Powody, dla których należy wybierać legalnych bukmacherów

Decydując się na obstawianie zakładów, należy korzystać wyłącznie z oferty legalnych bukmacherów. Dlaczego? Legalni bukmacherzy to przede wszystkim większe bezpieczeństwo i legalna gra.

Od wielu lat prawdziwą plagą polskiego rynku bukmacherskiego są nielegalnie działające firmy, które świadczą usługi polskim graczom, mimo że nie uzyskały niezbędnej licencji i nie odprowadzają podatków do budżetu polskiego państwa. Choć tego typu bukmacherzy kuszą atrakcyjnymi kursami, to nie warto korzystać z ich usług. Przekonaj się, dlaczego zdecydowanie lepszym, a właściwie jedynym rozsądnym wyborem, jest obstawianie u legalnych bukmacherów.

Bezpieczeństwo

Kwestia bezpieczeństwa ma, a przynajmniej powinna mieć kluczowe znaczenie dla każdego, kto należycie dba o własne pieniądze. Dlatego ważny jest fakt, że za korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów grozi wysoka grzywna finansowa. Jeśli nie chcesz się na taką karę narażać, to lepiej nie korzystać z oferty bukmacherów bez polskiej licencji.

To jednak nie wszystko, ponieważ niesprawdzone i nieprzestrzegające polskich przepisów firmy bukmacherskie mogą stwarzać problemy w przypadku wystąpienia sytuacji spornych na linii klient – bukmacher. W przypadku wystąpienia takich problemów, może dojść do sytuacji, w której gracz pozostawiony zostanie sam sobie, ponieważ nielegalni bukmacherzy często posiadają siedziby oddalone o tysiące kilometrów od Polski.

Rozpoczynając grę u bukmachera, należy przejść weryfikację i podać szczegółowe dane osobowe (m.in. w celu weryfikacji czy gracz ukończył 18 lat). Czy odważyłbyś się udostępnić te informacje bukmacherowi, który w żaden sposób nie jest w Polsce kontrolowany i nie podlega polskiemu prawodawstwu?
Mówiąc o bezpieczeństwie, nie sposób nie wspomnieć o tym, że korzystając z usług bukmacherów (nawet tych z licencją) trzeba koniecznie pamiętać, że hazard może uzależniać.

Między innymi kierując się właśnie względami bezpieczeństwa, ustanowiono w Polsce prawo, które zapewnia sporą kontrolę państwa nad działalnością bukmacherów z polską licencją, a także umożliwia blokowanie stron internetowych nielegalnych bukmacherów, dlatego obecnie korzystanie z oferty takich firm jest bardzo utrudnione. Korzystanie z oferty firm posiadających polskie zezwolenie jest natomiast zupełnie legalne, a gra może odbywać się za pośrednictwem Internetu lub w punktach naziemnych tych firm.

Wsparcie budżetu państwa

Obowiązkiem legalnie działających bukmacherów jest odprowadzanie podatków do budżetu państwa. W Polsce obowiązuje podatek obrotowy w wysokości 12%, dlatego pobierany jest on od każdego obstawionego kuponu, niezależnie od tego, czy zakład okaże się zwycięski, czy też nie. Kolejne 10% podatku pobierane jest w sytuacji wygranej o wartości powyżej 2.280 zł. I choć wysokie podatki z pewnością nie cieszą graczy ani bukmacherów, to nie da się zaprzeczyć, że wspierają one w znaczący sposób polski budżet, z którego finansowane są m.in. szpitale, drogi, koleje, emerytury, renty, wynagrodzenia dla służb mundurowych czy programy socjalne.

Tymczasem nielegalni bukmacherzy nie odprowadzają podatków w Polsce, w związku z czym nie dokładają się do tego wspólnego „tortu”, jakim jest budżet państwa polskiego. Być może dla wielu graczy obstawiających u bukmacherów nie jest to istotne, jednak warto uruchomić wyobraźnię i uświadomić sobie, że z powodu obecności na polskim rynku firm działających nielegalnie traci każdy z nas.

Dostępność najpopularniejszych form płatności

Gra u legalnego bukmachera zapewnia dużą elastyczność, jeśli chodzi o wybór metody płatności. Legalni bukmacherzy proponują bowiem najwygodniejsze i bardzo różnorodne formy płatności, począwszy od szybkiego przelewu internetowego, poprzez tzw. portfele internetowe, skończywszy na płatności kartą kredytową i debetową.

W przypadku nielegalnych bukmacherów, opisane powyżej opcje nie powinny być dostępne, ponieważ firmy obsługujące płatności mają zakaz współpracy z podmiotami z branży bukmacherskiej, które nie posiadają wymaganej w Polsce licencji. Jeżeli więc przy wpłacie lub wypłacie pieniędzy u wybranego bukmachera zauważysz, że możliwości płatności są bardzo ograniczone i brak wśród nich najpopularniejszych metod, możesz podejrzewać, że masz do czynienia z nielegalnym bukmacherem.

Problem nielegalnych bukmacherów w Polsce

Nielegalni bukmacherzy działają na polskim rynku od lat. W okresie do kwietnia 2017 r. główną przyczyną ich obecności było dziurawe prawo, które nie dosięgało skutecznie firm zarejestrowanych zagranicą. Podczas, gdy bukmacherzy z polską licencją płacili podatki, nielegalne firmy bukmacherskie tego nie robiły. Sytuacja w dużym stopniu uległa poprawie w 2017 r., w wyniku wejścia w życie nowego prawa.

Nowelizacja prawa hazardowego sprawiła, że odsetek nielegalnych bukmacherów, działających na polskim rynku za pośrednictwem Internetu, wyraźnie się zmniejszył. Kluczem do (częściowego) rozwiązania problemu okazało się wprowadzenie możliwości blokowania stron internetowych należących do firm, które nie mają licencji wymaganej przez prawo. W efekcie, wielu bukmacherów, również tych o międzynarodowej, ugruntowanej pozycji, wycofało się z polskiego rynku (lub ich strony zostały zablokowane), a graczom pozostało wyłącznie kilku legalnych bukmacherów. Dzięki temu zwiększyły się dochody budżetowe państwa polskiego, a legalni bukmacherzy rozpoczęli dynamiczny rozwój, dzięki czemu firmy te powinny stawać się coraz bardziej innowacyjne.

(materiał partnera)