matki kombinatorstwo i cwaniactwo.

Izi Rajder
Izi Rajder

@BEKA A może chodzi jednak o poszanowanie i respektowanie polskiego prawa o ruchu drogowym . Pismem kacyka (nakaz do zapłaty) rozpoczynającym się od słów .Zgodnie r rozporządzeniem Prezydenta miasta…………………. można sobie tyłek powycierać lub przestrzegać na jego prywatnej posesji w Czechowicach.

BEKA
BEKA

Ależ masz rację. Mnie tylko wkurza ten relatywizm. Udawane święte oburzenie na brak białych linii i wdupiemanie innych przepisów, które dotyczą bezpośrednio kierowców. Każdego dnia oglądamy to na ulicach. Odkąd się pojawiły białe linie na Pl. Inwalidów, kierowcy nagle zaczęli parkować przed wyjazdami z kamienic. Z tą kategorią ludzi nie da się na nic umówić. Zawsze będą kombinować.

Leopold
Leopold

Z cyklu – co by tu jeszcze spie….

black_horse
black_horse

No proszę, trzeba było czujników, żeby ZDM oznakował miejsca parkingowe w SPP zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

MIchal
MIchal

te czujniki i tablice informujaca…..ja tak czuje ze powinien sie temu NIK przyjzec

krzysztof
krzysztof

tu za niby komuny była strefa płatnego parkowania jedna jedyna w mieście a parkometr to było cudo 5 zł i przekręcało się do oporu i już zegar odliczał minuty do końca parkowanie to były czasy a teraz pazerny urzędas i frankiewicz już nie wiedzą gdzie jeszcze wcisnąć płatne parkowanie ale sami za swoje auta nie płacą lub mają abonament roczny za parę złociszy taki to sprawiedliwy gospodarz a twu mam obrzydzenie jak was widzę

Majster
Majster

Ukośnie ? Wężykiem Jasiu Wężykiem

SGx3
SGx3

“trudniejsze zaparkowanie” – Właściwie racja, bo dla większości współczesnych mistrzów fajery z telefonem w łapie lewa zatoczka bez wspomagaczy to jak lot na księżyc.

docaut
docaut

Nie lepiej na obrzeżach starówki zrobić parking i zakazać wjazdu do ścisłego centrum dla samochodów? Był super teren obok starej poczty,pod jego wykorzystanie, ale pseudo prezydent Frankiewicz miał inny plan działania, który nikomu nie przyniesie zysku.

Urko
Urko

“na obrzeżach starówki ” czyli w zasadzie gdzie ? Ostanie sensowne miejsce wspomniałeś we własnym poście.

Kuki
Kuki

Zgadzam sie ale wtedy niech wszystkie ważne urzędy w tym Urząd Pracy oraz mieszkaniówkę przenieść w takie miejsce gdzie można swobodnie zaparkować na przykład na gwsp bo mnie po prostu szlag trafia jak muszę tam jechać i szukam miejsca przez pół godziny a jestem w trakcie pracy

Anty Czyrak
Anty Czyrak

Właściwie to nie wie nikt dlaczego urzędy, sądy, biura itp. muszą być w centrum? Przecież równie dobrze mogłyby być na obrzeżach miasta jak hipermarkety z dużymi parkingami. Wyobraźcie sobie jakie fajne byłoby miasto gdyby nie te magazyny segregatorów, wylęgarnie absurdu, siedliska biurokracji

mieszkaniec centrum
mieszkaniec centrum

Nie, nie lepiej

Ssak
Ssak

Po przekątnej od starej poczty jest nowy płatny parking.

kanalia52
kanalia52

Frankiewiczowi powiemy bye, bye…

mieszkaniec 1966
mieszkaniec 1966

NIE GŁOSUJĘ NA frankiewicza ani na jego koalicję i PO i N Bo to układy i kliki

ssa
ssa

A wszystko to by Gliwiczanom żyło się lepiej. Tu jest przeszłość!

rowerzysta
rowerzysta

I co, na całej starówce będą mazać te obrzydliwe białe linie? Grunt aby kasa się zgadzała, co urzędasy, nieudacznicy…

Chór wujów
Chór wujów

Jest zdecydowanie lepiej. Wcześniej przypominało to skład złomu

Rafał
Rafał

Dobra decyzja! Brawo tam był wieczny burdel, a ludzie parkowali nawet równolegle.

Hejka
Hejka

A ja tam parkuje i nie płacę. Parkuję na pasku nieutwardzonej “ziemi żydowskiej” pomiędzy chodnikiem a ogrodzonym sprzedanym frajerom terenem po Synagodze

Joe
Joe

Na zdjęciu widać jakie długie są miejsca parkingowe – będę mógł wreszcie zaparkować swoim cadilakiem.

Hey Joe !
Hey Joe !

