Śmiertelne potrącenie na przejściu dla pieszych. Ofiara poruszała się o lasce, miała ze sobą latarkę

82-letni mężczyzna zginął na oznakowanym i oświetlonym przejściu dla pieszych. Kierujący skodą octavią 36-latek, który go potrącił, był trzeźwy. Do zdarzenia doszło w Łanach Wielkich, przy ulicy Łabędzkiej w poniedziałek około 21:00.

Na miejscu wypadku pracowała policyjna ekipa dochodzeniowo-śledcza oraz prokurator. Teraz twa wyjaśnianie dokładnych przyczyn i okoliczności tego tragicznego w skutkach wypadku.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że starszy mężczyzna poruszający się o lasce, mając w rękach latarkę, przechodził przez oznakowane przejście dla pieszych, patrząc od strony kierowcy — od lewej do prawej.

Mimo pomocy i podjętej akcji reanimacyjnej przez świadków, nie udało się uratować życia mieszkańca Łan Wielkich.

Funkcjonariusze zatrzymali 36-letniemu kierującemu, mieszkańcowi woj. opolskiego, uprawnienia do kierowania.

Ze względu na panujące warunki pogodowe, policja apeluje o ostrożność i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa zarówno do pieszych, jak i kierujących. Moment nieuwagi może nas wiele kosztować.

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
ers
ers

Jeżdżę tą drogą codziennie do pracy. 90% kierowców ma w głębokiej d**** że to teren zabudowany i zapyla ile fabryka dała. Taka jest niestety rzeczywistość w Polsce. Przepisy są dla frajerów. Ja wolę być frajerem niż mordercą.

Niestety, taki mamy klimat.
Niestety, taki mamy klimat.

Skoro w Polsce kierowcy zabijają ludzi na przejściach, lepiej na drugą stronę ulicy przechodzić poza przejściami.

Jest bezpieczniej, bo przechodzi się wtedy gdy nie ma aut.

Może to dłużej trwa, ale żaden samochód we mnie wjedzie, bo ja decyduję kiedy mam przejść.

Heinz
Heinz

W tym samym miejscu doszło też potrącenia rowerzystki przez kierującego. Po remoncie drogi stała się bardzo niebezpieczna, kierowcy notorycznie przekraczają prędkość, natężenie jest praktycznie całą dobę wzmożone i ciężko jest się włączyć do ruchu z posesji czy uliczek podporządkowanych.

TA
TA

Mój bliski został potrącony na przejściu dla pieszych. Skutki były tragiczne, ponieważ obrażenia były tak rozległe, że zmarł. Na proces sprawcy czekaliśmy ponad rok. Zapytacie się jaką karę dostał sprawca. A no taką, że został uniewinniony (chociaż przyznał się przed sądem, że to jego wina). Był to dzień słoneczny, sucha nawierzchnia, godzina ranna, niedziela. Sprawca jechał 70 km/h wjechał na przejście i hamował jak uderzył mojego bliskiego. Pomimo opinii biegłego jednoznacznie obciążającego sprawce oraz walki prokuratora nic to nie dało. Byliśmy w szoku jak się o tym dowiedzieliśmy. Nic czeka nas apelacja, ale to co wyrabiają sądy to jest jedna… Czytaj więcej »

Alex
Alex

@TA. No cóż Ci można na to odpowiedzieć – rozejrzyj się wokół. Taka sytuacja “z niedalekiego podwórka”. Policja wezwana na interwencję kończy ją skwitowaniem, żeby nie zawracać im gitary i załatwić sprawę “między sobą”. Kilka dni później policja zaprasza do siebie. Druga strona złożyła odpowiedni donos i pozwoliła ponieść się fantazji. Co robi przeciętny obywatel? Oczywiście wyjaśnia, że to jakaś gruba pomyłka i wierzy że policja to wyjaśni. Sprawa kończy się w sądzie opowieści “pokrzywdzonego” robią wrażenie na orzekającym, a Ty musisz udowadniać że jesteś niewinny. Jaki był wyrok? Odpowiedź nie sprawi problemu, jeśli dla ułatwienia dodam że strona “pokrzywdzona”… Czytaj więcej »

Olo
Olo

Kara śmierć by cię satysfakcjonowała

TA
TA

Sprawiedliwy wyrok przynajmniej 5 lat pozbawienia prawa jazdy albo 10. A nie taka kpina. Jestem ciekawa, jak twojego bliskiego ktoś by potrącił śmiertelnie, czy też tak wyrok uniewinnienia by Cię usatysfakcjonował. Jeżeli dana sprawa nas samych nie dotyka to wtedy jesteśmy najmądrzejsi.

ja
ja

postaw się również na miejscu winnego

tak
tak

sądy zamykają w takich przypadkach jak z upośledzonym co siedział za kradzież batonika, “nic się dało zrobić w takiej sytuacji” ponieważ takie osoby nie rokują, że zapłacą odpowiednio za obsługę prawną, a w takiej sytuacji jak powyżej chyba celowo nie zapadł sensowny wyrok w I instancji, żeby zdopingować strony do”mocniejszego” zaangażowania w sprawę w tym w wymiarze finansowym, z sądami jeszcze nikt nie wygrał przynajmniej u nas

