Zygmunt Frankiewicz z poparciem PO i Nowoczesnej. B. Budka: “Symbol pracy samorządowca” (TV)

Koalicja Obywatelska, czyli połączone siły Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej zdecydowały o poparciu Zygmunta Frankiewicza w wyborach na prezydenta Gliwic.

O decyzji władz dwóch partii poinformowano podczas poniedziałkowej konferencji prasowej z udziałem Zygmunta Frankiewicza, marszałka Województwa Śląskiego Wojciecha Saługi, posłów PO Marty Golbik i Borysa Budki, posła Pawła Kobylińskiego z Nowoczesnej oraz Renaty Caban, byłej wiceprezydent, obecnie przewodniczącej gliwickiego koła Nowoczesnej.

– Wydaje nam się, że Zygmunt Frankiewicz jest odpowiednią kandydaturą na to stanowisko. Mamy nadzieję, że pan prezydent wygra te wybory, zrobimy wszystko, żeby tak się stało – deklaruje Paweł Kobyliński, poseł Nowoczesnej.

– Tu w Gliwicach symbolem tego, jak powinna wyglądać praca samorządowca jest Zygmunt Frankiewicz – uważa wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka. – Ja osobiście bardzo się cieszę i liczę na to, że w przyszłej Radzie Miasta samorządowcy Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, Koalicji Obywatelskiej będą ściśle współpracować z panem prezydentem i osobami z jego ugrupowania. Tym samym w Radzie Miasta w Gliwicach prezydent Zygmunt Frankiewicz będzie miał stabilną większość właśnie po to, by zmieniać miasto – dodaje Budka.

– Bardzo serdecznie dziękuję Koalicji Obywatelskiej za to poparcie. To dla mnie niezwykle cenna sprawa. Zgoda buduje, więc każde takie porozumienie to łatwiejsza praca i lepsze efekty dla miasta – podsumował Zygmunt Frankiewicz.

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Asdf
Asdf

PO poprze byle kogo, żeby tylko zrobić na złość PiSowi.
Jeszcze niedawno gliwiccy radni z PO byli opozycją dla Frankiewicza, a teraz najlepsi kumple. Żenujące.

Zorientowany
Zorientowany

Radni PO dalej są w opozycji do ZF. Decyzję o poparciu Frankiewicza podjęto ponad ich głowami, w Warszawie.Jeszcze się to skończy rozłamem.

wyborca
wyborca

Jaki rozłam? PO Gałażewskiego zostało właśnie zaorane przez Budkę. Poparcie na konferencji ogłasza w imieniu PO posłanka do niedawna z .N i poseł który uciekła od Kukiza. Oboje zresztą są ludźmi Frankiewicza. A gdzie jest zarząd miejski PO? Dopóki nie zamkną list wyborczych będą siedzieć cicho w nadziei, że ich w Gliwicach wybiorą pomimo takiego blamażu. Żenada.

POlszewia
POlszewia

W obecnej kadencji poseł PO Borys Budka odbył 357 lotów za 204 tys. zł. Dzięki temu zajął 4 miejsce w rankingu posłów, których latanie kosztuje nas najwięcej. Wyprzedziło go 3 posłów PO i 1 z PSL. Poseł Budka głosi, że ma ambicje zajmowania 1 miejsca.
Borys Budka w brał udział w około 84,5 proc. głosowań w Sejmie – to jeden z gorszych wyników. W sejmowych statystykach zajmuje 402 miejsce.

PiSlandia
PiSlandia

A trzy pierwsze miejsca to politycy jakiej partii wylatali?

Koziołek Matołek
Koziołek Matołek

@Asdf. Dla Frankiewicza będzie to zasłużony “pocałunek śmierci” i zakończenie kadencji?
Wszak z szeregów PO się wywodzi, i z szeregami PO pójdzie na dno. Towarzysze nie zostawią go w spokoju.

prosty_gliwiczanin
prosty_gliwiczanin

Frankiewicza pochwalił sam Duda na Placu Krakowskim. Słyszałem na własne uszy.

