Wesprzyj WOŚP i spędź jeden dzień w Wodociągach. Można zwiedzić obiekty na ogół niedostępne

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gliwicach przyłącza się do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na aukcje wystawiono “Jeden dzień w Gliwickich Wodociągach”.

Osoba, która wygra licytacje, spędzi jeden, niezapomniany dzień z pracownikami PWiK Sp. z o.o. w Gliwicach, zwiedzi Willę Neumanna -siedzibę Spółki, Stację Uzdatniania Wody oraz Centralną Oczyszczalnię Ścieków w Gliwicach – obiekty, które są niedostępne na co dzień.

Pracownicy wprowadzą w tajniki procesów uzdatniania i poboru wody, odkryją tajemnice skąd się bierze woda w kranie.

W Centralnej Oczyszczalni Ścieków będzie można poznać intrygującą historię rozwoju gliwickiej kanalizacji za sprawą Muzeum Techniki Sanitarnej, wyposażonym w tajemnicze zabytkowe urządzenia z końca XIX wieku, unikalne eksponaty dawnego zakładu: pompy, sprężarki, zasuwy, zastawki, kolumienki i rury. Będzie można odwiedzić sekretne zaplecze Laboratorium oraz poznać procesy oczyszczania ścieków.

XXVII finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia na gliwickim Rynku. W trakcie trwania imprezy będzie można wziąć w licytacji podarunku od PWIK.

Podczas oprawy artystycznej na scenie wystąpi Miuosh i zespół Tulia. O godzinie 20:00 zaplanowano laserowy pokaz, którym w tym roku zastąpiono sztuczne ognie puszczane tradycyjnie od lat jako tzw. “Światełko do Nieba”. Pisaliśmy o tym w grudniu.

(żms)/PWiK Gliwice
fot. A. Witwicki

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Urko
Urko

Najchętniej zwiedziłbym ten dział, gdzie przechowują dokumentację związaną z kosztami funkcjonowania Frankozeum. Da się ?

ja234
ja234

Najpierw wyłóż kasę na licytację i ją wygraj.Przewiduję duże zainteresowanie.

pele
pele

A można zwiedzać bez wspierania Wośp?
Lub an odwrót? czy jakoś tak……

Imię
Imię

Muzeum Techniki Sanitarnej – na codzień niedostępne bo mało kiedy czynne. Też bym chętnie odwiedził.

AMF
AMF

Noc muzeów lub industriada?

PS: dlaczego nie ma reklamy kwoty choćby bezpośredniego dofinansowania miasta do tej imprezki?

Tedd
Tedd

Nic tu po mnie, siedze w domu

Mateo
Mateo

To chyba jest akcja zniechęcająca do wspierania WOŚP. Ludzki Pan ten wodociąg, willę za 15 mln z podatków pozwoli obejrzeć. W każdym razie jak co roku hojnie wesprę Orkiestrę Owsiaka. A wodociąga mam tam gdzie orkiestra nie dociera.