Zbliża się festiwal mejKING. Wielka strefa majsterkowania, warsztaty i koncert

DCIM116GOPRO

BLCRK przy ul. Dubois zamieni się w wielką strefę majsterkowania. Chcesz zrobić coś z niczego (albo z czegoś – coś innego)? 24–25 sierpnia zajrzyj na festiwal mejKING.

MejKING to najbardziej techniczny festiwal artystyczny w naszym mieście. Podczas dwóch sierpniowych dni nie zabraknie atrakcji dla konstruktorów, artystów, złotych rączek, a nawet pszczelarzy – w każdym wieku.

REKLAMA

24 sierpnia przy ul. Dubois 22 pojawi się między innymi Drukarnia w Rozsypce, w której dzieci poznają tajniki drukarstwa, a także Pszczelarium z pokazem ula.

Będzie można także spróbować swoich sił w tworzeniu biżuterii z… elektroniki albo nauczyć się tradycyjnego wyplatania z wełny. W programie są też zajęcia ceramiczne, nauka tworzenia witraży i warsztaty stolarskie. Impreza rozpocznie się już o godzinie 10:00, a na godzinę 20:30 zaplanowano ciekawy neohippisowski koncert „Love in 1969”.

25 sierpnia w programie festiwalu mejKING jest tworzenie instalacji na terenie miasta. Szczegóły i zapisy są dostępne mejlowo: halo@warsztatmiejski.pl. Organizatorami festiwalu są Warsztat Miejski w Gliwicach i Centrum Inicjatyw Społecznych.

(żms)/MSI

REKLAMA
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
DD

A Polacy to gęsi i języka własnego nie mają. Thank you for making my day.