Adam Neumann już po uroczystym ślubowaniu. W piątek rozpocznie normalną pracę jako prezydent

Podczas specjalnie zwołanej w czwartek sesji Rady Miasta, nowo wybrany prezydent Gliwic, Adam Neumann, złożył uroczyste ślubowanie.

Prezydent rozpocznie urzędowanie w piątek, a już w najbliższych dniach poznamy jego pierwsze decyzje, również te personalne. Dowiemy się m.in. czy wśród zastępców prezydenta znajdzie się ponownie, budzący kontrowersje Krystian Tomala.

Obejmując urząd Prezydenta Miasta uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców miasta. Tak mi dopomóż Bóg – ślubował nowo wybrany prezydent Gliwic.

REKLAMA

Oko w oko ze swoim niedawnym konkurentem, Januszem Moszyńskim

Wśród gości specjalnej sesji pojawił się m.in. senator Zygmunt Frankiewicz, obecny był również przekazujący formalnie obowiązki prezydenta Janusz Moszyński i jeden z niedawnych konkurentów Adama Neumanna w wyborach, Kajetan Gornig.

Po ślubowaniu Adam Neumann wygłosił krótkie przemówienie, w którym zachęcał wszystkich do współpracy.

W szczególności chciałbym podziękować tym, którzy brali udział w wyborach 5 stycznia. Frekwencja ponad 35% to dobra frekwencja jak na wybory uzupełniające, gdzie nie było takiej powszechnej informacji przecież w środkach masowego przekazu jak ogólnopolska telewizja czy radio – mówił prezydent Adam Neumann.

Zwycięstwo w pierwszej turze daje mi ogromny kredyt zaufania, również obarcza mnie ogromną odpowiedzialnością. Będę się starał sprostać temu wyzwaniu i tej odpowiedzialności tak, żeby w sposób jak najlepszy zarządzać miastem, zarządzać wszystkimi sprawami publicznymi. Bardzo proszę o współpracę wszystkich mieszkańców, również o wyrozumiałość, bo to jest trudna i odpowiedzialna praca. Proszę wszystkich bez wyjątku, także tych, którzy z różnych przyczyn nie wzięli udziału w wyborach, również tych, którzy z przyczyn formalnych nie mogli tego zrobić, na przykład gliwicką młodzież, która nie ukończyła jeszcze 18 roku życia – kontynuował prezydent Gliwic.

Będę się starał realizować mój program wyborczy, który w trakcie kampanii przedstawiałem gliwiczanom. W tym to programie przede wszystkim ma miejsce zwrócenie uwagi na sprawy rozwoju gospodarczego, dalszego rozwoju przedsiębiorczości w Gliwicach, tak aby zasobny budżet pozwalał realizować wszystkie zadania, do których jesteśmy powołani, zadania, które pozwolą podwyższać komfort życia w Gliwicach (…). Liczę na dobrą współpracę wszystkich i chciałbym, żeby ta kadencja, która za niespełna 4 lata się skończy, pokazała, że potrafiliśmy dobrze przepracować wspólnie te 4 lata, że Gliwice jeszcze bardziej się rozwinęły, że jeszcze lepiej zaspokajają potrzeby mieszkańców – przekazał na koniec prezydent Neumann. (żms)


KOMENTARZ

Najbliższe dni, tygodnie i miesiące pokażą czy Adam Neumann wyzwoli się z objęć Zygmunta Frankiewicza i będzie prezydentem samodzielnym. Podczas kampanii wyborczej padało mnóstwo obietnic składanych przez wszystkich kandydatów, również przez Adama Neumanna. Oczekiwania są spore, dotyczą nie tylko konkretnych działań i inwestycji, ale również sposobu sprawowania urzędu. Czy będzie to “kontynuowanie dzieła” w całości, w stylu Zygmunta Frankiewicza, unikającego mieszkańców i gliwickich dziennikarzy, czy doczekamy się czegoś nowego – prezydenta otwartego i gotowego do rozmów, wsłuchującego się w głosy gliwiczan, dostrzegającego ważną rolę lokalnych mediów? Czy nowy prezydent zamknie tak jak obiecał znaczną część starówki dla samochodów, czy uporządkuje kwestię strefy parkowania, czy wyjaśni sprawę niejasnego finansowania od lat wybranych redakcji, co również obiecał podczas kampanii? Bądźmy dobrej myśli. Styl prowadzenia kampanii Adama Neumanna, który nie unikał ani mieszkańców, ani mediów, pozwala mieć nadzieję, że przynajmniej w kilku kwestiach będzie to prezydentura lepsza od tej, do której przyzwyczaił nas w ostatnich latach Zygmunt Frankiewicz. (mf)

