Koalicja dla Gliwic wydała oświadczenie w sprawie Jana Pająka. “Poniżające i wulgarne pisma”

Nie cichną kontrowersje wokół usunięcia jednego z najpopularniejszych radnych obecnej kadencji, Jana Pająka z listy wyborczej Koalicji dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza.

Oświadczenie, które ukazało się w tej sprawie w niedzielę na stronie Koalicji dla Gliwic, raczej podgrzeje dyskusję niż ją uspokoi.

Przypomnijmy, radny KdGZF o skreśleniu z list kandydatów został poinformowany w ostatniej chwili. Według wielu opinii celowo, żeby uniemożliwić mu ewentualny start z innej listy wyborczej. Decyzja o zablokowaniu radnemu możliwości startu w wyborach wywołała spore oburzenie licznych zwolenników Jana Pająka, jak i samego zainteresowanego. Od kilku dni na forach internetowych nie cichnie dyskusja, często bardzo emocjonalna.

Radny Jan Pająk należy do najaktywniejszych radnych obecnej kadencji, uzyskał również wyróżnienie w plebiscycie Samorządowiec Roku 2017 organizowanego przez Portal Samorządowy.

Liczba spraw, którymi się zajmował jest rzeczywiście ogromna, zainteresowani mogli śledzić aktywność radnego m.in. na portalu facebook. Tematy, które “uruchamiał” często obecne były również na łamach lokalnych mediów. Wystarczy przypomnieć poruszany m.in. na 24GLIWICE na przestrzeni ostatnich miesięcy temat Chaosu reklamowego w Gliwicach, funkcjonowania linii autobusowych, nielegalnego wysypiska czy zanieczyszczania Kłodnicy.

Krytyka, która spadła na Koalicję dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza doczekała się oficjalnego oświadczenia zamieszczonego na stronie komitetu w niedzielę.

Czytamy tam m.in. że radny miał poniżać ludzi i kierować do urzędu… wulgarne pisma.

“Radny Jan Pająk od długiego czasu swoimi wypowiedziami wskazywał, że nie po drodze mu z Koalicją dla Gliwic i z Prezydentem Miasta. (…) Nie chcemy przede wszystkim autoryzować stylu w jakim postanowił działać radny Jan Pająk, jego obraźliwych i wulgarnych pism kierowanych do urzędu, poniżania ludzi.”

Poniżej zamieszczamy oświadczenie KdGZF w całości.

“Kodeks wyborczy stanowi, że do powołania komitetu wyborczego wystarczy grupa pięciu obywateli. Mogą oni podjąć czynności zmierzające do udziału w wyborach samorządowych, to znaczy zgłosić listy kandydatów do Rady Miasta, kandydata na prezydenta miasta i prowadzić kampanię wyborczą. Każdy komitet konstruuje listy kandydatów do rady zgodnie z przyjętymi przez siebie zasadami i jest suwerenny w swoich decyzjach. Również każdy, kto chce spróbować swych sił w rywalizacji wyborczej może składać swoją ofertę wybranemu przez siebie komitetowi, a jej przyjęcie zależy od komitetu.
Klub radnych Koalicja dla Gliwic i związane z nim środowisko, skupione miedzy innymi wokół Stowarzyszenia Gliwicka Inicjatywa Obywatelska, gromadzi ludzi o różnych poglądach, którzy chcą i potrafią działać razem dla dobra Gliwic, mimo dzielących ich różnic. To wspólne działanie jest bardzo ważne, bo tylko działając razem możemy być skuteczni jako radni.
Radny Jan Pająk od długiego czasu swoimi wypowiedziami wskazywał, że nie po drodze mu z Koalicją dla Gliwic i z Prezydentem Miasta. Nie możemy i nie chcemy dalej firmować sposobu działania radnego Pająka. Praca w radzie jest pracą zespołową, jeżeli ktoś woli jednak działać jako skupiony na sobie solista, to sam wybiera inną drogę. Nie chcemy przede wszystkim autoryzować stylu w jakim postanowił działać radny Jan Pająk, jego obraźliwych i wulgarnych pism kierowanych do urzędu, poniżania ludzi.
Dodatkowo, w trakcie bezpośrednich przygotowań do zarejestrowania list kandydatów do rady nie uczestniczył w obowiązkowych spotkaniach, pomimo potwierdzonych powiadomień, a także nie dostarczył koniecznych informacji, potrzebnych do rejestracji dokumentów wyborczych. Nie angażował się w zbieranie podpisów poparcia dla list komitetu wyborczego oraz kompletnie nie interesował się kompletowaniem kandydatów na listę wyborczą w swoim okręgu. Przez ostatnich kilka tygodni nie interesował się sprawami wyborów i nie kontaktował się ze sztabem wyborczym.
Ponieważ dochodzą do nas głosy, że sprawa rzekomo złego potraktowania Jana Pająka zaczyna żyć swoim życiem, a nie chcemy być gołosłowni, to jako przykład zachowań radnego Pająka niech posłuży tylko jeden cytat z pisma z lipca tego roku, kierowanego przez niego do jednej z urzędniczek: „Co obchodzi K…… kogo jest słup i oprawa oświetlenia ulicznego.” Takie postępowanie jest nie do przyjęcia. Jest sprzeczne miedzy innymi z kulturą polityczną, jaką w ciągu lat udało się nam wypracować w gliwickiej Radzie Miasta.
Biorąc to wszystko pod uwagę KWW Koalicja dla Gliwic Z. Frankiewicza podjął decyzję o nieumieszczaniu Jana Pająka na liście kandydatów do Rady Miasta Gliwice w wyborach samorządowych zarządzonych na 21 października 2018 r. KWW Koalicja dla Gliwic”

