Gillner, Gornig, Moszyński i Neumann to oficjalnie zarejestrowani kandydaci na prezydenta Gliwic


Północ w środę, 11 grudnia była ostatecznym terminem na dostarczenie do Miejskiej Komisji Wyborczej list poparcia dla kandydatów na prezydenta miasta. Chociaż w Gliwicach zarejestrowano 8 komitetów wyborczych, o prezydenturę powalczy tylko 4 kandydatów.

Andrzej Gillner, Kajetan Gornig, Janusz MoszyńskiAdam Neumann to kandydaci, którzy otrzymali od gliwiczan zielone światło do ubiegania się o fotel prezydenta. Warunkiem rejestracji kandydata było zebranie co najmniej 3000 ważnych i zweryfikowanych podpisów poparcia wyborców. Nie udało się to Markowi Widuchowi (Lewica) i Włodzimierzowi Korab-Karpowiczowi (Konfederacja).

Pierwszy z kandydatów, Andrzej Gillner (KWW Andrzeja Gillnera Efektywnie dla Gliwic) może być w tym zestawieniu największym zaskoczeniem. Do dzisiaj był raczej niewidoczny w kampanii, jako jedyny kandydat nie zorganizował też żadnej konferencji czy spotkania z dziennikarzami. Gillner to były długoletni dyrektor Gliwickiego Centrum Organizacji Pozarządowych, gdzie pracował w latach 2002-2018. Wcześniej zatrudniony był m.in. w Wydziale Edukacji Urzędu Miejskiego, związany był też z Radą Osiedlową Ostropa. Był też radnym pierwszej po 1989 roku kadencji Rady Miasta (wówczas Rady Miejskiej) w latach 1990-1994. Gillner ma 61 lat (rocznik 1958). Więcej na temat kandydata pisaliśmy tutaj.


Kajetan Gornig (KWW dla Gliwic Kajetan Gornig Dominik Dragon) to były gliwicki radny, który przed wyborami samorządowymi w 2018 roku zrezygnował z kandydowania do Rady Miasta po tym, jak z list wyborczych PO nieoczekiwanie (i w ostatniej chwili) usunięto Dominika Dragona. Obecnie jest przewodniczącym Rady Dzielnicy Żerniki. Zawodowo zarządza jako prezes Mysłowickim Centrum Zdrowia. Gornig jest najmłodszym z kandydatów, ma 45 lat (rocznik 1974). Więcej o programie kandydata tutaj.

Fot. mat. Kajetan Gornig

Janusz Moszyński (KWW Janusza Moszyńskiego) z kolei do 2006 roku był zastępcą prezydenta miasta, Zygmunta Frankiewicza, później do 2008 piastował urząd Marszałka Województwa Śląskiego. Ponownie pojawił się na gliwickiej scenie politycznej w 2019 roku, kiedy w październikowych wyborach parlamentarnych mandat Senatora uzyskał Zygmunt Frankiewicz, tym samym opuszczając urząd prezydenta. Moszyński został wyznaczony przez premiera do pełnienia obowiązków prezydenta miasta do czasu przedterminowych wyborów na to stanowisko. Moszyński ma 63 lata (rocznik 1956). Wywiad z kandydatem można przeczytać tu.

Fot. mat. Janusz Moszyński

Adam Neumann (KWW Koalicja dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza) również był w Gliwicach zastępcą prezydenta miasta. Pełnił tą funkcję od 1 grudnia 2006 roku do 13 października br. kiedy Zygmunt Frankiewicz został wybrany na Senatora. Wcześniej pracował m.in. Zakładach Pomiarowo-Badawczych Energetyki Energopomiar Gliwice oraz w gliwickiej miejskiej ciepłowni – Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej. Neumann ma 60 lat (rocznik 1959). Więcej na temat kandydata tutaj.

Fot. mat. A. Neumann

Wybory w Gliwicach zarządzono na 5 stycznia. Lokale wyborcze otwarte będą w godzinach od 7:00 do 21:00.

