Piast odwołał prezentację drużyny. “Ze względu na jej prawdopodobne zakłócenie”

Planowana na czwartek przedsezonowa prezentacja drużyny Piasta Gliwice nie odbędzie się.

Klub odwołał wydarzenie w obawie przed, jak to nazwano w oficjalnym komunikacie, zakłóceniem. To kolejny rozdział walki z pseudokibicami, która trwa od czasu pamiętnych derbów z Górnikiem Zabrze, w marcu tego roku.

– Prezentacja drużyny, która planowana była poza stadionem, została odwołana ze względu na jej prawdopodobne zakłócenie. Klub nie jest w stanie zagwarantować prawidłowego i spokojnego przebiegu tej imprezy. Jednocześnie informujemy, iż koszulki meczowe na sezon 2018/2019 zostaną zaprezentowane na kanałach social media klubu w tygodniu poprzedzającym start rozgrywek – czytamy w krótkim komunikacie opublikowanym w poniedziałek na stronie internetowej klubu.

Po marcowych derbach z Górnikiem klub nałożył kary finansowe i wydał zakazy stadionowe dla uczestników tamtej rozróby. Odpowiedzią Stowarzyszenia “Piastoholicy”, które grupuje najbardziej zagorzałych kibiców Piasta Gliwice, był bojkot meczów rozgrywanych przy Okrzei. W ubiegłym tygodniu władze stowarzyszenia zaapelowały o kontynuację opuszczania meczów.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, odwołanie czwartkowej prezentacji drużyny spowodowane jest właśnie napiętą sytuacją między władzami klubu, a środowiskiem kibicowskim.
(msz)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
HAL
HAL

Władze klubu i miasta okazują strach przed – jak same twierdzą – garstką bandytów. To ich tylko wzmocni, jak wzmacniała dotychczasowa bierność wobec ich terroru. Tak, to są terroryści, których każde normalne państwo, miasto i klub powinny zwalczać przy użyciu wszystkich możliwych środków prawnych. Po strachu klubu i miasta widać, że po ostatnich wybrykach bandytów prawo nie zadziałało skutecznie bo wszyscy są wolni a zbyt niskie kary niczego nie nauczyły. Widać to też na gliwickich ulicach, gdzie lawinowo rośnie “niewykrywalna” liczba kibolskich bohomazów i to pomimo milionów płaconych przez nas na monitoring. To Miasto nie działa.

PIASTol
PIASTol

To jest PORAŻKA dla NORMALNYCH KIBICÓW. Proponuje w ramach rekompensaty dla WSZYSTKICH uczestników pierwszego meczu na Okrzeii PREZENTACJE Drużyny + gadżet np koszulka z napisem Wierni KIBICE PIASTA, Zaden PIASToholik nie bedzie miał takiej koszulki

kibic normalny
kibic normalny

Do młyna przychodzą w wiekszosci NORMALNI kibice co z przestępczościa NIC NIE mają nic wspólnego pracują normalnie uczciwie zarabiaja mają rodziny! NIE należy WSZYSTKICH określać od patoli i innych! I tez są to WIERNI kibice jeżdżą na wyjazdy po Polsce za Piastem itd! Pewnie spora większość co tu pisze nawet na mecze nie chodzi a co dopiero na wyjazdy! To dopiero są kibice wierni… ale wypowidać się i obrazac to taaak! NIE wracjamy do tego co było! Na innych stadionach tez zdazaja się podobne akcje i nikt pewnie tego nie rozpamieuje!

Ampuła
Ampuła

Rozlanie konfliktu poza mecze na stadionie to droga wytyczona przez kibolców Zawiszy Bydgoszcz. Tam też ich “stowarzyszenie” zostało pewnego dnia odcięte od klubowego cycka przez prywatnego właściciela klubu, który miał dosyć współfinansowania kibolskich wyjazdów, opraw, racowisk i paczek do więzienia. Miał też dosyć płacenia PZPN-owi kar za zachowanie kibolców Od tej chwili kibolia rozpoczęła zorganizowane prześladowanie klubu, jego prawowitego właściciela i normalnych kibiców, którzy po prostu chcieli oglądać rozgrywki piłkarskie i wspierać przy tym klub kupując bilety, karnety i gadżety. Takich kibiców zastraszano i utrudniano im dostęp do stadionu w dni meczowe. Kibolska patologia zawsze ma dużo czasu na organizację… Czytaj więcej »

kibic piasta NORMALNY!!
kibic piasta NORMALNY!!