Radny Jan Pająk nie jest jedynym przykładem przedwyborczej “wycinki” na listach. W wyborach nie wystartują również znani i cenieni długoletni radni Dominik Dragon i Kajetan Gornig. Mimo rekomendacji władz lokalnych Platformy Obywatelskiej, zostali w ostatniej chwili usunięci przez władze krajowe partii. Jak tłumaczył wiceprzewodniczący PO, Borys Budka w programie Gość Dnia, decyzja o skreśleniu była konsekwencją wywoływanych przez radnych sporów politycznych. “Niepotrzebnie niektórzy mocno akcentowali sprawy zaszłości, sprawy osobiste” – tłumaczył Budka.

(mf)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
mieszkanka Gliwic
mieszkanka Gliwic

Faktycznie, poziom kultury koalicji Frankiewicza widzimy dokładnie w potraktowaniu z “pełnym szacunkiem”b.dobrych radnych i co za tym idzie mieszkańców, którzy pracę tychże oceniali wysoko.Przy urnach pokażmy, co myślimy o takiej permanentnej arogancji władzy!

Joe
Joe

Serio? A jak możemy to pokazać skoro musimy głosować na partyjne listy? Gdyby każda dzielnica wybierała sobie swojego radnego, wtedy skreślony z list radny X mógłby wystartować – sam jeden – przeciwko kandydatowi namaszczonemu przez Frankiewicza. A tak? – bez komitetu ani rusz.

Taka sama zaraza jest wyborach to sejmu. De facto nie istnieje bierne prawo wyborcze Niby możesz wystartować w wyborach, ale tylko pod warunkiem, że jakaś partia weźmie cię na listę – albo, że sam stworzysz partię. Konstytucja jednak nie mówi nic o tym, że w wyborach startować pod warunkiem stworzenia partii.

Urko
Urko

Jedna dzielnica = jedna lista ? A jak na liście np. z Sikornika będzie 296 kandydatów , z których każdy samodzielnie wpisał się na listę , bo chce być radnym to będzie niby prościej tak ? :-):-) :-)

Joe
Joe

W Anglii w wyborach do parlamentu ten problem rozwiązany jest następująco – żeby wystartować potrzebne jest 10 (dziesięć!!!) podpisów i opłacenie kaucji. Jeśli dostajesz mniej niż pięć procent głosów to znaczy, że byłeś kandydatem niepoważnym i kaucja przepada. Gdyby zgłosiło się 296 kandydatów i kaucja wynosiłaby – powiedzmy – 1000 zł uzbierałaby się niezła sumka.

Urko
Urko

Czyli znowu chodzi o kasę , nie ? :-):-):-) . Tylko imaczej . Mniej namolnie, ale za to więcej. Będzie na więcej flaszek dla lidera ?:-)

?!
?!