Uwaga wyborcza
Uwaga wyborcza

W wyborach na prezydentow glosuje sie na konkretne osoby (np. Z.Frankiewicza) a nie na partyjny szyld. Jesli kandydat jest pewien poparcia mieszkancow (a tak jest w przypadku Gliwic – bez wzgledu na to, czy to sie komus podoba czy nie) – nie musi zabiegac o poparcie partyjnych kacykow w Warszawie. Inaczej jest w przypadku radnych, ktorzy kandyduja z partyjnych list nie mowiac juz o poslach. Kandydatow na poslow wskazuje partia a wiec posel w pierwszym rzedzie musi robic to co kaze matka partia. Z.Frankiewicz wygra wybory pomimo poparcia nowoczesnej.

Weer
Weer

@uwaga wyborcza
Czyli Frankiewicz nie jest pewny poparcia mieszkańców, skoro ugadał się z PO i Nowoczesną. Uściski ręki z warszawskimi kacykami i celebrytami z PO i Nowoczesnej – czy tak wygląda człowiek pewny wygranej? Nie, raczej człowiek, który obawia się przegranej i dlatego musi sobie szukać sojuszników i dodatkowych głosów.
Ale trudno mu się dziwić – coraz więcej osób ma go dosyć, dlatego musi się wspomagać takim partyjnym poparciem.

Gość
Gość

@Weer
A może jest tak, że PO i Nowoczesna widzą, że wygra Frankiewicz i sie podczepiają pod sukces albo nie dali mu wyboru ( np strasząc, że opłacą w sieci komentatorów, ktorzy będą mu robić koło pióra vide glajwickie komentatory)

Weer
Weer

PO i Nowoczesna na pewno chcą się doczepić do Frankiewicza licząc na rewanż po wyborach. Co do tego nie mam żadnych wątpliwości.
Tylko pytanie dlaczego Frankiewicz się na to zgodził? Negatywnymi komentarzami się nigdy nie przejmował. Zawsze traktował miasto jak swoją zabawkę, niezależnie od opinii mieszkanców.
Więc dalej sądzę, że chodzi o zapewnienie sobie dodatkowego poparcia, bo mimo wszystko nie jest pewny swojego wyniku w wyborach.

Kajetan
Kajetan

Ujadacie na Frankiewicza a pózniej walicie do urn wyborczych zeby oddać na niego swój głos. Nie rozumie tego.

Weer
Weer

Kajetan:
Sądzę, że większość tutaj komentujących to jednak przeciwnicy Frankiewicza.
Jego wyborców należałoby szukać wśród czytelników propagandowego MSI wydawanego przez urząd na skalę masową (z nakładem 33 tys. egzemplarzy prywatne media nie mają szans konkurować)

em jak...
em jak...

Kto nie rozumie?

zorro
zorro

ELYTA KRAJU NAD WISŁĄ

Zniesmaczona
Zniesmaczona

FUJ !!! Kolejny przykład,że polityka to największa dz**ka.

gość
gość

niezły sekstet, ku…

Gorycz
Gorycz

Panie Budka ,po wygłoszeniu tylu peanów na cześć Wspaniałego…
może Pan bez wyrzutów sumienia spojrzeć sobie w oczy ?

Weer
Weer

Pieniądze nie śmierdzą. Najważniejsze, żeby z dumą patrzeć w swój portfel.
Jeszcze 4 lata temu Budka jako przeciwnik Frankiewicza startował w walce o prezydencki stołek. Dzisiaj wali same komplementy na jego temat.
Dla władzy i pieniędzy ludzie potrafią zrobić wszystko, nawet lizać buty swojemu oponentowi. Bo a nuż coś skapnie z pańskiego stołu.

AndrzejD
AndrzejD

Popatrz na te facjaty i dobrze zapamiętaj. Tak wyglądają miernoty bez żadnych kwalifikacji i umiejętności.
Gdyby nie to że dossali się do publicznego cyca, byliby nikim. Gdyby znaleźli się na wolnym rynku pracy, to jedyna praca którą być może by dostali, to praca robotnika niewykwalifikowanego po uprzednim przyuczeniu.
(i też nie wszyscy z nich, bo do tego trzeba kondycji fizycznej)
Gardzę nimi !

prawda
prawda

Najsmutniejsze w tym jest to, że te odrażające indywidua MY utrzymujemy z naszej ciężkiej pracy…

lokapinter
lokapinter

no wojny też są światowe więc każdy orze jak może Trzeba głosować na ludzi Normal

HAL
HAL

Koniec demokracji w Gliwicach.