Oczywiście bo sama patologia siedzi w młynie i przychodzi na mecze i chodzi po mieście HAHA OTÓŻ WCALE ALE TO WCALE NIE WCALE NIE! I tak NIE jest ale traktowanie i obrażanie wszystkich kibiców z sektorów gdzie jest prowadzony doping to przegięcie!! NIE można traktować WSZYSTKICH jednakowo!! I obrazac od patoli itd Duża część pracuje normalnie mają rodziny i NIE MAJA Z PRZESTĘPCZOŚCIA NIC WSPÓLNEGO! (jak ja ) ale no dla Niektórych to nie ma znaczenia już łatkę przybyli i maja zdanie takie jak mają ale to ze tak całe środowiska kibicowskie określają to błąd!! NIECH SKUPIA SIE NA SOBIE… Czytaj więcej »

Urko
Urko

Wybacz, ale nawet sposób pisania przez ciebie jest patologiczny .

kibic normalny
kibic normalny

No napewno już ☺

kibic
kibic

Bardzo dobrze! Nie potrzeba nam na trybunach zakutych łbów, które poza bluzganiem na Górnik nie potrafią niczego innego. Wypad patolo!!

kibic piasta NORMALNY!!
kibic piasta NORMALNY!!

określanie i obrażanie WSZYSTKICH od patoli itd to spore przegięcie! Bo TAK WCALE NIE jest!! spora większość co przychodzą do młyna to normalne osoby które z przestępczościa nie mają NIC ale to NIC wspólnego! Mają rodziny pracują uczciwie !! Ale dla niektórych to nie ma Znaczenia bo zdanie już wyrobili i wszystkich pakują do jednego wora! SKUPCIĘ się na sobie a nie na innych!

kanalia52
kanalia52

Naucz się pisać, ****. Na Górnika a nie na Górnik.

kibic
kibic

Znalazł się kolejny “obszczymurek wyklęty” z ponadprzeciętną znajomością zasad gramatyki i pisowni języka polskiego…brawo ty półgłówku!!

Morświn
Morświn

Piast to klub miejski. Jeśli bandyci w jakikolwiek sposób wpływają na to co się w mieście dzieje ,to bardzo żle. To świadczy o bezradności miasta w stosunku do tych bandytów. Dać się poddawać presji smarko-bandytów to mnie mieszkańca bulwersuje.

Ewa
Ewa

Ale porażka. Ugiąć się przed paroma kolesiami

Kajetan
Kajetan

To może wszystkie mecze grajmy na wyjazdach bo przecież przed każdym meczem u siebie przygłupy z młyna mogą zakłócać pozostałym kibicom dotarcie bezpiecznie na stadion.

ar
ar

Proszę władze Gliwic-postarajcie się, aby kibolstwo całkowicie wyeliminować z naszego środowiska. Wdzięczni będą kibice, zwiększy się frekwencja oraz będziecie przykładem godnym naśladowania dla innych. Trzymam kciuki za powodzenie.

ziom
ziom

Kiboli a nie kibicow. Róznica spora…

xyz
xyz

Uległość wobec bandytów jest oznaką słabości. A jeśli zagrożą sflekowaniem kibiców udających się na mecze, to co ? Mecze odwołacie ?

black_horse
black_horse

A jakiż to problem aby zorganizować taka prezentację na stadionie miejskim ? A nie po jakichś parkingach ? A jak już miastu zależy na promowaniu hali to wstawić tradycyjnie telebim do hali albo pod halę ?

Rozum
Rozum

Brak prezentacji nie ze względu na grożbę terroru bandytów tumorów ,wrzodów społecznych. Choć ona realna była. Brak prezentacji ja widzę z innych powodów. Nikt z wyjątkiem wymienionych by się nie pojawił.