O których bardzo dobrych radnych, :potraktowanych z pełnym szacunkiem” Pani pisze?

asdf
asdf

“Radny Jan Pająk od długiego czasu swoimi wypowiedziami wskazywał, że nie po drodze mu z Koalicją dla Gliwic i z Prezydentem Miasta.” To jest sedno sprawy. Prezydent nie potrzebuje na swoich listach człowieka, który mieszkańców stawia na pierwszym miejscu. To ON, prezydent jest najważniejszy w mieście i wszyscy mają mu być podporządkowani. Nie znosi żadnej krytyki ani słowa sprzeciwu, bo chce rządzić miastem żelazną ręką. Często jest przyrównywany do “imperatora” albo “dyktatora” i uważam to porównanie za bardzo trafne. Frankiewicz akceptuje tylko bezwzględne posłuszeństwo dla niego. “Mierny, bierny, ale wierny” – to jedyne kryterium, które od zawsze się liczyło. P.S.… Czytaj więcej »

Joe
Joe

Zgoda – z tym, że zauważ, że w pierwszej kolejności winny jest system a nie Frankiewicz. O tym, kto zdobywa mandat w pierwszej kolejności decyduje komitet (komitet wpisze na listę albo nie wpisze) a dopiero w drugiej wyborcy. Miasta powinny być podzielone na okręgi wyborcze (okręg to plus minus dzielnica), każda dzielnica wybierałby sobie swojego radnego – bez pośrednictwa komitetów, budek, i partyjnych gangów.

Urko
Urko

Było referendum na temat JOW-ów . Olane ciepłym sikiem przez jakieś 92 % uprawnionych do głosowania.
Skończ już waćpan sapać i pojękiwać.

Tomaszek
Tomaszek

Tak jak było referendum w sprawie odwołania Frankiewicza i wybory na Prezydenta Gliwic-napisz Urko prosze zeby Gliwiczanie nie sapali i pojękiwali skoro dokonali wyboru

Vicent
Vicent

Myślę, że tak właśnie wygląda betonowa demokracja i pluralizm, który od wielu lat z lubością praktykuje w naszym mieście gliwicki nieudacznik. Podobno tym razem będzie odcięty od wyznaczania członków do komisji wyborczej nad czym już wcześniej bardzo ubolewał w Info, a więc jest być może nadzieja, że Golbikowa z Budką nie wystarczy?
I jeszcze jedno: kto pod kim dołki kopie ten sam w nie wpada. I oby;)

?!
?!

Chyba musisz nawiązać współpracę z którymś z autorów słownika i zmienić definicję słowa “nieudacznik”.

Vicent
Vicent

Chyba jednak nie muszę bo słowo to ma 225 synonimów, tak, że jeżeli nie zrozumiałeś to masz bardzo duży wybór sobie dopasować no chyba, że stoisz po jego lewicy a może tylko po prawicy ;)

?!
?!

Stoję po właściwej stronie.

Vicent
Vicent

Tak, tak ale chyba w rozkroku?

?!
?!

Skąd te 225 synonimów, chyba z głowy. Zacytuj je to się douczę.

Vicent
Vicent

Moja głowa to nie śmietnik, a więc poszukaj sobie w internecie drugi nieudaczniku;)

?!
?!

Każdy kandydat, który działa tylko na swój rachunek i chce, żeby dalej tak było, może założyć własny komitet wyborczy. Coś takiego robi się ze znacznym wyprzedzeniem, bo wymaga wielu działań organizacyjnych, Jeśli ktoś tego nie robi i nie działa z tymi, z którymi rzekomo stanowi zespól to co to znaczy?

?!
?!

To wnioski dla Sejmu, a dokładniej dla jego większości,który niedawno zmieniała ordynację wyborczą. Obecny system nie tylko im nie przeszkadza, ale z niego korzystają. Poseł na Sejm J. Gonciarz startuje wyborach na prezydenta miasta.

?!
?!

Ten system działa od dawna. Został utrwalony przez obecny sejm, który zarządził wybory i określi ich zasady. Trzeba było wtedy działać. A nie teraz narzekać.

?!
?!

Pomiędzy prokuraturą a brakiem kultury, delikatnie mówić, jest sporo miejsca. Nie każde chamstwo nadaje się do organów ścigania, Po prostu jest chamstwem.

!!!
!!!

Dopiero co polecałeś komuś pracę ze słownikiem, a sam masz widoczne braki w opanowaniu języka polskiego. Ale banałów i frazesów tyle w wątku, jakbyś dostał zlecenie z Koalicji F. na odczynienie złego uroku. Podpisuj się Syzyf.

Vicent
Vicent

On nie potrzebuje żadnego zlecenia. On nam tu tylko udowadnia, jak trudno jest oderwać się od korytka do którego przykleił się wiele latek temu;)

?!
?!

Każdy sądzi według siebie.

?!
?!

A konkretnie o co chodzi? O jakie słowa? Konkrety!!!

wert
wert

W komunikacie mowa również o rzekomym poniżaniu ludzi przez Pająka. A to już kwalifikuje się pod naruszenie dóbr osobistych. Tyle że wytaczanie dział przeciwko własnemu radnemu nie byłoby zbyt korzystne medialnie, prawda?