Jerzy
Jerzy

Frankiewicz nie potrzebuje ich poparcia,gdyz ono nic nie daje ,wrecz przeciwnie przynosi wstyd.
Pan Frankiewicz i tak wygra, bo nie ma alternatywy.Niestety.Ja zaglosuje na niego ,choc widzac w jego obecnosci Budke jest mi bardzo przykro.

HAL
HAL

Nie w tym rzecz. W mieście, w którym już nawet nie ma pozorów walki wyborczej i różnych propozycji zarządzania miastem, nie ma też demokracji. Co to za wybory z jednym kandydatem? Przecież kandydatury senatora Gonciarza nikt nie traktuje nawet w kategorii anegdoty.

ja234
ja234

Gdzieś czytałem listę kandydatów na wójtów wsi.Były to chyba okoliczne wiochy wokół glajwic. W jakiejś wsi, był tylko… jeden kandydat.TYLKO jeden.
Na gonciarza może będzie głosowało, 10%-12%.

HAL
HAL

Najbogatsze miasto w województwie, bogatsze od Katowic, ma wybory na wójta. Mamy to dopisać do długiej listy sukcesów Frankiewicza, czy polskiej demokracji z dykty?

Pokoik
Pokoik

Renata Caban, była wiceprezydent Gliwic. Obecnie przewodnicząca gliwickiego koła Nowoczesnej, a dodatkowo członek rady nadzorczej PKM Gliwice i zastępca dyrektora MZUK.
Kobyliński – bezskutecznie startował z listy Frankiewicza jako kandydat na radnego. Ludzie go nie chcieli w ratuszu.
Marta Golbik – również startowała na radną Frankiewicza i również bezskutecznie. Dodatkowo była pełnomocnik rektora w założonej przez Frankiewicza GWSP.
Kto w końcu pogoni sitwę z Gliwic?

Zenia
Zenia

Wyborcy

Pucio
Pucio

PO idzie na dno.

prawda musi boleć
prawda musi boleć

Niezrealizowane obietnice Zygmunta Frankiewicza: 1. Wykorzystanie terenu dawnej Fabryki Drutu pod nowe funkcje – np. klaster przemysłów kreatywnych. 2. Plan powstania centralnego węzła przesiadkowego „Zachodnia Brama Metropolii Silesia”. 3. Zakup części terenów wokół dworca należących do PKP, gdzie miasto odkupi i zostaną one przeznaczone pod inwestycje służące rozwojowi miasta. 4. Dofinansowanie z pieniędzy zewnętrznych budowy połączenia ul. Tarnogórskiej z Placem Piastów tunelem pod torami kolejowymi. 5. Przebudowa Placu Piastów 6. Zamknięcia dla ruchu kołowego ul. Zwycięstwa na całej jej długości. 7. Przebudową kolejnych skrzyżowań, na których pozostały jeszcze torowiska. 8. Sukcesywna eliminacja niskiej emisji pochodzącą przede wszystkim z palenisk domowych… Czytaj więcej »

Nic prostszego-niech jakiś kandydat przejmie ten rewelacyjny i niespełniony plan i niech wystartuje w wyborach.

Weer
Weer

A dlaczego ktoś inny ma przejmować wyborcze mrzonki Frankiewicza, których on nigdy nie zamierzał realizować? Bo niektóre rzeczy obiecuje już 20 lat.

Gość
Gość

@Weer
Skoro to są mrzonki to dlaczego go z tego rozliczamy? Inną rzeczą jest coś niemozliwego (mrzonki) a inną niespełnione obietnice

Weer
Weer

Jak się coś obiecuje, to należy sobie zdawać sprawę, że ktoś nas z tego rozliczy. Nie chciał tego realizować? Wiedział, że to niemożliwe do spełnienia? Mógł nie obiecywać. Proste.