Im dłuższy samochód tym krótszy “wacek”

Latarnia Uliczna
Latarnia Uliczna

Nareszcie będzie można wyjść pieszemu z poczuciem pierwszeństwa a nie śmierci w oczach z pomiędzy zaparkowanych samochodów- przynajmniej z jednej strony.
Szkoda tylko, że akurat tego argumentu betonowa kostka z ZDM nie zaznała

Szpilamy
Szpilamy

I bardzo dobrze, tam w ogóle nie powinno być aut oprócz samochodów mieszkańców, tak jak obiecywał to prezydent. Inaczej ruch samochodowy nie zniknie z centrum. Trzeba stworzyć miękkie formy zniechęcenia

Bart
Bart

Gliwiczanie i przyjezdni z powiatu zgłupieli zupełnie. Wszędzie chcą wjechać samochodem. A jak prezydent tak się liczy z głosem kierowców, to niech zrobi parking na Rynku. Najlepiej będzie zburzyć Ratusz, bo zabiera za dużo miejsca.

mieszkaniec 1966
mieszkaniec 1966

te **** sprzedaj auto i się nie martw o parkowanie też masz miękką formę zniechęcenia a ten zf nie przywłaszczył sobie miasta ,monituj u niego aby były parkingi jak w miastach cywilizowanych głosowaliście na dziadostwo to je macie.rusz głową przy stawiania krzyżyka na karcie

ja234
ja234

I słusznie. Należy wywalić auteczka z centrum glajwic.
Wszędzie ulice są zarzucone tymi śmierdzącymi, kopcącymi auteczkami.

Szota
Szota

Po co sie wogole pokazywac w centru.

abc
abc

Myślę, że wielu nie pchałoby się do centrum auteczkami gdyby połączenia autobusowe wychodziły na przeciw potrzebom mieszkańców, a póki co zachęcają tylko do przyjazdu samochodem.

Dosia
Dosia

@abc
Sorry, ale do centrum to akurat można dojechać komunikacją miejską. Być może autobus nie wysadzi Cię centralnie pod drzwiami knajpy, ale, dajmy na to, z Placu Piastów to chyba nie problem przespacerować się do rynku?

black_horse
black_horse

@Dosia
Nie jesteś oryginalna w swoim pomyśle na komunikacje w mieście. Z okolic dworca PKP i pl. Piastów tysiące studentów spaceruje codziennie na Politechnikę.

zmotoryzowany
zmotoryzowany

Nikt nie lubi przepłacać.

ja234
ja234

@Dosia, więc właśnie. Mania wjeżdżania wszędzie auteczkiem przysłani a ludziom rozum.Przecież może postawić to swoje zakichane wozidło np. 1 km od miejsca przeznaczenia i resztę przejść.No, ale przecież gdyby miał przejść ten np.1 km to przecież zasapałby się jeden z drugim, zmęczyłby się…pozapominali do czego służą nogi…Niestety takie mamy społeczeństwo.
Komunikacja miejska ( autobusy) w miarę dobrze funkcjonuje, jest gęsta sieć komunikacyjna,ale nie oni chcą pod same drzwi.I oczywiście kombinują jak by tu nie zapłacić za postawienie swojego kochanego auteczka, jest to typowe postawa polaczka-cwaniaczka.

abc
abc

@ Dosia jeśli jedynym powodem przyjazdu do centrum jest imprezowanie to faktycznie do knajpy można się przejść, ale wiesz ludzie przyjeżdżają do centrum też z innych powodów bo oprócz nie mających co zrobić z czasem imprezowiczów w Gliwicach mieszkają jeszcze ludzie w podeszłym wieku, rodzice z małymi dziećmi, pracujący w centrum, jednym słowem ludzie, którzy z różnych przyczyn nie mają czasu “spacerować” po mieście, tylko chcą się jak najszybciej i najwygodniej dostać z punktu A do punktu B. Bo jeśli dobrze rozumiem to komunikacja miejska powinna być dla ludzi a nie ludzie dla komunikacji miejskiej?

ta z sikornika
ta z sikornika

Kto uważa za niesprawiedliwe oplaty za smieci OD METRAZU -niech glosuje na Petros Tovmasyan. Jako jedyny się wypowiedzial na ten temat

oko
oko

Na ten temat (śmieci) wypowiedziało się wielu. Nikt nic nie zrobił

.???
.???

Gdzie byli wszyscy radni jak ten bubel uchwalali?

...
...

Auteczkowym wydaje się, że mogą każdą przestrzeń bezkarnie zastawić, chodnik, ulicę, bezkarnie zasyfić powietrze, którym oddychają nie tylko oni, zatruć glebę płynami eksploatacyjnymi, które pewnie kapią w co czwartym złomwozie. Są i tacy co niedorodne drzewko rozjechać luksusowym auteczkiem bezkarnie w ich mniemaniu mogą.

Gdyby cały ten złom wyprowadzić z miasta, ile śmieci by zniknęło a ile powierzchni ładnej możnaby wtedy zobaczyć?

Artur
Artur

Cywilizujemy się! Oby więcej takich rozwiązań i to nie tylko w Gliwicach. Pozdrawiam

Brawo Ty !
Brawo Ty !

Cywilizacja = gadżety ???

ja234
ja234

Gadżety=”rozwój” według zygmunta.No i jeszcze więcej spartolonych inwestycji oraz drzew wyciętych.
A teraz przez kolejne pięć lat będzie jeszcze więcej “rozwoju”.Co poniektórzy będą przeszczęśliwi.