?!
?!

Zwykle jest tak, że tłumaczenia, które nam się nie podobają wyglądają na bzdurne.

wert
wert

To może Ty będziesz w stanie logicznie wytłumaczyć dlaczego przez całą kadencję Frankiewicz trzymał Pająka w swojej koalicji, a pozbył się go dopiero tuż przed wyborami? Wcześniej jego postawa nie przeszkadzała? No bo nie wmówisz nam, że zmienił swoje zachowanie dopiero 1-2 miesiące przed wyborami, akurat na etapie tworzenia list wyborczych. Byłby to niezwykły zbieg okoliczności.

?!
?!

A co ja mam do tłumaczenia? Skąd ja mogę wiedzieć, czy czyjaś postawa komuś przeszkadzała lub nie przeszkadzała? Niczego nikomu nie próbuję wmawiać. O szczegóły trzeba zapytać zainteresowanego.

Vicent
Vicent

To jest właśnie twoja hipokryzja, dalej się tutaj pogrążaj:)

?!
?!

Rozmawiałeś kiedyś z Prezydentem?

Niech ich szlag!
Niech ich szlag!

Rewolucje zjadają swoje dzieci. W Gliwicach objawiły się dwie koalicje, i żeby się rewolucyjnie zespolić, zjadły swoje najaktywniejsze dzieci w reprezentowaniu interesów obywateli, a nie władzy. Nowa gliwicka zespolona koalicja ma jeden cel: w ciszy i dobrych humorach załatwiać własne interesy i doić mieszkańców, bez niepotrzebnych dyskusji na sesjach, w gabinetach i w mediach. Oto nowy ład Budki i Frankiewicza dla Gliwic.

Blade Runner
Blade Runner

Co chcesz. Ludzie im starsi tym bardziej cenią sobie “spokój”

Darko
Darko

Dlaczego facet z Zabrza (Budka) decyduje o tym co się dzieje w Gliwicach???

Logika
Logika

Bo kilka lat temu został mieszkańcem Gliwic. Przeprowadził się tak po prostu. Osiedlił.

Joe
Joe

Ale to że się przeprowadził nie ma nic do rzeczy – liczy się, że jest w partyjnym gangu.

AMF
AMF

Przeprowadził się na wiejską, no chyba że odbywa sejmowe szopki w stanie bilokacji.

Pucio
Pucio

Bo mu ***** z gliwickiej PO na to pozwalają.

– dlaczego redakcja usuwa ten wpis?


MOD: Jak Pucio nie będzie używał wulgaryzmów i obraźliwych określeń, to redakcja nie będzie musiała niczego usuwać. Odsyłamy do regulaminu, który obowiązuje każdego, niezależnie od politycznych sympatii.

Vicent
Vicent

Bo tylko on zna się w kraju na konstytucji, tak se chłop ubzdura po prostu :)

krzysztof
krzysztof

frankiewicz to klika z PO i N TO ZŁO TRZEBA WYPLENIĆ Z MIASTA WYWALIĆ I WYJDĄ NA JAW PRZEKRĘTY WŁADZY

?!
?!

A co stoi na przeszkodzie, aby wychodziły już? To nie ma już nadzoru prawnego Wojewody, Regionalnej Izby Rozrachunkowej, Samorządowego Kolegium Odwoławczego, a wreszcie – Prokuratury?

Joe
Joe

Budka to zdaje się z gangu, który pyszczy o konstytucji? Konstytucja mówi o czynnym i biernym prawie wyborczym. Jednak żaden ze skreślonych radnych nie może skorzystać z biernego prawa wyborczego i po prostu wystartować w wyborach. Bez komitetu ani rusz – wg oświadczenia “każdy, kto chce spróbować swych sił w rywalizacji wyborczej może składać swoją ofertę wybranemu przez siebie komitetowi”. Zatem komitety, układy, koterie, lizusostwo, itd. A najgorsze, że tak samo źle jest w wyborach do sejmu. Kandydaci oferty powinni przedstawiać wyborcom, a nie komitetom.

mic
mic

frankiewicz kiedy przedstawisz program swojego ugrupowania lub swój na wizję dla Gliwic czekam na spotkanie przedwyborcze może być tylko jedno już czekam z pytaniami do ciebie oj będzie ciepło w portkach i będzie smród

?!
?!

A wiesz, ze go nie ma?

