Nielegalne składowisko odpadów w rejonie Cmentarnej. Gorąca dyskusja i apel radnych do premiera (TV)

Apel do premiera i ministra klimatu w sprawie nielegalnego składowiska odpadów w rejonie ul. Cmentarnej to najgorętszy temat ostatniej sesji Rady Miasta. O co chodzi?

W dużym skrócie: Radni KDG i PIS chcieli wystosować apel o podjęcie pilnych działań mających na celu likwidację składowiska, chcieli również zainicjowania zmian w przepisach prawa, które ułatwią i przyspieszą usuwanie podobnych, niebezpiecznych składowisk. Zwracali uwagę na zagrożenie, jakie stanowi nielegalne składowisko, które w każdej chwili może np. ktoś podpalić.

Prezydent Kuczyńska-Budka, radni KO i NR są jednak na nie. Dlaczego? Tłumaczą to tak, że podobny apel został wystosowany w ubiegłym roku. Obecny w ich ocenie został przygotowany “na kolanie”, nie zawiera konkretów, a inicjatywa jest “biciem piany”.

Zobacz treść uchwały w sprawie apelu do premiera (pdf)

Dyskusja trwała prawie dwie godziny, ostatecznie zakończyła się przegraną Koalicji Obywatelskiej i przyjęciem uchwały. Apel do premiera i ministra będzie więc wystosowany.
Za apelem głosowali radni KDG i PIS, przeciwni byli radni KO i jednoosobowo Nowy Ratusz (konkretnie Kajetan Gornig).

Kilkuminutowy skrót z całej dyskusji znajduje się w materiale wideo (na początku). Zachęcamy do obejrzenia.

(emef)

28 Komentarze
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Rozwiń wszystkie komentarze