Łyżworolkarz wjechał wprost przed samochód. Kierowca uciekł, nastolatek trafił do szpitala

W takich przypadkach kierowca samochodu ma ograniczone szanse, żeby zareagować, zwłaszcza jeśli zapomni o złotej zasadzie przewidywania i ograniczonego zaufania. Największy problem w tym, co zrobił, a raczej, czego nie zrobił po potrąceniu łyżworolkarza na przejściu dla pieszych.

 
Jak informuje gliwicka policja, do potrącenia łyżworolkarza przez kierowcę osobowego volkswagena golfa doszło w poniedziałek na ul. Łużyckiej. Ich drogi spotkały się na oznakowanym przejściu dla pieszych. Kto i na ile zawinił, wykaże prowadzone postępowanie.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że młody rolkarz, jadąc chodnikiem, nagle, bez upewnienia się, czy jest bezpiecznie, wjechał na przejście z prawej strony, wprost przed maskę volkswagena. Doszło do zderzenia, w wyniku którego rolkarz doznał obrażeń. Kierujący golfem, po zderzeniu, nie udzielając pomocy i nie zatrzymując pojazdu, odjechał w nieznanym kierunku. Nastolatek trafił do szpitala.


Policjanci wszczęli postępowanie, które wyjaśni przyczyny i okoliczności wypadku.

Przy okazji tego zdarzenia policja ponownie apeluje, do kierujących, aby jeździli zgodnie z ograniczeniami prędkości. Stosowanie się do przepisów i zasady ograniczonego zaufania przez kierowcę jest szansą m.in. dla roztargnionych pieszych czy rowerzystów. Wypadek może przydarzyć się każdemu, bez wyjątku, ale ci, którzy jeżdżą zbyt szybko, z przeświadczeniem, że nic nie wydarzy, skazują osoby popełniające błąd na śmierć lub kalectwo.

Warto też przypomnieć, że każdy ma obowiązek udzielić pomocy osobie, która znajduje się w położeniu narażającym ją na utratę życia lub ciężki uszczerbek na zdrowiu. Za nieudzielenie pomocy grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. W przypadkach, w których wina za spowodowanie wypadku leży po stronie kierowcy, a on ucieka z miejsca zdarzenia, kara wymierzana przez sąd jest o połowę wyższa od tej określonej w przepisie.

(emef /KMP Gliwice)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Jest faja

Jednostki zbyt tępe żeby funkcjonować we współczesnym świecie eliminuję się same. Szkoda tylko bogu ducha winnego kierowcy, który przez takiego idiotę będzie miał teraz nieprzyjemności.

kredo

Dlaczego kierowca popełnił przestępstwo ❓

Malgorzata

Bo ten tchórz kierowcy zostawil Go lezec , i pojechal dalej, nie udzielajàc pierwszej pomocy….!!!! Mam nadzieje ze Go znajda….. To tylko kwestia czasu……

gliwicjus

Podziwiam szacunek, który każe ci pisać o kierowcy “go” dużą literą.

Marcin

Jesteś pewny, że kierowca był w porządku? To może wyjaśnisz, dlaczego uciekł? Czy może dlatego, że badanie alkomatem mogłoby wykazać kilku promili? Może samochód nie miał ważnego przeglądu, miał jakąś usterkę np. w układzie hamulcowym? Może kierowca nie miał prawa jazdy? Potencjalnych przyczyn może być wiele…

Wina jest oczywiście rolkarza, ale kierowca uciekając z miejsca zdarzenia stawia pod znakiem zapytania swoją niewinność.

Vannolot

Tak jest w porządku jak ten z bmw na ulicy Wiejskiej 13 września.

Imiu

może był niewinny i uciekł bo nie wiedział że to nie jego wina lub miał był napromilowany i tak wyjdzie na prawie czysto…A może wie jak działa Prawo i Sprawiedliwość w Polsce od 30 lat i nie chciał ryzykować :-I Nie mylić z partią!

