Znikają biznesy z ulicy Tarnogórskiej. Właścicielka: „Będzie coraz więcej piekarni zamykanych, tych małych”

Znikają działalności gospodarcze z ulicy Tarnogórskiej. Pod koniec maja zamknięta została piekarnia Krysik, a miesiąc później należący do niej sklep firmowy. Ostatnio działalność zlikwidował również punkt oferujący akumulatory.

 
Sprawa jest dosyć zaskakująca – oba sklepy funkcjonowały przy ruchliwej ulicy Tarnogórskiej. Miały też miejsca parkingowe, na których klienci mogli bez problemu zaparkować by skorzystać z oferty placówek. Klientów nie brakowało. Co więc poszło nie tak?

Krysik zostaje zamknięty

Kiedy odwiedziliśmy po raz ostatni sklep firmowy przy piekarni Krysik, na półkach pozostało niewiele towaru. Gdy spytaliśmy o przyczynę, sprzedawczyni poinformowała, że kolejny dzień będzie równocześnie ostatnim dniem otwarcia. Powód likwidacji biznesu z długą tradycją nie był wtedy znany. – Decyzja szefowej – usłyszeliśmy tylko.

Wkrótce – zgodnie z zapowiedzią – punkt został zamknięty, na szyldzie pojawił się banner z informacją o lokalu do wynajęcia, a na szybie kartka.

Po 51 latach wypiekania chleba i prowadzenia sklepu żegnam Was, drodzy Klienci. Dziękuję za życzliwość, zaufanie i uśmiech. Życzę szczęścia, zdrowia i miłych chwil w codziennym życiu

– napisała Elżbieta Krysik.

Jak dowiedzieliśmy się w rozmowie telefonicznej, głównym powodem likwidacji biznesu jest aktualna sytuacja gospodarcza. Za utrzymanie piekarni właścicielka w ostatnim czasie otrzymywała coraz wyższe rachunki – za gaz musiała płacić miesięcznie 10 tys. złotych, zaś energia w skali dwumiesięcznej była wydatkiem rzędu 8-9 tys. złotych. Brakowało też pracowników. Właścicielka, biorąc pod uwagę powyższe, a także staż pracy, postanowiła zamknąć działalność.

– Będzie coraz więcej piekarni zamykanych, tych małych – wieszczy dotychczasowa właścicielka Krysika. Gdy rozmawiamy, jest w trakcie dopełniania formalności związanych z rezygnacją z prowadzenia działalności.

Nie tylko piekarnie

Ostatnimi czasy parking przed sklepem z akumulatorami Batter-Pol przy ulicy Tarnogórskiej częściej zajmowały samochody sieci BOLT, niż klientów placówki. Niedawno również i tu na szyldzie pojawił się banner z informacją o lokalu do wynajęcia. Gdy dzwonimy na numer tam podany dowiadujemy się tylko, że jego najemca rozwiązał umowę. Na żaden z numerów placówki przy ulicy Tarnogórskiej nie udaje nam się już dodzwonić, nieaktywna pozostaje także infolinia sieci (bo Batter-Pol posiada również sklepy w innych miastach.

(żms)
fot. 24gliwice.pl/ŻMS

 

22 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
View all comments
Grzesław
12/08/2022 08:41

Sieciówki dzięki traktatom unijny prawie nie płacą podatków ceny zaniżane bo wtedy można , małe sklepy nie podołały konkurencji i padają , To teraz siecówki podnoszą ceny bo nie mają konkrecji samolikwidacja .Tak to jest gdy zawczasu się nie myśl i twierdzi „że kapitał nie ma narodowości ” . Zbieramy tego owoce

Urko
12/08/2022 08:52
W odpowiedzi na  Grzesław

To bardzo mądre, co napisałeś. I całkowicie zgodne z rzeczywistością. Szczególnie ten fragment o niepłaceniu podatków. Doprecyzujesz może , Grzesławie, który to dokładnie przepis i którego traktatu pozwala na takie jawne niesprawiedliwości ?

Grzesław
12/08/2022 16:16
W odpowiedzi na  Urko

Urko. Masz Internet to sobie znajdź, a jeżeli to nie prawda to udowodnij to . Dawno przestałem udowadniać iż nie jestem wielbłądem . Postępujesz jak typowy przedstawiciel PO, chcesz wszystko mieć na tacy . Przypomnij sobie wyrok w sprawie opodatkowania siecówek w Polsce i jak długo to trwało i kto stał za tą interwencją.

Urko
13/08/2022 05:28
W odpowiedzi na  Grzesław

Szanowny Grzesławie . 1. Według zasad logiki, jeżeli ktoś twierdzi, że „coś” istnieje, to na nim spoczywa obowiązek przeprowadzenia dowodu .O czym taki światły i znakomity znawca spraw europejskich jak Ty, zapewne powinien wiedzieć, a nie raczyć mnie . maluczkiego , sofizmatami o konieczności prowadzania dowód na niestnienie czegoś . 2. W kontekście Twojego posta słowo : „nieprawda” piszemy właśnie taki sposób . 3. Ze względu na to iż piszesz na tym forum , fakt ze nie jesteś wielbłądem , nie wymaga prowadzenia dalszych dowodów. Co zapewne uszczęśliwia przedstawicieli tego gatunku fauny. 4. Mój internet nie znajduje do frazy „wyrok… Czytaj więcej »

AndrzejD
13/08/2022 15:53
W odpowiedzi na  Urko

@Urko
Ad.5 – zapomniałeś jeszcze o lewackich aktywistach z Brukseli i oczywiście o Merkel i Tusku (przyjacielu Putina) To oni najbardziej chcą zniszczyć prawdziwych Polaków katolików.