Ewa
Ewa
Mieszkaniec
Mieszkaniec

A taka ładna miała być prezentacja pod halą Bankrut. Niestety prawda jest taka ,ze miasto terroryzują bandyci. Panie Frankiewicz co Pan ma innym mieszkańcom w tej sprawie do powiedzenia.A może tak radny Kleczka twierdzący iż Gliwice to bezpieczne miasto da głos ?

Cliper
Cliper

Powiedziało się a.trzeba powiedzieć b!
Zwołać szwadrony szybkiego reagowania i pokazać kibolom gdzie ich miejsce

Eliasz
Eliasz

w gliwicach tylko ksg

Realista
Realista

Powiem krótko. Zero negocjacji z młynem. Dopóki nie przeproszą nie ma szans na jakikolwiek dialog – taki komunikat powinien wydać Piast. Tak nawiasem, nikt za nimi tęskni. Nie ma ich i drużyna zaczyna grać na miarę oczekiwań. Nie chcę by znowu nieodpowiedzialni ludzie to zepsuli.

Ja
Ja

“Torcik” dla Jaworka !

Kibic
Kibic

Jako kibic (nie kibol) w tym przypadku jestem za. Tylko proszę tym razem o celny rzut. nie taką fuszerke jak w przypadku Kolodziejczyka

Ojciec
Ojciec

Odpowiedzią Stowarzyszenia “Piastoholicy”, które grupuje najbardziej zagorzałych kibiców Piasta Gliwice, był bojkot meczów rozgrywanych przy Okrzei. W ubiegłym tygodniu władze stowarzyszenia zaapelowały o kontynuację opuszczania meczów. I to jest bardzo dobra , radosna wiadomość !!! Nareszcie będzie można spokojnie i bezpiecznie pójść z rodziną na mecze Piasta .

kibic piasta NORMALNY!!
kibic piasta NORMALNY!!

NA MECZACH PIASTA jest bezpiecznie!i na innych stadionach też to ze wybuchła zadyma to nie wina tylko Naszych kibiców! przyczynił się do tego tez zarząd ochrona która pozwoliła wnieść Nasze flagi! u Nas nie ma zadym co mecz żeby się bać itd!! ostatnia zadyma była taka poważna była jeszcze na starym stadionie! ale na co dzień na innych meczach nie ma żadnych zadym jest spokojnie! na takim Lechu Legii całymi rodzinami chodzą i nie narzekają ze jest źle! wiec nie mówcie ze jest niebezpiecznie bo WCALE TAK NIE MA!! a to że są bluzgi to na KAŻDYM stadionie są!! i… Czytaj więcej »

edward
edward

roznica w bluzganiu polega na tym ze patola z piasta bluzga na gornika na kazdym meczu a nie jak tylko z nimi graja hehe smieszne to jest

ja234
ja234

Pokazali słabość, ustępując kibolstwu.
Najlepiej niech zrobią prezentację rozwiązania piasta-porażki.

jamal
jamal

Jaką słabość, o czym piszesz, słabość to pokazuje Mańka Szulik w Zabrzu wprowadzając do klubu torcidę i poddając się kibolcom daje rządzić im.

kanalia52
kanalia52

Ktoś by chciał ich oglądać?

stan
stan

A czy ten pseudo zarząd to nie bandyci ,zastanówcie się?

Ampuła
Ampuła

Zastanowiłem się. To mogą być bandyci, ale sprawując zarząd udowadniają, że mają działające sprawnie mózgi. Tacy zawsze dają nadzieję, że zejdą z bandyckiej drogi pod wpływem miłości czy inwalidztwa, ukoronują na świadka skruszonego czy też doznają nawrócenia. Wtedy sprawność ich mózgów zostanie przekierowana na działania praworządne i pozytywne. Co innego bandyta kibolski – bezmózgowiec osiłek, tatuowany miotacz sedesów, wyrywacz ogrodzeń i palacz rac w kominiarce pory letniej. Dla tego gatunku nadzieją jest tylko ewolucja. A ta trwa latami. Dlatego spragniona doczesnej normalności, praworządna część społeczeństwa wybiera dla bandyty-kibolca izolację w celi.