Do Kato
Do Kato

„Co obchodzi K…… kogo jest słup i oprawa oświetlenia ulicznego.” jako przykład postępowania nie do przyjęcia??? Bo nazwisko na K zostało wykropkowane, czy półsierota z koalicji F. zrozumiał skrót jak wulgaryzm z wielkiej litery? No okropny ordynus ten Pająk. Obywatela naprawdę nie musi obchodzić czyja jest niesprawna latarnia. Urzędnik ma zaś obowiązek załatwić sprawę tak, żeby obywatel był zadowolony. Ale kurs się zmienia. Bo kultura polityczna, jaką w ciągu lat udało się wypracować w gliwickiej Radzie Miasta, to olew ciepłym moczem głosu mieszkańców i milcząca akceptacja dla urzędniczej arogancji? Okazuje się obywatelu, że do urzędnika nie wolno powiedzieć: “Co mnie… Czytaj więcej »

asdf
asdf

Z tą latarnią to podejrzewam, że chodzi o słupy oświetleniowe na ul. Częstochowskiej. Nowe zamontowane, ale stare po prawie roku nadal tam są. Tylko dlatego, że urzędnicy przed wymianą nie potrafili dogadać się z Tauronem. Tylko po co w takim razie zlecali montaż nowych słupów oświetleniowych? Urzędnikom i wyborcom Frankiewicza oczywiście takie “smaczki” w mieście nie przeszkadzają. Jarzębowski powie, że się nie da? Ok. Stiborska-Jagiełło powie, że dopiero pracują nad dokumentacją. Nie ma problemu. Ale Pająk jako jeden z niewielu radnych widział w tym problem. Nie interesowały go wymówki, ściemy, oczekiwał efektów. Na temat urzędników fajny skecz przygotował Kabaret Moralnego… Czytaj więcej »

Do Kato
Do Kato

Częstochowska sama rzuca się w oczy w tym niedorzecznym przykładzie “chamstwa radnego Pająka”. Miałkość cytowanego “dowodu” jest oczywista i żałosna. Odpowiedzialni urzędnicy nie mają problemu z tym, że na tej samej ulicy wykopki trwają przez rok albo dłużej, bo dwa albo trzy razy, a tak będzie na Częstochowskiej. Tak już wielokrotnie było i będzie na innych ulicach. Nasze podatki zjada ZDM i PRUiM. Jak zawsze na niekończących się remontach, poprawkach, poprawkach poprawek… Kolejne koncepcje za setki tysięcy i przebudowy za miliony. Pas startowy za 30 mln, kiedy zaraz pojawią się osobowe i transportowe drony, które wystartują i wylądują z każdego… Czytaj więcej »

?!
?!

“Bo kultura polityczna, jaką w ciągu lat udało się wypracować w gliwickiej Radzie Miasta, to olew ciepłym moczem głosu mieszkańców i milcząca akceptacja dla urzędniczej arogancji? ” Pozazdrościć kultury języka i specyficznych skojarzeń. A K…… – to nazwisko? A Jakie ? Może autor gdzieś rozszyfrował swój skrót? Trzeba mieć wiele wyobraźni i tupety, żeby ludziom wmawiać takie rozumienie skrótu.

Marcin
Marcin

Pan Pająk sam przyznaje, że nie jest człowiekiem wykształconym – nawet jeżeli powiedział to zdanie to wielu z nas pewnie w przypływie nerwów powiedziałoby to samo. Ale najważniejsze jest, że jeżeli wam nie pasował to mogliście go wyrzucić już w lipcu – a wszystko wskazuje na to, że wam bardzo zależało, żeby nie kandydował z żadnego komitetu – a każdy inny (oprócz PO na której ZF też ręcznie wysterował listy) by go przyjęło. Z resztą jakby nagrać parę innych osób z KdGZF i ich zachowań… Chcieliście jeść wielką chochlą a utopicie się w łyżce wody – zwłaszcza, że cała Sośnica… Czytaj więcej »

asdf
asdf

Frankiewicz ma wielkie wykształcenie – i co z tego? Traktuje Gliwice jak maszynkę do zarabiania pieniędzy, bez spojrzenia na to, co naprawdę ważne – na ludzi, którzy tworzą to miasto. Brakuje mu zainteresowania problemami gliwiczan. Czyli czegoś, z czego Pająk był właśnie znany. Wiele razy czytałem informację “radny Pająk przesłał zapytanie do urzędu” albo “radny Pająk zapytał prezydenta w trakcie sesji rady miasta”. Zawsze się zastanawiałem wtedy – przecież on należy do koalicji Frankiewicza, nie może inaczej tego załatwić? Teraz już wszystko jest jasne. Po jednej stronie Frankiewicz, który wmawia wszystkim jak idealne są Gliwice pod jego rządami. Po drugiej… Czytaj więcej »

?!
?!