Grzesław
13/08/2022 19:20
W odpowiedzi na  Urko

Urko lub jak wolisz Jagna . Lem ( Stanisław pisarz )powiedział ” nie dyskutuj z idiotą bo sprowadzi cię do swego poziomu i tam pokona doświadczeniem . I tyle w temacie .

aqq
13/08/2022 09:38
W odpowiedzi na  Grzesław

Tylko to Ty podałeś takie argumenty nie Urko. Jeśli nie podajesz konkretnej merytorycznej podstawy to twoja wypowiedź to nic innego jak populizm.

Urko
13/08/2022 21:36
W odpowiedzi na  aqq

Od czasu do czasu lubię wdać się w udawaną „dyskusję ” z prawicowym trollem. Te tutejsze , forumowe są wyjątkowo, rzekłbym, proste i bywają czasami pocieszne. Nie oczekiwałem przecież od random-owego plujaka żadnej sensownej odpowiedzi. Wymodził , to co wymodził, obślinił klawiaturę, niczym mnie nie zaskakując a na koniec pomylił Mark Twaina z Lemem. Ot. taki standard

AndrzejD
12/08/2022 23:12
W odpowiedzi na  Grzesław

„Polska w Ruinie” PIS dał radę. Ten program wyszedł im na 100%

gliwicjus
12/08/2022 16:27

Jeszcze kilka pisowskich programów pomocowych „zabieram 500 zł, daję 300 zł”, a nie będzie co zbierać.

andrzej
14/08/2022 21:48

jeszcze jeden lidl i aldi i niekupisz chleba z piekarni

Helmut
16/08/2022 11:39
W odpowiedzi na  andrzej

No właśnie – należy podziękować włodarzom miasta za wciskane w każdy możliwy zakątek miasta markety i sieciówki. Niech no ktoś zada sobie trud policzyć ile „Żabek” i „Biedronek” jest w mieście. Wynik przyprawi o ból głowy.

gmG
13/08/2022 17:45

Nic się nie stało rodacy na Nowym Świecie budują Lidla, będzie piekarnia. Szkoda tylko piekarni pana Kleszcza, tylko czy da radę przebić ofertę „niemającego narodowości” LIDLA?

Wrzodzisław
12/08/2022 06:59

Pięknie. Pracowników nie ma, bo wolą siedzieć w domu na pisowskim socjalu w domu. Kasa co prawda nieco mniejsza, ale nie trzeba chodzić do roboty. Energia drożeje, bo zamiast inwestować w OZE, PiS sprzedał prawa do emisji CO2 za 50 000 000 000.00 złotych i rozdał kasę sÓwerenowi, inne półtora miliarda wywalił w błoto na niedoszłą elektrownię w Ciechanowie. Blok w Turowie co chwila w odstawce, bo węgiel się nie nadaje do spalania, to samo elektrownia w Jaworznie plus pożar parę dni temu. Ale najważniejsze, że uwalono elektrownie wiatrowe, bo „kury sie źle nioso” i sÓweren się skarżył i ścięto… Czytaj więcej »

Krzysztof
12/08/2022 15:07
W odpowiedzi na  Wrzodzisław

Oj tam, przecież pieniądze nie są z żadnego socjalu czy rozdawnictwa tylko z bankomatu.

Ksenomorf
12/08/2022 11:05

Jeszcze brakuje artykułu o biednych komisach samochodowych , których wykończył internet .

Urko
12/08/2022 06:55

Przyczyny zwijania „smolbiznesu” ? Nieznane . Stawiam na : 1. winę Tuska, 2. pandemię i wojnę w Ukrainie, 3. złych Niemców , którzy „sztokholmskim ” sposobem porwali pracowników na plantacje szparagów i coca-coli, 4. Unię Europejską, która nic nie „rozumi”, nie daje kasy i nie robi tak jak byśmy oczekiwali, 5. smartfony i internety, które ogląda młodzież . 6. Trzaskowskiego i Dulkiewicz , którzy na spółkę z samorządami zatruli Odrę Z góry zastrzegam , iż pogarszająca się sytuacja dla prowadzenia tzw, MIS-iów nie ma nic wspólnego z: 1. absolutnym chaosem w systemie podatkowym. 2. konsekwencjami absolutnego braku polityki energetycznej w… Czytaj więcej »

gmG
13/08/2022 17:54
W odpowiedzi na  Urko

Gdzie robisz zakupy w :
1. centrum handlowym,
2. dyskoncie,
3. Internecie.
Jaki jest udział w twoich zakupach smal biznesu?
Pozdrawiam euro..entuzjasta.

Urko
14/08/2022 06:30
W odpowiedzi na  gmG

Lol.. Conan-Ankieter się znalazł

Burżuj
14/08/2022 19:37
W odpowiedzi na  gmG

Jeśli kupujesz w internecie, to najczęściej wspiera właśnie taki smal biznes. To nie duże sieci handlowe sprzedają na allegro, OLX, Erli czy własnych sklepach internetowych. W centrach handlowych, te wszystkie małe butiki, to też większość drobni prywaciarze.

PamRamRam
12/08/2022 09:11

Wow. I co w związku z tym? Normalna kolej rzeczy na wolnym rynku. Może będziemy teraz pisać o każdym ajencie żabki,który nie wyszedł na swoje?

Cliper
12/08/2022 09:52

Pani Krysik najzwyczajniej poszła na zasłużoną emeryturę, teraz dodatkowa emerytura za najem i wszystko w temacie.Jak znajdzie się najemca a pani właścicielka dowali z ceną za najem to i on szybko zamknie biznes i tak w kółko