(żms/mf)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Roman

Potrzeba tutaj człowieka o nowej wizji, a spalonego że wszystkich stron Neumanna, który nie ma wizji rozwoju tego miasta, bo jego pomysły się już dawno skończyły.

:)))

Neumann z takim poparciem napewno wygra , pierwsza tura mu wystarczy

JAś

Powinien na emeryturę się udać

Przemo

Neumann jest młodszy od Gillnera i Moszyńskiego :)

Dziadek

@ Przemo.

Czy tym chcesz oznajmić,że jest mniej doświadczony od rywali?

Przemo

Właśnie odwrotnie, mimo tego że jest młodszy ma większe doświadczenie!
Rywale mają w porównaniu z nim nikłe doświadczenie na tym stanowisku :)
A do tego młodszy :)

Dziadek
zobacz w tym temacie farma trolli ni jak nie może zakłamać rzeczywistości, jakbyś tego nie sprawdził są to twarde dane, z którymi ciężko się kłócić

Tomek

Istny geniusz z neumana, chodzący ideał , on musi to wygrać, musi!!! i napewno wygra !!!

Dziadek

Stanowisko jakie zajmował Pan A.Neumann nazywało się “popychadłem ” Prezydenta Z.Frankiewicza. Na tym ” stanowisku”
ma rzeczywiście wieloletnie doświadczenie.

JAś

Hahaha

ZUZA Z ŻERNIK

Komisarz Moszynski miał problem z zebraniem 3 tysięcy podpisów !.
Więc o czym tu mówić !!!
Informuje o tym publicznie w mediach jego pisowskie zaplecze.
Tak swoją drogą to “janusze marketingu”.
Ha ! ha ! ha !

Dziadek

@ ZUZA Z ŻERNIK.

To Kaczor ogłosił GW o problemach Komisarza J.Moszyńskiego z zebraniem podpisów!!!

Dziadek

@ ZUZA Z ŻERNIK.

Z kół zbliżonych do wierchuszki PO dochodzą do mnie wiadomości,że K.Gornig TYLKO z pomocą PO uzyskał minimalną ilość podpisów..Ha..ha..ha !

Zakrzywienie Czasoprzestrzeni

@ Dziadek
Tak najdelikatniej !
Nie rozumiesz, że nie rozumiesz !
Dziękuję !
Bez odbióru !

Dziadek

O mnie się nie martw…o mnie się nie martw..uważaj ,żeby grawitacja nie zanikła !…;)

paragraf 22

jest dziwne ze psl sld i konfederacja cZyli partie majace kase na agitacje wyborcza nie wprowadzily swoich kandydatow do tych badz co badz waznych wyborow w skali kraju czyzby kolejny raz polacy wybrali do sejmu tych co mieli byc wybrani do sejmu na kolejnym etapie duraczenia polakow i pod stolem w gliwicach juz doszlo do porozumienia kto bedzie rzadzil aby bylo jak bylo z błogosławieństwem liderow sejmowych wojenek kto komu kopnie w kostke ale bron boze nie wyzej

Dziadek

@ :))) !

Czy to przypadek,że Z.Frankiewicz desygnował A.Neumanna na szefa Rady Nadzorczej w PWiK ….aby Adam Neumann przewodził obradom Rady… w byłej wilii Arthura Neumanna?

Eryk

Czy to przypadek że Gornig jest dyrektorem szpitala i prezesem rady nadzorczej?

Dziadek

@:))) Pan Adam Neumann MARZY i zamierza sprawdzać …”co myśli milcząca większość”..za pomocą brytyjskich firm..:)))
Udaje…że nie ma monopolu firmy Remondis.Gliwice na gospodarkę odpadami w Gliwicach..czyżby miał poparcie rodziny ..Rethmann ?

The Tiger@

Myślisz, że rodzina Rethmann się zajmuje takimi rzeczami?

Dziadek

Trzeba było być na otwarciu Śląskiego Centrum Recyklingu…to byś wiedział …czy ma, czy nie ma?

The Tiger@

Byli, bo zostali zaproszeni. A teraz tym wszystkim zajmuje się ktoś inny. Wiesz jak działają takie koncerny?

Dziadek

Wszystkie nitki zawsze biegną TYLKO do jednego centrum Decyzyjnego..a nie do operacyjnego.

The Tiger@

Tak, wszystkie nitki tam biegną, tylko po drodze takie nieistotne sprawy się tracą. A z punktu widzenia kierownictwa grupy kto jest prezydentem Gliwic jest właśnie nieistotne.

Dziadek

Remondis Gliwice,Remondis Polska ,Remondis Group,Rethmann Group..tym wszystkim którzy kierują tymi organizacjami jest wsio rawno, czy w Gliwicach lub innym mieście w Polsce prezydentem jest X,Y czy Z !! WAŻNE dla Nich jest jaki ten prezydent,burmistrz,wójt JEST….ma być taki, jaki jest pan kandydat A.Neumann…….zgodnie z anegdotą o Fordzie T……możecie sobie kupić samochód jaki chcecie ,byle był to czarny Ford T..powiedział
Henry Ford.Możecie sobie w Gliwicach wybierać na prezydenta kogo chcecie…byle by nie ruszać monopolisty Remondis Gliwice sp.z o.o !

The Tiger@

Oczywiście – na tym polega biznes. Wspiera się kandydatów, którzy sprzyjają własnym interesom. To jest naturalna kolej rzeczy. Ale to się dzieje na poziomie Gliwic, a nie centrali w Selm.

Dziadek

Szefostwo Remondis Gliwice..jest od dbania,żeby samochody jeżdziły,pracownicy byli posłuszni….i od udzielania poparcia-głośno lub po cichu w zależności od sytuacji, kandydatowi na Prezydenta Gliwic….wskazanego przez CENTRALĘ.!!

The Tiger@

Nie – centrala w Niemczech (anie w Polsce) nie wskazuje, którego kandydata ma weprzeć Remondis Gliwice.

paragraf 22

tak tak
tuskowi piskorski nie nosil reklamowek pelnych dojcz marek
a piskorski mowiac o tym nie zostal pozwany o znieslawienie
chachacha

The Tiger@

Co to za dyrdymały? I co one mają wspólnego z życiem gospodarczym?

paragraf 22

to sie dzieje centralnie

nie graj idioty

The Tiger@

Nie, nie dzieje się centralnie – wystarczająco dużo siedziałem w centralach firm w Niemczech, żeby tego nie wiedzieć.

paragraf 22

ty jestes z tych co mowili ze kapital nie ma interesow narodowych?

no to juz dawno ten poglad ulegl falsyfikacji

The Tiger@

Sam kapitał ich nie ma, ale osoby, które go wykorzystują mogą mieć partykularne interesy. Ale prawda jest taka, że kto się bardziej otwiera, ten bardziej zyskuje. I to też zostało wielokrotnie udowodnione.

paragraf 22

najbardziej zyskali indianie i amerykanskie indyki
na otwarciu sie na nowe

jakos mieszkancy nowej gwinei byli odmiennego zdania
i raczej im wyszlo na dobre brak otwarcia na nowe

:)

Niestety taki się nie zgłosił do konkursu na kandydata najuważniej słuchającego mieszkańców.

A NAJBRDZIEJ MI ŻAL !

Nie, nie kolorowych jarmarkow !
TYLKO ŚWIATOWEGO KANDYDATA KORABA KARPOWICZA !
Jakie to smutne ! , że ominął nas wielki świat !
KORAB ! WRÓĆ ! /za cztery lata/.
Gliwice są smutne bez Ciebie !