W życiu prywatnym też sobie pozwalasz na obiecywanie gruszek na wierzbie? Raczej nie, bo wtedy ludzie traktowaliby Cię jako niesłownego i niewiarygodnego, któremu nie można ufać. O dziwo w życiu publicznym łamanie i niespelnianie obietnic przychodzi bardzo łatwo i wielu osobom ten fakt nie przeszkadza.

mieszkaniec 1966
mieszkaniec 1966

ZF JEST BEZ HONORU to taki typ człowieka dla niego liczy się tylko KORYTO ale co się dziwić jak się obstawia hołotą z PO i N To ludzie zaślepieni i opętani rządzą nienawiści.Jest takie przysłowie przykleiło się GÓWno do Batorego i mówi płyniemy.

Właśnie tak
Właśnie tak

Dobrze, że są ludzie, którzy o tym przypominają i rozliczają z obietnic.

Alex
Alex

17. Autobusy z napędem hybrydowym na linii A4.

Ja
Ja

On (Frankiewicz) jest takim samym symbolem pracy, jak PO i N. jest symbolem uczciwości.

mic
mic

PO jeszcze się nie do końca nakradła jeszcze w Gliwicach zostało co dzielić I takich zakłamańców wy mieszkańcy wybieracie sobie na przedstawicieli

EEE
EEE

Żenada… i to spojrzenie Pani Caban w kierunku Franka….

AndrzejD
AndrzejD

Cabanowa na tej focie modli się żeby tylko dotrwać spokojnie do emerytury na biurwo-stołku

kk
kk

POparcie PO i Nowoczesnej to jak pocałunek śmierci. Niestety, społeczny rynsztok szczególnie w Gliwicach trzyma się nieźle i pewnie POprą kolesia.

PiSownia oryginalna
PiSownia oryginalna

A kto tu poPiSuje? Widzę pełną mobilizację. Komentarze bez argumentów, za to pełne inwektyw… Nie dajcie się trolować…

kop
kop

A ja myślałem, że już gorzej być nie może… Zastanawiam się tylko komu ZF chce zrobić na złość, bo przecież takie poparcie nie wpłynie pozytywnie na wynik wyborów.

Vicent
Vicent

Straszne, no to miasto opanuje nowa elyta: Budka I-wice, Golbikowa II-wice, Kobyliński sekretarz miasta, a wszystko to z pociągu do koryta i z wdzięczności od dziadka za żyrandol do emerytury i ewentualną nietykalność. być może na taką porąbanke, to już 10% poparcia wystarczy?

Tad
Tad

Może o to właśnie chodzi. Jak Frankiewicz wygra wybory, to powie, że mieszkańcy go wybrali. A jeżeli przegra, to powie, że to sprawka rządowego układu i sił PiS-u, który dzięki posiadanym wplywom na szczeblu krajowym doprowadził do odrzucenia kandydata popieranego przez PO i Nowoczesną. Albo coś w tym stylu.

Głosujący
Głosujący

Mam nadzieję, że Wyborcy poznają się na tych ludziach, otworzą oczy i nie zagłosują na kandydata, który jest popierany przez skompromitowane partie. Na szczeblu krajowym Polacy powiedzieli: “dość”. Czekam na taki ruch w wykonaniu gliwiczan. Czas na prawdziwą demokrację w mieście, a nie na tą ich wersję demokracji i nieliczenie się z głosami mieszkańców!

Ogranek
Ogranek

…na prawdziwą demokrację jak na szczeblu krajowym, powiadasz? hehehe – niezły żart! Za taką “demokrację” dziękuję…

gość
gość

nie demokracja a Gang Olsena

Zaciekawiony
Zaciekawiony

Tak. A cóż to się dzieje z demokracją w kraju? Poza tym, że wg TVN, Wyborczej i grupy krzyczących komucho – kodowców jest już dyktatura? Ktoś w realny sposób odebrał Ci jakieś prawa demokratyczne? Nie zawsze warto wierzyć grupom interesów, które utraciły (mam nadzieję na dobre) swoje przywileje.

