Zbędne lodówki, świetlówki, drukarki i odkurzacze oddacie w dwóch lokalizacjach. Zbiórka już w sobotę

fot. UM Gliwice

Kolejna zbiórka elektrośmieci odbędzie się w sobotę, 13 kwietnia, w dwóch dzielnicach Gliwic – Wojska Polskiego i Ligota Zabrska. Każdy kto posiada w domu zbędny sprzęt elektryczny lub elektroniczny, powinien o wyznaczonej porze zjawić się na miejscu zbiórki.

 
Uwaga: przynoszenie i pozostawianie urządzeń na miejscu wcześniej, niż określone godziny, traktowane będzie jako zaśmiecanie.

Zepsute lub przestarzałe pralki, telewizory, elektroniczne urządzenia i gadżety, zużyty sprzęt oświetleniowy – to nie tylko zalegające w naszych mieszkaniach graty, ale też odpady niebezpieczne, których nie należy wrzucać do pojemników na odpady komunalne. Przez cały rok można oddawać je w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ul. Rybnickiej 199 albo przynieść do specjalnie oznakowanego samochodu, który w wybrane soboty parkuje w kolejnych gliwickich dzielnicach. Sprzęt musi zawierać elementy elektryczne lub elektroniczne. Tegoroczne zbiórki elektrośmieci prowadzi firma TKM Recykling Polska Sp. z o.o.


W sobotę, 13 kwietnia, elektrośmieci będzie można oddać:

• godz. 10.00–12.00 – Wojska Polskiego, ul. Ordona (parking samochodowy),
• godz. 12.30–14.30 – Ligota Zabrska, ul. Pocztowa (przy szkole).

Kiedy specjalnie oznakowany samochód pojawi się w Waszej dzielnicy? Można to sprawdzić i wcześniej przygotować sprzęty do oddania. Cały harmonogram tegorocznych zbiórek elektrośmieci prezentowaliśmy tu:

Harmonogram zbiórek elektrośmieci na 2024 rok. Sprawdź, gdzie i kiedy możesz oddać zużyty sprzęt

(żms)/UM Gliwice