:)

Nie panikuj. Może za pięć lat znowu go przywiozą i znowu obieca ci Dubaj. Tymczasem możesz się emocjonować przeprosinami Neumanna, a już na horyzoncie następny sąd nad jego słowami o politycznej korupcji, jakiej miało się dopuścić najsławniejsze małżeństwo w Gliwicach.

papa smerf

Szykuję popcorn.

papa smerf

Mi też żal Światowca. Bez niego to już nie to samo.

paragraf 22

jedyny spoza gliwickiego ukladu

jak widac niektorzy lubia zatechle stare klimaty

czyli kasa misie kasa zagrozona
trza ratowac wspolne koryto

krzysztof

jak się jego pomysły skończyły , on nie ma wcale żadnego pomysłu na miasto ,on chce ciepłą posadkę do wygodnej emeryturki od miejskiego podatnika, ten coś to porażka

Zaduma

Nagadał się ale nic nie powiedział konkretnego.

hanek mały

Poprą go wszyscy, którzy usadowili się na wygodnych stanowiskach. Do nich doliczyć trzeba ich rodziny i znajomych, czyli 3/4 wyborców. Zdają sobie sprawę, że przegrana tego kandydata to ich koniec.

The Tiger@

Uważasz, że 3/4 wyborców jest w jakiś sposób powiązana z urzędnikami miejskimi?

The Lion ®

70% z 50% ile to jest?

The Tiger@

Odpowiedz na moje pytanie albo wytłumacz swoje.

paragraf 22

a nie jest?

po owocach ich poznacie

te uklady siegaja powojennego zasiedlenia Gliwic
specjalnej selekcji przez towarzysza stalina
na wschodnich rubieżach przedwojennej polski

dotyczy to wlasnie calej zachodniej polski

to jest to slynne przelamanie polski na lini wisly
na ziemie odzyskane pelne kryminalnego elementu i ziemie centralnej IRP o stabilnej sytuacji kulturowej i wlasnosciowej

Co racja to racja

Po tylu latach to faktycznie stanowi problem

Rysio

Tylko nie Neumann, który chce zacementowac stary układ. Ciepłe posadzki dla zaufanych. Nikogo obcego bo tylko zaszkodzi. Czasy się zmieniają a pan ciągle w komisji ;)

Gliwiczanin

Mimo, że nie będe głosować na Pana Andrzeja Gillnera, to jednak przykrym faktem jest, że nie umieściliście jego zdjęcia tak jak zrobiliście to dla innych kandydatów.


RED: Nie umieściliśmy, bo go nie mamy. P. Gillner na razie nie organizował żadnej konferencji czy spotkania z dziennikarzami. W przeciwieństwie do pozostałych kandydatów, jego sztab nie zadbał też o przygotowanie materiałów prasowych, z których moglibyśmy korzystać.

Zaduma

Mogliście wykorzystać każde zdjęcie z internetu w tym fb. To osoba publiczna.

Jasne

I jeszcze za niego poprowadzić kampanie :) hehe

paragraf 22

to nie jest prowadzenie kampani tylko funkcja informacyjna
niezaleznych mediow

w takim razie moze tak zmiencie 24 gliwice na 24gliwice spolkatakaowaka

bedzie uczciwiej

Sztab wyborczy A.Gillnera

Szanowni Państwo,
Pragnę poinformować, że jako sztab Pana Gillnera cyklicznie wysyłamy do prasy komunikaty prasowe. Dodatkowo na stronie http://www.gillner.pl w zakładce dla mediów znajdują się pliki przygotowane dla prasy o czym również informowaliśmy w wysyłanych do Państwa wiadomościach.
Jako jedyny komitet stworzyliśmy taką zakładkę.
Z wyrazami szacunku,
Sztab wyborczy/ Paulina Gillner Kot

Marcin Fabrykowski

Ani na mój, ani na główny adres redakcyjny nigdy nie wpłynął żaden komunikat prasowy z Państwa sztabu. Z tego co wiem, p. Gillner zna portal 24gliwice, tym bardziej nie rozumiem dlaczego jesteśmy pomijani, jeśli faktycznie takie komunikaty są wysyłane do pozostałych mediów.