“radny Pająk zapytał prezydenta w trakcie sesji rady miasta”. O co? Może jakiś przykład? To chyba żart. Wszystkie sesje Rady są nagrane i można je obejrzeć. Proszę poszukać potwierdzenia swoich słów. Życzę powodzenia.

?!
?!

Współczuję Wam. Na kogo Wy zagłosujecie? Macie “duży ” wybór/

mieszkaniec 1966
mieszkaniec 1966

NIE DLA KOALICJI frankiewicza GŁOSAMI W WYBORACH POZBYĆ SIĘ TYCH DZIADÓW Z MIASTA I ROZLICZYĆ,NIE DLA RADNYCH Z JEGO UGRUPOWANIA, WYPLENIĆ TE URZĘDNICZE ZBUKI ZASIEDZIAŁE NA STOŁKACH.

Pfff
Pfff

Macie Państwo świadomość, że chcąc “zwolnić” Frankiewicza, to trzeba głosować na kandydata PiS? Inni chętni (o ile w ogóle będą) nie mają żadnych szans. Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie które zło wybrać. Z jednej strony obawa przed nową, niepewną władzą. Z drugiej, kolejne 5 lat oczywistych oczywistości, czyli budowa kolejnych luksusów dla kolegów prezesów, brak realizacji programu wyborczego (ten obecny to kalka poprzedniego, więc już wiadomo, że nic z tego nie będzie), o sprawach mieszkańców można kompletnie zapomnieć. Jeżeli ktokolwiek myśli, że przed I turą dojdzie do jakiejkolwiek debaty z ZF, to może się mocno rozczarować. Będzie ten sam scenariusz… Czytaj więcej »

Static
Static

Jesteś pewny, że między nimi jest jakaś znacząca różnica? :-)

Pfff
Pfff

Nie wiem. Nie znam Gonciarza i tym samym nie wiem czego można po nim się spodziewać. Jedynie mogę wypowiedzieć się na temat PiS. Pytanie co wolisz – to samo, ale w nowym wydaniu (zakładając, że między nimi nie ma żadnej różnicy) albo zdusić w sobie złość i oddać głos na osobę, która ma Ciebie i Twoje sprawy w głębokim poważaniu. Od lat wybory w Polsce wyglądają tak, że głosuje się przeciwko komuś, a nie szczerze popiera się konkretną osobę. Osobiście mam nadzieję, że uda się chociaż doprowadzić do II tury, żeby ZF był zmuszony wyjść z nory i żeby szersza… Czytaj więcej »

asdf
asdf

Będzie jeszcze kandydat z SLD. Prawdopodobnie chodzi o Bernarda Fica.

?!
?!

Kandydatem SLD jest Bernard Fic. To dopiero kontrkandydat !!!!!!

Urko
Urko

No . Wybór jak miedzy słynną ciepłą wodą w kranie a wrzątkiem na krocze ….

?!
?!

Jest i rozliczenie poprzedniego programu i nowy program na kolejne lata. Wystarczy poczytać. A może by tak nieco merytorycznej wymiany zdań zamiast niczym nie popartych ogólników.

wert
wert

A czy to rozliczenie obejmuje również obietnice składane w poprzednich kadencjach? Albo obiecanki powtarzane od 20 lat? Jeżeli nie, to się nie liczy. Jeżeli ktoś rządzi 25 lat i marzy mu się kolejne 5 lat na stanowisku, to powinien się rozliczyć z wszystkich obietnic składanych od początku swojej władzy, a nie tylko z ostatniej kadencji.

?!
?!

Łatwo sprawdzić, czy poprzednie programy zostały zrealizowane.

Michael Scott
Michael Scott

Typowe ubeckie metody Frankiewicza i jemu podobnych.

Budka Dupka
Budka Dupka

Borys, łżesz jak pies!
To nie było posunięcie władz krajowych, tylko wszystko odbyło się na szczeblu lokalnym!
Dogadałeś się z Zygmuntem, a jeszcze nie tak dawno….byłeś jego wielkim przeciwnikiem.
Ot, Twoja prawdziwa twarz….ciekawe, jak spojrzysz w lustro.
Zobaczysz tam twarz KŁAMCY i OSZUSTA

Wnikliwy obserwator
Wnikliwy obserwator

Jurkowi Owsiakowi wytoczono niedawno proces sądowy za to, że publicznie posłużył się słowem “kurwa”. W niektórych kręgach próbowano mu nawet przylepić z tego powodu łatkę “paskudnego przestępcy”. Sąd nie skazał jednak Owsiaka na wielotygodniowe więzienie, jak z pewnością oczekiwali tego zagorzali przeciwnicy lidera Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wyszło po prostu na jaw, że sprawa użycia przez Owsiaka słowa uznanego powszechnie za obelżywe była tylko banalnym pretekstem wykorzystanym do zdyskredytowania Jurka. W przypadku Pająka jest dokładnie tak samo. W rzeczywistości nie chodzi Frankiewiczowi o żadne wulgaryzmy, lecz o niezależny charakter wieloletniego radnego. Warto przypomnieć, że Pająk zgłosił w swoim czasie wniosek… Czytaj więcej »

?!
?!