REKLAMA
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Fan

Moj boze kazdy kto go zna to wie co on soba reprezentuje czeka nas rozrost administracji beda wiceprezydenci od butelek plastikowych bo on sie na niczym nie zna

guy fawkes

Niech nowy prezydent pamięta, że podpisał deklarację wyborczą i uznał, że:
1 – miasto jest własnością wszystkich mieszkańców i powinni być aktywnie włączeni w proces decydowania o nim,
2 – jakość przestrzeni publicznej jest istotna dla poziomu życia w mieście,
3 – dostrzega potrzebę analizy całego transportu publicznego w mieście,
4 – zgadza się, że zła jakość powietrza jest szczególnym zagrożeniem dla życia mieszkańców.
Mieszkańcy będę punktować go za to.

Beton

Zgadzam się w pełni z @guy fawkes, ale według mnie prawo co do rozliczania go powinno mieć tyko 35% mieszkańców miasta – z przyczyn oczywistych ( frekwencja )

Qrt

Remondis odetchnął z ulgą

Marcin

Podobnie PRUiM.

Sodomia i gomoria

A ilu mających doświadczenie w zasiadaniu.

Dziadek

W Opolu Remondis Opole zażądał za zagospodarowanie jednej tony odpadów 480 zł,miasto się nie zgodziło i po rozmowach cena za jedną tonę na 2020 ma obowiązywać w wysokości 410 zł/tona.
W Gliwicach “wytwarzamy” ~70 tyś.ton odpadów/rocznie ,licząc po 410 zł /t.x70 tyś.ton/rok, daje nam kwotę 27,8 mln, zakładając ,że za rok 2021 cena wzrośnie o 30 % ,to będzie to 36,14 mln zł.
Razem za dwa lata 2020 i 2021 wyniosło by to ~64 mln. zł/2 lata.
Remondis Gliwice składając ofertę na około 83 mln.zł/2 lata -wycenił jedną tonę na ~593 zł/tona !

Janusz byznesu

Do I see good ? 35% to dobra frekwencja ?? Nie wierzę , że można być aż tak bezczelnym i zakłamanym

Iw

Panie Prexydencie Neumann „duży kredyt zaufania”.??? 24 tys głosów :)

Bart

Ci co nie oddali głosu – nie mają prawa głosu :) – proste

Janusz byznesu

rozumiem, że tym postem odkryłeś amerykę :)

Janusz byznesu

tez z tego leje :D

lobo

Pytanie czyje to przemówienie ? pana ZF czy pana AN?

Jan

A co z komunikacją miejską ? Czy może znikną białe plamy i zwiększy się kknkurencyj iść dla samochodów?

:)

W jakiej sprawie wczoraj w UM pojawiło się CBA?

AndrzejD

@ :)
To pewna informacja ? Czy pozyskana od kuzyna żony szwagra brata ?

Człowiek Wazelina

Słyszałem, że Cameron kręci film “Avatar 2”, nie wiedziałem tylko, że w Gliwicach. Ciekaw jestem czy w gabinecie nowego prezydenta będzie jakieś sztywne łącze z faktycznym ośrodkiem decyzyjnym, który przebywa w Warszawie :)

Rysiek

Ponawiam pytanie: kiedy podwyżki za śmieci i czemu nie można podzielić miasta na kilka stref i poddać pod przetarg?

The Tiger@

Ale czemu stawiasz to pytani tutaj?

Gliwiczanin

Nie będzie żadnej zmiany a Gliwiczanie powinni się wstydzić wybrali marionetkę za którą będzie pociągał oligarcha Frankiewicz. No ale czego się można spodziewać po Gliwiczanach takich lemingach którym wystarczy jak się im wybuduje stadionik i jak przy okazji do żłoba wrzuci im się kiełbasę i wódę.

Obserwujący

Czyli będzie jak było.Szkoda.

\\\

Wyrwane z kontekstu:
“zadania, które pozwolą podwyższać komfort życia w Gliwicach i czerpać radość z życia w Gliwicach. ”

Radością życia dla “nowego “PM ma być jeden wielki “przyprzemysłowy” parking w śródmieściu, gdzie smród spalin i tłuste plamy z wyciekających rzęchów oraz bałagan parkingowy “umilają” życie nie tylko mieszkańcom, ale i odwiedzającym speluny Starówki.

Może pora się tym zająć ?

