Likwidacja TESCO przy ul. Łabędzkiej staje się faktem. Pusta hala robi przygnębiające wrażenie (foto)

Hipermarket Tesco przy ulicy Łabędzkiej w Gliwicach kończy działanie. Hala będzie czynna tylko do godziny 15:00 w czwartek, 26 sierpnia. Wciąż otwarte pozostaną jeszcze ostatnie sklepy i punkty usługowe na pasażu.

 
Nieliczne artykuły szkolne, resztki produktów spożywczych, napojów i przekąsek, a także ubrania marki własnej Tesco – F&F w ostatnich dniach były jeszcze do kupienia w mocno obniżonych cenach. Hipermarket przy ul. Łabędzkiej od pewnego czasu miał charakter kompaktowego sklepu, teraz ostatecznie przechodzi do historii.

W mocno opustoszałym pasażu handlowym, który rozbudowano 10 lat temu, większość pomieszczeń straszy pustkami. Nie ma już butiku Szachownica, bawialni dla dzieci, ani sklepu AGD. Restauracja u Gawła w kwietniu br. przeniosła się w miejsce sieciowego lokalu Sphinx do centrum handlowego Arena. Zamknięty został także bar oferujący m.in. zapiekanki.

W budynku pozostał sklep zoologiczny, butik z odzieżą damską, punkt z tuszami i tonerami, biuro podróży, In Medio, drogeria Natura oraz optyk. Znajdziemy tu też placówkę Poczty Polskiej. Najemcy tych powierzchni deklarują, że nadal będą prowadzić w tym miejscu działalność handlową. Czy będą w stanie przyciągnąć klientów, czas pokaże.

My zostajemy, zobaczymy co będzie. Może stałe klientki przyjdą

– mówi nam jedna z ekspedientek we wspomnianej już drogerii. Deklaracja ta jest dosyć optymistyczna. Pusty, niedostatecznie oświetlony pasaż oraz ogromna przestrzeń po opuszczonym już niemal hipermarkecie robią przytłaczające, ponure wrażenie. Daleko mu do czasów, kiedy centrum handlowe tętniło życiem, a po alejkach przechadzały się dziesiątki osób.

Tesco wycofuje się z Polski

Przypomnijmy, że doniesienia o całkowitym wycofaniu się Tesco z polskiego rynku pojawiły się w czerwcu ubiegłego roku. Wówczas to okazało się, że biznes zostanie przejęty przez Netto. Wcześniej jeszcze sieć zlikwidowała swoje placówki przy ulicy Toszeckiej (aktualnie znajdziemy tam m.in. sklep PEPCO), a także przy ulicy Wielickiej (w tym roku otwarty tu został market ALDI).

Hipermarket przy ul. Łabędzkiej nie znalazł się w puli sklepów, które zmieniły szyld nowego właściciela – na Netto. Wciąż nie wiadomo, jakie będą dalsze losy budynku.

(żms)
fot. 24gliwice.pl/ŁG

Na koniec przypomnijmy jak zaledwie 10 lat temu z pompą otwierano zmodernizowane Tesco Extra przy ul. Łabędzkiej. Z wielkich zapowiedzi, jak widać, nic nie wyszło.