Gratuluję szczegółowej wiedzy. Musi być z pierwszej ręki. A co do inwektyw pod adresem konkretnej osoby – to chyba zbyt odważne określenia.

ZUZANNA
ZUZANNA

A może by już wreszcie wypo. ..lic ta cała bandę Frankiewicz. Radny Pająk jest najlepszym radnym , jest blisko mieszkańców a nie układów lokalnych baronow.

Urko
Urko

“Co obchodzi K…… kogo jest słup i oprawa oświetlenia ulicznego.” KdGZF uważa słowo “Kowalskiego” za wulgarne ?? LOL , i :-):-) i jeszcze ha !

asdf
asdf

Utajnili, bo RODO.

?!
?!

Zdarta płyta. Używana na kilku portalach.

kanalia52
kanalia52

Francy podziękujemy za tramwaje i halę bankrut.

?!
?!

Za halę właśnie miasto dostało nagrodę; Tekst z MSI: Budowa Areny Gliwice, modernizacja parku Chrobrego i przebudowa części ul. Akademickiej docenione w Konkursie im. Jerzego Regulskiego w kategorii Realizacja dzieła. Wręczenie nagród odbędzie się 8 października w Warszawie. Nagroda imienia Jerzego Regulskiego została ustanowiona w 2016 roku przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej oraz Towarzystwo Urbanistów Polskich i jest przyznawana za wybitne osiągnięcia w kreowaniu ładu przestrzennego i rozwoju samorządności terytorialnej. Miasto Gliwice zostało wyróżnione za projekt Zagospodarowanie przestrzenne Dzielnicy Akademickiej w Gliwicach, poprzez budowę hali widowiskowo-sportowej Arena Gliwice, modernizację infrastruktury drogowej wokół hali i terenów zielonych (park Chrobrego) oraz części… Czytaj więcej »

!!!
!!!

Szkoda, że Frankiewicz zwlekał z modernizacją parku i ulic aż 25 lat. Byłyby inne nagrody wiele lat wcześniej. No ale czego się nie robi “na osłodę” przy okazji budowy Misia bez zgody podatników. Miś jak każdy w Polsce wie, miał poważny poślizg, od miesięcy stoi bezużyteczny a w kalendarzu imprez jest więcej “dziur niż sera”. No i wisienką na Misiu jest to, że nie da się do niego dojechać autobusem, chociaż przystanki stoją piękne jak nigdzie w mieście. Nagroda jest – imprez nie ma – są straty finansowe. Pytanie – co podatnikom z nagrody? Duma na pocieszenie po absurdalnym rachunku?

?!
?!

Można i tak. Jednak każda ocena powinna być oparta o jakieś konkrety a nie pochodzić “z głowy”.

black_horse
black_horse

Rzecznik Gliwic też dostał nagrodę. Anty nagrodę dla najgorszego rzecznika. A w tym wątku dwoi się i troi w ilości pochwał. Łubu dubu, łubu dubu. Sam też zgłosiłeś “dzieło” do nagrody ?

?!
?!

Takich, którzy tu chwalą nagrodami jest więcej,. Czy ich te z należy zdyskredytować?

?!
?!

Podczas uroczystego posiedzenia Senatu uczelni rektor Politechniki Śląskiej, prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk uhonorował prezydenta Gliwic Zygmunta Frankiewicza za owocną współpracę na rzecz Politechniki Śląskiej. Podziękowania prezydentowi Gliwic rektor Politechniki Śląskiej złożył z okazji 25-lecia prezydentury Zygmunta Frankiewicza. – Politechnika Śląska zlokalizowana jest w wielu śląskich miastach, ale główny kampus znajduje się w Gliwicach i stanowi odrębną dzielnicę naszego miasta. Trudno sobie dzisiaj wyobrazić Gliwice bez Politechniki Śląskiej. Ale też Politechnika Śląska trwale związała się z miastem i czerpie z jego potencjału. Bez ścisłej współpracy z samorządem nie bylibyśmy w stanie się rozwijać, zmieniając przy tym wspólnie miasto i… Czytaj więcej »

POlitechnik
POlitechnik

Oczywiście całkowitym przypadkiem nagrodę tę przyznaje się na 4 tygodnie przed wyborami. Wstyd dla Politechniki i rektora za czynne zaangażowanie się w kampanię. Wstyd.

