Brutalne pobicie na gliwickiej starówce. Mężczyzna w stanie zagrożenia życia trafił do szpitala

Dwóch młodych mężczyzn, z czysto chuligańskich pobudek, pobiło 30-latka. Pokrzywdzony, z poważnymi obrażeniami głowy, zagrażającymi jego życiu, trafił do szpitala. Pobicie miało miejsce w nocy, w trakcie weekendu, na ulicy Zwycięstwa.

 
Podejrzani to kuzyni w wieku 22 i 24 lat. Zatrzymano ich po szybkiej interwencji policji.

Do zdarzenia doszło w niedzielę po 4.00 przy jednym ze sklepów w ścisłym centrum Gliwic. Sprawcy działali bezwzględnie i brutalnie, bez konkretnego powodu i z pobudek czysto chuligańskich. Policjanci natychmiast po zdarzeniu ruszyli w rejon i zatrzymali podejrzanych. Dzięki monitoringowi wiedzieli, w którym kierunku się oddalili – informuje podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP Gliwice.


Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które przetransportowało pobitego gliwiczanina do szpitala. Okazało się, że 30-latek doznał poważnych obrażeń głowy, zagrażających jego życiu, a będących wynikiem uderzeń pięściami i silnych kopnięć

– kontynuuje Słomski.

Śledczy zabezpieczyli niezbite dowody tego bardzo brutalnego przestępstwa. Materiały zostały już przedstawione sądowi, który nie miał żadnych wątpliwości co do konieczności zastosowania najsurowszego środka zapobiegawczego, jakim jest tymczasowe aresztowanie. Śledztwo w sprawie będzie prowadzone przez Wydział Kryminalny I Komisariatu Policji w Gliwicach pod nadzorem prokuratury.

(żms)/KMP Gliwice
fot. KMP Gliwice

26 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze