Nowy prezes Piasta Gliwice ma 42 lata. Czym zajmował się przed objęciem stanowiska?

Piast Gliwice ma nowego prezesa. Decyzją Rady Nadzorczej został nim Grzegorz Bednarski. Na stanowisku zastąpił Pawła Żelema, który w piątek, 8 stycznia, oficjalnie złożył rezygnację. O samym odejściu Żelema mówiono w mieście od kilku dni.

Paweł Żelem pracował w klubie od 13 lipca 2017 roku, kiedy objął funkcję Prezesa Zarządu. W trakcie jego kadencji Piast Gliwice zdobył mistrzostwo Polski, a ostatni sezon zakończył na trzeciej pozycji w Ekstraklasie.

Nowy prezes Piasta, Grzegorz Bednarski, ma 42 lata i jest absolwentem Uniwersytetu Śląskiego. W latach 2015-2019 był prezesem zarządu Tyskiego Sportu SA.

W trakcie kariery zawodowej pracował również w Urzędzie Miasta w Tychach, pełnił funkcję dyrektora Departamentu Rynku i Ciepła w firmie Tauron Ciepło. W przeszłości był także dyrektorem operacyjnym i członkiem zarządu w firmie Datarino, z branży technologicznej.


(żms)/Biuro Prasowe Piasta Gliwice, UM Gliwice
fot. Piast Gliwice

3000
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
poziom

To chyba krotko pelnil te funkce skoro mial ich tyle w wieku 42 lat.
Kolejny aparatczyk z nadania partyjnego…
Słabe to w naszym kraju i załosne… nawet bardzo załosne… w dobie obecnej dyktatury….

cekinetto

Ani wykształcenia ani umiejętności. Jak widać, idealnie odnalazł się w Polsce, która jest rajem dla takich kombinatorów.

tępy kibol

Ja akurat jestem zadowolony z takiego obrotu sprawy.

Pytam

Jak to jest ze pan po socjologii zostaje prezesem.. Lub dyrektorem… Chciałbym to wiedzieć… Bo znam ludzi o kompetencjach wiekszych którzy kończyli kierunki konkretne i nigdy nie mieli nawet szansy otrzec się o stanowisko dyrektorskie… I w jakim trybie na j a kich zasadach pan zajmuacy się dyrektorowaniem w spółce technologicznej czy nawet bedacy szefem klubu o niszowym w Polsce zapotrzebowaniu… Mowa o hokeju… dostaje stanowiska prezesa zespołu który w ostatnich latach zdobywał mistrzostwo kraju.. W dyscyplinie najbardziej popularnej. Nie chodzi tu o braku czy nie umiejętności… Bo tego nikomu nie odmawiam nie znając człowieka ale interesuje mnie jego ścieżka… Czytaj więcej »

Urko

@Pytam
Odpowiadam cytatem : “Mój mąż jest z zawodu dyrektorem”

Marcell

Dyrektorem z nadania bez konkursu bo konkursy zlikwidowała kasta Panów
Było się dobrze urodzić.

The Tiger@

Chcesz poważnie dowiedzieć jak zostać dyrektorem?

Tymon

Oj jaka piękna laurka… warto jednak wspomnieć o wydarzeniach z czerwca 2015 roku, gdzie tyski Gks (tak ten piłkarski), po wybudowaniu nowego stadionu …spadł do drugiej ligi :). Także jak podobnie zacznie w Gliwicach to może nie być tak wesoło…

Dociekliwy

To chyba jakiś geniusz, prezes z urodzenia ale nie napisaliście nic konkretnego poza wyliczanką, jakie pełnił funkce. Musiał zacząć zaraz po maturze…Nie napisaliście nawet, jakie skończył studia, po co ta zmiana, kto i co za tym stoi? Ciekaw jestem, kiedy jakaś zmiana w radzie nadzorczej i co ta zmiana prezesa ma zmienić? Na co liczycie? Może Piast wreszcie zacznie na siebie zarabiać a nie doić wiecznie budżet miasta?

The Tiger@

Zwykły życiorys osoby na eksponowanym stanowisku. Funkcje dyrektorskie mógł pełnić po 30tce, czyli je normalnie osiągnąć, zwłaszcza jak bawił się w Start-upy.
A zmiana jest związana z odejściem poprzedniego prezesa. Dostał pewnie ofertę nie do odrzucenia z innego klubu, bo tu wyrobił sobie pewną markę.

Ad

Z wykształcenia dyrektor

Obserwujący

Kolejny prezes nie zmieni faktu,że piast-porażka powinien zostać zlikwidowany.

równia pochyła

Niekoniecznie zlikwidowany, ale koniecznie nie dotowany z budżetu miasta.