Wal Mart
Wal Mart

Oglądałeś może ostatnio TVP? Czy coś Ci umknęło? Propaganda rodem z PRL-u jak widać robi swoje, trafiając na podatny grunt. Tak, tak… Typowo “polackie” zadowolenie wyziera z tych komentarzy. Mentalność jak z kawałów: „nie dlatego się cieszę, że dostałem podwyżkę, a dlatego, że sąsiada zwolnili z pracy…”

iX-y
iX-y

A co może mamy współczuć komunistom, że odbierają im przywileje, które sami sobie nadali? Za co im się to należało? Za prześladowanie normalnych obywateli? “polacki” to ty masz mózg. Szanuj Polskę i Polaków!

Wal Mart
Wal Mart

Brak argumentów, inwektywy… Typowy troll prawy choć niesprawiedliwy…

ja234
ja234

@Zaciekawiony, “A cóż to się dzieje z demokracją w kraju?” Odpowiem Ci…cóż się dzieje.Ano dzieje się źle.
Instytucje państwowe są fasadowe.Wyniki wyborów pisiory mogą uznać za nieważne ( po to przejmują sąd najwyższy).Dwie komisje wyborcze.Udziwnione przepisy.Prawa demokratyczne są zależne od uznaniowości pisiorów.
Ciągłe rżnięcia głupa przez pisiorów w mediach, te ich kretyńskie wypowiedzi.Jawna kpina ze społeczeństwa.
Pisory to nowa grupa interesów, dojąca państwo aż furczy. A “suweren” tego nie widzi…został kupiony przez paciorki ( pińćet)…

kanalia52
kanalia52

Symbol syfu w Gliwicach.

krzysztof
krzysztof

PO to złodziejstwo przykładem OFE. PO popiera frankiewicza jak gronkiewicz waltz też jedna banda CZEKAM NA SPOTKANIE PRZEDWYBORCZE frankiewicz – kiedy rozliczysz inwestycje te na miliony ronda ścieżki rowerowy ulice itd……się będziesz śmiać baranim głosem

adi
adi

to ile ci zabrało ..PO z OFE ile straciłeś z tego tytułu a wogule czy ty pracujesz …

krzysztof
krzysztof

ciebie też w rogi walną ciebie sami zapiszą do PPK a po 20 latach niech Ci zabiorą to się dowiesz ile stracisz
Jeszcze nie byłem na garnuszku państwowym jak TY żłobie

Zenia
Zenia

Godną własną emeryturę

Tą decyzją Platforma oraz Nowoczesna jest dla mnie całkowicie skończona.

Jeden głos mniej
Jeden głos mniej

Ten portal to jedyne miejsce na gliwickiej mapie stron, gdzie jeszcze w miarę można wyrazić swój krytyczny pogląd. Inne strony jak DwG czy inne tym podobne to tylko kalki przekazu z Urzędu Miasta. Tam mile widziane są jedynie pochwały panującego nam od lat. Cieszy fakt, iż w Gliwicach są podobni ludzie, którzy również poznali się na działalności, zaniechaniach i poglądach pana Frankiewicza.

Drugi głos mniej
Drugi głos mniej

Wydaje mi się, że ten portal dociera do względnie niewielkiej ilości wyborców.

trzeci głos mniej
trzeci głos mniej

Z badań Urzędu Miejskiego zrobionych przez cbos wynika co innego https://www.24gliwice.pl/wiadomosci/cbos-24gliwice-numerem-1-w-gliwicach/

Gość
Gość

Czyli wynika, że ten portal dociera do dużej ilości mieszkańców ale tylko promil jest niezadowolony z obecnego prezydenta (patrz wszystkie poprzednie wybory)

Weer
Weer

Badanie CBOS odnosi się tylko do portali internetowych. Jest jeszcze urzedowa gazeta MSI z gigantycznym nakładem 33 tys. egzemplarzy. Dodatkowo jest w mieście duża grupa osób, które nie czytają gazet ani portali, a głosują tylko na znane nazwisko. To żelazny elektorat Frankiewicza.

Zakamuflowana opcja
Zakamuflowana opcja

Tu za to w przeginka w drugą stronę. Mekka szariatowych pislamistów i trolli – nie da się już czytać większości komentarzy. Mało treści, mnóstwo hejtu, morze żółci… Szkoda.

Treść to podstawa
Treść to podstawa

Dobrze, że z UM wydostaje się dużo treści. Zwłaszcza takie perełki jak “likwidacja ławek lekarstwem na nędzę w mieście”, albo opłaty za śmieci od m2. Najlepszy w przekazywaniu treści jest gliwicki rzecznik wspomagany przez rzeczników miejskich spółek.

Tomek
Tomek

Drodzy mieszkańcy Gliwic obudźcie i przestańcie głosować na człowieka, który stworzył sitwę i układy w całym mieście, przestańcie głosować na człowieka, który przestał mieć już jakąkolwiek wizję na rozwój naszego miasta. Niech powieje świeżością i dajmy się wykazać osobie, która naprawdę zadba o nasze otoczenie.

Przera Żony
Przera Żony

Z komentarzy pod postem wieje, ale “jedynie słuszną” propagandą…

Jarek
Jarek

Oj Budka, Budka mój głos już straciłeś. Uważałem za w miarę normalnego a Ty jesteś zwykła …

Tad
Tad

W polityce od zawsze było tak, że żeby dostać stołek, to trzeba było wiedzieć z kim trzymać i komu się podlizywać. Wazeliniarstwo to przecież czołowa umiejętność polityka niższej rangi.

Idę na wybory!
Idę na wybory!

Facet odbiera poparcie i lansuje się przy partii, która jest politycznie odpowiedzialna za strzelanie do górników. Wychodzi teraz z kim tak naprawdę trzyma Frankiewicz. Mojego głosu już na pewno nie dostanie!

black_horse
black_horse

No to teraz głosowanie na Frankiewicza staje się symbolem obciachu. Cała sitwa wieloletnich powiązań się zdemaskowała. Nie wiem jak wy, ale ja idę na wybory.

Irena Łyżwińska
Irena Łyżwińska

Pan Gonciarz? To Pan tu wypisuje po nocy?

-1
-1

Może to poparcie paradoksalnie otworzy oczy wyborcom z kim trzyma nasz Zygmunt. Nie dla PO, N. i KOD. Teraz także nie dla ZF.

:::::::::
:::::::::

“Tym samym w Radzie Miasta w Gliwicach prezydent Zygmunt Frankiewicz będzie miał stabilną większość właśnie po to, by zmieniać miasto”
Brawo. Niech zacznie od sprzątania.

AndrzejD
AndrzejD

Ja mogę mu zasponsorować miotłę, wiadro i mopa.

Ssak
Ssak

Aż strach pomyśleć co się będzie działo i ile stracimy w następnej jego kadencji.Z pewnością zafunduje nam trzecią podwyżkę za odpady. Ale jak nikt się nie buntuje to hydra trzeci raz zaatakuje.

Weer
Weer

Przeszła ustawa pozwalająca podwyższyć opłaty za parkowanie do 9 zł za godzinę. Szykujcie się kierowcy na strzyżenie baranów.
Po wygranych wyborach wszystko będzie mogło zdrozec. Przez 5 lat ludzie zapomną przed kolejnymi wyborami.

Ssak
Ssak

Pokaz w sam raz dla ciemnego ludu. Gwarantuję, że na tym koniku wygrają wybory. Bo ludzie chcą być okłamywani, manipulowani i okradani.

łabędziak
łabędziak

politycy to takie q..wy w garniturkach i garsonkach…
dla stołków, hajsu i karier zrobią każde świństwo..nawet najbardziej obrzydliwe..
rzygać się chce…

Guntram Wingolff
Guntram Wingolff

Chopie niy ma cxi ganba ? Takie sprzedojne podciepy to niy polityki. To ino tyki dobre do podpieronia fandzoli…………………………..Na życzenie przetłumaczę na język chziajów

mieszkaniec 1966
mieszkaniec 1966

frankiewicz jaki ty jesteś fałszywy i zakłamany jak rano spoglądasz w lustro to co widzisz i jesteś bardzo zadowolony z siebie