Sztab wyborczy A.Gillnera

Panie Marcinie, maile wysyłane były bezpośrednio do jednego z Państwa Redaktorów- Pana Szewczyka.
(21.11, 03.12, 12.12)
Kolejne komunikaty kierować będę także na Państwa główną skrzynkę.
Z poważaniem,
Paulina Gillner Kot

Cliper

Tylko 3 tyś podpisów a tak wiele
Marek.. spróbuj kolejny raz w następnej kadencji ale najpierw zacznij coś robić

w pogoni za octem

każdy tylko nie skompromitowany człowiek starego układu Neumann

paragraf 22

a ktory z nich nie jest z ukladu ?
chetnie sie dowiem

Jo

Zdjęcie prez. Frankiewicza z kandydatem Neumann’em na ścianie przed dworcem mówią same za siebie. Obdarte, łuszczące się ściany dobitnie świadczą o kompetencjach tej ekipy. Technopolis ! Brawo !

Królik doświadczalny

Neuman nie! Z moich osobistych doświadczeń wynika, że Urząd trzeba przewietrzyć – pan Neuman oświadczył pisemnie, że Urzędu mogą nie obowiązywać kodeksy – cywilny, ani nawet administracyjny, kiedy Urząd stanowi prawo własne – lokalne. Podobno każda władza deprawuje. Chyba to właśnie ten przypadek. A może ktoś ma jakieś pozytywne doświadczenia?

chacha

tylko beneficjenci tego zabetonowanego ukladu wzajemnego wsparcia i karuzeli
przy publicznej kasie

DD

Cało Ostropa bydzie glosowac na swojego, ujrzycie co to je solidarność ślunsko bez plakatów na ulicach.

Placowy

.W których kosciołach zbierano podpisy dla Gillnera? Bo farorz z Ostropy by tego nie podołał !!!

Jan

Masz całkowitą rację

Filip z Konopii

Właściwie to tylko jeden kandydat jest spoza układu PO-PIS-wego i nie jest umoczony w partyjnych rozgrywkach.
Co ciekawe, pomimo braku zewnętrznego wsparcia medialnego, finansowego i partyjnego zdołał uzbierać wystarczającą ilość głosów. Może warto na niego postawić?

+ nie zaśmiecał mi skrzynki i przestrzeni miejskiej swoimi ulotkami, gazetkami czy banerami :-)

Zaduma

A dyrektorem GCOP został za piękne oczy ?

Filip z Konopii

Jeżeli wiesz coś więcej to się podziel. Wiadomo, że był kiedyś radnym, ale nic nie napisali o przynależności do jakiejkolwiek partii.

Zaduma

Pisze się często, że “związany z PO”, nie wiem czy należał do tej partii ale chyba prawdopodobne jest że przekaże głosy Neumannowi jeśli dojdzie do II tury. Może ktoś się tego boi i woli nie przypominać sympatii tego kandydata.

Filip z Konopii

Gdzie ” się pisze, że związany z PO” – daj linka, bo coś nie bardzo wierzę

paragraf 22

no to wyglada ze pozostaje moszynski
i nalezy liczyc ze urazone ambicje osobiste pomoga mu zelazna miotla
wymiecenie resztek ukladu frankiewicza

po takim czyszczeniu tej stajni augiasza ma stolek posla czy senatora na pstrykniecie palcow

Wuj Tarabuk

Banda czworga….

Obserwujący

Gilner i gernig, nie przejdą do drugiej tury.Zdobędą, może, po 2,5% poparcia.
Do drugiej tury przejdą moszyński i nojmann.I wtedy zacznie być naprawdę ciekawie.
Zagadką jest frekwencja,czy suweren otumaniony świąteczno-noworocznymi obżarstwem ruszy tłumnie na wybory.
Data wyborów została cwanie wyznaczona przez pisiorów.

Maciej

I dla tego Gornig jako pierwszy, bez większej spiny, zebrał z sporą górką 3 tyś podpisów, co było dla kontrkandydatów sporym wyzwaniem?

The Tiger@

Gornig może być opcją dla tych, którzy chcą kogoś młodszego i stosunkowo nie związanego z obecną, anie większą polityką.

paragraf 22

pytanie kim on jest i czy jest zdolny do wywrocenia gliwickiego stolika
silnym kopniakiem
i pokazania co tam sie dzialo pod tym stolikiem w zaciszu gabinetow przez 30 lat

The Tiger@

Żaden z kandydatów nie ma w tym interesu, bo wszyscy są jakoś powiązani z tym co było. Niektórzy mają interes przewietrzyć – i to jest dobry początek.