Alex
Alex

Po pierwsze przekraczanie prędkości. Andersa, Wrocławska, Częstochowska, Słowackiego. Jak jadę 50 km/h, to należę do nielicznej grupy 2-3 pojazdów poruszających się z podobną prędkością – reszta objeżdża nas mając tak z dwie dziesiątki więcej. Po drugie oświetlenie pojazdów. Sporo aut jeździ z niesprawnymi lub niewyregulowanymi światłami. Świecenie “Panu Bogu w okna” i innym po oczach lub jazda “o jednym oku” – i to nie tak, że przepaliła się żarówka od świateł mijania, ale w ogóle brak świateł po jednej stronie (nawet postojowego). Po trzecie oświetlenie i oznakowanie przejść dla pieszych. W zasadzie nigdzie nie ma oświetlenia bezcieniowego, brak szykan/wysepek wymuszających… Czytaj więcej »

Ciemność widzę
Ciemność widzę

Instalujcie więcej oświetleń LED, to zobaczycie jak wam statystyki wypadkowe poszybują w górę

Zoltan
Zoltan

Progi zwalniające przed tak niebezpiecznymi przejściami!
Takie, żeby prujący “sietom” głąb łbem w aucie “szyberdach” wybił!
Jak słynny garb w samym środku osiedla Stare Gliwice – tam nikt szybciej niż 10km/h nie pojedzie. Ci co wiedzą tyle jadą, ci co nie wiedzą “dachują”.

Ale pewnie nie wolno, bo droga państwowa…

Anomin
Anomin

Założę się, że dostanie śmiesznie niski wyrok…

Imię
Imię

Na jednym ze szkoleń powiedziano mi, że gdy w momencie wypadku osoba potrącona “wyskakuje z butów” – autentycznie i z zawiązanych to jej rokowania na przeżycie są marne. Te słowa przekazał mi ratownik z doświadczeniem.

Kabot
Kabot

W Sośnicowicach na ul. Rynek pracownicy Zarządu Dróg Powiatowych na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich wymalowali nowe poziome oznakowanie ulicy. Na ul. Raciborskiej zostało przesunięte o ok.10 metrów przejście dla pieszych, stare zamalowano lecz mieszkańcy z przyzwyczajenia przechodzą w starym miejscu /po 2 tygodniach farba z zamalowanego przejścia ponownie przebija na kolor biały/. ZDP dwukrotnie bezskutecznie zamalowywał “stare” przejście. PANOWIE z ZDW może dla bezpieczeństwa NALEŻY sfrezować stare przejście

ja234
ja234

Tak to jest kiedy kierujący pędzi jak szalony.Nie bacząc na warunki atmosferyczne, na pieszych.Pędzi
taki jak w amoku.Szybko, szybko…byle pod drzwi zajechać…
Sprawcy należy zabrać auteczko, dożywotnio prawo jazdy oraz wlepić mandat w wysokości 200 tys plus 10 lat pierdla.

John Browning
John Browning

Najlepiej to zrób jak NKWD, ubierz sobie skórzany płaszcz, weź w rękę TT-33 i strzel kierowcy w potylicę. Całe szczęście że nie Ty jesteś od wymierzania sprawiedliwości

Zoltan
Zoltan

Może gdy ci mamę, żonkę, albo dziecko szajbus skosi na przejściu sam zamarzysz o skórzanym płaszczu i TT w dłoni?

Wesoły Jin
Wesoły Jin

ja234 hejtują cię ci, którzy tak właśnie jeżdżą, jakby śmierć i wypadki och nie dotyczyły!

As
As

No tak. W naszym kraju 90 procent jeździ za szybko. Mandat za to szczególnie niebezpieczne zachowanie powinien zrujnować na…dajmy na to 2 lata budżet sprawcy., zmuszać do wzięcia kredytu. Ale kto wprowadzi takie skuteczne kary skoro posłowie też tak jeżdżą i 90 procetn ich elektoratu? Odpowiadam -Nikt…ludzie muszą ginąć, tragedię będą trwały. Hejtujcie!

nn
nn

Kiedy pieszy wtargnie lub wbiegnie prosto pod koła samochodu, to kierowca jest bezradny. Nawet gdyby pieszy świecił się jak choinka.

Wesoły Jin
Wesoły Jin

Dziadek z laską (z lewej na prawą) wybiegł… powiadasz?

AMF
AMF

Biegł na koncert Slayer’a – miała go na słuchawkach na cały regulator, a zamiast patrzyć na auteczka zbierał lajki i rwał an tinderze. Jak nic wina Dziadka.

Sąsiad....
Sąsiad....

Popieram nn zanim. Zaczniecie prawić swoje mądrości dwiedźcie się jaka była prawda. Bo jak ktoś. Najpierw wiecznie stoi z boku drogi i nagle jak samochód jedzie rusza pod niego to chyba coś jest nie Tak… Szkoda kierowcy bo będzie miał przewalone do końca życia. No i wiadomo szkoda poszkodowanego.

AMF
AMF

Ja popieram E-Aktion!
“przechodził przez oznakowane przejście dla pieszych, patrząc od strony kierowcy — od lewej do prawej”

Mn
Mn

Nie wtargnal. Przechodził normalnie. Osoba bardzo ostrożna. Był już na środku pasów. Jest ograniczenie do 50km/h kierowca jech ok 70-90km/h, nie hamowal. Nie zauważył pieszego.