Malgorzata

Dlaczego winny jest rolkarz?????? Kierowcy golfa uciekl z miejsca wypadku!!!!!!! Jak mozna??????

anonim

kierowca ma obowiązek zatrzymać się i udzieli pomocy poszkodowanemu nie ma za co niedouczony kolego

Malgorzata

Bogu ducha winnego kierowcy????!!!!…. Nieprzyjemności?????
Jak mozna takie bzdury pisac??? gdyby to bylo twoje dziecko? Tez byś tak reagowal??????? Ten skurwy…….uciekl z miejsca wypadku….Jak mozna? Nie udzielajac pierwszej pomocy!? Te dziecko lezy do dzisiaj w szpitalu,polamany i potluczony!!!
Co hat sie stalo,jak by ten rolkarz byl kompletnie Sam???!!!
Ten tchórz zoztawil Go lerzec!!! Moze by go inne Auto jeszcze przejechalo????!!!
Co wezieńia z tym gnojem!!!!

Wstydz siè za twoje Kommentarze!!!!!!!!!!!!!!!

gliwicjus

Daj swój komentarz do przeczytania komuś, kto posiadł sztukę pisania bez błędów i sama się wtydź.

Imiu

Najwyżej będzie miał za nieudzielenie pomocy reprymendę i nie uzyska odszkodowania.

Malgorzata

Mam nadzieje ze zabiora temu kierowcy prawojazdy…..przynajmniej na 2-3 Lata,…
Ten gnój uciekl z miejsca wypadku….. Jak mozna?????…..

Nero

Na miejscu kierowcy bym gnoja rozjechał.szofer ma i tak przechlapane . Wybór ten drugi naprawdę jest lepszy.

Imiu

Rolkarz wedle Polskiego prawa to Pieszy, tj. i hulajnogaż czy hulajnogistka która może po pijaku jeździć ulicami gdy brakuje chodnika a broń boże jechać im po drodze/ścieżce rowerowej nawet na trzeźwo bo za to jest mandat!

Wiesława

W Polsce kierowcy wiedzą lepiej jak należy jeździć! A że mamy najwięcej śmierci i kalectwa w wyniku wypadków, a że ci sami kierowcy jak jadą do kraju, gdzie mandat BOLI jeżdża zgodnie z przepisami… to już inna bajka!

Pati

Ciekaw jestem dlaczego minusujecie ten wpis skoro to sama prawda? aaaa to Ci szeryfowie? żenada

wiesław

Zara zara, ale to nie kierowca był winien, więc to czy się zatrzyma czy pojedzie dalej zależy tylko od jego dobrej woli. Może mu się spieszyło więc pojechał. Jeśli ktoś ma być ukarany to chyba sprawca który zawinił, czyli rolkarz.

Ostatni Sprawiedliwy

@wiesław. Jak masz prawo jazdy to proponuję, żebyś odświeżył sobie KD. Oszczędzisz sobie kłopotów a może i pudła.

Marcin

Kierujący oraz inni uczestnicy wypadku mają obowiązek udzielić niezbędnej pomocy ofiarom oraz wezwać zespół ratownictwa medycznego i Policję.
Nie ma nic do rzeczy, kto był sprawcą.

A gdyby stan zdrowia rolkarza był ciężki? Mamy rozumieć, że jego przeżycie zależałoby tylko od dobrej woli kierowcy? Mam nadzieję, że na drogach nie ma więcej takich Władców Życia i Śmierci, którzy arbitralnie decydują komu należy udzielić pomocy, a komu nie.

P.S. Moim zdaniem to również wina rolkarza, ale to przecież wcale nie oznacza, że nie należała mu się pomoc ze strony kierowcy. Od wymierzania sprawiedliwości są policja i sądy, a nie szeryfowie za kierownicą.

Malgorzata

Świeta Prawda, kierowca uciekl nie udzielajac pierwszej pomocy,niewadomo co by sie dalej stalo. Kierowca powinien byc za takie zachowanie surowo ukarany,i miejmy nadzieje ze bedzie.

Malgorzata

Jak mozna miec takie zdanie do tak powazniego wypadku, ?! Kto tobie dal prawojazdy???!!! Poprostu niedowiary….