Zbyszek

Mam nadzieję ,że tak, jest najmłodszy, reszta to wiek prawie emerytalny. W gliwicach potrzebna jest nowa miotła.

paragraf 22

wiek emerytalny jest czasem zaleta
jak pewien papiez ktory zostal wybrany bo wszyscy uwazali ze jest tak chory ze dlugo juz nie pociagnie

nikt rozsadny nie chce kontynuacji w gliwicach poprzednich ukladow

a rozgonienie tej trzody utuczonej na panstwowym wikcie
moze tylko ladnie zwienczyc zyciowa kariere wymazujac niezbyt chlubne kompromisy z przeszlosci

Zaduma

Dziwi i drażni postawa Borysa Budki w tej kampanii. To on pośrednio stworzył duet odwetowców: Gornig-Dragon. Było to uzasadnione ich niepewną, kombinatorska postawą ale nie da się ukryć, że Budkowie osobiście na tym skorzystali poprzez umieszczenie na liście żony Pana Borysa. Sądzę, że powinien w związku z tym bez żadnych warunków wstępnych poprzeć kandydaturę Adama Neumanna, medialnie oraz czynnie w terenie jak to robią np. Jerzy Buzek i Zygmunt Frankiewicz. Taką przekorną postawą powinny się zainteresować władze PO. Namieszało trochę pojawienie się w stawce Gillnera. Ciekawe komu przekaże głosy jeśli dojdzie do II tury ?

Mosiek

Wystawili go żeby Gornig nie wygrał w I rundzie. Nic to . W najgorszym wypadku Gornig wygra w II rundzie.

ZOSIA

Dobre !
Lubimy takie komentarze ! :)

paragraf 22

buzek
czyli trzy reformy ktore zabijaja polakow i polske

czy trzeba wiecej?
niektorym chyba tak

BABA JAGA !

Drugiej tury nie będzie !
Są sondaże w mediach / nie wiem czy można podac link /
Ale jak ktoś chce to znajdzie !

Dziadek

@ BABA JAGA !
Jasne , nie będzie drugiej tury.Są sondaże w mediach ,że wygra A.Gillner.
Jak ktoś chce to znajdzie!

:)

I tylko jedno polskie nazwisko. Nacjonaliści i sympatycy niskiego miłośnika kotów chyba już wybrali.

Wodnik

A może odrobinę merytoryki przemycić w wypowiedzi?

:)

A czym kierują się zapaleni wyborcy Moszyńskiego, który nawet nie ma jednolitego programu, tylko do dnia wyborów będzie wrzucał na fejsie “nowe pomysły”? Neumann miał łatwiej, zerżnął program Frankiewicza i nieco ozdobił tym, co akurat w tym sezonie modne. Gornig opętany paranoją o bezpartyjności obraził część wyborców. Gillner to zagadka. Wszyscy przebrali się za słuchaczy mieszkańców, ale nie proponują nic nowego, nic przełomowego, bo są zadowoleni z tego jak jest. Założę się, że niezależnie od tego, kto wygra, za rok i dwa Gliwice będą takie same, jak dzisiaj.

CZERWONY KAPTUREK

BARDZO DOBRZE, ŻE GLIWICE BĘDĄ
TAKIE SAME !
Gliwice to jedne z najlepiej zarządzanych miast w Polsce !
We wszystkich poważnych, obiektywnych i policzalnych rankingach porównawczych znajdują się w ścisłej czołówce !
TOP !
A to co piszą ludzie zacietrzewieni i partyjniacy nieprzygotowani do rządzenia / bez programu/, których jedynym celem jest przejęcie stołków w miejskich przedsiębiorstwach – jest bez znaczenia !
Gliwiczanie to wiedzą i dają temu wyraz od 26 lat !
I tym razem nie będzie inaczej !