!!!
!!!

Kolejna pusta nagroda, z której podatnik nic nie ma. Czekam na ogłoszenie, że pacjenci gliwickich szpitali przyznali nagrodę Frankiewiczowi za super warunki i wysoką jakość leczenia. Lekarze mogą przyznać własną za stworzenie wyśmienitych warunków do pracy.

black_horse
black_horse

@?! vel rzecznik:
Kolejny tekst z którego nic nie wynika. NA jakim polu ta współpraca ? Bo z tego co wyczytałem to jakaś premia za wysługę lat.. Jakie korzyści odniosło miasto z tej współpracy ? a jakie politechnika ? KONKRETY, poproszę KONKRETY a nie SLOGANY.

?!
?!

Dla wiedzących lepiej, jakie efekty przynosi praca Prezydenta Miasta Gliwice kolejna informacja.

black_horse
black_horse

Wychodzi na światło dzienne cała natura tego układu. Ci panowie tam są (w Urzędzie) nie dla nas, tylko dla swoich szemranych interesów. A my, mieszkańcy (nie mówię tu o sobie) dajemy się omamić bajeczkom o cudownym programie.

Mistrzunio
Mistrzunio

Platforma Obywatelska MOCNO się przejedzie przez to że poparła Z.Frankiewicza.
Wiadomo od lat jest że Pan Frankiewicz wszystko zrobił i zrobi by mu nikt nie podskoczył w mieście.
Dlatego najgorsze co może być to fakt że PO poparło osobę która dorobiła się na ciężkiej pracy wielu gliwiczan.

Joe
Joe

W tej sytuacji radny Pająk może wystartować w wyborach na prezydenta? Czy może do tego też potrzebny jest komitet?

asdf
asdf

Termin zgłaszania kandydatów już upłynął. Myślisz, że dlaczego z ogłoszeniem decyzji czekali aż ten termin minie? Celem było nie tylko wycięcie Pająka z koalicji Frankiewicza, ale doprowadzenie do tego, żeby w ogóle nie mógł startować.

Joe
Joe

A ten radny był przekonany, że jest na liście? No to chyba ostateczny dowód na to, że bierne prawo wyborcze jest zupełną fikcją.

NAJKRÓTSZY KOMENTARZ
NAJKRÓTSZY KOMENTARZ

OŚMIORNICA (la piovra)WYPLUŁA PAJAKA

PanTuNieStał
PanTuNieStał

cyt.- jako przykład zachowań radnego Pająka niech posłuży tylko jeden cytat z pisma z lipca tego roku, kierowanego przez niego do jednej z urzędniczek: „Co obchodzi K…… kogo jest słup i oprawa oświetlenia ulicznego.”. Czy tylko ja mam problem ze zrozumieniem przekazu KdGZF? Co obchodzi Kowalskiego (Kochanowskiego etc.) kogo jest słup i oprawa oświetlenia ulicznego – chodzi o interpunkcję? Czy może o brak pytajnika? Hm, szukaj kija, szukaj … a jak znajdziesz to Pan da nagrodę- podpowiedź – nagroda będzie z użyciem kija i blisko grzbietu :)

Gh
Gh

No tak wywalili ich bo nie było miejsca dla żony budki

gliwiczanka
gliwiczanka

Czyżby przeszkadzało ile Pan Pająk robi dla swojej dzielnicy przez tyle lat? Może czas na to żeby Pana Frankiewicza ktoś w końcu zastąpił na stanowisku Prezydenta.

semper.....
semper.....

Budka oddał układanie list frankiewiczowi wieczorkiem poukładali, nic nie zapadło w Warszawie, Budka sprzedałeś PO, Frankiewicz Was rozegrał jak dzieci, nie będąc w P O odegrał się i Was rozsadzil, gościu nawet nie wiesz o tym, jesteś przegrany w Gliwicach, jak Ty w lustro patrzysz, śmiejcie się śmiejcie zobaczymy kto się będzie śmiał ostatni, jeszcze Wasz układ i wały w UM wyjdą pamiętaj prezydencie metryka jest po stronie młodych i na to nie masz wpływu, a my poczekamy cierpliwie oj poczekamy!!!!!