Wnikliwy obserwator

Wielka szkoda, że Neumann nie wspomniał w ogóle w swoim expose o sprawach kultury w mieście. Nie odniósł się ani jednym słowem do zgłoszonej w trakcie kampanii wyborczej ciekawej inicjatywy reaktywowania Gliwickiego Teatru Muzycznego. Pominął zupełnie milczeniem społeczne postulaty odtworzenia Gliwickiego Magazynu Kulturalnego oraz przywrócenia Gliwickich Spotkań Teatralnych. Czy nadal na czele Wydziału Kultury UM będzie stał osobnik o nazwisku Staszel, który jeszcze niedawno kierował Wydziałem Zdrowia? Ni i najważniejsze: czy wiceprezydentem d/s kultury będzie nadal Krystian Tomala, który wsławił się inkasowaniem 32 tysięcy złotych miesięcznie? To lokalny prominent o szczególnej pazerności finansowej, którego jedynym atutem jest techniczny doktorat uzyskany… Czytaj więcej »

Marcin

“czy wyjaśni sprawę niejasnego finansowania od lat wybranych redakcji, co również obiecał podczas kampanii?”
To była obietnica Moszyńskiego. Przewiduję, że nowy prezydent bardzo szybko podpisze nowe umowy z “redakcjami”, które go tak wiernie wspierały podczas kampanii wyborczej, posuwając się nawet do manipulacji (choćby analizowana na 24Gliwice.pl informacja o “zapraszaniu na Sylwestra”). Podobnie jak od wielu lat – będzie zapewne bez przetargu, bo wtedy mogliby wygrać nie ci co trzeba…
Jedyne co, to można się zastanawiać czy będzie to znowu kwota 60 tys. zł czy może wierne “redakcje” zostaną hojniej wynagrodzone za sukces w wyborach.

krzysztof

KŁAMCA SKŁADA UROCZYSTE ŚLUBOWANIE -tak mi dopomóż frankiewicz , jak przemawiasz chłopku ty nie ykaj co słowo

Janusz byznesu

Matko Bosko nie da sie na to patrzec spokojnie, bezczelni do granic przyzwoitosci i Bogiem się wysługują

gość

w Gliwicach czasoprzestrzeń się zagięła w kozi róg

Laszlo_egesz

Pozwólcie że skomentuję całą sytuację zdjęciem, które wczoraj wykonałem:
https://www.fotosik.pl/zdjecie/fa577fdbee3b33c3

AndrzejD

zdjęcie miodzio – neuman powinien je sobie powiesić na drzwiach gabinetu

Jarząbek

I oczywiście po staremu….vice p. Tomala .

Słoneczny poranek

Prawdopodobnie Tomala zostanie. Jako dobry parawan dla korupcyjnych układów?

prawda

Niech się tak Neumann nie cieszy, bo sprawa wyborów została już zgłoszona do odpowiednich służb pod kątem podejrzenia sfałszowania wyborów w kilku okręgach, których wszystkie oddane głosy były na Neumanna, a 2/3 głosów była nie ważna. Sprawa zostanie przebadana i może się okazać, że wybory będą musiały zostać powtórzone.

Ciekawski

Podziel się zatem wiedzą w których to okręgach? :):):)

Laszlo_egesz

Nie dociekaj, on jakiegoś mema lub inny demotywator zobaczył, nie sprawdził i powtarza.

Bandaz

Pisza gdzies o tym ?

Roman

Na stronie dziennika zachodniego coś było. O to chyba chodzi prawdzie.

Słoneczny poranek

Stare “układy” wracają do gliwickiego UM. Zamiast ” Kościstego Franka” upiorem na zamku został “Spolegliwy Dziadek”. Tak w ramach ocieplania wizerunku…

wybór

Serdecznie gratuluję wszystkim zwolennikom Moszyńskiego, którzy nie poszli na wybory.

Ampuła

Ledwo przez parę miesięcy bezpartyjny komisarz na PiSocjalistycznego kandydata Moszyński pokręcił się po urzędzie miejskim w Gliwicach, a już tam zawitali PiSanacyjni bojówkarze z CBA. Moszyński pewnie chciał utrzymać się na zydlu sanac-komissara, wykorzystując casus Mariana Banasia (ps. Kryształowy Sutener). Czyli okopać się i trwać. Głuchy na wezwania PiSocjalistycznych polit-sekretarzy do dymisji – za zawstydzający lichością wynik wyborczy. Przygnieciony wygodnie i trwale licznymi zarzutami. W pozycji siedzącej. Na funkcyjnym fotelu. Umówione wejście CBA do urzędu, a w perspektywie zapewne i kolejnych siepaczy w innych państwowych mundurach, miały przynieść komissarowi medialny rozgłos i nimb pokrzywdzenia. W ten sam sposób, publicznie posądzany… Czytaj więcej »