black_horse

@czerwony kapturek. A ty się dobrze czujesz? Dobra zarządzane miasto? Według jakich kryteriów? To że niektórym panom zgadzają się słupki w Excelu nie oznacza że miasto jest dobra zarządzane. Wystarczy przespacerowac się po centrum.

white_hors

Jesteś bardzo samotny !
Zdecydowana większość widzi to miasto inaczej co odzwierciedlają wybory !
Ludzie, którzy tu piszą nie rozumieją jak funkcjonuje miasto !
Wydaje im się, że miasto jak klocki lego można przebudować w miesiąc czy rok.
Ale to dziecięce pojmowanie rzeczywistości !

Porażka

Nikt nie chce przestawiać klocków. Chcemy tylko uwolnić miasto. Skruszyć beton.
Miasto, to nie prywatna firma zaschniętego towarzystwa wzajemnej adoracji. Miasto, to wspólny organizm, w którym mieszkańcy powinni mieć też coś do powiedzenia.
Po ponad 25 latach mamy wreszcie możliwość usunięcia zapachu stęchlizny i jeżeli ta “zdecydowana większość” z tej możliwości nie skorzysta, to będzie największa porażka.

white_hors

Mieszkańcy Gliwic w 100 procentach RZĄDZĄ ! miastem dokonując co cztery lata wyborów !!!
A to co piszesz to właśnie dziecinada !
Chciejstwo ! , bo mi się nie podoba więc tupie
nóżkami !
Wygladasz mi na kogoś z kręgu miłośników ogródków z paździerza i plaży w Gliwicach.
Więcej chleba mój drogi, mniej lawaszu to może dojrzejesz !

black_horse

O moją samotność się nie martw. A jak wgryziesz się w liczby, to twoja przekonanie o zdecydowanej większości też legną w gruzach. Jak wtedy żyć?

paragraf 22

no coz frankiewicze byli tak dobrzy ze wyborxcy musieli go wyorbitowac do senatu

chacha

taki kop w gore aby bron boze facet nie przegral wyborow
przez lenistwo wlasnej klaki

paragraf 22

to ile budowali nowa hute?

lopatami furmankami w blocie po kolana

ile budowali gdynie najwiekszy nowozytny port na baltyku ?
ile odbudowywano warszawe taczkami i lopatami?

Dziadek

CZERWONEMU KAPTURKOWI pomyliły się bajki !

paragraf 22

wedlug pewnej klaki
ktora od czasow stalina trzesie polska i polakami

Jeden przykład

Miasto ogłasza przetarg na parkometry. Przetarg wygrywa firma oferująca parkometry wielkości dwóch telewizorów marki “Rubin” podczas, gdy w innych miastach parkometry są wielkości książki. Kto się na to zgodził? Dlaczego żaden z tych “przygotowanych do rządzenia”, gdy widział, że buduje się fundamenty pod parkometry nie zadał sobie pytania co poszło nie tak?
To tylko jeden przykład. Nie, nie chcemy tak jak było. Chcemy normalnie.

:)

Pretensje do schedy po Frankiewiczu są oczywste, ale jeżeli ktoś nadal uważa, że PiS jest gwarantem normalności, to życzę zdrowia.

Nie ma ludzi zdrowych są ...

… tylko niedokładnie przebadani. Nikt nie jest. Nie jest nim też na pewno zastygła lawa. A zamawianie po raz 10-ty tej samej niesmacznej potrawy w tej samej kiepskiej restauracji jest po prostu głupotą. Samo wejście do tej restauracji jest już głupotą. PIS czy nie PIS. Nikt nie będzie w Gliwicach uruchamiał nocnych posiedzeń o LGBT. Tu mamy sprawy lokalne, dotyczące bezpośrednio naszego domu a nie wielką politykę. Tu chodzi o drzewa, trawniki, powietrze,… Tu głosujemy na ludzi a nie partie. To nie Warszawa, w której prezydent miasta to przedsionek do prezydentury kraju. Tu rozpaczliwie potrzebujemy architekta, urbanisty, i przede wszystkim… Czytaj więcej »

:)

Ze zdrowiem wyborców PiS musi być kiepsko, bo dopiero co czytałem “mądrości” klientów Biedronki metodycznie oszukiwanych przez pracowników tej sieci. Biorąc pod uwagę, że rząd w ramach oszczędności zaleca ograniczanie do minimum kompleksowych badań lekarskich to przestaje dziwić. O próbie likwidacji oświetlania asfaltu przez PiS czytam po raz pierwszy, sądziłem, że to raczej konik mózgowców z Konfederacji. Niemniej to oznaka słabości PiS, że poległo w walce z lampami. Przykładów oświetlania asfaltu w dzień jest bez liku, choćby ulica Gruszczyńskiego, gdzie latarnie bardzo często świecą bez względu na porę dnia, a dzielny Moszyński jeszcze nie interweniował. Czy dzielny Moszyński, nasz nowy… Czytaj więcej »

Edmund

Powiem tak, skieruj te swoje wypociny do twojego guru frania bo to on to spierdo…. i ludzie tępi jak ty ktorych sadzał na stołki w spółkach ,

Zagłosuje na każdego tylko nie frania,

paragraf 22

tu chbas chodzi mondralinski o dzienne swiatla samochodow
podnoszace bezuzyteczne zuzycie energi i zwiekszajace import paliwa

Fobie należy leczyć w

w gabinetach lekarskich, a nie obnosić się z nią na forach społecznościowych. Antypisowską fobie także. … Tu głosujemy na ludzi a nie partie. … No przecież, pod warunkiem, że te “ludzie” nie są przypadkiem z PISu. Straszenie PISem już nie działa. Pewnie, że Gliwice, to nie Warszawa, ale są przedsionkiem do władzy centralnej. Po 26 latach zarządzania tą mieściną można zostać zwykłym senatorem.

:)

Ciekawe zaklęcia stosujesz, jakoby głosowanie odbywało się nad ludźmi a nie partiami, które, nie wiedzieć czemu, stanęły za niektórymi kandydatami. Możesz sobie wmawiać te androny na poziomie naiwnego nastolatka całą dobę, siedem dni w tygodniu, a rzeczywistość i tak kopnie cię w d*pę. Kuriozalne uchwały jak np. o tzw. “strefach wolnych od LGBT” podejmowano w gminach rządzonych przez ludzi a nie partie i tylko “przypadek” zrządził, że zawsze to byli ludzie PiS. W Gliwicach to nie partia, a ludzie PiS marnowali czas nad plakatem i koncertem metalowej kapeli doszukując się w nich pochwały Szatana. Kompletnie kuriozalnie brzmi twoje ostatnie zdanie,… Czytaj więcej »

paragraf 22

szatan wykopany do senatu
w imie zasady idz zloto do zlota

i tak trzymac rodacy!

paragraf 22

no chyba sionka skora partie sejmowe olewaja gliwiczan

paragraf 22

odpowiedz tkwi w poczatkach

reszta to pomiot po okraglym stole kiszczaka

Edmund

Predzej rozdupczysz te stołki niz je przejmjesz bo im po 26 latach na stałe dupy przyrosły

papa smerf

CZERWONY KAPTUREK, ty to chyba z jakiejś innej bajki.

... Czy tak ? ....Czy siak ?

Prezydent jest tylko jeden ! ADAM NEUMANN !
I tyle w temacie wybory prezydenckie w Gliwicach !
Dziękujemy !

Filip z Konopii

Łubu dubu, łubu dubu, niech nam żyje …

Dziadek

Tak sobie myślę,że chyba będzie..Czy tak…Czy siak ..Czy owak ..Czy jeden ..w pierwszej turze…a w drugiej..Czy tak..Czy siak …bez owak ..i jeden..Dziękuję !

Obserwujący

To się jeszcze okaże czy nojman będzie prezydentem.
Może wygrać moszyński.
Czy tak…czy siak będzie panika w peło.